PDA

View Full Version : Подмяна Selespeed Робот?



kkkrisss
23-05-2008, 22:46
Здравейте,

Някой, който е минал по този път може ли да ми каже с конкретни цифри колко струва подмяната на селеспиид робота на 147 и къде е най-удачно да се извърши ремонта? Покупка от ибей е последен вариант, втора ръка робот също не е желателно.

Благодаря предварително.

fiore
24-05-2008, 09:58
ами колега напиши от къде си. в софия мога да ти кажа къде ще ти го направят читаво. не трябва да си толкова скептичен към роботите втора ръка. Вярно е че можеш да попаднш на мошенник който го е закрепил само за да го продаде, но иначе защо не. новият е сериозна цифра. Смяната не е сериозна цифра.

kkkrisss
24-05-2008, 23:43
ами колега напиши от къде си. в софия мога да ти кажа къде ще ти го направят читаво. не трябва да си толкова скептичен към роботите втора ръка. Вярно е че можеш да попаднш на мошенник който го е закрепил само за да го продаде, но иначе защо не. новият е сериозна цифра. Смяната не е сериозна цифра.

От София съм. Колко цифра е новия робот и колко примерно г/д е втора ръка? Четох във форума, че се намират и в немския ибей но аз лично не намерих.

fiore
25-05-2008, 09:48
за цифри можеш да попиташ колегата kali4a. той беше проучил пазара и на нови и на тези в ибей и кара точно 147-ца. Иначе за селеспийда ти препоръчвам да отидеш да ти го погледнат в Мазерати сервиз. Момчетата са много наясно с роботите. Не знам само дали вече са се преместили в новия комплекс до летището или са още в люлин. във ванто също е добър вариант да го погледнат. Сега по памет ще ти цитирам ориентировъчни цифри- Мотаеше се един нов робот в ибей за 800 паунда и употребяван за 500. Тук цените са около 600-800 за употребяван и около 3500- нов ететвенно вероятно при разговори ще ти направят някакви мин отстъпки тъй като е скъпа част.

kkkrisss
25-05-2008, 10:04
за цифри можеш да попиташ колегата kali4a. той беше проучил пазара и на нови и на тези в ибей и кара точно 147-ца. Иначе за селеспийда ти препоръчвам да отидеш да ти го погледнат в Мазерати сервиз. Момчетата са много наясно с роботите. Не знам само дали вече са се преместили в новия комплекс до летището или са още в люлин. във ванто също е добър вариант да го погледнат. Сега по памет ще ти цитирам ориентировъчни цифри- Мотаеше се един нов робот в ибей за 800 паунда и употребяван за 500. Тук цените са около 600-800 за употребяван и около 3500- нов ететвенно вероятно при разговори ще ти направят някакви мин отстъпки тъй като е скъпа част.

Четох из форума, че някой беше купил робот за 1400 лв. Мисля, че беше от Ауто Италия, но може и да греша? 1400 и 3500 са доста различни цифри, дали става въпрос за едно и също нещо?

Stefan Caromov
25-05-2008, 11:06
Александър Ауто 1400 лева без отстъпка.Аз съм питал

fiore
25-05-2008, 17:06
казах вече че говоря по спомени от преди малко време. ако е 1400 има няколко възможности- или цената му е паднала драстично, или робота не е нов или италианците са почнали да го предлагат без датчиците и сферата. До преди 3 месеца нов робот се предлагаще само комплект и цената му беше над 3000лв. а може да е нещо рециклирано което не ми се вярва.

Stefan Caromov
25-05-2008, 17:35
казах вече че говоря по спомени от преди малко време. ако е 1400 има няколко възможности- или цената му е паднала драстично, или робота не е нов или италианците са почнали да го предлагат без датчиците и сферата. До преди 3 месеца нов робот се предлагаще само комплект и цената му беше над 3000лв. а може да е нещо рециклирано което не ми се вярва.
до колкото знам е без дадчиците (май бяха три) ,а те са по 236 лева ,знам защото ги сменях(тоест единсменях ) сферата май си е с робота

fiore
25-05-2008, 18:41
така може, датчиците са 3 само за скоростите но има и за налягане позицията на съединителя и т.н. така голо железо може. аз говорех за комплектована електрохидравлична група (робот) а не за част от нея

nikolaaaay
25-05-2008, 19:18
Ако предлагат системата на части е оферта, щото трудно може да ти се счупят всичките компоненти накуп. За Алекс. ауто, обаче съм скептичен вече, щото продавали предни долни носачи ТРВ (оригинални) по 200 лв. парчето, но един колега беше писал, че изкарали 4000 км. (верно на 2.5 ама пак) Оригиналните изкарват поне 60 000км.

fiore
25-05-2008, 19:53
познавам ги отдавна. случва се да имат и такива части. това е защото търсят ниска цена. вярно е обаче че знаят кои части не са "оригинални" но не ти го казвт за да ги продадат.

georgi taterski
29-05-2008, 00:37
колеги робота е вече кам 5000 не се заблуждавайте

georgi taterski
29-05-2008, 00:44
помпата е 1050 лв.аз разпитах на всакаде за този робот и точно в алекс ауто беше 4800лв. явно вече има голамо търсене на този скапан робот.и вече честно да ви кажа се замеслам сериозно дали да не се разделам с моита красавица до като оште нама проблеми с този робот

georgi taterski
29-05-2008, 00:48
имам роднини в италиа .и сам им поставил за цел да разберат цената на робота .сигорен сам че цената ште е в пати по ниска от тук.

vesko_m
29-05-2008, 09:52
мдам - като е толкова скъп тук, ще се пазарува извън България
търся си в момента 147 Selespeed и няма какво да ме спре да я взема :) дори цена от 5000 лева в БГ, в Англия са по-евтини където цената е в лири, а от другаде в Европа да не говорим.

fiore
29-05-2008, 09:55
колега, не е такава сумата, не заблуждавай хората. ела в софия и ще ти го намеря нов за доста по малко от 5К. в ТиН е около 3600 комплектован.в ибей наистина имаше до скоро един нов за 800 паунда (може и още да го има) Не знам какъв проблем имаш, но вече написах къде могат да ти прегледат колата и да ти кажат точно какво и има. Не са много хората които знаят за какво иде реч. Колите и парите са си твои,но аз не съм фен на това да се подменят безразборно неща без да се знае със сигурност че трябва.