PDA

View Full Version : Грешка в преработка на горивото!



oem
27-05-2008, 09:21
Грешка в преработка на горивото!

Това казва Визата от как съм купил колата. Сондата работи перфектно . В движение отчита добри стойности и се променят добре, дебитомера - нов, катализатора е добре (съдя по това, че колата си вдига макс обороти). Газоразпределението е перфектно.

Налягането на горивото на празен ход 2.8 бара. до прекъсвач стига до 3.1 бара.

Въздуха 26 градуса в движение, 37 градуса на празен ход. 9 кг/ч. на празен ход, а на ръчка стига до около 30 кг/ч. +/- 5 кг.

Ъгъл на запалването на празен ход и до 3000 об. от 2 до 10 градуса.

Време за пръскване на горивото 3,30 мс.

Ламбда сонда - 540 мВ на празен ход при загрял мотор.

Какво по дяволите значи тази грешка?

vencialfa
27-05-2008, 09:39
При мен я има същата ,при тестване с Виза.И при мен привидно всичко е ок.Едно време в тоя форум пишеха хора от които можеш да научиш нещо,ма сега не знам защо не им се пише? :?

oem
27-05-2008, 09:52
Струва ми се, че бавно се развърта мотора. И може би причината се крие в тази грешка. А наистина много малко хора които са на ясно с нещата пишат в този фирум. :( Дано все пак някой е оправял този проблем.

BO
27-05-2008, 19:59
Грешка в преработка на горивото!

Това казва Визата от как съм купил колата. ............

Въздуха 26 градуса в движение, 37 градуса на празен ход. 9 кг/ч. на празен ход, а на ръчка стига до около 30 кг/ч. +/- 5 кг.

Какво по дяволите значи тази грешка?
При пълна ръчка тези 30кг/ч са супер недостатъчно. Това показва, че дебитомера не работи въобще коректно.


При мен я има същата ,при тестване с Виза.И при мен привидно всичко е ок.Едно време в тоя форум пишеха хора от които можеш да научиш нещо,ма сега не знам защо не им се пише? :?
Елементарно - защото ще отидеш при тези хора да ти вземат парите, а не да дават съвети за без пари.

Novachev
27-05-2008, 20:12
Сега нали си на ясно че при натоварване т5рябва да означава при движение на автомобили с по високи обороти и натиснат до дупка педал ако форсираш на място това е ПРАЗЕН ХОД А за грешката може да е от самата Виза да излиза прежали 20-30 лв и отиди на диагностика примерно в Биш сервиз ако пак излезе грешката лошо друг вариант е да звъннеш на Бобо човека е много точен и да го попиташ на какво може да се сължи тази грешка. З аразвъртането няма как да разбереш дали е бавно или бързо докато не го сравниш с друга като твоята. Сравнеие мож е да направиш примерно като засечеш времето с хронометър за ускоряването от място до прекъсвача на втората по спомен с добро тръгване е някъде под 9 сек ако е повече определено нещо не е наред. И още нещо тези коли са страшно капризни към бензина с който се карат трябва да е силен иначе хич не вървят макароните.

lord_chuldarkar
27-05-2008, 21:17
Ако ще ходиш на диагностика недей в БОШ гаража във ВТ по хубо иди във ФИАТ, аз ходя на ремонти напоследък в Ресен при Краси Алфата изглежда ерудиран, може да пробваш.

vencialfa
27-05-2008, 22:01
Елементарно - защото ще отидеш при тези хора да ти вземат парите, а не да дават съвети за без пари.
Щях да отида ама са ми малко далече. :?
Пък и едно време ги кефеше да помагат,не беше всичко за пари,точно щото карат Алфи а не Голф. :(

търтей
27-05-2008, 22:03
не помагат щото се напълни със специалисти по всичко и големи разбирачи :idea:

pinko
27-05-2008, 22:04
Баси, моите Алфи изобщо не го преработват горивото, направо го изгарят :lol: :lol: :lol:

Това проблем ли е?

vencialfa
27-05-2008, 22:10
не помагат щото се напълни със специалисти по всичко и големи разбирачи :idea:
И на мен така ми се струва,за съжаление.

oem
27-05-2008, 23:28
Да тези 30 кг са на място с форсиране. В джижение не можахме да засечем въздуха понеже на визата и се скъса един кабел от буксата и се наложи да спрем.

Иначе имам 2 дебитомера. И с двата колата се държи по един и същи начин. Тази грешка беше излязла преди като беше със стариа дебитомер. Сега излезе и с новия. Така, че него го изключваме.

Neokill
28-05-2008, 07:17
не помагат щото се напълни със специалисти по всичко и големи разбирачи :idea:

...... и разбирачите взеха да спорят за щяло и нещяло па се вижда че чушките от доматите не моат различат :!:

oem
28-05-2008, 08:40
Не ми осирайте темата само. Ако някой може да помогне, да помогне/ Ако не може да си мълчи моля. Днес ще водя колата на газоанализатор да видим как е сместа. И сигурно ще закача един лаптоп в колата за да видя кога се появява тази грешка.

lord_chuldarkar
28-05-2008, 11:53
Не ми осирайте темата само. Ако някой може да помогне, да помогне/ Ако не може да си мълчи моля. Днес ще водя колата на газоанализатор да видим как е сместа. И сигурно ще закача един лаптоп в колата за да видя кога се появява тази грешка.

ще станеш като космически кораб

oem
28-05-2008, 12:18
Ще се изстрелвам в космоса, ДА :)

fiore
28-05-2008, 13:29
Баси, моите Алфи изобщо не го преработват горивото, направо го изгарят :lol: :lol: :lol:

Това проблем ли е? Колегата направо ни убеждава как алфа ромео е химическо предприятие за преработка на гориво, а не автомобил:)))

fade
28-05-2008, 15:16
...Иначе имам 2 дебитомера. И с двата колата се държи по един и същи начин. Тази грешка беше излязла преди като беше със стариа дебитомер. Сега излезе и с новия. Така, че него го изключваме.
Понеже следя форума и знам, че смени дебитомер, само да питам (макар че предполагам си изчел всичко за дебитомерите) прави ли адаптация след смяната... там с изкл на акумулатора или номера с ключа за 90сек и т.н. Бях чел някъде, че трябва да мине известно време след това ECU-то да се адаптира към променените стойности на новия. Разбира се това го четох пак в някакъв форум, а не нещо официално, така че... не претендирам за достоверност макар и да звучи логично.

oem
28-05-2008, 15:58
...Иначе имам 2 дебитомера. И с двата колата се държи по един и същи начин. Тази грешка беше излязла преди като беше със стариа дебитомер. Сега излезе и с новия. Така, че него го изключваме.
Понеже следя форума и знам, че смени дебитомер, само да питам (макар че предполагам си изчел всичко за дебитомерите) прави ли адаптация след смяната... там с изкл на акумулатора или номера с ключа за 90сек и т.н. Бях чел някъде, че трябва да мине известно време след това ECU-то да се адаптира към променените стойности на новия. Разбира се това го четох пак в някакъв форум, а не нещо официално, така че... не претендирам за достоверност макар и да звучи логично.

Адаптация с ключа не може да се направи. Тези неща дето ги пишат тука не са верни. Адаптация правих на компютър. Но тази грешка я имаше още като купих колата. Беше заедно с ламбда сондата и мислех, че от нея е проблема. Как да е. Оправихме сондата. Имаше скъсан кабел и сега работи перфектно.

Мен ме навежда на мисълта друго. Като купих колата филтъра и беше адски затлачен. Смених го и после я нямаше грешката. След това 3, 4 пъти ходих на диагностика за други неща и нямаше никакви грешки. После обаче сложиш конусен спортен филтър. Обаче първия път не го сложиш добре и засмукваше горещ въздух от мотора. И тръгнах да се състезавам така с 2 баварки.

После преместих филтъра на друго място. Как да е. Това го има в друга тема. И нещо ме навежда на мисълта, че не е имало достатъчно въздух тогава и от там е дошла тази грешка. Но може и да се бъркам жестоко.

Днес ще ходя на газоанализатор и ако сместа е добре ще закача тестера за колата и ще карам с него докато не се появи тази грешка. Ако разбера кога се появява по може да се изгадае проблема.

То всъщност няма проблем. Колата си върви прилично. Ни прекъсва, ни придръпва. Но ме гложнди грешката.

А иначе самата грешка Визата я дава на руски ето така: Въработка топлива.

търтей
28-05-2008, 16:19
от всичко това аз разбрах, че не знаеш руски :lol:

oem
28-05-2008, 16:24
от всичко това аз разбрах, че не знаеш руски :lol:

Така ли? И защо?

