PDA

View Full Version : Реална пазарна цена на АР 156



dyni
19-05-2008, 10:27
Колеги понеже се интересувам от известно време какви са цените на Алфите 156 и ми прави впечатление че в обявите примерно в мобилето и в автосалоните цените са много вариращи.Почват от 4800 лв. и стигат до 8000лв.И това при положение че говорим за сходни години и двигатели и в добро състояние, което така или иначе няма как да се провери на 100%.В крайна сметка каква е реалната средната цена според Вас на сносен бензинов екземпляр ?

radop
19-05-2008, 10:30
7500-8000 за 2.0 ТС

fred
19-05-2008, 10:31
Реалната цена е пазарната, а състоянието на автомобила, естествено определя и цената, също така екстрите, вида на двигателя, общо състояние и други.Така че и 5000 лв е реална цена и 8000 също е реална.Пък ако не ти харесваза теб тази цена е нереална :D ,

dyni
19-05-2008, 11:22
Проблема че миналата година взех мойта за 8500лв.и то с пазаренето, а сега гледам че се продават същите и за по 5000лв.и то в добро състояние според продавача.Чака пък такова обезценяване за няма и година!Иначе има и оферти за по 7500-8000лв. за които ми е интересно дали има реален интерес или просто са някакви ентусиазирани продавачи......

spe4elist
19-05-2008, 12:05
Цената, която е обявена, не е определяща за състоянието на автомобила. Гледай отвън да е запазена, салона да е хубав. Техническото състояние се определя след диагностика (във Варна това има къде да се направи), обща болка са дебитомери и сонди. Няма страшно, има ги на пазара, вече са евтини за големите ТС. Смело!

DanewRomeo
19-05-2008, 12:45
Проблема че миналата година взех мойта за 8500лв.и то с пазаренето, а сега гледам че се продават същите и за по 5000лв.и то в добро състояние според продавача.Чака пък такова обезценяване за няма и година!Иначе има и оферти за по 7500-8000лв. за които ми е интересно дали има реален интерес или просто са някакви ентусиазирани продавачи......

В случай, че си решил да продаваш твоята на цена, подобна на тази, за която си я купил, ще те разочаровам като допусна, че шансът това да се получи е нищожен. За съжаление така стоят нещата :?

sledy
19-05-2008, 13:07
Лично мое мнение, е че е по-добре да купиш автомобил от частно лице, защото със сигурност е имало някаква поддръжка на автомобила. А осносно Алфичките като гледам мениеята на колегите и темата с ремонти - почти всички алфички са си обслужени и в добро техническо състояние. Аз лично взех моята за 7500 + около 2000 лева за ремонти - 9500лв. Сега съм я обявил за 6700 и пак има коментари, че била скъпа... а само аз си знам дет се вика колко пари съм хръвлил по нея :(

Та съвета ми към потенциалните купувачи е Ако вземате АР от автокъща задължително правете диагностика и тогава се пазарете за цена. А за 156-цата е важно да се гледа и окачването, че как щях да се набалбукам с една за 6300 ... не е истина направо

Алфа Ромео не е автомобил за всеки! :)

dyni
19-05-2008, 13:19
Преди няколко дена случайно влязох в ebay.fr - франция там алфите (запазените 156) вървят между 3500 евро до към 5000 евро за моделите до 2001г .Не знам какви са цените в Италия и Германия и на колко ги взимат нашите търговци ама то излиза че за французите е по добре да дойдат до тук за коли :roll:

sledy
19-05-2008, 13:40
Преди няколко дена случайно влязох в ebay.fr - франция там алфите (запазените 156) вървят между 3500 евро до към 5000 евро за моделите до 2001г .Не знам какви са цените в Италия и Германия и на колко ги взимат нашите търговци ама то излиза че за французите е по добре да дойдат до тук за коли :roll:

обяснението най-вероятно, е че купуваме коли от моргите.... :(((

В Италия цените на 156-ците са над 3000 Евро. Даже се чудя дали да не закарам моята алфичка на бащами да я продаде там :)

JAMAL
19-05-2008, 14:01
Докато си търсех 156-ца, непрекъснато следях как вървят продажбите във форума, в мобилето, по автокъщите. Цените, но които колегите от форума си продаваха алфетките определено бяха над тези от другите места. Причината, е че повечето са влагали доста в своите автомобили. Но аз като потенциален купувач, с определи средства нямах възможността да взема една от форумските. Возилото си го взех от автокъща на доста добра цена, и започнах...Ламбда сонда, термостат, нови амортесьори, аларма, нови гуми, газ, ала бала...
И цената са дойде на мястото :). Вече и да искам /а аз НЕ искам/, тази кола стана непродаваема!

JACCOMO
19-05-2008, 17:12
скоро търсихме една 156 за приятел и аз мислех че за около 6500 ще намерим нещо добро.В интернет имаше поне 20 броя м/у 6-7000лв.Обедих се обаче че те въобще не са в състоянието в която е моята за която дадох близо 8000лв с каско и всичко платено!Просто хубавите алфи по пазара си започват от 7500 нагоре!Вече зависи човек каква кола иска да кара.Ако не и се впечатлява много може и със 6000 да мине и пак алфа да кара!

nikolaaaay
19-05-2008, 18:32
Днес видях една 156-ца 1,9 JTD 2003г. (със старата муцуна) за 8100лв. от Италия. Направо паднах при тази цена. Вярно, че нямаше мн. екстри, даже и бордови комп нямаше, а само пластмаса, вместо дисплей, но цената е страшно ниска за кола на 5 год.
Според мен и в БГ и въобще в Европа цената се определя от това колко е актуален даден модел. По-атрактивният дизайн качва цената и затова 147-ците държат много по-високи цени от 156. Много по-красиви са въпреки, че това си е същата кола. Освен това 156 не е последния модел в класа си. Допреди излизането на 159 трудно се намираше 156 за под 5000 евро, независимо от състоянието и годините, ама вече не са гъзария и цените им се сринаха :)


П.С. Което съвсем не прави модела по-лош разбира се.

Versace
19-05-2008, 19:05
Днес видях една 156-ца 1,9 JTD 2003г. (със старата муцуна) за 8100лв. от Италия. Направо паднах при тази цена. Вярно, че нямаше мн. екстри, даже и бордови комп нямаше, а само пластмаса, вместо дисплей, но цената е страшно ниска за кола на 5 год.
Според мен и в БГ и въобще в Европа цената се определя от това колко е актуален даден модел. По-атрактивният дизайн качва цената и затова 147-ците държат много по-високи цени от 156. Много по-красиви са въпреки, че това си е същата кола. Освен това 156 не е последния модел в класа си. Допреди излизането на 159 трудно се намираше 156 за под 5000 евро, независимо от състоянието и годините, ама вече не са гъзария и цените им се сринаха :)


П.С. Което съвсем не прави модела по-лош разбира се.

Цената се определя според търсенето. Алфа е скъпа за поддръжка и повечето българи си взимат VW или опел или ауди щото според тях немското няма чупене частите без пари и така нататак, нищо че един опел вектра излиза за 30-40лв а наште са излезли за 60-70 хил. след време заради това мислене италианските коли падат!
И кво очакват да каже 1 продавач на коли след като купува примерно един пасат за 1000 евро и му иска 15000лв, купува и такава алфа за толкова но я продава за 5-10000 зависи от състоянието и!Естествено че немското ще е супер нали от него печели поне 5-6пъти от това което е платил за него!
Това го има в БГ всичко е изкуствено поддържане или спадане на цена.VW държи цена само в Германия и при нас!
Не може една кола от 1 клас да излиза с 15-20000лв повече от друга и след 5 години да стане по-евтина!
Но алфа е за хора който купуват със сърце, но ако е решил после да я продава и да и вземе пари даже и да спечели от нея ще сбърка.Защото сме повечето си мислят че немското и Мерцедес е всичко, само дет забравят че половината пари са за колата(говоря за мерцедес), другото е за името и, което вече отстъпва при положение че всеки се научи да прави и конкурира с цени.И да не забравяме коя страна последна взе да слага екстри на автомобилите си!Мерцедес С180 97 нема ел стъкла нема климатик, що щото ако ги има се дига с 10 бона цената и що по-здрави им са моторчетата ли или климатика издържа повече, до 97 може и до 2000 голяма част от немското возило е с критичен интериор с изключение на някои BMW-та

