PDA

View Full Version : Необяснимо висок разход



borisbor
10-06-2008, 11:21
От скоро имам Алфа 156, 98г, 1.8 TS.

При градско каране в София (със скорост разстояние от 12км за около 40 мин) колата харчи 15л/100км при засичане пълно-пълно на изминати 100км.

При диагностика на газовете се оказа, че всичко е наред и сместа е нормална. Показанията на СО са около 0,5% при допустими стойности до 1%. Тоест, сместа не е богата, но колата харчи много. Ламбдата работи.

Извънградско не съм я засичал с точност.

В компютъра няма никакви грешки.

Къде да търся причините за високия разход? :cry:

netsurfer
10-06-2008, 11:26
за тази скорост ти е нормален разхода ;)
Причината е в марката :lol: и града в който живееш ;)

търтей
10-06-2008, 11:27
зку-то или термостата
освен това в задръстване не може да харчи малко :wink:

oem
10-06-2008, 11:29
Нищо не е това колега. Аз с един резервоар минавам 340 км. градско. :frown:

viki
10-06-2008, 14:12
Нищо не е това колега. Аз с един резервоар минавам 340 км. градско. :frown:
:shocked: :shocked: :shocked:

oem
10-06-2008, 14:12
Нищо не е това колега. Аз с един резервоар минавам 340 км. градско. :frown:
:shocked: :shocked: :shocked:

Гадничко е да. :(

Violator
10-06-2008, 14:37
Според мен 13-14 е нормално, то това вече не е движение.........

oem
10-06-2008, 14:43
Според мен 13-14 е нормално, то това вече не е движение.........

Ще я оправим другата седмица.

zimin
10-06-2008, 14:51
13-14 викаш нормално,а на него му гори 15. ходил ли си на диагностики ралти...

spe4elist
10-06-2008, 17:29
за тази скорост ти е нормален разхода ;)
Причината е в марката :lol: и града в който живееш ;)

Причината НЕ Е в марката... А в скапаната организация на движение в големите градове. Пример: Мой приятел има Сеат Ибица 1000 сс, 50 кончета, 2001 год., в перфектно състояние, глезена до побъркване - градски разход = 12.4 л/км във Варна. :shock:

netsurfer
10-06-2008, 17:38
за тази скорост ти е нормален разхода ;)
Причината е в марката :lol: и града в който живееш ;)

Причината НЕ Е в марката... А в скапаната организация на движение в големите градове. Пример: Мой приятел има Сеат Ибица 1000 сс, 50 кончета, 2001 год., в перфектно състояние, глезена до побъркване - градски разход = 12.4 л/км във Варна. :shock:
не ми се влиза в излишни спорове, питай шокса колко му гори пежото ...

търтей
10-06-2008, 17:45
за тази скорост ти е нормален разхода ;)
Причината е в марката :lol: и града в който живееш ;)

Причината НЕ Е в марката... А в скапаната организация на движение в големите градове. Пример: Мой приятел има Сеат Ибица 1000 сс, 50 кончета, 2001 год., в перфектно състояние, глезена до побъркване - градски разход = 12.4 л/км във Варна. :shock:
не ми се влиза в излишни спорове, питай шокса колко му гори пежото ...

кво общо има малка женска кола със 156?
:lol: :lol:

търтей
10-06-2008, 17:46
за тази скорост ти е нормален разхода ;)
Причината е в марката :lol: и града в който живееш ;)

Причината НЕ Е в марката... А в скапаната организация на движение в големите градове. Пример: Мой приятел има Сеат Ибица 1000 сс, 50 кончета, 2001 год., в перфектно състояние, глезена до побъркване - градски разход = 12.4 л/км във Варна. :shock:
не ми се влиза в излишни спорове, питай шокса колко му гори пежото ...

кво общо има малка женска кола със 156?
:lol: :lol:

ПП мойта никак не харчи много в града пък аз минава през всичките задръствания по няколко пъти
та много си зависи от зку-то :wink:

oem
10-06-2008, 17:56
ЗКУ наистина е много важно. Аз се усещам, че от как сложих спортния филтър давам повече газ, която не е необходима и сега гледам да тръгвам с минимално нстискане на педала. Но по някога се улисвам и за да чуя спортния звук на мотора натискам педала повече от необходимото. И какво става в резервоара в този момент?

netsurfer
10-06-2008, 18:02
за тази скорост ти е нормален разхода ;)
Причината е в марката :lol: и града в който живееш ;)

Причината НЕ Е в марката... А в скапаната организация на движение в големите градове. Пример: Мой приятел има Сеат Ибица 1000 сс, 50 кончета, 2001 год., в перфектно състояние, глезена до побъркване - градски разход = 12.4 л/км във Варна. :shock:
не ми се влиза в излишни спорове, питай шокса колко му гори пежото ...

кво общо има малка женска кола със 156?
:lol: :lol:

ПП мойта никак не харчи много в града пък аз минава през всичките задръствания по няколко пъти
та много си зависи от зку-то :wink:
то и аз със дизела съм под 8, но тук говорим за бегачки :lol:
Аз няма да казвам разхода на бмв-то че да не ме нападнете :shock:

fiore
10-06-2008, 18:54
Нищо не е това колега. Аз с един резервоар минавам 340 км. градско. :frown:

баси майката. значи мойта не е у ред нещо . аз с един резервоар минавам 580-600 км в софия:)))

nikolaaaay
10-06-2008, 21:03
Със средна скорост 18-22 км./ч. ми дава разход 12-13 газ (с 16-ките се вдигна нещо... :( ), а на бенз ми даваше 11,0 МАКС.
15 литра бенз е страшно много, явно има проблем.

oem
10-06-2008, 21:11
Нищо не е това колега. Аз с един резервоар минавам 340 км. градско. :frown:

баси майката. значи мойта не е у ред нещо . аз с един резервоар минавам 580-600 км в софия:)))

Много гори. Теморстата ми е винаги отворен. Повече от 70 градуса не съм я виждал да вдига. Ламбдата казва прекалено бедна смес и компютъра допълнително надува гориво. Чак дава грешка в горивната помпа. Маслото намирисва на бензин. Ауспуха черен и сутрин чак мокър.

И така ;)

ФЕРАРИСТ
10-06-2008, 21:13
Като каза мокър аспух и да питам населението тука какво значи да имаш конденз по аспухчето и на какво се дължи......

oem
10-06-2008, 21:32
Като каза мокър аспух и да питам населението тука какво значи да имаш конденз по аспухчето и на какво се дължи......

Конденза е нормален. Той се образува от високата разлика м/у температурата в изпускателната система и на околната среда. Газовете излизащи от ауспуха се охлаждат прекалено бързо и се втечняват.

borisbor
10-06-2008, 21:40
Възможно ли е високия разход от 15/100 да се дължи на неработещ дебитомер? Сутрин колата пали доста трудно и като й дадеш газ, не поема и гасне. От друга страна съм чел, че ако дебитомерът не е наред, разходът се качва само с около 1л/100.

spe4elist
10-06-2008, 22:09
Възможно ли е високия разход от 15/100 да се дължи на неработещ дебитомер?...

Това е риторичен въпрос, нали?

Всяка некоректно функционираща или нефункционираща система или компонент, пряко или косвено водят до висок разход на гориво!
Няма такъв вариант нещо да не работи и от това двг да гори по-малко!

А сега и на конкретния въпрос - високия разход може да се дължи на много неща :roll:

vovata
10-06-2008, 22:11
Незнам на каква диагностика си ходил но висок разход на 95% е от ламбда. Градско трябва да дава мах 12/100

borisbor
10-06-2008, 22:39
И аз бях заложил на 95% ламбда, но не излезе подобен проблем.

Диагностиката беше в Дунев - компютър, газов анализ. Това са обективни показатели и не зависят от нечии компетенции.

Хората бяха учтиви, отделиха ми нужното внимание и време.

От друга страна, моето разбиране е, че диагностиката не означава да свържем колата с компютър и ако нищо не видим, да вдигнем рамене и да кажем "не мога да поема ангажимент какво е за смяна". Диагностиката означава, когато има симптом (висок разход, трудно палене, шум и т.н.) да търсиш причината, докато я откриеш и тогава да вземеш пари - когато си свършил работа.

Все едно да отидете на лекар с висока температура и той да ви каже "кръвното ви е нормално", не мога да кажа от какво сте болен.

За съжаление немалко "майстори" са на тоя принцип.

BO
11-06-2008, 00:14
И аз бях заложил на 95% ламбда, но не излезе подобен проблем.

Диагностиката беше в Дунев - компютър, газов анализ. Това са обективни показатели и не зависят от нечии компетенции.

Хората бяха учтиви, отделиха ми нужното внимание и време.

От друга страна, моето разбиране е, че диагностиката не означава да свържем колата с компютър и ако нищо не видим, да вдигнем рамене и да кажем "не мога да поема ангажимент какво е за смяна". Диагностиката означава, когато има симптом (висок разход, трудно палене, шум и т.н.) да търсиш причината, докато я откриеш и тогава да вземеш пари - когато си свършил работа.

Все едно да отидете на лекар с висока температура и той да ви каже "кръвното ви е нормално", не мога да кажа от какво сте болен.

За съжаление немалко "майстори" са на тоя принцип.

А колко лекаря са на този принцип?
Като отидеш болен веднага ти дават шорокоспектарни антибиотици и бегай.
Е същото е и с колите - сменят ти най-вероятните неща, пък ако не се оправиш и тръгнеш да се влошаваш щеш не щеш даваш още повече пари за лекарства докато почти сигурно те оправят.. :lol:

raiders
11-06-2008, 01:30
И аз бях заложил на 95% ламбда, но не излезе подобен проблем.

От друга страна, моето разбиране е, че диагностиката не означава да свържем колата с компютър и ако нищо не видим, да вдигнем рамене и да кажем "не мога да поема ангажимент какво е за смяна". Диагностиката означава, когато има симптом (висок разход, трудно палене, шум и т.н.) да търсиш причината, докато я откриеш и тогава да вземеш пари - когато си свършил работа.

Все едно да отидете на лекар с висока температура и той да ви каже "кръвното ви е нормално", не мога да кажа от какво сте болен.

За съжаление немалко "майстори" са на тоя принцип.

прав си колега, кажи сега какво се оказа?

Violator
11-06-2008, 09:38
В София има места където може да караш на пета, а във ВТ повече от трет градско не слагам, карам я на къси растояния и половината време ми е да си търся къде да паркирам, астра 1.4 пълна инжекция ми гореше 10 така, че не виждам нико старнно като ми гори 14

soul
11-06-2008, 09:40
Уф! И моята гори много ... 18л./100км градско и 12л./100км извънградско. Три термостата смених (един Бер и 2 Вернет-а) и извън градско не мога да я накарам да загрее над 75 градуса. По задръстванията тук (Букурещ) ми държи твърдо 90 градуса (преди прегряваше, но от както ми смениха реостата спря температурата да се качва над 90). По диагностиките тук ми дигат рамене и ми казват, че всичко си било ОК и грешки нямам в ЕКУ-то.

fade
11-06-2008, 09:41
...
Много гори. Теморстата ми е винаги отворен. Повече от 70 градуса не съм я виждал да вдига. Ламбдата казва прекалено бедна смес и компютъра допълнително надува гориво. Чак дава грешка в горивната помпа. Маслото намирисва на бензин. Ауспуха черен и сутрин чак мокър.

И така ;)

Еее... колега Вие не го ли сменихте този термостат? :shock:
Защо съм с някакво впечатление, че го сменяхте и него... може би това е било първото нещо което е трябвало да смените заедно с ремъците и ролките. Аз съм с някакво впечатление, че май сме го коментирали това именно с вас! Ако тази е причината за всичките Ви главоболия... доста тривиална работа. Всеки монтьор първо това гледа, как е термостата защото температурния режим на двигателя е с доста съществено "тегло" в "решенията" на ЕКУ-то мисля.

oem
11-06-2008, 09:44
...
Много гори. Теморстата ми е винаги отворен. Повече от 70 градуса не съм я виждал да вдига. Ламбдата казва прекалено бедна смес и компютъра допълнително надува гориво. Чак дава грешка в горивната помпа. Маслото намирисва на бензин. Ауспуха черен и сутрин чак мокър.

И така ;)

Еее... колега Вие не го ли сменихте този термостат? :shock:
Защо съм с някакво впечатление, че го сменяхте и него... може би това е било първото нещо което е трябвало да смените заедно с ремъците и ролките. Аз съм с някакво впечатление, че май сме го коментирали това именно с вас! Ако тази е причината за всичките Ви главоболия... доста тривиална работа. Всеки монтьор първо това гледа, как е термостата защото температурния режим на двигателя е с доста съществено "тегло" в "решенията" на ЕКУ-то мисля.

Не съм го сменял още. Тази седмица ще го сменям. Имах други кахъри.

fade
11-06-2008, 09:49
Уф! И моята гори много ... 18л./100км градско и 12л./100км извънградско. Три термостата смених (един Бер и 2 Вернет-а) и извън градско не мога да я накарам да загрее над 75 градуса. ...
Колега тия 75* на таблото ли са? Мисля, че е по добре да се премери с калиброван термометър действителната температура на връщащата се от главата охлаждаща течност в казанчето защото може да ви е повреден просто индикатора за температура на таблото, а не самия термодатчик! Но разходът Ви действително е много сериозен. Къде сте я носили в Русе на диагностика?

soul
11-06-2008, 09:59
В Русе не съм я носил никъде на диагностика. На тестер са ме закачали в София преди време и миналата седмица тук във фирмен сервиз. Иначе максималният ми разход, до който съм достигал е 20л./100км, но това се получи при едно бясно ходене до София (Русе - София - час и 50 минути) та при такива скорости ми се стори нормален. Аз все си мисля че е от термостата и сега съм се навил да си взема оригинален и да го сменя тоя с който съм от 10-тина дни ... Имам някакво усещане, че не успява да затвори напълно след първоначалното отваряне :( .

fade
11-06-2008, 10:16
... Аз все си мисля че е от термостата и сега съм се навил да си взема оригинален и да го сменя тоя с който съм от 10-тина дни ... Имам някакво усещане, че не успява да затвори напълно след първоначалното отваряне :( .
Решението си е ваше колега, но все си мисля, че за да локализирате проблема е по-лесно да проверите действителната температура на охлаждащата течност при загрял двигател преди да изхарчите 200+ лв. за оригинален термостат! Другото което се сещам е, че може термостата да си затваря, но просто датчика за температрурата да не отчита вярно... сещате се предполагам от къде взима ЕКУ-то данни за температурата. Затова и Ви посъветвах да премерите първо реалната температура, а термометри с термодвойка под път и над път.
Успех!

soul
11-06-2008, 10:23
... Аз все си мисля че е от термостата и сега съм се навил да си взема оригинален и да го сменя тоя с който съм от 10-тина дни ... Имам някакво усещане, че не успява да затвори напълно след първоначалното отваряне :( .
Решението си е ваше колега, но все си мисля, че за да локализирате проблема е по-лесно да проверите действителната температура на охлаждащата течност при загрял двигател преди да изхарчите 200+ лв. за оригинален термостат! Другото което се сещам е, че може термостата да си затваря, но просто датчика за температрурата да не отчита вярно... сещате се предполагам от къде взима ЕКУ-то данни за температурата. Затова и Ви посъветвах да премерите първо реалната температура, а термометри с термодвойка под път и над път.
Успех!

Колега,

температурният датчик го сменям с термостата :)

fade
11-06-2008, 10:38
Колега,

температурният датчик го сменям с термостата :)

Това, че температурният датчик е на термостата го знам много добре колега! :wink: Но пък не мога да повярвам, че три пъти "удряте греда" с тия термостати! Вие лично ли си сменяте термостата? Когато сложите новия поне за няколко стотин км. не се ли нормализират нещата? Идват ми и други разни идеи, но според мен трябва да се знаят някой неща преди да се правят заключения и да се дават мнения. Имаме някой примери тук във форума в подкрепа на преждеказаното! :wink:

ПП Забравих, да спомена, с "усещания" не стават тия работи! :wink:

borisbor
11-06-2008, 21:06
Неработещ дебитомер с колко може да качи разхода?

nikotm
11-06-2008, 23:20
здравей те колеги,относно температура на таблото.за месец ходя два пъти на диагностика в двата най-добри сервиза в пловдив за проблем при сутрешното палене,та втория път беше във ФИАТ и там големия мозък с лаптопа ми казва че имам разминаване с 10 градуса м/у табло и температурата на компа,а три дена преди това засичах датчика с лаборантски темометър в казанчето и паралелно вързан с него електронен на термостата+ моя на таблото,и така табло+електронен 90 градуса,живачния 89 градуса и как така неми бил вярен датчика.слизам аз и при 100градоса по неговата щайга отварям казанчето за водата и опули очи.попитах от каде идва проблема при студеното палене и той ми дига рамене и ми вика едно НЕЗНАМ,та питам го аз за какво да Ви плащам 30 лева а той най-нахално ми вика толкова струва диагностиката която показа че всичко е супер по двигателя само дето сутрин като запаля 10 секунди щеми паднат разапределителните валове. :shock:

vovata
12-06-2008, 07:04
И аз бях тръгнал да сменям новия термостат но на диагностиката ми казват термостата си отваря и затваря нормално,викам маистора да види на таблото какво показва (70гр) ,до термостата има един забит датчик в блока за темп. на таблото,тои лъже.Смених го и всичко е в норма.

