PDA

View Full Version : вариатор



borislav82
23-05-2008, 19:18
интерисува ме дали моята печка има вариатор 156 1,9JTD 00г ,защото след като ми смениха ангренажа нещо около разпределителния вал около шайбата му взе да трака -сменях и водна помпа и махаха шайбата на разпределителния вал

Novachev
23-05-2008, 19:24
Вариатор имат само бензините ама дизелите не са застраховане от паразитни потраквания шайбата на коляновия вал има гумен демфер за да не се предават вибрациите може той да се е закъсал някой колеги предпочитат да го сменят съссмяната на консумативите цената му е около 250лв

borislav82
23-05-2008, 20:53
Вариатор имат само бензините ама дизелите не са застраховане от паразитни потраквания шайбата на коляновия вал има гумен демфер за да не се предават вибрациите може той да се е закъсал някой колеги предпочитат да го сменят съссмяната на консумативите цената му е около 250лв
няма да е от там демпферната шайба е добре може би е на 2г най-много като нова е но потракването ясно се чува отгоре някъде около зъбното колело на разпределителния вал друго няма какво да е водна помпа ама тя си е нова смених я с ремъка

май така ще си я карам потраквайки,защото вече не ми се ходи по калпави майстори,а в Добрич освен такива други няма

Xtrime7
23-05-2008, 21:05
Има вероятност да не е зацепена правилно.Има ги и такива (кадърни)маистори.

StarChild
24-05-2008, 00:30
Колегата е прав наистина може да е от това иди да го провериш най-добре :roll:

borislav82
24-05-2008, 20:16
добре е зацепена то след кадърния майстор аз си я отварях наново да я дооправям гея смотан и паразитната ролка обърнал обратно ко да ви кажа направо ще умра от яд .За това съм сигурен че е правилно зацепена но така и ня успях да разбера какво трака защото те цялатя я бяха разглобили за да свалят картера(наистина си е нужно толкова разглабяне)и добре че има кора под мотора след като се прибрах от сервиза реших да погледна какво трака и слязим си аз в канала и какво да гледам един болт на кората отдолу и добре че участвах при разглобяването и позапомних кои болтове от къде са .Болта на опорния лагер на полуоската паднал."МАЙСТОРИ"

StarChild
24-05-2008, 23:14
Аман от разбирачи братче по тия сервизи нямам думи направо даваш им доверие и пари на вятъра :x

Xtrime7
25-05-2008, 08:50
добре е зацепена то след кадърния майстор аз си я отварях наново да я дооправям гея смотан и паразитната ролка обърнал обратно ко да ви кажа направо ще умра от яд .За това съм сигурен че е правилно зацепена но така и ня успях да разбера какво трака защото те цялатя я бяха разглобили за да свалят картера(наистина си е нужно толкова разглабяне)и добре че има кора под мотора след като се прибрах от сервиза реших да погледна какво трака и слязим си аз в канала и какво да гледам един болт на кората отдолу и добре че участвах при разглобяването и позапомних кои болтове от къде са .Болта на опорния лагер на полуоската паднал."МАЙСТОРИ"
Да,но ти спомена че идва шума от към разпределителния вал.

borislav82
25-05-2008, 23:32
добре е зацепена то след кадърния майстор аз си я отварях наново да я дооправям гея смотан и паразитната ролка обърнал обратно ко да ви кажа направо ще умра от яд .За това съм сигурен че е правилно зацепена но така и ня успях да разбера какво трака защото те цялатя я бяха разглобили за да свалят картера(наистина си е нужно толкова разглабяне)и добре че има кора под мотора след като се прибрах от сервиза реших да погледна какво трака и слязим си аз в канала и какво да гледам един болт на кората отдолу и добре че участвах при разглобяването и позапомних кои болтове от къде са .Болта на опорния лагер на полуоската паднал."МАЙСТОРИ"
Да,но ти спомена че идва шума от към разпределителния вал.
да шума си е някъде около разпределителния вал а за болта споменах като "минус "за калпавия майстор не че е тракало от него