PDA

View Full Version : дизелът през зимата



Bruno
18-05-2008, 14:18
искам да ви попитам дали алфите на дизел ви правят проблеми става дума за колите от 98 до 2001 ?

DanewRomeo
18-05-2008, 14:57
Аз лично не съм имал каквито и да е било проблеми.

Neokill
18-05-2008, 15:00
На минис 15 -16 подгрява около 3-4 сек и пали като ламя. На един приятел JTD-то палише на един цилиндър при такива температури, даже и без свещи пак пали само от компресията :wink:

gigi
18-05-2008, 19:05
И аз туй се притеснявах, но никви ядове, само трябва да се внимава къде се сипва защото бая коли не само Алфи изгърмяха от замръзнала нафта :?

Bruno
18-05-2008, 22:57
в какъв смисъл къде се сипва ? и коя година ти е алфата .. говоря за 156цата ? :)

littlesister
18-05-2008, 23:37
има впредвид че горивата в България SuXXXxxxx

fred
19-05-2008, 00:28
в какъв смисъл къде се сипва ? и коя година ти е алфата .. говоря за 156цата ? :)

Ми явно има предвид от кои бензиностанци, аз ползват големите вериги и не съм имал проблем, да чукам на дърво, ама съм и на бензин.

Neokill
19-05-2008, 07:51
И аз туй се притеснявах, но никви ядове, само трябва да се внимава къде се сипва защото бая коли не само Алфи изгърмяха от замръзнала нафта :?

То не само Алфи изгърмяха и Пежо Боксер и Партнер ....... Като е кофти нафтата колата е без значение.
@Bruno
Абе колата пали без проблеми - другото са немски митове и легенди. Трябваше да снимам мутрата на майстора дето сменя свещите на моя човек .,...... вика ,, Ама теее са изгорели само една работи. Как я запали при тия температури :shock: " И той ,, Ми завъртях ключа как иначе " Беше -15 в 9:00 сутринта :!: Става дума за 156 2.4 1999г 136 к.с. Имай предвид че 1,9 съм виждал да пали само от копресия без подгряване. Беше декември и около 2-3 градуса :!:

Gh0stRider
19-05-2008, 08:11
Абсолютно никакви проблеми не съм имал със запалването през зимата и не би трябвало да имаш ако си с качествена нафта, и аз по 1 време имах 2 изгорели свещи- палеше без проблем... при сички по нови дизели може да запали и без свещи ама въпроса е че се преебава мотора ако не го нагреят свещите, иначе за палене немат ядове, стига нафтата да не е станала на желе.. за тва Еко или ОМВ

Bruno
19-05-2008, 09:45
аха ясно .. мерси за отговорите :)

kolega_bg2002
19-05-2008, 13:52
абе хора стига сте се заблуждавли!!! сега след това което напиша дано не тръгне дълга дискусия.Аз съм установил следното:
1.Като отидеш на майстор ти казва "тва е от горивото къде зареждаш бе човек" която и верига да кажеш той веднага отговаря "мани ги тея пълни мошенници кофти гориво"
2.Нафтата навсякъде е еднаква от ЛУКОЙЛ само дето различните вериги слагат различни присадки и добавки за подобряване на качеството на горивото.
3.Точно тази нафта издържа на -17градуса. от където и да заредите все е тая.
Всичко е въпрос на убеждение и пристрастия.

pinko
19-05-2008, 17:42
абе хора стига сте се заблуждавли!!! сега след това което напиша дано не тръгне дълга дискусия.Аз съм установил следното:
1.Като отидеш на майстор ти казва "тва е от горивото къде зареждаш бе човек" която и верига да кажеш той веднага отговаря "мани ги тея пълни мошенници кофти гориво"
2.Нафтата навсякъде е еднаква от ЛУКОЙЛ само дето различните вериги слагат различни присадки и добавки за подобряване на качеството на горивото.
3.Точно тази нафта издържа на -17градуса. от където и да заредите все е тая.
Всичко е въпрос на убеждение и пристрастия.

Ти заеби, нафтата на Еко съвсем не е от Лукойл, а си е от солунските рафинерии

nikolaaaay
19-05-2008, 18:52
Освен това не се знае какво досипват в горивото. Последния път като ходих при Бобо имаше една дизелова 156-ца закъсала и се оказа, че има вода в нафтата. Бобо се чудеше как да източи резервоара и дали помпата ше издържи.

DanewRomeo
19-05-2008, 18:56
То не само Алфи изгърмяха и Пежо Боксер и Партнер ....... Като е кофти нафтата колата е без значение.
@Bruno
Абе колата пали без проблеми - другото са немски митове и легенди. Трябваше да снимам мутрата на майстора дето сменя свещите на моя човек .,...... вика ,, Ама теее са изгорели само една работи. Как я запали при тия температури :shock: " И той ,, Ми завъртях ключа как иначе " Беше -15 в 9:00 сутринта :!: Става дума за 156 2.4 1999г 136 к.с. Имай предвид че 1,9 съм виждал да пали само от копресия без подгряване. Беше декември и около 2-3 градуса :!:

На моята и бяха изгорели всички свещи и палеше като сух барут :D

alekstr
09-08-2008, 09:41
А понеже и аз съм от скоро с 1.9 ЖТД да попитам може и да ви се стори глупав въпроса ма като не знам...
Трябва ли като дам ключа на контакт да изчаквам да изгаснат всички лампи или мога и веднага да го завъртя ?

Neokill
09-08-2008, 10:14
Аз принципно чакам да си направи тест на системите и тогава паля, но може и да изчакаш само лампата на подгряването да изгасне.