View Full Version : Проблем с осветлението на таблото.
Колеги здр. От днес и аз съм в сектата :D имам следния проблем тъй като онзи ден си закупих придобивката (алфа 145 1.9 JTD) и чак тази вечер я регистрирах открих че не ми свети таблото. Предполагам че е някой бушон. Бихте ли ми казали как се спуска плафона с бушоните защото там където са сложени е доста труден достъпа.
Ако правилно съм разбрал въпроса, таблото с бушоните се сваля като дръпнеш плaстмасата с надпис PULL (най-отзад е). После се сваля надолу, на панти е.
Но според мен проблема не е от бушон, по-скоро са изгорели крушките.
Ми мисля да провера първо бушоните защото не свеетят и на климатика врътките и на вентилатора .
Колеги проблем!!!
Не е при бушоните.
Бихте ли ми подсказали как се сваля таблото да тарся по него.
Благодаря предварително!!!
(много е неприятно на такава хубава количка да ти е тамно таблото)
ALFA155Ts
03-06-2008, 09:34
развиваш двете болчета на гривната издърпваш я леко към теб да не я потрошиш....... после още 4-болчета на таблото вадиш откачаш буксите и тва е ........... отзаде сменяш всичките крушки и трябва да изгрее
Колега не се тревожи, като я взех моята светеха точно 3 крушки от 10 примерно. Просто са изгорели. Моя съвет е да ги смениш всички с нови, защото старите така или иначе след време изгарят и пак трябва да разглобяваш заради 1 крушка само.
Виж следните теми:
1. За разглобяване на километража:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 0%E1%EB%EE (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=21808&highlight=%F2%E0%E1%EB%EE)
2. За разглобяване на цялото табло:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=9483
И за друг път да знаеш, че за доста неща има подробни описания със снимки как се правят в "Технически справочник", така че гледай там първо, а ако и чрез търсачката намериш това нещо което ти трябва евала :)
Стогнах до следния проблем:
Смених крушките на таблото светна идеално много благодарности :D
Стигнах до смяна крушки на конзолата с климатика.
Всички болтове отвих по оказаната тема но стигнах до проблема с вратката за вентилатора.
Та въпроса ми е някой колега може ли да ми каже как се Сваля тя за да отвия последния винт под него.
Много ще съм ви благодарен за бърз отговор понеже колата седи разглобена...
Ами да, тази врътка се сваля доста трудно, какво да се прави. Става с яко дърпане и стискане. Аз си изпочупих пръстите от стискане и дърпане да излезе. Може отстрани да си помогнеш с тънка отверка, но в този случай няма начин да не одраскаш нещо, така че пипай внимателно. Ако па не ти дреме за врътката, хвани я с клещите и дърпай :lol:
С клещи се хваща и се издърпва. Само че не я хващай направо, а през някакво парче плат, колкото е по-плътен е по-добре.
Благодаря за помоща Алфата вече свети като елха на таблото само не мога да разбера защо не ми свети вече дигиталния часовник до бутона за халогените?
Много просто - и той си има крушка (отделна). Сигурно и тя е за смяна.
А тя някъде отдолу ли е?
Мисълта ми е че пак трябжа да се разглабя всичко и защо точно като сглобих конзолата си отиде светлината?
Ами да за жалост ще трябва да махнеш пак капака на централната конзола. На панела с копчето за халогени, авариини, датчик за вратите е и часовника. На него има една крушка ама освен отвътре няма как да стигнеш до нея. Между другото би трябвало да си свети и пепелника и запалката, така че ако не светят ги разгледай и тях :) Пиша ти ги тия работи защото виждам че ти се занимава да осветяваш :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.3 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.