Всъщност аз наистина не знам руски. Но на диагностиката момчето е рунак. И предполагам, че си знае родния език.

търтей
28-05-2008, 16:45
ясно че не знаеш
а руснака явно или също не знае руски или не знае български
може и двете да не ги владее
може и просто да е технически неграмотен

за справка - выработка не значи преработка
а па выработка топлива изобщо не е преработка на гориво

Old Fox
28-05-2008, 16:45
Ми най-вероятно щото се пише выработка. А и выработка е изработка/произвеждане, а не преработване.

oem
28-05-2008, 16:52
ясно че не знаеш
а руснака явно или също не знае руски или не знае български
може и двете да не ги владее
може и просто да е технически неграмотен

за справка - выработка не значи преработка
а па выработка топлива изобщо не е преработка на гориво

Е добре де. Кажи какво е?

Буквално означава "развитие на горивата", но едва ли се има това предвид в случая.

oem
28-05-2008, 19:48
Значи проблема си е в сондата пак. Ей сега ходих на компютър. Пак излезе тази грешка, но заедно и с ламбда сондата. Ще я сменям.

Old Fox
28-05-2008, 21:40
Буквално означава "развитие на горивата", но едва ли се има това предвид в случая.

Буквално въобще не означава това. Написъл съм какво означава буквално. За съжаление и буквалния превод не ти помага. Пиши кво е станало след смяната, че ми стана интересно.

oem
28-05-2008, 23:54
Ще пиша.

търтей
29-05-2008, 10:42
отворихте ли речниците да видите какво е выработка топлива :?:
или ви домързя?
щото някой може да ви каже на готово?

oem
29-05-2008, 11:17
Аз питах чичко гугъл и горе съм писал какво казва той. Но то може би означава нещо с връзка с неправилно изгараяне. Щом дава и ламбда сонда, може би като я сменя ще изчезне грешката.

П.С. А нали за това е форума? Да се пита и да се получи адекватен отговор. Ако всеки разбере сам отговора, то този форум би бил безполезен. Не всеки може да знае всичко. А аз ако знаех нямаше да питам. Щом съм питал значи не съм на ясно и очаквам помощ от вас.

Ти ако знаеш какво означава точно защо не кажеш? Гледам писал си вече 4, 5 пъти в темата. Ако знаеше можеше да дадеш точниа отговор и щеше да е забравено вече. Аз така ги разбирам нещата.

търтей
29-05-2008, 11:20
ндаа

оем - смени си диагностика щото този не е в час
билив ми

и понеже явно нема да отвориш речник - выработка топлива означава разход на гориво

oem
29-05-2008, 11:27
Аз знам, че е висок разхода. Ауспуха ми е вечно черен. Но странното беше, че като карахме колата ламбдата си отчиташе правилно, променяше си стойностите и не даваше грешки дълго време. Чак вчера се появи ламбдата.

А твоя превод е доста логичен. Благодаря ти.

търтей
29-05-2008, 11:29
моят превод не е логичен - просто е верен
:wink:

но ти земи иди на свестна диагностика щото този грешка няма да изчезне от смяна на сондата
и ако съм прав от какво е причинена (дано не съм) трошенето на мотор е въпрос на време ...

oem
29-05-2008, 12:09
Ти от какво предполагаш че е? Какво значи трошенето на мотора? Преди 2000 км съм сменил маслото и не го е бутнало. Работи много безшумно и стегнато. Като източвах старото масло беше бистро. Нямаше мръсотии. Не виждам признак за скорошно износване на мотора. Газоразпределението е добре.

fiore
29-05-2008, 12:47
моят превод не е логичен - просто е верен
:wink:

но ти земи иди на свестна диагностика щото този грешка няма да изчезне от смяна на сондата
и ако съм прав от какво е причинена (дано не съм) трошенето на мотор е въпрос на време ...
за превода можем да поспорим, но общо взето смисълът е този- разход. аз бих употребил една друга дума,защото разход е много общо.

относно трошенето на мотора страхувам се че ще се присъединя към медонебера:D. ако е това което си мисля в цилиндрите ти става нещо страшно за мотора. не искам да ти казвам възможния изход....

oem
29-05-2008, 13:02
Какво по точно?

digitalundgrd
29-05-2008, 13:15
Два въпроса към колегата оеm..

1.Тази грешка кога я изписва..когато сте тествали в движение или когато колата работи на място или няма значение винаги си я показва?

2.Колко ти е разхода?

fiore
29-05-2008, 13:20
не искам да казвам неща в които не съм 100% сигурен. вече на друго място съм написал че не съм привърженик на това да се прави нещо на сляпо.

oem
29-05-2008, 13:25
Тази грешка немога да засека кога я исписва. Като карам или като работи ня място я няма.

Значи гледай сега. Изчистване грешката. Палим колата. Работи на място. На празен ход ламбдата показва богата смес или 0,288 мВ. Тръгваме да се возим. Ламбдата показва 0,600 мВ приблизително. И тази стойност се мени според това колко газчица се подава на колата. При голямо ускорение сместа пбедява, като ламбдата показва от 0,700 до 0,850 мВ. Като се пусна по прав път с 120 км/ч на 5-та си показва от около 0,400 до 0,600 мВ.

Няма грешки няма дявол. Всичко изглежда на ред. Разкачаме тестера и си тръгвам. Отивам след 2 дена пак на тестера, закачаме като съм дал само на контакт и хоп 2 грешки:

1. Вьработка топлива
2. Ламбда сонда

Изтриваме и след 2 дена пак същото.

Обаче. При първата дуагностика още преди 3 месеца ги беше дала тези грешки. Тогава сондата не работеше въобще. Един кабел имаше прекъснат. След оправянето на сондата. 3 месеца разхода ми беше около 9 литра градско (аз карам до 3000 оборота). И от 2 седмици на сам усещам как резервоара ми пак почна да се празни по бързо от преди. И както вече е ясно. Същите 2 грешки. Обаче сондата работи някак си. Може би е мудна или показва грешно. Знам ли. Аз не съм я сменям. Това е оригиналната сонда на колата.

Ауспуха ми сега като го измя и след 2 дена е пак черен. Но не е мазен. В смисъл, че не гори масло. А си личи, че това черното са сухи сажди от недоизгоряло гориво.

Аз и свещи не съм сменял и не ги и знам в какво състояние са.

Ами дадох иунформацията която имам. Надявам се да е по лесно да се разнищи проблема. Аз във всички случай ще поръчам оригинална сонда на БОШ и ще я сменя.

oem
29-05-2008, 13:27
не искам да казвам неща в които не съм 100% сигурен. вече на друго място съм написал че не съм привърженик на това да се прави нещо на сляпо.

Не бе човек. То е ясно, че никой не може да е сигурен така като не е виждал колата. Кажи просто според теб каква вероятност има. Аз аз вече ще си направя сметката да я вземам ли предвид или не :) Нали за това е форумчето все пак.

търтей
29-05-2008, 13:39
бате земи иди на проверен диагностик
бобо ванто лисан
тия поне са тествани

fiore
29-05-2008, 13:42
вие сигнала който показва ламбдата ли мерите или това което компютъра възприема. усещаш ли на къде бия? ламбдата ти може да работи перфектно , но сигналът и да е нееприемлив за компютъра и все едно си без нея. светва ли ти лампата с инжектора на таблото? за да не гадаете повече- грешката означава "неправилно изгаряне", което може да е породено от различни неща. прави си извода какво означава неправилно изгаряне.

oem
29-05-2008, 13:51
Мерихме я с мултицет, на исцилоскоп я закачахме, гледаме и компютъра какво показва. И всичко изглеждаше на ред. Не ми свети инжекциона.

Няма как да ида при бобо, ванто или лисан. От Горна Оряховица съм и диагностика ми се познава и с тези във Ванто и с тези от Фиат сервиз в Търново и знам, че е добър по принцип. При него всеки ден има купища коли които идват и си отиват. На опашка чакат. И е много точен. И аз не виждам какво може да породи неправилното изгаряне освен ламбдата и свешите ми ако не са на ред. То това е важно. Както и въздуха, но с него ядове няма. Дебитомера е чисто нов, както казах по-горе имам и още един и разлика м/у двата в работата на мотора няма. И двата отчитат еднакво колищество въздух.

Карам иначе със 100 октана бензин. Няма чукане в мотора от детонации. Не пуши през ауспуха. Газоразпределението ми е перфектно тъй като си го зацепвах сам и знам какво съм правил. Не виждам друга причина освен ламбдата, а и още повече, че в нея дава грешка.

fiore
29-05-2008, 13:55
охххххх вече май обясних че ламбдата може да работи но компютъра да не приема сигнала. на диагностиката при сондата всичко си ок . сигнала и е перфектен....

oem
29-05-2008, 14:04
охххххх вече май обясних че ламбдата може да работи но компютъра да не приема сигнала. на диагностиката при сондата всичко си ок . сигнала и е перфектен....

Ахааа... а защо да не го приема? На какво може да се дължи това? В сондата ли е причината? Или в компютъра? То най-лесно може да се префлашне. Даже ние мислим да му запишем някой по-нов модифициран дъмп. Че ще качи и мощноста. Демек чип тунинг дет му се вика. :lol:

търтей
29-05-2008, 14:09
демек иди на диагностик който знае къде мое да е грешката и защо точно такава грешка излиза и рпочее
стига се пробва да си строшиш колата :twisted:

а тоя твоя НЕ е добър - вече мисля ти казахме

ко са ти проблем парите за гориво до софия шъ те финансирам лично

ПП това е последното ми мнение по проблемите на твоята кола

fiore
29-05-2008, 14:11
охххххх вече май обясних че ламбдата може да работи но компютъра да не приема сигнала. на диагностиката при сондата всичко си ок . сигнала и е перфектен....

Ахааа... а защо да не го приема? На какво може да се дължи това? В сондата ли е причината? Или в компютъра? То най-лесно може да се префлашне. Даже ние мислим да му запишем някой по-нов модифициран дъмп. Че ще качи и мощноста. Демек чип тунинг дет му се вика. :lol:това диагностика трябва да го знае, къде да провери. тези при които ходя на диагностика преди , когато сменях сондата ми го демонстрираха как сондата работи но компа не отчита сигнала. аз имам една работеща сонда с която колата не работи добре. май едно идване до софия за читава диагностика щеше да ти излезе доста по на сметка... като слушам колко време губиш и си загубил... не знам какво работиш но за това време се изкарват пари да си купиш друга алфа :))

oem
29-05-2008, 14:15
Добре де. Като дойда там какво ще направим? Аз всичко съм мерил тука. Ако те интересува още нещо мога да ти кажа. На газоанализатора дава богата смес. Не помня точно колко бяха кг., обаче даде богата смес.

Хайде да сменя тая сонда първо. Да видя как са свещите и ако тогава има проблем вече може и да прескоча до София. Проблема ми е, че нямам време. Единствения ми почивен ден е неделя. Аз даже имам познати в София които ме викат на гости от една година и ще е добре да дойда и да се видя и с тях. Но ми е трудно да намеря време. :(

fiore
29-05-2008, 14:18
:locked: аз бях дотук по темата

oem
29-05-2008, 14:19
охххххх вече май обясних че ламбдата може да работи но компютъра да не приема сигнала. на диагностиката при сондата всичко си ок . сигнала и е перфектен....

Ахааа... а защо да не го приема? На какво може да се дължи това? В сондата ли е причината? Или в компютъра? То най-лесно може да се префлашне. Даже ние мислим да му запишем някой по-нов модифициран дъмп. Че ще качи и мощноста. Демек чип тунинг дет му се вика. :lol:това диагностика трябва да го знае, къде да провери. тези при които ходя на диагностика преди , когато сменях сондата ми го демонстрираха как сондата работи но компа не отчита сигнала. аз имам една работеща сонда с която колата не работи добре. май едно идване до софия за читава диагностика щеше да ти излезе доста по на сметка... като слушам колко време губиш и си загубил... не знам какво работиш но за това време се изкарват пари да си купиш друга алфа :))

Точ пич не ми взема пари понеже ми е познат. Аз ходя при него след работа. Иначе работя като менаджер . И ми е много трудно да се откъсна от работа.

Аз и аз имам още една универсална сонда, но с нея нещата бяха още по зле. Сега тоя път ще взема оригинална на БОШ. Дето си е с буксата.

П.С. Благодаря ви за мненията които изказахте. Ако имам проблеми след смяна на сондата ще се обадя.

oem
29-05-2008, 14:40
Ааа нищо и няма на колата. Онзи ден сменях вариатора на една същата алфа 1.8 ТС като моята на едно приятелче и имах възможноста да я покарам. И тя така върви. Пробвах я моята по арбанаси до определен завой моята вдига 140 км/ч. Неговата прави 145 км/ч. Само че аз съм със 16 цола джанти, а той с 15. Проблем с вървежа няма. Проблема е в разхода. 200 км съм минал от как съм заредил до горе. Сега стреката ми е на половината резервоар. Нещо като 15 - 16 на 100 ми се вижда градско. Не съм я мерил с точност, че да не се плаша.

mim
29-05-2008, 14:46
ми замери я на пълно
ако муцуната ти е на долу и празен резервоар може да ти покаже

oem
29-05-2008, 15:00
С точност съм я мерил на дълго. Показа 8,6 първия път и 9,2 втория. А градско тука е малък града и аз колата я карам студена. От дома до работа са 5км и тя е сетудена. Да излезна на кафенц енякъде пак 5 км. Пак студена. В града много рядко успявам да я загрея до 80 градуса дори. Как да гори по-малко? Тя дори и с изправна сонда пак ще гори 12 - 13.

tipo1960
29-05-2008, 15:32
Добре де. Като дойда там какво ще направим? Аз всичко съм мерил тука. Ако те интересува още нещо мога да ти кажа. На газоанализатора дава богата смес. Не помня точно колко бяха кг., обаче даде богата смес.

Хайде да сменя тая сонда първо. Да видя как са свещите и ако тогава има проблем вече може и да прескоча до София. Проблема ми е, че нямам време. Единствения ми почивен ден е неделя. Аз даже имам познати в София които ме викат на гости от една година и ще е добре да дойда и да се видя и с тях. Но ми е трудно да намеря време. :(Колега не изкаш да чуеш какво ти казват хората,ходи до София при хората които като прочетат грешката имат представа от къде идва тя и да ти отстранят проблема.Иначе има още доста всички да гадаят на боб,карти,конски косми и т.н..И има една поговорка - "И тате може ,и аз мога но козата си изка пръч".Така че взимай един ден отпуск и хайде при - "пръча". 8)

oem
29-05-2008, 16:22
Брато. Един ден отпуск ми струва 82 лв. По добре да работя този ден и да си купя сондата, от колкото да ги загубя и да дам още 100 за бензин и още кой знае колко за диагностиката и да ми кажат на края "смени сондата и ела пак".

wwweb
29-05-2008, 16:42
Брато. Един ден отпуск ми струва 82 лв. По добре да работя този ден и да си купя сондата, от колкото да ги загубя и да дам още 100 за бензин и още кой знае колко за диагностиката и да ми кажат на края "смени сондата и ела пак".Отивай във Ванто и стига си спорил. Това, че диагностика ти във Велико Търново или Горна Оряховица се познава с някой от Ванто, не означава абсолютно нищо.

И вервай ми, подобно нещо, като "смени сондата и ела пак", едва ли ще ти го кажат точно във Ванто ;) Отношението там е на светлинни години спрямо стандартното в повечето сервизи.

Грешката ти едва ли е от ламбдата. Мойта ламбда също беше тотално сдала багажа, но такава грешка, като твойта, не съм имал.

oem
29-05-2008, 16:45
НЕ. Първо ще сменя сондата. Това да не е Ферари, че да го водя на сервиз в София?! :lol: Не ми се ходи никъде.

mim
29-05-2008, 16:47
само е братовчед на ферари :bouncing_smiley:

oem
29-05-2008, 17:52
Ходих ей сега и на друга диагностика. Там казаха, че ламбда фактора е от 0,9 до 1,02 мВ. А при мен ламбдата дава 0,5 мВ. И че от време на време давала минусови стойности. Примено -300 после отивала на +0,500. От там компютъра приемал тези стойности за невъзможни и за това давал грешката за неправилно изгаряне. И мериха пак с газоанализатора и казаха - богата смес.

fiore
29-05-2008, 18:05
........... От там компютъра приемал тези стойности за невъзможни ...........
дали не говорих нещо подобно преди няколко поста

oem
29-05-2008, 18:13
........... От там компютъра приемал тези стойности за невъзможни ...........
дали не говорих нещо подобно преди няколко поста

Да, но това при моя човек не го видяхме. там показваше постояно около 0,500 мВ. Което също беше зле. Еми трябва да сменя сондата. Няма как.

