PDA

View Full Version : Проблем с климатика?



TheBlueOne
17-05-2008, 15:58
Днес умрях в тая жега :( . Миналата седмица ходих да ми го проверят че от както съм я купил не съм. Оказа се че няма грам фреон, както и да е, изръсих се със 70лв и ми го напълниха, като преди да го напълни ми мери налягането и каза че е перфектно. Но откакто го напълниха така и не съм го пускал, до вчера, но без ефект, духа си както без климатик и се чува едно свистене. Като го спра, спира и свистенето. Филтъра е сменен преди близо 3мес.
Някакви идеи?
И още нещо, същият този ми каза че перката ми заработвала на 20 бара на пълни обороти, а би трябвало да има още една скорост по бавна?

Old Fox
17-05-2008, 17:40
Като го пълнят би трявало да ти сложат оцветител. Що не отидеш при тоя дето го е пълнил да провери за течове?Моя като го пълниха ми казаха да мина след една седмица да го проверят за течове.

TheBlueOne
17-05-2008, 17:44
Каза че е сложил такава течност, другото е че го пълних във Видин. Тук в Сф къде мога да ида?

pioneer
17-05-2008, 18:48
Тук в Сф къде мога да ида?
Аз ходих ТУК (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_11054_0.html) и останах много доволен.

TheBlueOne
20-05-2008, 16:01
И още нещо, същият този ми каза че перката ми заработвала на 20 бара на пълни обороти, а би трябвало да има още една скорост по бавна?

Някой ще каже ли дали има истина в това? :roll:
Забелязах че след като се увеличиха малко температурите, започва да ми минава 90 градуса без да съм в много големи задръствания.

nikolaaaay
20-05-2008, 20:24
Ако говориш за перката на радиатора на двигателя - да, трябва да има и бавна скорост. При мен също не се включваше и смениха реостат. Сега перката се включва по-рано и двг държи по-ниска температура. Преди-до 107-108 градуса, сега 90-95.
Освен това перката на двг охлаждала и компресора на климатика, така че е важно да ти работи бавната скорост. Моят двг е ЦФ3, 140 коня, а не 144 но мисля, че това е еднакво.

TheBlueOne
21-05-2008, 13:57
Мерси колега, а колко пари е този реостат?

ludkanar
21-05-2008, 17:10
колега то имали разлика от различнте модели коли или не,и дали може дане духа студено нито с климатроника нито само на парно от това че няма фреон,а 70 лв са екстра за палнене и работа но ако няма грам фреон сиг щее повече.поздрави

TheBlueOne
22-05-2008, 10:28
Аз ходих ТУК (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_11054_0.html) и останах много доволен.

Ами ходих в този сервиз който ми го препоръча колегата и само за диагностика ми взеха 36лв :shock: (според мен са бая).
Оказа се че се е окислила и прогнила тръбата за ниското налягане към компресора на климатика и оттам изпускала.
Ако някой има нещо такова излишно да свирка, че ми искат някаква ненормална сума за тази тръба :roll: , иначе отивам на варианта за преправяне.

nikolaaaay
22-05-2008, 16:48
Не е скъп реостата. Към 36 лева е от Вантотрейд.
Ти си добре с тая тръба. При мен май е изгорял компресора. Духа студено, но издава някакви ненормални шумове, като върнеш газта особено. Сега ше трябва да търся нов, а колата е НА някви смешни километри, 5г. :(

П.С. РЕМОНТИРАТ ЛИ СЕ ТИЯ КОМПРЕСОРИ ?!

SUMMY
22-05-2008, 20:06
Колега и моя беше напълно празен и го напълних за 50 кинта.Ма ми работи 15 и спира да духа студено.Не видях че си пуснал такава тема та и аз пуснах.там съм описал проблема,ако имаш време погледни че не ми се пишепак :D

Linkestis
27-05-2008, 16:10
Когато купих моята,отидох да ми донапълнят климатики ако има нужда.Напълниха го с 300 грама газ и малко смазка,срещу 40 лв.Само че...беше студено времето,пробвах го и на топло у студено работеше перфектно.Обаче след като се стопли времето пускам на студено и започва всичко да свисти и да свири.Омекнаха ми колената.Оказа се че заради студеното време системата е поела малко повече газ от необходимото.Изпуснаха малко и сега всичко е наред.Мисълта ми беше,да не би да се е получилпо като при мен?

al bano ot bane
27-05-2008, 20:37
Аз ходя при СУМИСТА (на 30м от кръстовището за Суходол в посока Люлин) и съм много доволен.Понеже климатика не бачкаше отидох да го тестваме и го напълнихме с фреон и ултравиолет (70+30лв) . Първите два дни работи нормално,след това направих една командировка от пет дни без да карам колата и толкова.Сега пак не духа ,но нямам време да отида на проверка.Не ми се мисли какво може да е. Иначе това е майстора - СУМИСТА!!! :wink:

ludkanar
03-06-2008, 18:25
при мен знаетели какво се оказа,дали тука в бг или италянците махнали моторчето дето върти клапата студен-топъл въздух и сложили шиш и то затова духаше само топло.сега намерихме шиша и духа само студено,ако някой има представа за въпросното моторче какво е,колко пари е и др полезни да сподели че недайси боже стане студено няма да духа топло и лошо.поздрави