Andy
19-05-2008, 21:06
Еее, колега, чак 5-6 пъти, доста преувеличи :D
Според мен две са основните причини: 1) пазарът се пренасити с коли (направо е преляло). Вече всеки си има кола и няма скоро да я смени. Това не са чорапи, че да сменяш непрекъснато. Е, някои сменят по няколко на година, но са малцина. И 2) вече го споменахте - имиджа на италианските автомобили - капризни, трошливи, скъпи за ремонти и поддържане и в крайна сметка това си казва думата.
А има и трето, което също казахте - тук се внасят коли със "забележки", които тук по гаражите се поправят от майстори по двигатели и тенекета. Нали съм ги виждал автовозите. После като я напудрят иди я познай.
Бензинова Алфа 156 от Германия без забележки, със редовно обслужване (не да я купиш и да вкараш още 1500-2000 лева за един чувал железа и да сменяш) струва към 3300-3500 евра. Това е минималния праг. Всичко под този праг е кокошарник. Има и изключения, но те блясват по-късно, трябва да я покараш малко по нашите преки пътеки. А дизеловите са си над 4000, като цени от по 5000 евро са си нормални и пъкват много хубави колички за тези пари.
Абе не ми се коментира пазара у нас. Много изкривена работа е тука...

Versace
19-05-2008, 23:14
Еее, колега, чак 5-6 пъти, доста преувеличи :D
Според мен две са основните причини: 1) пазарът се пренасити с коли (направо е преляло). Вече всеки си има кола и няма скоро да я смени. Това не са чорапи, че да сменяш непрекъснато. Е, някои сменят по няколко на година, но са малцина. И 2) вече го споменахте - имиджа на италианските автомобили - капризни, трошливи, скъпи за ремонти и поддържане и в крайна сметка това си казва думата.
А има и трето, което също казахте - тук се внасят коли със "забележки", които тук по гаражите се поправят от майстори по двигатели и тенекета. Нали съм ги виждал автовозите. После като я напудрят иди я познай.
Бензинова Алфа 156 от Германия без забележки, със редовно обслужване (не да я купиш и да вкараш още 1500-2000 лева за един чувал железа и да сменяш) струва към 3300-3500 евра. Това е минималния праг. Всичко под този праг е кокошарник. Има и изключения, но те блясват по-късно, трябва да я покараш малко по нашите преки пътеки. А дизеловите са си над 4000, като цени от по 5000 евро са си нормални и пъкват много хубави колички за тези пари.
Абе не ми се коментира пазара у нас. Много изкривена работа е тука...

Правилно крива работа е тука ами трошат се но и немските се трошат и то не по малко, ако на времето са били здрави опел кадет и голф 2 сега новите поколения не са такива нежни са и те и се трошат и не са толкова евтини за поддръжка като се има напредвид какви дървета са.
Може и да съм преувеличил малко но когато си купувах алфата и се чудих, имено заради скъпата подръжка, гледах и коли от нейният клас големи коли, та гледах и пасат 4 май се води и ауди а4 ам те май имат по-скъпа подражка и коли от 99 година бяха от 15-20000лв, преди около 2-3 месеца на мой приятел познат си взима кола пасат 99 от Англия сам си я докарва и му излиза със всичко 3000лв, е ако не са 5-6 пъти са поне 2-3 пати по скъпи. Има пасати 4 дето са след 2000 мисля и излгеждат ок на външен вид, но и вътре са си дървета какво да го говорим!

RPWWD
19-05-2008, 23:26
Истината е че кола от Италия или Германия под 5000 евро си е кенеф, пък ние се чудим що се чупели и сме плащали луди пари за ремонти!?!

DJraceman
20-05-2008, 13:42
Аз мойта Алфа 156 я продадох за 9500 лева което според мен е реална цена на автомобил след 2000 година 1.6 ТС с малко допълнения и перфектен външен и вътрешен вид :D

sledy
20-05-2008, 14:02
Каквато и кола да кара човек с тия пътища в БГ няма оправия... Кратери направо... почти всеки ден изникват нови и нови дупки и карането става изпълненно с препятствия. Въпреки, че хвърлих доста парички по моята алфичка съм доволен защото се е супер :)
Лошото, е че повечето 156-ци са морги и се продават за жълти стотинки и пазара се насища и от там пада цената на модела и обслужените и перфектни коли стават непродаваеми защото Българина се интересува единствено от цената!

RPWWD
20-05-2008, 22:26
А колко от вас колеги, без да ви обиждам на финансови възможности, биха дали 13-15000 лв. за Алфа? Вие самите не сте склонни да се изръсите, ако можете разбира се, а се чудите що джамбазите внасят курници?!? Разберете, че която и да е кола на 10 години си има нон стоп проблеми, това е :wink: Ето, например днес преслушах обявята от мобилето за оная червена 156 2,5 V6 на незнам си кое арабско посолство, колата е кукла ама е 99 година и хората й се стягали ,че освен че харчела много, щяла да им прави магарии независимо че е обслужвана във фирмения сервиз на Ауто Италия (друг е въпросът доколко е качествено то)...Това е, ние също имаме вина за състоянието на българския автопазар.

code
20-05-2008, 22:33
Каквато и кола да си вземеш е нормално всяка година да и пада цената с 1000лв на всеки 5000лв.

RPWWD
20-05-2008, 22:51
Що се отнася за колите над 8-10 години спада е по-малък, приблизително 500 лв. на година. Не е проблема обезценката, щото дали ще ги загубиш тия пари от времето или от ремонти + яко нерви е все тая. И не вярвайте на голфаджии и други подобни селяни, поправят яко(познавам лично няколко), обаче са мафия и си траят за да не нарушат имиджа на марката и да не изглеждат преебани в очите на другите :lol:

Andy
21-05-2008, 12:46
Каквато и кола да кара човек с тия пътища в БГ няма оправия... Кратери направо...
Да погледнем на това откъм хубавата страна :D - за тези, които нямат канал, предлагам да си намерят хубава дупка и да легнат в нея като сменят маслото.

Аха, еми аз карам опел астра вече 5 г. и да ти кажа много добра колица. За 38 000 км. по родните пътища се наложи смяна на два тампона и една биалетка и то защото нищо никога не е отвивано по окачването и биалетката се счупи при отвиването. Заради единия тампон казах да ми сменят и другия и така. Не бих я нарекал курник, боклук, варел и т.н. Много съм си доволен, но идва време за нещо "по-така". Тази също си отава при мен. Както казахте, при тези пътища ще ми се скъса сърцето да я слушам как тропа :roll:

djiliev
21-05-2008, 13:24
Каквато и кола да кара човек с тия пътища в БГ няма оправия... Кратери направо...
Да погледнем на това откъм хубавата страна :D - за тези, които нямат канал, предлагам да си намерят хубава дупка и да легнат в нея като сменят маслото.

Аха, еми аз карам опел астра вече 5 г. и да ти кажа много добра колица. За 38 000 км. по родните пътища се наложи смяна на два тампона и една биалетка и то защото нищо никога не е отвивано по окачването и биалетката се счупи при отвиването. Заради единия тампон казах да ми сменят и другия и така. Не бих я нарекал курник, боклук, варел и т.н. Много съм си доволен, но идва време за нещо "по-така". Тази също си отава при мен. Както казахте, при тези пътища ще ми се скъса сърцето да я слушам как тропа :roll:

И аз имам Астра - за 130 000 км съм сменил 4 амортисьора по окачването защото бяха отишли да здават багажа а пък искам да ми е добре колата. За да съм честен с вас смених и двигателя - но е евтин и ная километри са все пак това. Имам и А4 отскоро - засега не съм сменял нищо по окачването. Само не мога да разбера кво ми е ускубано на Аудито - климатроник, ел стикла, ел огледала ,борд комп. и така нататака - 96 година?!? Бас хващам че е с повече екстри от повечето 156 ци тука. Харесват ми алфите на дизаин много даже мислех да си купувам такава замалко. Просто Аудито излезе на цена и затова сега съм в друга секта ;)

Поздрави на всички.

lord_chuldarkar
21-05-2008, 14:12
Поздрави на всички.

гроздето е кисело...

Нали я знаеш приказката, имаш 2 поста и те са на тема как 156 не става или "За бога братя не купувайте".

Хубо карай си аудито и му се радвай ама недей да ни убеждаваш в правата вяра защото ако си забелязал такава няма :)

П.С.: имам кадет от 90 за 6години са му сменени 400лв чаркалаци (може и по малко да са) ся е морга, хлопа, троба, скърца, трака и прочее ама се движи даже според баща ми нищо му няма, а за разликата във возията и динамиката със 156 няма смисъл да споменавам.

wwweb
21-05-2008, 16:16
Каквато и кола да кара човек с тия пътища в БГ няма оправия... Кратери направо...
Да погледнем на това откъм хубавата страна :D - за тези, които нямат канал, предлагам да си намерят хубава дупка и да легнат в нея като сменят маслото.

Аха, еми аз карам опел астра вече 5 г. и да ти кажа много добра колица. За 38 000 км. по родните пътища се наложи смяна на два тампона и една биалетка и то защото нищо никога не е отвивано по окачването и биалетката се счупи при отвиването. Заради единия тампон казах да ми сменят и другия и така. Не бих я нарекал курник, боклук, варел и т.н. Много съм си доволен, но идва време за нещо "по-така". Тази също си отава при мен. Както казахте, при тези пътища ще ми се скъса сърцето да я слушам как тропа :roll:

И аз имам Астра - за 130 000 км съм сменил 4 амортисьора по окачването защото бяха отишли да здават багажа а пък искам да ми е добре колата. За да съм честен с вас смених и двигателя - но е евтин и ная километри са все пак това. Имам и А4 отскоро - засега не съм сменял нищо по окачването. Само не мога да разбера кво ми е ускубано на Аудито - климатроник, ел стикла, ел огледала ,борд комп. и така нататака - 96 година?!? Бас хващам че е с повече екстри от повечето 156 ци тука. Харесват ми алфите на дизаин много даже мислех да си купувам такава замалко. Просто Аудито излезе на цена и затова сега съм в друга секта ;)

Поздрави на всички.То Алфата не е за прошляци, ако трябва да бъдем честни. Съжалявам за грубия език, но е точно така. Прощляците карат немско, само че в повечето случай сметките им не излизат ...

djiliev
21-05-2008, 16:43
quote]То Алфата не е за прошляци, ако трябва да бъдем честни. Съжалявам за грубия език, но е точно така. Прощляците карат немско, само че в повечето случай сметките им не излизат ...[/quote]

Едва ли можеш да ме убидиш и НЕ смятам да ти отговарям на грубостите.

Само не мога да разбера какво му е супер скъпото на една алфа за 6-7 000 лв или какквато и друга кола да е за тез пари?!?

Ако за теб това са много пари за мен не са, но това е друг въпрос и не му е тука мястото да го обсъждам.

lord_chuldarkar
21-05-2008, 17:00
Само не мога да разбера какво му е супер скъпото на една алфа за 6-7 000 лв или какквато и друга кола да е за тез пари?!?



ти каза че алфата ти е скъпа в първото си мнение във форума.

Мотото на форума ни е да обиждаме всички които не карат алфа или карат скъпа такава която не можем да си позволим.

code
21-05-2008, 22:09
А4 си е жива 80-ка, вътре е същото дръвце. А големите им мотори са с кошмарно скъпа поддръжка. Иначе А4-ката е "биващо" возило, нищо особено нито отвън нито отвътре.

Violator
22-05-2008, 09:35
Между алфа и др марки ще избера алфата, но между фиат и немска кола ще взема немската :) За всеки влак си има пътници и е добре, че вскички щяхме да караме един и същ автомобил

georgyg
22-05-2008, 09:57
Само за пример, мой познат взе 156-ца за 5500 лв преди почти 2 месеца и се видяхме миналата седмица, та ми се похвали че вече е 9000 лв :!: Това им е скъпо на Алфи-те за бензин става въпрос.

А за А4 - 96г. имам приятел с такова 1.6 с климатроник и куп други екстри, взе колата 3 месеца преди мене (2005г.) и до сега е дал поне 3-4 пъти повече пари от мен и е карал 3 пъти по-малко. Друг е проблема, че носачите се сменият с въздушния филтър :shock: (това са негови думи).
Преди това имаше Б3 и беше доста доволен.

djiliev
22-05-2008, 17:51
Само за пример, мой познат взе 156-ца за 5500 лв преди почти 2 месеца и се видяхме миналата седмица, та ми се похвали че вече е 9000 лв :!: Това им е скъпо на Алфи-те за бензин става въпрос.

А за А4 - 96г. имам приятел с такова 1.6 с климатроник и куп други екстри, взе колата 3 месеца преди мене (2005г.) и до сега е дал поне 3-4 пъти повече пари от мен и е карал 3 пъти по-малко. Друг е проблема, че носачите се сменият с въздушния филтър :shock: (това са негови думи).
Преди това имаше Б3 и беше доста доволен.

Значи въздушния филтър ще го сменям най-малко след 150 000 км. :D

wwweb
22-05-2008, 17:57
Само за пример, мой познат взе 156-ца за 5500 лв преди почти 2 месеца и се видяхме миналата седмица, та ми се похвали че вече е 9000 лв :!: Това им е скъпо на Алфи-те за бензин става въпрос.

А за А4 - 96г. имам приятел с такова 1.6 с климатроник и куп други екстри, взе колата 3 месеца преди мене (2005г.) и до сега е дал поне 3-4 пъти повече пари от мен и е карал 3 пъти по-малко. Друг е проблема, че носачите се сменият с въздушния филтър :shock: (това са негови думи).
Преди това имаше Б3 и беше доста доволен.

Значи въздушния филтър ще го сменям най-малко след 150 000 км. :DЧудя ти се защо въобще влизаш тук :lol: В Ауди форума ти писна да гледаш само ремонти ли? :lol:

50 cent
22-05-2008, 18:50
Момчета, за пореден път ви казвам: Поддържайте тезата, че алфите са трошки за да са им ниски цените и ние "балъците" да си ги купуваме изгодно. А нека селските тарикати се радват на Ауди, Мерцедес и БМВ ;) Не са никак лоши колите ама защо всеки селяк си търси една от тези марки па ако ще да е 88 година производство.

petko
22-05-2008, 18:58
И да не забравяме коя страна последна взе да слага екстри на автомобилите си!Мерцедес С180 97 нема ел стъкла нема климатик, що щото ако ги има се дига с 10 бона цената и що по-здрави им са моторчетата ли или климатика издържа повече...

Ами колега,
За съжаление и моторчетата / 200Д, 250 Д, 300 Д по 1.000.000 км винаги ги иЗкарват / са по Здрави и климатика иЗкарва повече, а и колата като цяло иЗкарва повече.
А освен това да сравняваш Алфа, дето е Фиат на 100% и Мерцедес е просто смешно и неуместно. Сравняват се сравними величини, или на тоя урок по ФиЗика не си бил в час :?:

.

50 cent
22-05-2008, 19:18
И да не забравяме коя страна последна взе да слага екстри на автомобилите си!Мерцедес С180 97 нема ел стъкла нема климатик, що щото ако ги има се дига с 10 бона цената и що по-здрави им са моторчетата ли или климатика издържа повече...

Ами колега,
За съжаление и моторчетата / 200Д, 250 Д, 300 Д по 1.000.000 км винаги ги иЗкарват / са по Здрави и климатика иЗкарва повече, а и колата като цяло иЗкарва повече.
А освен това да сравняваш Алфа, дето е Фиат на 100% и Мерцедес е просто смешно и неуместно. Сравняват се сравними величини, или на тоя урок по ФиЗика не си бил в час :?:

.
Абсолютно вярно. На 300Д му викат вечния мотор. Идеята е, че за парите за които ще си вземеш този мерцедес ще си купиш много по-модерна алфа, с повече екстри и доста по0-добър дизайн ;)

RPWWD
22-05-2008, 20:51
Вижте обявите в мобилето - колко обяви има за Алфи и Ланчи след 2003 година и колко за немските талиги и вижте цените. Извода който се налага от самосебе си е, че хората с пари не са склонни да ги дават за италиански автомобили. Помислете какви са хората с пари в съвременна България, откъде ги имат, как изглеждат и...се РАДВАЙТЕ ЧЕ НЕ СТЕ КАТО ТЯХ :D
п.п. И Ангел Бончев дето изчезна кара някъв ръб МБ Джи Класа, дадоха го по новините, затова се радвайте че карате готини коли и никой не иска да ви отвлече :wink:

djiliev
22-05-2008, 21:33
http://www.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM

nikolaaaay
22-05-2008, 21:40
И да не забравяме коя страна последна взе да слага екстри на автомобилите си!Мерцедес С180 97 нема ел стъкла нема климатик, що щото ако ги има се дига с 10 бона цената и що по-здрави им са моторчетата ли или климатика издържа повече...

Ами колега,
За съжаление и моторчетата / 200Д, 250 Д, 300 Д по 1.000.000 км винаги ги иЗкарват / са по Здрави и климатика иЗкарва повече, а и колата като цяло иЗкарва повече.
А освен това да сравняваш Алфа, дето е Фиат на 100% и Мерцедес е просто смешно и неуместно. Сравняват се сравними величини, или на тоя урок по ФиЗика не си бил в час :?:

.
Ти колега, говориш за тия старите мотори отпреди 20 години. Новите дизели и на МБ включително използват технология на коя фирма?! Познай!
Освен това понеже искаш да сравняваме сравними величини, нека сравним Алфа 147 и А-класа. Близки по размери, цена и обем на двигателите. Аз съм ги карал и двете и трябва да ти кажа, че "малкия принц" е пълен боклук. Скапана и скучна кола, по-скъпа от 147.
Знаем, че надеждността не е най-силната страна на Алфа, но ти явно беше попаднал на някаква гробница и си предубеден, така че карай си скучните мерцедеси, а на нас нека ни е зле с Алфите :wink:

RPWWD
22-05-2008, 22:06
http://www.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
Нищо лично, ама тая реклама само доказва селската същност на Ауди като кола - все гледат в канчето на другите :D

Djalev
23-05-2008, 00:44
http://www.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
Батка по добре не пиши нищо повече,че ставаш смешен вече с тези фаудита :mf_Flush:

georgyg
23-05-2008, 09:09
Вижте обявите в мобилето - колко обяви има за Алфи и Ланчи след 2003 година и колко за немските талиги и вижте цените. Извода който се налага от самосебе си е, че хората с пари не са склонни да ги дават за италиански автомобили. Помислете какви са хората с пари в съвременна България, откъде ги имат, как изглеждат и...се РАДВАЙТЕ ЧЕ НЕ СТЕ КАТО ТЯХ :D
п.п. И Ангел Бончев дето изчезна кара някъв ръб МБ Джи Класа, дадоха го по новините, затова се радвайте че карате готини коли и никой не иска да ви отвлече :wink:

Тука си много прав, просто италянските коли до 5 години държат сравнително добра цена и за това не се търсят. А и се обезценяват доста, като изключим 147JTD и GT както и Crosswagon Q4 (която държи супер висока цена) другите просто падат доста като цена. Включително Brera и 159. И като включим факта, че извън големите градове просто трудно се сервизират нещата са ясни.

@djiliev погледни Ауди форума, какво пишат там - ДА СЕ ИЗБЯГВАТ ПЪРВИТЕ МОДЕЛИ НА А4 ОТ 96-98г. Точно по тези причини. Скапани Алуминиеви носачи, които изкарват по 10-15к км.
А ако искаш моя приятел го продава Аудито вече трета година. 1.6 с климатроник внос беше от Германия пред 3.5 години и изминало в България към 15к. км. :shock:

DJraceman
23-05-2008, 09:54
Вие като чуете нещо да се говори по въпрос на Алфа Ромео скачате да се карате.
Вярно алфите са хубави но не са най-хубавите не са и най-здравите такаче дайте да погледнем реално на въпроса и да не се караме излишно.
И аудитата са хубави и мерцедесите са хубави и въобще всичко е хубаво когато можеш да си го позволиш и то ти харесва значи стигнахме до извода ,че всичко е въпрос на личен избор.
Изказвания от рода алфите били такива ама мерцедесите са различни но пък аудитата са други казах НЯМА НУЖДА :!:

P.S. Аз знам за няколко аудита и мерцедеси дето МНОГО СИ ЗАСЛУЖАВАТ (RS 4, RS6 , S8 ,R8, C 63 AMG ,E 65 AMG) само примери :D