nikolaaaay
29-05-2008, 19:26
С точност съм я мерил на дълго. Показа 8,6 първия път и 9,2 втория. А градско тука е малък града и аз колата я карам студена. От дома до работа са 5км и тя е сетудена. Да излезна на кафенц енякъде пак 5 км. Пак студена. В града много рядко успявам да я загрея до 80 градуса дори. Как да гори по-малко? Тя дори и с изправна сонда пак ще гори 12 - 13.
Този разход не е нормален. Нормалният е 7,5 извънградско и 10-11 градско. А, това за студения двг е малко смешно, при тези жеги. Моят ГИ се включва на 45 градуса, което сега става за по-малко от минута. Все пак, антифриза се загрява сигурно до 35-40 градуса на слънцето.

oem
29-05-2008, 19:50
С точност съм я мерил на дълго. Показа 8,6 първия път и 9,2 втория. А градско тука е малък града и аз колата я карам студена. От дома до работа са 5км и тя е сетудена. Да излезна на кафенц енякъде пак 5 км. Пак студена. В града много рядко успявам да я загрея до 80 градуса дори. Как да гори по-малко? Тя дори и с изправна сонда пак ще гори 12 - 13.
Този разход не е нормален. Нормалният е 7,5 извънградско и 10-11 градско. А, това за студения двг е малко смешно, при тези жеги. Моят ГИ се включва на 45 градуса, което сега става за по-малко от минута. Все пак, антифриза се загрява сигурно до 35-40 градуса на слънцето.

Да, ама моя термостат стои постояно отворен. И да ти кажа за да загрее на 70 градуса поне и трябват поне 10 мин. Много бавно загрява. Особено от как и почистих радиатора.

ToHu
29-05-2008, 20:21
Ами тая сонда като ти дава таква стойности, кога точно ги дава. Тя минусови няма как да дава по принцип, няма от къде да вземе отрицателно напрежение, ако ECU отчитаотрицателни според мен е много лошо, а ако се е появило на нечий волтмер ..... много съмнително.
Ламбдата е тъпо създание, няма кой зане какво да и стане, ако ти се прецаква сигнала или проблема е вътрешен механичен и чат пат нещо и става, или може да са кабели, но не забравяй това което ти споменах че става при мен когато имам малка цепка на катализатора или колектора, и това става при рязко пускане на оборотите. Тва ти го казвам от борбата с мойте ламбди. Но те съветвам да я видиш още веднъж, тая дето ти дава странни стойности.

oem
29-05-2008, 20:25
Ми при мен както седи на празен ход и стойноста е 280 мв. изведнъж се обръща с минус 100 примерно и после пак се става 280. На празен ход постояно дава, че е бедна сместа. Пък тя реално е богата. И компютъра допълнително я обогатява още. И на празен ход мирише на бензин. Особено много е сутрин.

vencialfa
29-05-2008, 21:40
моят превод не е логичен - просто е верен
:wink:

но ти земи иди на свестна диагностика щото този грешка няма да изчезне от смяна на сондата
и ако съм прав от какво е причинена (дано не съм) трошенето на мотор е въпрос на време ...
Е това беше много плашещо,я разясни малко какво имаш предвид. :o

ФЕРАРИСТ
29-05-2008, 22:48
Много бавно загрява. Особено от как и почистих радиатора.
Вчера извърших и аз манипулацията почистване на радиатора - сипвах добавка, 50 км ръчка и промивка яка......
След това с интерес установих че на дълъг път вместо да ми се бетонира стрелката на милиметър преди 90 градуса, и да си дреме там освен ако не вляза в град или задръстване, сега ако да речем се суркам с 150, и стрелката си е в упоменатото положение, като отпусна газта и скороста падне до към 90-100 и стрелката видимо прави поне 2 мм ход към 70-те градуса.....това в рамките на 10 сек става......
Което ме навежда на мисълта че сега термото отваря и затваря по бързо....

oem
30-05-2008, 00:55
При мен нямаше нужда от промивка. Аз като взех колата реших да сменя антифриза защото съм чувал, че италианци слагали кофти антифризи. Купих немски на SWAG - червен за алуминиеви радиатори. Като източих стария видях, че няма смисъл. Бай италианец налял чист концетрат. Като моторно масло тече. Толкова гъсто и същевремено бистро. Налях го в една тубучка за уното :)

vencialfa
30-05-2008, 07:07
Купих немски на SWAG - червен за алуминиеви радиатори.
Само дето радиатора е меден. :D

oem
30-05-2008, 08:14
Па твоя може и златен да е.