PDA

View Full Version : Филтър за климатика...



Kamen666
18-05-2008, 16:51
прочетох всички теми,вчера разглобявах два часа къде ли не,но немога да намеря въпросния филтър де са го дянали....
в тек док излиза че самия филтър е от две части.
Не е под дясната чистачка,не е и около жабката,вчера я свалих цялата но невиждам къде може да е..
дайте идеи и снимков материал евентуално...

nikolaaaay
18-05-2008, 16:58
А ясно, че е за 156-цата :)
Филтрите се намират зад централната конзола на таблото. Сменят се от страната на пасажера (където му седят краката, вляво), там има едно пвц черно капаче с 3 винтчета за спешъл отвертка мисля, че бяха ама се развиват. Доста е шибано за смяна и затова филтъра е от 2 части, но става за 15 мин. макс. Мисля, че имаше спец. тема във форума за тоя филтър за 156-ците с новото табло.

Kamen666
18-05-2008, 17:06
и аз това мислех,ама колкото и да се оглеждах не видях тази пластмаса която трябва да се извади...ако не ти е проблем щракни ми това което трябва да разглобя.. :)

nikolaaaay
18-05-2008, 17:30
Снимах го ама с гсм, а и не може да се види, щото трябва да се махне и тази декоративната кора, която е от нещо, като дунапрен или вата. Като я махнеш ще го видиш капака. Той е Г-образен и с изчанчени винтчета. Във форума имало и схема за тоя филтър даже. Трябва да легнеш и да гледаш нагоре.

Kamen666
18-05-2008, 18:11
мерси много,колега,намрих го и го извадих,утре отивам за нов :)
голяма борба стана с тея измислени винтчета

50 cent
18-05-2008, 19:19
Това за кой филтър става въпрос?

Kamen666
18-05-2008, 19:51
ами то пише... за климатика ;)

50 cent
18-05-2008, 20:10
Имам предвид, този който е за въздуха в купето ли? Защото ако е за него моя е под дясната чистачка. Тами стана интересно за дали за него става въпрос или за нещо друго което съм пропуснал да сменя ;) Интереса ми идва от там, че климатика ми не охлажда грам а е пълен с фреон. Донапълниха ми го преди около месец, изстудяваше няколко пъти добре и после същата работа. Та идеята е, че ако климатика има някакъв филтър може би не е сменен и за това не работи както трябва. Съжалявам ако ти се струва тъп въпроса ми ама не съм мното запознат с устройството на климатика.

Kamen666
18-05-2008, 20:21
колега става въпрос за същия филтър който ти си сменил и който при теб е под чистачката,но след вътрешния фейс....мястото е доста по глупаво,абе не ти трябва да знаш къде е :)
а относно товя пробле,щом някоко пъти е духало студено и пак е спряло,трябва да се провери дали не изпуска по малко отнякъде

50 cent
18-05-2008, 20:27
и аз се чудех дали не пуска от някъде ама като ми доливаха този каза, че малко е долял защото налягането било високо и нямало много нужда. Защо не работи тази скапан климатик? Някакви идеи?

Viper_one
18-05-2008, 23:03
и аз се чудех дали не пуска от някъде ама като ми доливаха този каза, че малко е долял защото налягането било високо и нямало много нужда. Защо не работи тази скапан климатик? Някакви идеи?
Здравей. Стана ми много интересно като го прочетох това.
Как така направо ти доляха?
Как човека по налягането е преценил колко фреон имаш?
И как е решил колко трябва да ти допълни?

търтей
18-05-2008, 23:15
колега смени ли го филтъра
ако не си ме подсети утре да обясня как се сменя

то верно поне 10 пъти съм писал ама кой ли ползва търсачката :wink:

Kamen666
19-05-2008, 10:11
изкарах стария и сега по обяд чакам да ми донесат новия
така че все още всяко обяснение ще ми е от полза

50 cent
19-05-2008, 13:27
[quote="50 cent":ubdhdyln]и аз се чудех дали не пуска от някъде ама като ми доливаха този каза, че малко е долял защото налягането било високо и нямало много нужда. Защо не работи тази скапан климатик? Някакви идеи?
Здравей. Стана ми много интересно като го прочетох това.
Как така направо ти доляха?
Как човека по налягането е преценил колко фреон имаш?
И как е решил колко трябва да ти допълни?[/quote:ubdhdyln]
Брат аз ти казвам, че нищо не разбирам. Отидох, допълни малко, пуснахме го и пак не охлаждаше като хората. Пусна още малко и каза, че не смеел повече защото някакво налягане било високо.

търтей
19-05-2008, 14:05
е те са два филтрите?
ако е един, начи е този с който е излязла колата от завода :shock: :shock: :shock:

nikolaaaay
19-05-2008, 18:59
е те са два филтрите?
ако е един, начи е този с който е излязла колата от завода :shock: :shock: :shock:
Искаш да кажеш, че в завода слагат 1 цял филтър ли?
А после как ше го извадиш. То и на две части едва се вади, където е сложен.
Иначе в купето ми се струва по-удачно, отколкото под чистачката, щото няма как да влезе вода или мръсотия в системата.

търтей
20-05-2008, 10:19
вади се не бери грижа :)
един слагат щото като го сглобяват извън колата

encho
01-07-2008, 10:29
вади се не бери грижа :)
един слагат щото като го сглобяват извън колата


да питам само преди феистлифта имали филтър вътре в купето или няма защото аз немога да видя на моита. преди малко разглобих и гледам една кръгла кутия отварям и кво да видя там бил вентилатора ама невидях описаното от теб каде е :?:

търтей
01-07-2008, 10:33
преди фейслифта филтърът е под чистачките
след фл е вътре
там дето търсиш около вентилатора филтър няма :)
филтърът е зад централната конзола

Zafo_84
24-07-2008, 22:28
здрасти няма да се разсурдя ако ми прати6 едно ли4но съоб6тение каде се намира тоя филтър,4е и при мен мири6е та се не трае,няма го под 4иста4ката там няма грам място та какво остава да има лилтър,имам 145 1.4 тс 98.и обясни как става тоя номер със смяната,благодаря ти предварително