ToHu
23-05-2008, 11:29
Абе то от много марки има модели които си заслужават, говорим като цяло. Лично за мен немските коли са каруци с изключение на някои модели на мерцедес, ама това си е мое лично мнение. Като качество на изработка в момента едва ли има някаква разлика между алфа, мерцедес или ауди, и сигурно и трите са по калкпаво направени от тъпото деу или хюндай ... няма повече читави коли правени в европа. Новите волва които по принцип се слаявят като здрава марка и те са пълни боклуци, една 60-ка, но в САЩ се чупи на поразия, я взехме на 20 хил мили, сравнена с малко по стаера 60-ка тук не може да става и сравнение, тази тук е почи непоклатима. Преки наблюдения над едно 645 и едно 545, едното за една година три пъти влиза в сервиз и седя по две седмици, второто и то не му се даваше, говорим за чисто нови коли, не втора ръка. Да видим сега новите им заместители Q7 и Х5 как ще я карат, но лично аз съм песимистично настроен. Освен всичко друго возят като каруци, айде 6-цата да речем мнго спортна, ама 5-та е по зле от тико на 500 хил., а не забелязах някаква велика стабилност.
Та лично мое мнение, Алфа не е никак лоша кола, и като дизайн и като двигател, съпоставена със сходни размери на БМВ, Мерцедес или Ауди. Недостатъка им е че имат малък набор двигатели, 1.8 което е малко, 2.2 което както разбирам не е кой зане какво, и после 3.2 Малките всицките са 4-ки ... а БМВ примерно имат доста по богат избор и то 6 цилиндрови, а е ясно че дори и при еднакъв обем 6 цилиндровия е много по добре от 4 ....те това им е проблем. Ако имаха 2.5 6-ца примерно мисля щеше да е едно добро решение м-у 1.8 и 3.2, или 5-ца да беше айде ... а сега явно или 2.2 който явно не се различава много от 1.8 или 3.2 .. ама разликата в цената е доста сериозна, нямат нищо по средата. И ако човек не е твърде капризен към дизайна се насочва и към други марки, лично мен ме радва лексус, 159 има по хубав дизайн, но с 3,2 е по скъп аот лексъс със подобен мотор и то по голям като купе ..... качеството на лексъса не може да се сравнява с нищо направено в европа. Та не е учудващо че някои пазаруват БМВ и Ауди, може би не държат толкова на дизайн и индивидуалност.

Violator
23-05-2008, 12:36
Преди малко ме спря една жена българка с мъж французин да ме питат на колко се сменя маслото, защото са си купили същата кола от франция. 2000 година 2,0 на 80 000 км. за 5000 евро, и според мен най важното за ценатата е състоянието на автомобила. Лошото е, че тук джамбазите не вкарват коли които там струват по 5000 евро защото никой няма да ги купи тук и внасят най големите трошляци

ToHu
23-05-2008, 14:03
Ами и това го има, затова или от познат, или отивашщ и сам си купуваш .. или пък нова :)
п.с. а женицата като те пита на колко се сменя ти предупреди ли я да си го проверява редовно, та на 10 хил да не се укаже че заедно с маслото трябва да смени и двигателя.

Violator
23-05-2008, 14:09
Ами те са минали 13 000 от Франция до ВТ и им казах къде има селения и да си го сменят, колко струва и даже им го показах в тубата защото не бяха виждали. Французина разправя, че всичко му е сменено в алфа сервиз в Париж но понеже почти не разбира си питаше

lord_chuldarkar
23-05-2008, 17:23
Ами те са минали 13 000 от Франция до ВТ и им казах къде има селения и да си го сменят, колко струва и даже им го показах в тубата защото не бяха виждали. Французина разправя, че всичко му е сменено в алфа сервиз в Париж но понеже почти не разбира си питаше

Във ФИАТ ли ги прати - там ще има да ги мотат още 2-3 дена докато ги обръснат хубаво :lol:

Инак от Бг до Франция би трябвало да са окол 4-5к км сигурно са въртяли по румънските пътища докато уцелят правилния.

Violator
23-05-2008, 17:30
E само за маслото към 100 лв. незнам някъде другаде да има Селениа :D аз и казах на жената тя да говори да не им отрежат главата и и казах кое колко струва. Ама то тяхната е нова на 80 000.

lord_chuldarkar
23-05-2008, 19:00
Краси Алфата рулзззз

в понеделник съм пак там да дооправим прегряването :)

Violator
23-05-2008, 19:43
Е ти за едно масло да го пратя в Ресен :D

ToHu
23-05-2008, 21:37
T&N имат селения, то не знам дали тази случка е в софия де ....

RPWWD
24-05-2008, 10:40
Разстоянието от Франция до БГ през Италия или през Германия се пада все около 2500 км. , че даже и по-малко :wink: