PDA

View Full Version : въпрос за selespeed???СЕПшНО!!!!



STAYKOV
28-05-2008, 18:14
колеги някои знаели одкаде се изпуска маслото на робота ваобще как се сменя??? благодаря предварително :)

STAYKOV
28-05-2008, 23:31
еееееее колегии никои ли незнае как се източва маслото на тояя шибан робот :evil: :twisted:

pinko
28-05-2008, 23:33
еееееее колегии никои ли незнае как се източва маслото на тояя шибан робот :evil: :twisted:

Откъде да знам бе? Иди във Вантотрейд, те със сигурност ще ти помогнат.

STAYKOV
28-05-2008, 23:39
еми несам от софия колега а в бургас никои не се навива да го сменя или просто незнаят :(

georgi taterski
28-05-2008, 23:51
аз го смених преди 1на седмица

STAYKOV
28-05-2008, 23:54
добре радвам се за тебб ама одкаде да си източа старото за да налея новото масло :?

georgi taterski
29-05-2008, 00:06
значи на мене се беше спукала една траба от помпата до роботаи течеше много масло.за това се наложи да свалим цалата помпаи казанчето за маслото.сабира 600гр маслото е тутела це ес спиид.струва около 30 лв за литар.после се обезваздушава помпата като се пални казанчето до горе с масло.но за по точна информациа ште ти дам тел на маистора.много точен човек от пловдив е ште ти обясни всичко.0885860466 митко.може би единствениа човек в пловдив който разбира от selespeed

georgi taterski
29-05-2008, 00:21
не прави грешката да караш колата на накои които си нама никаква представа от selespeedпомпата е 1000 а робота е станал кам 5000.направи си сам сметка

fiore
29-05-2008, 12:53
за да внеса малко яснота- системата събира не 600 а 800 гр. масло. колегата taterski явно не е източил маслото от сферата. има си винт за източване на маслото от робота. маслото от сферата обаче се източва със специална процедура(последователност на действия) ама "майстора" от пловдив очевидно не го знае. "обезвъздушаване" също е доста силно казано- системата си се самообезвъздушава от няколко превключвания. не е необходимо да се прави нищо специално.

толкова от мен.

zimin
29-05-2008, 15:18
аз сменях маслото на обикновенна кутия преди ден два.от БС съм и ходих в аутомикса и сменях на техния сервиз,би трябвало да имат представа как се сменя масло на селеспиид,а дори да не знаят си набавят инфо от някъде и действат. магазина им е до младежкия дом

fiore
29-05-2008, 18:27
аз сменях маслото на обикновенна кутия преди ден два.от БС съм и ходих в аутомикса и сменях на техния сервиз,би трябвало да имат представа как се сменя масло на селеспиид,а дори да не знаят си набавят инфо от някъде и действат. магазина им е до младежкия дом колега, скоростната кутия няма общо със "селеспийда" на скоростната кутия всеки може да ти го смени. на робота ако не знае как има вероятност да почне да ръчка отвсякъде и почти нищо да не свърши. в над 90 % от сервизите нямат и понятие що е туй "селеспийд" като видят такава кола и я категоризират като автоматик.....знам че всеки си хвали мястото където е ходил( а може би иска да не е единствения прекаран там:)) но по добре е нещата да се правят от хора които знаят как

zimin
29-05-2008, 21:23
ми да бяга към софия колегата :wink:
ако не намери някой който се е занимавал и му се занимава само това остава :P

STAYKOV
30-05-2008, 08:14
готовооо смених си го самм след 2 4аса ровене успях да си го сменя сам :) мерси колеги

fiore
30-05-2008, 09:01
не е сложно ако знаеш как. единственото деликатно е като стягаш винта за източване да не скъсаш резбата, защото е в алуминий и е ситна. надявам се си успял да източиш и сферата. защото ако човек се замисли, и малко от малко знае как работи това чудо, може да се сети начина:))))

STAYKOV
30-05-2008, 09:20
не е сложно ако знаеш как. единственото деликатно е като стягаш винта за източване да не скъсаш резбата, защото е в алуминий и е ситна. надявам се си успял да източиш и сферата. защото ако човек се замисли, и малко от малко знае как работи това чудо, може да се сети начина:))))


еми да колега източих вс НО проблема пак си остана и маи маи 6те се сменя робот :frown: като загрее и по4ва да ми изключва м/у 1 - 2 предавка :frown: на др нямам проблем поне засега то това се появи от около седмица :!:

fiore
30-05-2008, 15:17
нормално. в по топлото време когато маслото е по рядко. дочух че вече сменят уплътнения по цилиндрите, но не знма колко е вярно.

miroo
01-06-2008, 14:18
колега регулира ли си съединителя

fiore
02-06-2008, 00:38
ДА

регулира се вилката. хода на цилиндъра на робота си се контролира от датчика за хода.

колега staykov закачал ли си я на тест. колко ти е налягането. трябва да е около 45-50bar. Добре е да го премериш на загрятао масло в селеспийда. изключването може да е от помпата или датчика за налягането. може и от сферата (хидроакомулатора) да е. ако не поддържа постоянно налягане ще ти изключва.

STAYKOV
02-06-2008, 09:04
точно това ми е проблема недаржи налягане :( казаха ми че може да е от сферата :!: