PDA

View Full Version : разглобяване на ляво огледало 156 ТС?



nightfoxhu
31-05-2008, 20:05
някой да има идея как се разглобява лявото огледало, защото ми е излезнало от щифта и мърда свободно, трябва да вкарам отново пружината на мястото и, но немога да го разглобя до край ... да има някой нагледан материал как се маха огледалото?

mi6onski
31-05-2008, 20:18
аз имам едно разбито, ако искаш мога да ти го снимам разфасовано и ако можеш да прецениш кое къде е било, защото вече съм забравил

nightfoxhu
31-05-2008, 20:27
ами можеби ще ми помогне, може да ми пратиш някоя снимка на - night_fox1989@yahoo.com

мерси предварително ;)

mi6onski
02-06-2008, 00:08
нямаш проблеми утре ще го заснема :P

Tinoto
02-06-2008, 11:52
Алфаманиака си е направил труда да заснеме цялата процедура
има я в Технически справочник ...... дет се казва има си търсачка ама
няма кой да я ползва

ето я темата:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13746

nightfoxhu
03-06-2008, 12:23
ами търсих, ама явно не правилно :) а някой да знае как се откача самото стъкло, че само това не разбрах как става... ?

zimin
03-06-2008, 12:44
че стъклото не е ли залепено?!

nightfoxhu
03-06-2008, 22:45
ами доколкото гледам от снимките има някви щипки, обаче идея си нямам къде и как се натискат ...

DidoVM
26-06-2008, 18:56
имах този проблем и с двете огледала. аз успях да махна стъклото като го завъртях максимално в едната посока и тогава щипките се виждат. с тънка отверка ги откопчах като ги натискаш навън. внимавай за кабелчето на отоплението. откопчаваш и него. след това развиваш болчетата на моторчетата, откопчаваш им кабела, махаш ги, под тях имаше още някакви видийки и цялото рамо с пружината и зегерката се отделя от корпуса на огледалото. за да стисна пружината сложих рамото на менгеме, като предварително си приготвих подходяща втулка, с която да натисна достатъчно пружината иначе не става. зегерката се слага преди втулката за да си влезе в канала. обаче след цялата процедура, като си сглобих огледалото и го монтирах на колата, реших да пробвам дали се прибира и зегерката отново излезе. теглих няколоко псувни, повторих процедурата, само че този път разпробих втулката с канала където влиза пружината и като стиснах пружината и зегерката си влезе в канала, натиках един шпленд в пробитата дупка и всичко вече си е ОК и няма начин пак да се прецака.

DidoVM
26-06-2008, 19:00
малеее така съм го написал, че и аз не го разбирам.... основната работа е да махнеш огледалото и да не му скъсаш отоплението. нататък като разглобиш огледалото ще ти стане ясно. натискай внимателно щипките за да не ги счупиш. когато откопчееш две от щипките останалите сами си отпускат. аз за да стигна до щипките си вкарах малкия пръст между огледалото(стъклото) и корпуса за да се отвори повече място и така вече щипките се видяха.

nightfoxhu
26-06-2008, 20:34
лелеако беше от пловдив направо щях да ти платя да го направиш... ма май на майстор ще го вода, че ако го счупа и ще трябва да си блъскам главата в стената :)

DidoVM
27-06-2008, 12:28
съжалявам. бих помогнал, но няма как. разглобявай смело - не е толкова сложно и трудно. аз понятие си нямах даже какво има под огледалото, ама като нямаше кой да ми го направи...