PDA

View Full Version : 166-2,4JTD-автоматик?



backinblack
29-05-2008, 14:02
Много съм се надървил за това чудо! От както имах Омега-автоматик(разделих се с нея щото стана на "тотална щета"), не искам да чуя за никакви ръчки. То е от ясно по-ясно, че висок клас а-л си има и скъпа подръжка(надявам се доста по-ниска от БМВ), ама някви слабости ако има ще ми е от полза като избирам.
В 166-цата автоматика май е същата тази роботизирана кутия, а не класическия с хидротрансформатори и съм малко резервиран :(.
Двоумя се също и за 156, ама предпочитам комбито, но не ми харесват класическите за Алфа прибори на таблото, а в една друга тема попрочетох, че 166-то била по-маневрена от 156-то, въпреки по-големите си габарити :( .
Абе търся си темперамент на Алфа с интериор на Ланча :D

Не съм заклет алфист, но от италианските автомобили по-хубаво няма :D .

pinko
29-05-2008, 14:06
Много съм се надървил за това чудо! От както имах Омега-автоматик(разделих се с нея щото стана на "тотална щета"), не искам да чуя за никакви ръчки. То е от ясно по-ясно, че висок клас а-л си има и скъпа подръжка(надявам се доста по-ниска от БМВ), ама някви слабости ако има ще ми е от полза като избирам.
В 166-цата автоматика май е същата тази роботизирана кутия, а не класическия с хидротрансформатори и съм малко резервиран :(.
Двоумя се също и за 156, ама предпочитам комбито, но не ми харесват класическите за Алфа прибори на таблото, а в една друга тема попрочетох, че 166-то била по-маневрена от 156-то, въпреки по-големите си габарити :( .
Абе търся си темперамент на Алфа с интериор на Ланча :D

Не съм заклет алфист, но от италианските автомобили по-хубаво няма :D .

Автоматичната трансмисия на 166 е класически 5-степенен автомат с хидротрансформатор, планетарни зъбни предавки и фрикциони - японски, производство на Айсин (Aisin Seiki). Здрав и напълно безпроблемен, стига да се обслужва редовно.

Лошата новина е, че при 166 дизел се монтира само на акцизните 2,4 20 волта 175 к.с. след фейслифта. Акциза за 129 кВ/175 к.с. е 4515 лева. И като капак на всичко при автоматична скоростна кутия маторя е "спънат" до 330 Нм вместо 385 Нм. Това се лекува лесно с един чип, ама пък не се знае дали автомата ще понесе натоварването.

backinblack
29-05-2008, 16:43
Това че е с хидротрансформатори, а не роботизирана механична не го знаех! Има ли малко повечко инфо за нея? Интересува ме по-точно има ли нещо като спорт-режим като в Омегата? В омегата като я цъкнеш на спорт и маторчето се цеди само в диапазона 3500-5000 оборота, а в нормален режим само 2-3500об.
Някой в БГ има ли такова животно да даде инфо от лични впечатления? Започна много да ме интригува, а в mobile.bg никой не предлага такава алфа.

pinko
29-05-2008, 18:49
Това че е с хидротрансформатори, а не роботизирана механична не го знаех! Има ли малко повечко инфо за нея? Интересува ме по-точно има ли нещо като спорт-режим като в Омегата? В омегата като я цъкнеш на спорт и маторчето се цеди само в диапазона 3500-5000 оборота, а в нормален режим само 2-3500об.
Някой в БГ има ли такова животно да даде инфо от лични впечатления? Започна много да ме интригува, а в mobile.bg никой не предлага такава алфа.

Мисля, че имаше спортен режим, но не съм сигурен. Веднаж покарах за едно кръгче една такава. Не върви добре, първо мотора е само 330 Нм, и хидравликата като изяде още 50-60 НМ, кво остава?

Факт е обаче, че една чипната 136 к.с. върви несравнимо по-добре от автомата с оригинални 175 к.с.

Да не говорим, че чипната 2,4 на дълъг път се кара като автомат - при 80 км/ч слагаш шеста и край с превключването.

Иначе в България няма да намериш такава - на никого не му се плащат над 4500 лева само акциз :lol:

MaVrUt
29-05-2008, 18:57
само автоматици ! :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... doorCount= (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&switchScenario=&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&lang=de&scopeId=C&_features=on&negativeFeatures=EXPORT&bodyStyleRadio=&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=12&makeModelVariant1.modelDescription=&makeModelVariant2.makeId=&makeModelVariant2.modelDescription=&makeModelVariant3.makeId=&makeModelVariant3.modelDescription=&minFirstRegistrationDate=&maxFirstRegistrationDate=&minMileage=&maxMileage=&minPowerAsArray=&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=&maxPowerAsArray=KW&minPrice=&maxPrice=&fuel=DIESEL&transmission=AUTOMATIC_GEAR&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&ambitCountry=&zipcode=&climatisation=&emissionClass=&adLimitation=&daysAfterCreation=&usageType=&doorCount=)

backinblack
30-05-2008, 09:54
.......Да не говорим, че чипната 2,4 на дълъг път се кара като автомат - при 80 км/ч слагаш шеста и край с превключването.........................

Имам представа за какво говориш, преди омегата имах Ланча-Тема 2,5ТД, а още преди това турбо Уно, но вече предпочитам автоматика! Ако е добър автоматик с компютърно управление, минимум на нивото на омегата, предимствата на ръчната са само теоретични.
Само който не е карал автоматик може да го отрича. Съгласен съм, че се губи част от мощноста, но това, че ти поддържа двигатела винаги в оптимални обороти в натовареното движение, което е почти невъзможно с ръчката се компенсира.
Тази кутия не се ли слага и на някоя друга марка а-ли както селеспиида вече на опелите, Омега-БМВ и др.?

backinblack
05-06-2008, 18:05
Вече приключих темата Алфа 166-автоматик и от 3 дни съм собственик на 156SW-2,4JTD-2002г.-150к.с.

Още я опознаваам, ама изникват доста работи за питане, ама явно м другия раздел ще е.

Благодарско на отзовалите се!

BO
05-06-2008, 23:47
Надяваме се да не е светло синя на цвят :wink: