PDA

View Full Version : Проблеми с 145-чката



slavips
09-06-2008, 22:47
1-во дебитомера май не ми работи.Вадя буксата а Боксерчето не променя работата.Та интересува ме колко пари е втора употреба.2-ро Колата в движение държи температура малко над 80 градуса което е нормално,но на светофар ми качва до 100 и чак тогава включва перките.Има ли термо-датчик и каде е ако има за да го сменя,защото гледах и на радиатора няма?Сутрин като го паля пуши черно и гърми(колата се кара само на бензин-няма газ),не държи обороти.След като мине 100 метра и се оправя.След като форсирам колата оборотите падат и след това се връщат отново на нормално положение(нормално ли е това).Мерси на отзовалите се на мойте малки проблеми :lol:

Pinky
09-06-2008, 22:53
Няма как да ти работи дебитомера, най-малкото, защото нямаш дебитомер, а МАП сензор.
Иначе, като я запалиш, веднага ли тръгваш? Препоръчително е малко да я оставиш да се осъзнае - колегите препоръчват 3 минути.

cvetelin
09-06-2008, 23:04
Иначе, като я запалиш, веднага ли тръгваш? Препоръчително е малко да я оставиш да се осъзнае - колегите препоръчват 3 минути.
да я чакаш и 1 час файда няма ... след 200 метра като вдигне 40 градуса и клатенето на оборотите спира ...

slavips
09-06-2008, 23:09
Няма как да ти работи дебитомера, най-малкото, защото нямаш дебитомер, а МАП сензор. Добре де в гофрирания маркуч след въздушния филтър не е ли дебитомер?Значи ли че след като му изключвам буксата и не променя работата не работи?

Novachev
10-06-2008, 07:38
То хубаво се чете форума ама гледай за какво се пише твоята кола няма дебитомер казаха и го вече не упорствай.

ivan dimitrov
10-06-2008, 08:18
---

J_I_V_K_O
10-06-2008, 10:49
а това че не ти дърйи обороти на студено ти е от МПЬ-то (моторче за празен ход, смукач или както искаш го наричай) има доста исписано ка се почистват куде се намират и какъв е ефекта, аз лично съм постигал ефект с чистене, поразчети се из форума малко има много теми за боксьорите ;) Успех

slavips
10-06-2008, 11:02
А трябва ли да променя работата след като се изключи буксата на тоя датчик за температурата на въздуха?

Jororacing
10-06-2008, 13:36
работата на самия двигател не