PDA

View Full Version : Гасне мотора при по-голямо натоварване



Пламен76
19-05-2008, 10:49
Помагайте.имам156 2.4jtd при по-рязко натоварване на мотора угасва,особенно при изпреварване което си е доста голям проблем.При диагностиката ми показа грешка в синхронизацията м/у колянов и разпределителен вал.Олекнах с 250лв за датчик на разпр. вал и подобрение няма.Иначе е пълно със специалисти АМАН ОТ ТЯХ

dyni
19-05-2008, 11:26
Гледай само да не угасне завинаги че тогава почва големия филм.Да чукаме на дърво....

Novachev
19-05-2008, 11:39
Май това се дължеше на проблем с датчика за нялягането на помпата за високо налягане а ако не е от него мисля че е от самата помпа.

jimmyfloyd
19-05-2008, 13:46
Май това се дължеше на проблем с датчика за нялягането на помпата за високо налягане а ако не е от него мисля че е от самата помпа.
точно така помпата е проблема и се намира до резервоара.обикновено се разваля от боклучете в нафтата...като я свалиш ще се очудиш много :)

trustworthy
19-05-2008, 13:58
точно така помпата е проблема и се намира до резервоара.обикновено се разваля от боклучете в нафтата...като я свалиш ще се очудиш много :)

Помпа ВИСОКО НАЛЯГАНЕ не се намира до резервоара, а под капака :idea: Ти говориш за помпа НИСКО НАЛЯГАНЕ ;). Причината да гасне при рязко натоварване може да е във всяка една от двете помпи, но за съжаление, статистиката сочи, че в повечето случаи се оказва помпа високо налягане, която за още по-голямо съжаление е доста по-скъпата. Иначе може да е също от самата рейка и нейния датчик.

Доколкото съм чувал, при плавно преминаване през приблизителния диапазон 2800 - 3200об, т.е. не се мачка педала в него, колата не гасне колкото и да се настъпва след това. Това може да е донякъде в помощ на тези, които имат този проблем, за да избягват критични ситуации на пътя поне докато си го решат.

Пламен76
19-05-2008, 14:23
ВЯРНО че не угасва при по-бързо превклчване на скоростите
и вече свиквам така да я карам

SwappeR
19-05-2008, 15:34
Помпа ВИСОКО НАЛЯГАНЕ
Точно от там е в повечето случаи. На един приятел 156-цата 2.4 JTD правеше същите магарии. Смени и помпата за високо налягане (около хилядарка му излезе) и сега вече е ок. Но ти препоръчвам да не свикваш да караш така, щото ако спре в неподходящ момент при екстремно изпреварване... Сещаш се. Иначе има една много подробна тема точно за прекъсването на JTD-тата в движение, много е изчерпателна - ползвай търсачката.

Пламен76
19-05-2008, 15:56
защо диагностиката не открива проблем в помпата

trustworthy
19-05-2008, 16:58
защо диагностиката не открива проблем в помпата

Кажи все пак каква грешка ти дава на диагностиката! Не вярвам да не изкарва нищо на екзаминъра.
Най-често е 'прекалено високо налягане на горивото' или нещо от сорта. нека колегите, които са го имали/имат проблема, да кажат!

jimmyfloyd
19-05-2008, 17:14
защо диагностиката не открива проблем в помпата
Трябва да ти показва ,че няма достатъчно налягане

pinko
19-05-2008, 17:40
защо диагностиката не открива проблем в помпата

Щото ти е калпав диагностика :lol:

Пламен76
19-05-2008, 20:28
даите идея каде в Бургас мога да разчитам на свястен сервиз

Novachev
19-05-2008, 20:30
В София в Бургас има сервизи на Бош ама едва ли ще ти свършат работа единия е на околовръстното преди сервиз Хонда а другия е срещу Кроношпан

Bottata
19-05-2008, 20:41
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewt ... 0%EF%FA%ED (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11672&highlight=%E3%E0%F1%ED%E5+%EF%F0%E8+%ED%E0%EF%FA%E D)

pininfarina
23-05-2008, 11:13
Помагайте.имам156 2.4jtd при по-рязко натоварване на мотора угасва,особенно при изпреварване което си е доста голям проблем.При диагностиката ми показа грешка в синхронизацията м/у колянов и разпределителен вал.Олекнах с 250лв за датчик на разпр. вал и подобрение няма.Иначе е пълно със специалисти АМАН ОТ ТЯХ


Колега, има ли някакво развитие по твоя проблем.
Давай да го решаваме заедно, че и при мен симптомите са същите.

155
23-05-2008, 20:31
И аз,и аз,и аз имам такъв проблем. :roll: :roll: :roll:
Ама май всичко върви към помпа високо налягане,която нямам идея колко струва.

pininfarina
23-05-2008, 20:45
Скоро ще направя проба с клапана за високо налягане и датчика на рейл тръбата от такава, но негаснеща Алфа - ако ислезе от някое от тях сменям - ако не е от тях си купувам една нова помпа. Някой има ли предложения с какво друго да пробвам преди купувам помпа ако не се опраи от датчика и клапана? Грешката, която ми дава е 191 - много висого налягане на горивото - по принцип не трябва да е помпа ама знае ли човек :-(

fuji
24-05-2008, 23:10
даите идея каде в Бургас мога да разчитам на свястен сервиз parvo da se izvinia che pisha taka ama v momenta mi go niama kompytara i pisha ot telefona.Moje da probvash serviza na autoplus v komluka kadeto e alianz.te sa predstavitelstvo na auto italia.az hodih dva pati tam i sam dovolen.specialno za diagnostikata im e dobra a i v serviza rabotiat kachestveno.pone az sam dovolen.ako niamash druga idea probvai tam.diagnostikata e 25lv i stava barzo.

vovata
25-05-2008, 08:42
serviza na autoplus v komluka kadeto e alianz.te sa predstavitelstvo na auto italia.az hodih dva pati tam i sam dovolen.specialno za diagnostikata im e dobra a i v serviza rabotiat kachestveno.pone az sam dovolen.ako niamash druga idea probvai tam.diagnostikata e 25lv i stava barzo.


И аз съм доволен от тях.

al bano ot bane
27-05-2008, 08:50
Помагайте.имам156 2.4jtd при по-рязко натоварване на мотора угасва,особенно при изпреварване което си е доста голям проблем.При диагностиката ми показа грешка в синхронизацията м/у колянов и разпределителен вал.Олекнах с 250лв за датчик на разпр. вал и подобрение няма.Иначе е пълно със специалисти АМАН ОТ ТЯХ


Колега, има ли някакво развитие по твоя проблем.
Давай да го решаваме заедно, че и при мен симптомите са същите.
Станахме трима.Вече два-три пъти ми се случва да изпадам в тежки ситуации при изпреварване и се отървавам на косъм,но както казва колегата с по-бързо превключване на предавките е ок. Случвало ми се е и да угасне за секунда и пак да се поеме,но това е при по-плавно набиране. Поне си взех поука,ако пак реша да си купувам кола втора употреба ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ДИАГНОСТИКА!!!!! :idea:

Пламен76
31-05-2008, 09:38
последни данни.в софия ми тестваха всички датчици .остана да пробваме датчика на шината и да пробваме с друг компутър.защото постоянно дава грешка за прекомерно високо налягане в шината.при тази грешка в повечето случаи било комп. щте го тестваме след 10 ако намерят такъв в италия щото било дефицит.пробваха и дюзите дали не пикае някоя но и там няма проблем.

Пламен76
31-05-2008, 09:41
помпата за високо и ниско налягане показаха нормални стойности