PDA

View Full Version : Добра новина и лоши новини (поне за мене)



rammstein4o
02-06-2008, 10:50
Ще почна с лошите:

Вчера се убедих че завали ли дъжд и всички олигофрени се качват на кола... Трябваше да отида Ал. Невски да взема приятелката ми която се връщаше от екскурзия в европа... както си карах по бул. Сливница точно след моста на спирка Оряхово некъв идиот наби спирачки за да остави пасажера си... предната кола и аз успяхме да спреме навреме, но микробуса форд зад мен не успя... добре че човека се усети и навъртя пълен десен, та се разминах само със заден десен калник и мигач... буса май по се счупи щото освен преден ляв калник и фар + мигач, май му замина и нещо по окачването (при опита да ме избегне се качи на бурдюра)... Естествено глупака причинил катастрофата замина с бясна скорост след като двамата излезнахме от колите... Както и да е... важното е че сме живи и здрави... в крайна сметка се разбрахме да не викаме кат тъй като аз бързах и повредата ми не беше кой знае колко сериозна (в неделя следобед само мога да си представя колко щяхме да чакаме)

Минавам нататък:
Успях да зема приятелката ми и на връщане някаде около пета градска болница ми изчезна всичкия ток в колата... Отдавна не се беше случвало... бушонното ми табло е сдало багажа и като друсне некаде и се разместват бушоните и не дават контакт... както и да е... поразмърдах ги, понаместих ги и тръгнах...

После пък в надежда ми падна гърнето (супер ден нали)... привързах го на място с едната ми връзка от кецовете и така най-накрая се прибрах...

Като към това прибавим и хроничния проблем на алфата ми със автоматичния смукач и как от време на време забива муцуната въпреки че давам газ мога да твърдя че вчерашния ден беше най-лошия за мен в последните няколко години...

За радост поне гаджето ми ме поразведри с подаръците които ми носеше (това е добрата новина)... тъй като на връщане са спряли в Милано аз се уредих със 1:24 моделче на Алфа Ромео Спайдър Кабрио от по новичките, ключодържател Алфа ромео и шапка на Милано...
Към това като прибавим 750 грама тублерон от Швейцария, чаша за кафе пак от там, ключодържател за европейското първенство от австрия и факта че тя се прибра - и някак си настроението ми се пооправи

ПС: снимки на нещата и на щетата довечера

Бобби
02-06-2008, 11:02
.....след всяко лошо идва добро :wink: ...карай напред, стига да не си системен карък.... :roll:

fred
02-06-2008, 12:35
Абу кофти работа, но тая работа е свързана и с дистанцията.., а там знаеш кой е виновен.

Violator
02-06-2008, 12:46
Сори ама виновния за катастрофата е буса. Ако беше изкочило дете и спре рязко вие в задницата ли ще му влезнете? Спазвайте дистанция!!!

rammstein4o
02-06-2008, 13:09
Попринцип знам кой е виновен за катастрофата... чел съм закона все пак...

Въпросът е че онзи отпред спря в едната лента на двулентов булевард има няма 5 метра след като е имало отбивка за локалното платно и 3 метра след спирка за градския транспорт, за която има специално уширение... можеше да пусне едни аварийки и да спре там, а не кадето пречи на движението...

Освен това както съм написал аз спрях на време... с една дума спазвал съм достатъчна дистанция, а се съмнявам шофьора на буса да чете в този форум за да си вземе поука от твойте думи...

Няма смисъл да разтягаме локуми кой е виновен и кой не... целта на темата беше да си излея душата...

cassillas
02-06-2008, 13:14
Абе живи и здрави пък на ламарините - майната им :wink:

DerMeister
02-06-2008, 16:19
Еми случва се. Колкото и педантично да се гледа в закона, виновен е този който е спрял внезапно и на забранено за спиране място, каквото е там. Наистина шофьора на буса явно не е карал на нужната дистанция, но не се знае дали и при 50 метра разстояние няма пак да се натресе отзад. Това е точно същото като "водача кара с несеобразена скорост и пропада в ров на пътя, защото не успява да го забележи навреме". :lol: Но да не ти дреме, важното е, че всички са живи и здрави.

Violator
02-06-2008, 17:32
Преди 2 месеца един приятел така спира до Полски тръмбеш зад един тир след него една омега и някакъв Шумахер в един бус първо в омегата и после в приятеля. Камиона получил повреда няма как да се изпари, и спрял където можал. Мен лично ме дразнят шофьорите които се лепнат на 2 метра зад някой и големите рацери вече

Оги
02-06-2008, 21:43
Който е от зад той е виновен , трябва да има дистанция.
Преди месец един приятел с форда се натресе в няква кака с астра тя от пред той от зад и спряла внезапно по средата на платното,след като дойдоха полицаите казаха ,че пича е виновен ,че трябвала да пази дистанция.Така че който е от зад е виновен 90% от случаите

fred
03-06-2008, 20:38
Рзбрах аз, мъката, когато е споделена е половин мъка :wink: Аз имах предвид, че в града точно поради тия причини /че не знаеш кой мунчо е отпред, а и отзад също/, трябва да се оставя съответната дистанция, никой не е застрахован разбира се, просто едно наум.