PDA

View Full Version : Сутрин глъхне..



Kosakova
26-05-2008, 19:34
Колеги...алфата ми сутрин глъхне....оборотите много падат,и докато не загрее трябва да давам много газ...от какво е?ПОМОЩ!!!

Novachev
26-05-2008, 20:50
Температурен датчик за температурата на двигателя все пак с кой мотор ти е колата колежке.

vlado_iv
26-05-2008, 22:21
или дебитомер - при мен е това, но най добре върви на на диагностика
и това е много важно все пак с кой мотор ти е колата колежке

trouble
26-05-2008, 22:32
Еее не познавате колата на красивата колежка...1.6 16В ТС

Kosakova
26-05-2008, 23:47
1.6 t.s. 120 коня...ама трябва да я закарм да я видят че се притеснявам вече

Xtrime7
27-05-2008, 07:09
Първо диагностика и после коментаги.Това е най-разумното.

Novachev
27-05-2008, 07:41
Първо датчик за 20 лв и ако не се оправи тогава диагностика защото датчика не излиза като грешка на диагностиката, а така или иначе е добре да се смяня с консумативите. Датчика се намира на термостата може да иска само да се напръскат контактите със спрей за почистване.

georgievst
27-05-2008, 20:40
Аз залагам на дебитомер.

И зада не губиш много време като го установят. Ми се обади да те ориентирам в цените.

Xtrime7
27-05-2008, 20:44
Аз залагам на дебитомер.

И зада не губиш много време като го установят. Ми се обади да те ориентирам в цените.
Ей,то тука и залагания ли се правят :roll: :?: :lol:
Новачев е прав.

georgievst
27-05-2008, 20:56
Аз залагам на дебитомер.

И зада не губиш много време като го установят. Ми се обади да те ориентирам в цените.
Ей,то тука и залагания ли се правят :roll: :?: :lol:
Новачев е прав.

Няма лошо и температурния датчик да се смени. После ламбда сонда и т.н. ...... Обаче, като си оправи дебитомера ще спре да "глъхне" сутрин. Аз в този филм съм участвал вече.

Satanism
27-05-2008, 21:27
Хм...и аз имам горе-долу такъв проблем...откакто смених Ламбда Сондата...някаква Бош-овска, около 200лв...
Сутрин при първо палене гасне, все едно не и стига бензин....въртя ключа втори път, пали си от раз...и първите 1-2 минути забива нос...трябва да и подавам газ за да върви...от какво може да е?тая ламбда сонда...?!Нали е нова...иначе си върви добре...

georgievst
27-05-2008, 21:42
Сутрин като запалиш и тръгнеш, след няколко метра започва да забива нос. Натискаш газта до край а тя не върви. Продължаваш да натискаш газта и постепенно поема и посля цялден нямаш проблеми.... чак до другата сутрин.

"Честито" ! Вие трябва да смените своя ДЕБИТОМЕР !
Ако номерът му завършва на 111 Then you are in trouble.

Бош - 750 лв
Мапко - 310 лв.
Вебер - около 280- 300 лв.
Аз съм с един неизвестна марка за 75 евро по интернет ми го доставиха, симптомите изчезнаха, но разходът се качи а мощността намаля. :frown:

Xtrime7
27-05-2008, 22:43
Сутрин като запалиш и тръгнеш, след няколко метра започва да забива нос. Натискаш газта до край а тя не върви. Продължаваш да натискаш газта и постепенно поема и посля цялден нямаш проблеми.... чак до другата сутрин.

"Честито" ! Вие трябва да смените своя ДЕБИТОМЕР !
Ако номерът му завършва на 111 Then you are in trouble.

Бош - 750 лв
Мапко - 310 лв.
Вебер - около 280- 300 лв.
Аз съм с един неизвестна марка за 75 евро по интернет ми го доставиха, симптомите изчезнаха, но разходът се качи а мощността намаля. :frown:
Опитваш се да предложиш нещо ли ми се струва,че все изтъкваш нещо.Нито си я чул колата, нито си я карал.От думите на колежката не може да съдиш на 100%че да го твърдиш.Друго си е на живо да съдиш за това.
Пък да не говорим че отделно я объркваш дамата.Пък може и на боб да гледаш.
Не целя да се заяждам, а да Няма празни приказки. :roll:

Novachev
28-05-2008, 07:56
Сутрин като запалиш и тръгнеш, след няколко метра започва да забива нос. Натискаш газта до край а тя не върви. Продължаваш да натискаш газта и постепенно поема и посля цялден нямаш проблеми.... чак до другата сутрин.

"Честито" ! Вие трябва да смените своя ДЕБИТОМЕР !
Ако номерът му завършва на 111 Then you are in trouble.

Бош - 750 лв
Мапко - 310 лв.
Вебер - около 280- 300 лв.
Аз съм с един неизвестна марка за 75 евро по интернет ми го доставиха, симптомите изчезнаха, но разходът се качи а мощността намаля. :frown:
Айде да не задълбаваме с цените в голяма част от случаите които дебитомера е виновен болестта се лекува с 5-7 лв а час след това се отива към подмяна.
Ако проблема го е имало от отдавна наистина причината може да е замърсен или заминал дебитомер, но ако се е появил в последно време е вероятно да е от датчика. И още нещо това всичкото може да са само предположенияможе и буксата да прави бела и да иска да се размърда леко и всичко да си дойде на мястото.

georgievst
28-05-2008, 18:45
Добре,но все пак съм любопитен каква ще е причината и ако може колежката да сподели, след като си оправи колата. Дебитомер наистина е тежка диагноза, но все пак е консуматив и рано или късно се сменя. Още веднъж Ви казвам, че не хвърлям боб а този проблем съм го имал. Все пак, предвид цените, дано се окажете прави !

Mury
28-05-2008, 19:29
Айде стига с гадаенето,закарай колата в сервиз и ще ти я оправят :idea: :idea:Плюс това има поне 20 такива теми :wink: :wink: :wink: Ктанец :twisted: :twisted: