PDA

View Full Version : Май проблеми с дебитомера



B. Stamatov
02-06-2008, 18:53
Преди окло месец и полвина си купих Алфа 156 1.8 Т.S. Всичко и е наред, но нещо ме притеснява. Просто не върви както очаквах- мотора 144 коня а дори гуми не може да завърти. По заводски дани ускорението 0-100 км/ч е 9.6 секунди а моята в най- добрия случай го прави за 14.8 сек. Ина4е двигателя е супер- ауспуха е като нов след 2000км. каране не гори масло. и мисля че не е издухана. Но просто не върви. Другата кола която карам е Пежо 307 2.0 136 коня и тя мн. по добре се ускорява в сравнение с алфата, а това не е нормално имайки предвид характеристиките на двете коли. Незнам дали то4но описвам проблема от скоро я имам тази кола и просто не знам какво да правя. Предварително ви благодаря за съдеиствието.

zimin
02-06-2008, 19:00
ми най-вероятната причина е дебитомера,откачи го от кабеляка и виж ще има ли резултат :wink:

KirilSol
02-06-2008, 19:03
напиши от кой град си колега :?:

B. Stamatov
02-06-2008, 19:07
от Варна съм! Пробвах да го откача но ми светжа 4ервената лампа с ижектора на таблото и мотора се дави. Другия въпрос които имам. Е дали може 4рез компютърна диагностика да се засече проблема, ако дебитомера не е ок.

Novachev
02-06-2008, 19:51
Може да се засече ама диагностика трябва да е в час и трябва да знае какво гледа а като за начало използвай търсачката и прочети за почистване на дебитомера но при това ускорение което казваш направо си вземи един нов те без това не са толкова скъпи по 130лв

B. Stamatov
02-06-2008, 19:56
Майстора който ми я први каза че струва 500лв.

Novachev
02-06-2008, 19:59
Хакай му го на майстора отиди си го вземи от Бош прочети малко тук и се свържи с колегата и той е то Варна и може да то помогне евентуално.
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=23715

B. Stamatov
02-06-2008, 20:29
http://www.bosch.bg/bg/products/car_equ ... /index.htm (http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/pricelist/index.htm)
440lv. bez dds

nikolaaaay
02-06-2008, 20:36
Това им е старата цена. Вече се намират мн по-евтино, но някъде има от старите на старите цени.

teetrinker
03-06-2008, 02:47
айде почна се:) днес от магазин 'киров' в младост, софия, дистрибутор на бош си взех дебитомер за мойта за 131лв. има намаление от април месец, макар че някой магазини още не са в час!
по оригинален едва ли може да е, на плика на кутията и на дебитомера пише 'бош' :lol:

KirilSol
03-06-2008, 08:17
отиди в сервиза на Бош, зад жълтата сграда КИРОВ-БОШ срещу Метро-Варна

търси Галин !

той ще ти каже какво и има на колата.

Дебитомерите струват вече 130 лева така че не се притеснявай

digitalundgrd
03-06-2008, 12:51
a защо за 147 въпросния дебитомер е 600лв? :evil: Няма ли и него да намалят :P

zimin
03-06-2008, 14:56
Това им е старата цена. Вече се намират мн по-евтино, но някъде има от старите на старите цени.

oem
03-06-2008, 16:01
И аз взех от Киров за 118 лв. ли беше. Виж колегата spe4elist от форума е търговски рпедставител на Киров Авточасти за Варна. Обади му се или му пиши на лични. Много е печен. А както си от Варна ще си вземеш дебитомера на деня :)

Аз моя го смених за нищо. И аз като теб мислех, че не върви колата. Смених го и същото. Просто толкова си върви. Подобрение има след спортния филтър и чип тунинга. И ще има и още като оправя смесообразуването, че сега ламбдата ми не е наред и лъже, че сместа е бедна и я обогатява здраво. Чак на компютъра дава грешка в горивната помпа, а като мерихме прави налягане да те убие. Така, че и това е много важно. Ако си с богата или бедна смес колата няма да върви добре. Тези почти 10 сек които ги дават не знам как се правят и аз.

Novachev
03-06-2008, 16:11
a защо за 147 въпросния дебитомер е 600лв? :evil: Няма ли и него да намалят :P
Ще го намалят 147-ците като станат колкото 156-ците

B. Stamatov
04-06-2008, 20:59
blagodarq vi za suvetite- no 6te mi interesno da mi kajete kak vurvqt va6ite koli, ima li drasti4na razlika kato ste smenqli debitomerite, ako ste gi smenqli. I dali e normalno da ne zavurta gumi kato trugava- kolkoto i gaz da podava6. Za6toto dumite na kolegata ot Горна Оряховица napravo me pla6at, ako naistina taka e normalno da se dviji dvigatel 144 h.p.

Novachev
04-06-2008, 21:11
Първо ще те помоля да пишеш на кирилица.
Сега по темата обикновенно при смяна на дебитомера колата тръгва много по добре ускорение засечено по хромометър тръгване от място до прекъсвача на втората трабва да е ооло9 сек даже под тях. За въртенето на гуми със здрав двигател изправна инжекционна система без забележки и хубав бензин и Хубави гуми 1,8 мотора не може добре да върти гуми като има предвид превъртане само с подаване на газ без да се ползва съединитела примерно първа 2500 задържаш набиваш педала до долу превърта ама слабо а на втора си е бая мъка. При смяната на софтуера е друга бира вече там въртенето е доста.
И не се лъжи по приказки разбиранията на всеки за вървене са съвсем различни а и усещането Не говаря за никой потребител от форума конкретно. Имам приятел със 155 2,0 16в и по неговите думи много върви така ми ги разправя че чак си помислих че наистина колата върви доста докато не ме повози малко е върви ама чак пък много :D

B. Stamatov
04-06-2008, 21:16
Ти сменял ли си софтуера? И горе долу каква е цената, съответно и предимствата.

Novachev
04-06-2008, 21:18
Сменял съм цената беше 250лв Екстриим тунинг но за другото моля те потърси с търсачката че сигурно ще го пиша за 10 път

B. Stamatov
04-06-2008, 21:22
Ок- мерси за иформацията. Само още един въпрос имам. Моята кола не е с вентилирани дискови спирачки отпред- това нормално ли е за такъв клас автомобил и мощност на двигателя.

Novachev
04-06-2008, 21:25
И моята не е но спира разкошно 1,6 и 1,8 са с плътни дискове по принцип може и да има изпълнения с вентилирани но са много редки.

oem
05-06-2008, 00:01
При мен преди да сменя софтуера само на мокра или леко влажна настилка въртеше и чак подскачаше предницата. На сухо превърта ама слаба бира. Въртял съм гуми и вечер пак на сухо, но на студено и то на гонка с много гас. Чува се да превърта около 2 сек и тръгва. Но мойте гуми са ужасни по принцип. Имат 2 мм грайфер и са опечени жестоко. С хубави гуми може би нямаше да върти въобще на сухо.

Сега от как смених софтуера върти гуми много лесно. Даже мога и да връщам и да подавам гаста докато върти гуми при високите обороти. В смисъл връщам и подавам и пак завърта, но пак със съшите гуми.

Не си мисли, че ще върви кой знае колко повече с нов дебитомер. Аз моя го смених, защото беше за 140 коньовия мотор. Този, пак 1.8, но след 2000-та година който е. Имаше съвсем малка разлика във вървенето при високи обороти, но може и да съм си въобразил.

Ако не ти харесва как върви, в което съм почти сигурен иди за 200 - 300 лв ще ти сменят софтуера и колата започва да набира още от 1500 оборота, което за градско си е голямо предимсвто. Подаваш по малко газ тогава защото тя просто си набира по-леко от даже и разхода ти може да падне ак караш с хубав бензин, което пък от своя страна по "книгите" при смяна на софтуера е задължително. Аз моята я карам с ЕКО 100, но може и с 98. И с 95 върви по принцип. Аз даже не виждам и разлика м/у тези 3 бензина, но понеже казват, че е лошо. Слагам ЕКО 100 и това е.

B. Stamatov
05-06-2008, 18:54
Благодаря за изчерпателната информация!

Novachev
05-06-2008, 21:00
Въртял съм гуми и вечер пак на сухо, но на студено и то на гонка с много гас. Чува се да превърта около 2 сек и тръгва. Но мойте гуми са ужасни по принцип. Сега така не се тръгва ако искаш да печелиш гонка държиш на около 4000 и се опитваш да тръднеш на полусъединител с минимално приплъзване на гумите ако наистина въртиш две секунди гуми губиш много в старта гледай да намалиш въртенето до по малко от секунда тогава старта ще е много добър и БМВ-тата ще ги отказваш още в началото.

Novachev
05-06-2008, 21:01
Въртял съм гуми и вечер пак на сухо, но на студено и то на гонка с много гас. Чува се да превърта около 2 сек и тръгва. Но мойте гуми са ужасни по принцип. Сега така не се тръгва ако искаш да печелиш гонка държиш на около 4000 и се опитваш да тръднеш на полусъединител с минимално приплъзване на гумите ако наистина въртиш две секунди гуми губиш много в старта гледай да намалиш въртенето до по малко от секунда тогава старта ще е много добър и БМВ-тата ще ги отказваш още в началото.