PDA

View Full Version : За колко време ви загряват колите?



oem
17-05-2008, 15:50
За колко време долу горе след първоначално запалване колите ви достигат 90 радуса температура. Имам съмнения, че термостата ми седи постояно отворен и май не мога да разбера дали е така без да го смъкна.

nikolaaaay
17-05-2008, 15:59
Ако на извънградско ти седи на 70 градуса или по-малко значи е постоянно отворен. На градско загрява за няколко минути до 85-90 градуса и тогава изведнъж отваря и темп. рязко пада до към 65. После пак се вдига, само че при някои е до 90, а при други до 75 :)
Освен термостата и датчика върху него, понякога се поврежда и реостата и съзадава впечатление, че ти е заминал термостата.

oem
17-05-2008, 16:07
Бавно загрява и извън града е 70 градуса. :( Знаех си. Някой разглабял ли го е? На уното ми стариа го ремонтирах. Този дали не подлежи на ремонт?

nikolaaaay
17-05-2008, 16:16
Той не е мн скъп, така че няма смисъл от ремонт. Ама първо виж да не е датчика примерно.

oem
17-05-2008, 16:21
Кой датчик? Те са 2.

nikolaaaay
17-05-2008, 17:02
Еми значи и двата. Ако се е скапал датчик (на моята е един) може да си е нормална температурата, а да ти показва по-малко. Датчика на термостата струва към 20 лева и се сменя по-лесно, така че ако е той по-добре провери, преди да почваш от термостата.

georgyg
17-05-2008, 17:05
Най стария начин е с проверка на маркучите :wink: Ако загрява втория кръг още от начало, вероятно е термостат, ако ли не значи датчика те лъжа. Два са защото единя ти показва температурата на таблото, а другия казва на компютъра.

А и другото, ако загрява над 70 градуса в задръстване пак е термостат.
Лекува се срещу 65-70 лв.

n_netov
17-05-2008, 17:14
когато термостата работи нормално държи точно 88 градуса ., а стрелката се колебае в рамките на може би 1-2 градуса при отваряне и затваряне и то това е само в началото, щото след това охладителната течност се е загряла. Това е по наблюдение от новия ми термостат.

стария ми държеше 65градуса - макар че като го отворих и измерих отваряше точно както пише по книгите, но един колега в друга подобна тема каза че им се разваля уплътнението вътре - и поради това изпускат.

Иначе колата загрява за около 5мин

За датчиците поне мойто мнение е че са по малко вероятна причина за ниска температура (макар че и те може да се развалят), но първо термостат, пробваш дали се оправя и чак след това датчици ако е необходимо.

Versace
17-05-2008, 17:16
Ако на извънградско ти седи на 70 градуса или по-малко значи е постоянно отворен. На градско загрява за няколко минути до 85-90 градуса и тогава изведнъж отваря и темп. рязко пада до към 65. После пак се вдига, само че при някои е до 90, а при други до 75 :)
Освен термостата и датчика върху него, понякога се поврежда и реостата и съзадава впечатление, че ти е заминал термостата.
Не пада то 65 ами кам 80 като отвори големият кръг!
А колкото до няколко минути това зависи дали я чакаш на място или трагваш когато я караш колата по бързо загрява!

Versace
17-05-2008, 17:18
Кой датчик? Те са 2.
На някой е един датчика който върши двете функции!Незнам за ремонт, но термостата върви с цялото тяло аз го сменях преди 2-3месеца на Бер и струвасхе 69,50лв от axm-auto.com, понеже магазина си е в Ямбол!

ФЕРАРИСТ
17-05-2008, 18:08
При мен до 90 отива за 5-6-7 мин градско, и застава на милиметър преди 90 на извънградско.....

nikolaaaay
17-05-2008, 18:14
Ако на извънградско ти седи на 70 градуса или по-малко значи е постоянно отворен. На градско загрява за няколко минути до 85-90 градуса и тогава изведнъж отваря и темп. рязко пада до към 65. После пак се вдига, само че при някои е до 90, а при други до 75 :)
Освен термостата и датчика върху него, понякога се поврежда и реостата и съзадава впечатление, че ти е заминал термостата.
Не пада то 65 ами кам 80 като отвори големият кръг!
А колкото до няколко минути това зависи дали я чакаш на място или трагваш когато я караш колата по бързо загрява!
При мен, след като се отвори термостата стрелката пада под 70градуса. Предполагам, че зависи от това къде е датчика, който показва темп. на таблото и дали показва вярно. За бързото загряване, при мен е обратното. На място ми загрява значително по-бързо. Забелязал съм, че зимата когато изчакам на място 1 минута преди да тръгна, ГИ пуска газта мноооого по-бързо, отколкото ако тръгна веднага.

Versace
17-05-2008, 18:21
Ако на извънградско ти седи на 70 градуса или по-малко значи е постоянно отворен. На градско загрява за няколко минути до 85-90 градуса и тогава изведнъж отваря и темп. рязко пада до към 65. После пак се вдига, само че при някои е до 90, а при други до 75 :)
Освен термостата и датчика върху него, понякога се поврежда и реостата и съзадава впечатление, че ти е заминал термостата.
Не пада то 65 ами кам 80 като отвори големият кръг!
А колкото до няколко минути това зависи дали я чакаш на място или трагваш когато я караш колата по бързо загрява!
При мен, след като се отвори термостата стрелката пада под 70градуса. Предполагам, че зависи от това къде е датчика, който показва темп. на таблото и дали показва вярно. За бързото загряване, при мен е обратното. На място ми загрява значително по-бързо. Забелязал съм, че зимата когато изчакам на място 1 минута преди да тръгна, ГИ пуска газта мноооого по-бързо, отколкото ако тръгна веднага.

Когато я оставиш на място водата по-бавно циркулира аз като си сменях термостата нали видях, че става бавно когато я изворсираш по-бързо се завърта и се стопля, аналогично и при охлаждането й когато се пусне перката.
Между другото днес като я качихме на пц се видя, че перката е само с една скорост 2-ра.

nikolaaaay
17-05-2008, 18:44
Като я форсираш на място сигурно ше загрее по-бързо. Това е без съмнение, но когато се движи колата влиза въздух през радиатора. Моята поне загрява тогава мн по-бавно.
За първата скорост на перката и при мен не работеше и загряваше почти до 110 градуса. Смениха реостат и сега е ок.

Versace
17-05-2008, 19:20
Като я форсираш на място сигурно ше загрее по-бързо. Това е без съмнение, но когато се движи колата влиза въздух през радиатора. Моята поне загрява тогава мн по-бавно.
За първата скорост на перката и при мен не работеше и загряваше почти до 110 градуса. Смениха реостат и сега е ок.

Аз въобще нямам 1 степен или 2 , моята си е една има 2 кабела към перката така че.............

nikolaaaay
17-05-2008, 19:33
... днес като я качихме на пц се видя, че перката е само с една скорост 2-ра.
Малко изцапахме темата на колегата, ама не те разбрах, като имаш само една скорост защо казваш, че е втора?!

Versace
17-05-2008, 19:41
... днес като я качихме на пц се видя, че перката е само с една скорост 2-ра.
Малко изцапахме темата на колегата, ама не те разбрах, като имаш само една скорост защо казваш, че е втора?!
Ами сори исках да кажа че като я закачихме на програмата за тест пишеше 2 скорости и дадохме на първа ама се чува само едно так так и после като дадохме на втора трагна перката, ама и видяхме че кабелчетата са 2 , значи е с 1 скорост, и другото което е тя ми се включва на около 95 градуса!

oem
17-05-2008, 20:37
При мен отива на 90 когато я изръчкам сериозно.

nikolaaaay
17-05-2008, 20:38
Ти за кои кабелчета говориш? При мен има на 2 места по два. В зеления кръг за зелен и кафяв, а в белия са 2 бели. Никъде няма по3 кабела. Скоростите на перката са 2 (вече).

nikolaaaay
17-05-2008, 20:40
При мен отива на 90 когато я изръчкам сериозно.
еми значи само ръчка и тва е :D

oem
17-05-2008, 21:09
Ма много гори... :dunno:

Не, че нещо... ама на почти 2,50 лева е бензина сега... :roll:

zimin
17-05-2008, 21:36
чувствам,че бенза ше стане като злато и ще трябва да слагам мотор от перална на алфата :lol: :lol: :lol:

nikolaaaay
17-05-2008, 21:39
На мен ми харчи 14 лв. градско и засега е поносимо :P

Violator
18-05-2008, 13:14
А моята си загрява много бързо и перката ми се включва чак над 94 градуса първа скорост и градско почти винаги ми стои малко над 90 градуса, мислих си, че не е нормално но ходих на мойстор и ми отвори и големия кръг след малко ми се пусна перката. Иначе извънградско ако не е супер топло ми е под 90 градуса

oem
18-05-2008, 13:18
И моята перка се включва над 90. Нормално е.

haimepalio
18-05-2008, 13:29
И мене ми седи се на 70 градуса,при това съм със сменен термостат.Ако съм в задръстване обаче ми отива на 90 градуса и ги подържа.Извънградко пак си седи на 70.Явно некой от тъпите датчици е дал фира и трябва да се сменя.

fiore
18-05-2008, 14:19
На мен ми харчи 14 лв. градско и засега е поносимо :P 14 лв за колко километра:))))

nikolaaaay
18-05-2008, 17:06
За 100 км.

Violator
18-05-2008, 17:48
За 100 км.
Това етанол от слама ли е 14 лв на 100 км :)

nikolaaaay
19-05-2008, 00:34
За 100 км.
Това етанол от слама ли е 14 лв на 100 км :)
Пробан-бутан 12 литра :D

vesko_iotov
21-05-2008, 15:28
Колеги и при мен извън градско ми държи на 70 гр,градско се покачва.днес направих един опит,защото имах съмнение че термостата ми седи постояно отворен .Запалих колата и маркуча след термостата ми започна да загрява при 70 градуса,дотогава беше студен,от което съдя че термостата не ми е постояно отворен,и вече се съмнявам в датчика,не знам има ли вероятност термостата да си промени температурата при която да отваря,засега поръчаш датчик и като го сменя ще видя дали има някаква разлика

vesko_iotov
21-05-2008, 15:31
Колеги и при мен извън градско ми държи на 70 гр,градско се покачва.днес направих един опит,защото имах съмнение че термостата ми седи постояно отворен .Запалих колата и маркуча след термостата ми започна да загрява при 70 градуса,дотогава беше студен,от което съдя че термостата не ми е постояно отворен,и вече се съмнявам в датчика,не знам има ли вероятност термостата да си промени температурата при която да отваря,засега поръчаш датчик и като го сменя ще видя дали има някаква разлика

oem
21-05-2008, 15:49
Той термостата влияе ли се от датчика? Не отваря ли по механичен път?

Аз мисля, че не е с електроклапан. Датчика влияе на работата на мотора, и на вентилатора по скоро. Даже май за вентилатора има друг датчик.

vesko_iotov
21-05-2008, 16:37
Да и аз мисля че датчика не влияе на термостата , по скоро термостата може да си работи но датчика да не отчита правилно температурата

RPWWD
22-05-2008, 21:02
Пичове, при дизела нормално ли е преко сили да стига 70 градуса и само след брутално висене в задръстване наближава 90? На дълго си стои малко под 70 и тва е...

nikolaaaay
22-05-2008, 21:20
Не е нормално. Или датчика или термостата или и двете.

n_netov
22-05-2008, 23:02
Когато термостата на междуградско държи 70 градуса или по ниска температура (или различна от работа на място . естествено че не безкрайна работа на място) трябва да се смени термостата. след като стрелката на термометъра показва различи температури значи датчика работи. така че ако искате да си решите проблема си сменете термостата и не си давайте парите за датчици.
на междуградско държи по ниска температура защото водата циркулира през радиатора и се охлажда от насрещния въздух. При работа на място го няма този насрещен въздух и затова температурата се вдига (просто охладителната течност в радиатора се нагрява) ако тръгнете без да спирате на място ще видите че отново ще се охлади.

SwappeR
23-05-2008, 00:17
Кой датчик? Те са 2.
На някой е един датчика който върши двете функции!Незнам за ремонт, но термостата върви с цялото тяло аз го сменях преди 2-3месеца на Бер и струвасхе 69,50лв от axm-auto.com, понеже магазина си е в Ямбол!
А някой да знае на кои мотори е един и на кои са два? И защо пък трябва да са два, след като би трябвало една и съща температура да замерят?