PDA

View Full Version : Въпроси относно 156 2.4 JTD



Marinski
28-05-2008, 09:55
Здравейте пичове,
аз съм нов във форума и нов в манията "Алфа Ромео"

Преди няколко месеца ми внесоха от Италия 156 2.4JTD Комби. и имам няколко въпросчета че ми е писнало от майстори "РАЗБИРАЧИ".

Значи
1. Смених и предните долен и горен носоч и от двете страни още като я купих (минал съм 3500 км от тогава), сега като е по сух въздуха скърца като каруца от дясната страна, дали е възможно да е от тия носачи или е нещо друго.

2. Като подам гас и пусна педала около 1000 оборота се чува страннен шум "стържене" - ходил съм на 2-ма майстори и двамата не разбраха какво точно го предизвиква. Дори единия изказа мнение че било от спирачната система, то и аз съм ламер в колите ама чак пък толкова :)

3. При влизане в неравност (малка дупка) последователно с предно и задно колело се чувства лека нестабилност на колата. Всичко по предница и задница съм проверил няма нищо което да е хлабаво и т.н. нямам никакво обяснение на проблема и започвам да си мисля че може да е дефект на модела . Отзад има едни ламаринени щангички под 45 градуса които са много финни и се чудя дали те не се кривят .

4. Абе много странен шум издава турбината като се включи , няколко човека ми казаха че така си били торбините, на мен ми се струва странно , не съм се возил на друга кола, която да издава такъв звук. мисля да дойда на някое събиране та видя и друга алфа същия модел дали го издава този звук.

леле цял роман изписам ами това е засега, ще сум много благодарен на всеки, който изрази мнение по темата , който се е сблъсквал с такива проблеми и има евентуално решения за тях.

sitalk
28-05-2008, 13:24
Колега,пробвай с търсачката или при клубните сервизи!Там почти 100% ще ти решат проблемите!

gorang
28-05-2008, 14:11
Смени си тампоните на стабилизиращата щанга - търси из форума - има инфо. А за нестабилността - амортисьор или тампон на амортисьор евентуално.

digitalundgrd
28-05-2008, 21:58
За стърженето...чувстваш ли го в педала на газта? При мен само като я запаля и тръгна на първа в първия момент се чува това стържене и нещо леко ми "ритва" педала на газта.... За едно и също нещо ли говорим? 8)

И на мен ми скрибуца от дясно като се клатушка колата по павета или нещо такова....казаха ми стабилизираща щанга за смяна...

Marinski
02-06-2008, 12:02
Ами не е това, предполагам че може да е от някоя оптяжна ролка , защото аз смених само ангренажния ремък иначе не се сещам от какво може да е друго, странното е че се появява точно в определени обороти а през другото време не се чува нищо :)

digitalundgrd
02-06-2008, 13:16
1300 оборота ли?

търтей
02-06-2008, 13:21
аз смених само ангренажния ремък

верно ли??? :shock:

в кой сервиз?
щото са за бой ..
всъщност ти си за бой
те си изкарват хляба ...

Novachev
02-06-2008, 16:19
аз смених само ангренажния ремък

верно ли??? :shock:

в кой сервиз?
щото са за бой ..
всъщност ти си за бой
те си изкарват хляба ...
Що бе нали и те хляб трябва да ядат сега за ролките пак ще вземат някой лев.

търтей
02-06-2008, 16:33
аз смених само ангренажния ремък

верно ли??? :shock:

в кой сервиз?
щото са за бой ..
всъщност ти си за бой
те си изкарват хляба ...
Що бе нали и те хляб трябва да ядат сега за ролките пак ще вземат някой лев.

да де
за бой е собственикът на колата

но и си мисля че от сервиза е редно да го предупредят и дори да му откажат половинчат ремонт
щото иначе как ще поемат няква гаранция за труда си?
ма то и колко сервиза в бг дават гаранция ...

BO
02-06-2008, 20:26
[quote=Marinski] аз смених само ангренажния ремък

верно ли??? :shock:

в кой сервиз?
щото са за бой ..
всъщност ти си за бой
те си изкарват хляба ...
Що бе нали и те хляб трябва да ядат сега за ролките пак ще вземат някой лев.

да де
за бой е собственикът на колата

но и си мисля че от сервиза е редно да го предупредят и дори да му откажат половинчат ремонт
щото иначе как ще поемат няква гаранция за труда си?
ма то и колко сервиза в бг дават гаранция ...[/quote:11skstrm]
Да де, ама то и колко сервиза след като дадат гаранция след това си я поемат.
До сега не съм чул някой да са му сменили ангренажа, да го е скъсал и от сервиза веднага да са му оправили проблемите, които са настъпили.
Знам поне 3 случая такива и винаги се измъкват с разни неща, че нещо друго е било виновно.

Novachev
02-06-2008, 21:16
ма то и колко сервиза в бг дават гаранция ...
Дават бдокато излезеш от сервиза после собственика на колата си поема гаранциата.

Marinski
10-06-2008, 11:03
ха ха, под смених ангренажния ремък се разбира че съм сменил всичко около него не само ремъка :) , написал съм го тъка , защото апоред мен се подразбира че съм сменил и ролките, кой ще си смени само ремъка без ролките, то няма смисъл ;)

Marinski
10-06-2008, 11:09
Между другото я гледаха пак и само предположения изказват за този шум, можело да е от сервото, можело да е от турбото, въпреки че звучало добре и т.н. . Исках да я проверят , че ми предстои да ходя до Прага с нея и да си няма проблеми , ама нещо никой не може да каже какъв точно е проблема.

Преди го издаваше само около 1000 оборота сега ми прави впечатление че и към 2 пак го има, но е по слаб. и действително шумът е малко като от серво, все едно си навил волана до край (на някой коли се получава), но е много по тих. Ще видим какво ще стане, ще я поизчакам още малко да се позасили , пък дано някой излезе с по точно предположение :)

trustworthy
10-06-2008, 13:14
Демпферната шайба в ранен стадий може да издава шумове, близки до този, който описваш :roll: След това си се разтраква откровено :)

davidov_
16-06-2008, 16:12
Здравейте, имам проблем със загряването. На колко е нормално да отваря термостата Алфа Ромео 156 2.4 йтд 98`. Ако може някой да помогне ще съм благодарен.

Old Fox
16-06-2008, 16:28
A най-добре да си помогнеш сам с търсачката.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... D%E5%E6%E5 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=11151&highlight=%EF%EE%ED%E5%E6%E5)

kamennso
14-09-2008, 10:06
Защо не видиш за скърцането от пред да не е заминала биалетката не струва много 12-20 лв

Violator
14-09-2008, 17:55
Защо не видиш за скърцането от пред да не е заминала биалетката не струва много 12-20 лв


Скърцат кат баби, особенно сутрин като е студено изкръцва 2-3 пъти и спира

коков
02-10-2008, 16:31
Ако този шум се е появил след смяна на ремъка може да са го понатегнали повече и от него да е така .Но това се получава като дадеш газ и двигателя започне да сваля оборотите.