П.П. висок разход за мен е ламда и нищо друго !

zimin
12-06-2008, 16:16
здравей те колеги,относно температура на таблото.за месец ходя два пъти на диагностика в двата най-добри сервиза в пловдив за проблем при сутрешното палене,та втория път беше във ФИАТ и там големия мозък с лаптопа ми казва че имам разминаване с 10 градуса м/у табло и температурата на компа,а три дена преди това засичах датчика с лаборантски темометър в казанчето и паралелно вързан с него електронен на термостата+ моя на таблото,и така табло+електронен 90 градуса,живачния 89 градуса и как така неми бил вярен датчика.слизам аз и при 100градоса по неговата щайга отварям казанчето за водата и опули очи.попитах от каде идва проблема при студеното палене и той ми дига рамене и ми вика едно НЕЗНАМ,та питам го аз за какво да Ви плащам 30 лева а той най-нахално ми вика толкова струва диагностиката която показа че всичко е супер по двигателя само дето сутрин като запаля 10 секунди щеми паднат разапределителните валове. :shock:

еми приятел,незнам.много хора ревът от тоя проблем(включително и аз),но не можем да разберем къде е!?

vaskoni
12-06-2008, 20:10
И аз бях тръгнал да сменям новия термостат но на диагностиката ми казват термостата си отваря и затваря нормално,викам маистора да види на таблото какво показва (70гр) ,до термостата има един забит датчик в блока за темп. на таблото,тои лъже.Смених го и всичко е в норма.

П.П. висок разход за мен е ламда и нищо друго !


на бош ли е тоя датчик и колко струва , и освен да показва градусите на таблото има ли друга функция,т.е. усети ли се някакво друго подобрение в работата на колата

Novachev
12-06-2008, 20:23
И аз бях тръгнал да сменям новия термостат но на диагностиката ми казват термостата си отваря и затваря нормално,викам маистора да види на таблото какво показва (70гр) ,до термостата има един забит датчик в блока за темп. на таблото,тои лъже.Смених го и всичко е в норма.

П.П. висок разход за мен е ламда и нищо друго !


на бош ли е тоя датчик и колко струва , и освен да показва градусите на таблото има ли друга функция,т.е. усети ли се някакво друго подобрение в работата на колата
датчика може да е на различни фирми оригиналният е магнет марели и има и друга функция освен температурата на таблото, от него вземе информация и компа за температурата на двигателя.

Novachev
12-06-2008, 20:25
И аз бях тръгнал да сменям новия термостат но на диагностиката ми казват термостата си отваря и затваря нормално,викам маистора да види на таблото какво показва (70гр) ,до термостата има един забит датчик в блока за темп. на таблото,тои лъже.Смених го и всичко е в норма.

П.П. висок разход за мен е ламда и нищо друго !


на бош ли е тоя датчик и колко струва , и освен да показва градусите на таблото има ли друга функция,т.е. усети ли се някакво друго подобрение в работата на колата
датчика може да е на различни фирми оригиналният е магнет марели и има и друга функция освен температурата на таблото, от него вземе информация и компа за температурата на двигателя.

agi_man
12-06-2008, 21:07
Здравейте колеги.Искам да споделя мнението си за разхода както и една статистика която направих.
Един ден си записвах всеки маршрут който правя през деня в София,час на тръгване,изминати километри,час на пристигане.Оказа се че през деня съм изминал 48км за 3,40h.Ако следвам логиката би трябвало 100км да ги измина за малко повече от 7,00h.При това сигурно 70% са на 1,2 ра предавка.При средна скорост от 50км това разтояние би трябвало да го измина за 2,00h.Остават 5,00h на място.Колко ни харчат колите за 1,00h на място?Ето там е причината според мен, за разхода при мен и вас от 14,0-14,5 през лятото и 17,0-18,0 през зимата в София и другите големи градове със същият проблем.ЗАДРЪСТВАНЯТА.Разбира се не трябва да се игнорира и всеки един проблем свързан с изправноста на колата ,споменати в изказванята на колегите по горе.

agi_man
12-06-2008, 21:16
Забравих да спомена че извън града при яка ръчка 180,190,200.. назхода ми е около 9,7-10,2 като съм чипван с JR ,пилната глава и др.
А в градове без задръстваня е 12,0-13,0.Ловеч,Троян

vovata
12-06-2008, 22:34
Забравих да спомена че извън града при яка ръчка 180,190,200.. назхода ми е около 9,7-10,2 като съм чипван с JR ,пилната глава и др.
А в градове без задръстваня е 12,0-13,0.Ловеч,Троян


Ми този разход го дават по каталог!

agi_man
13-06-2008, 08:24
Забравих да спомена че извън града при яка ръчка 180,190,200.. назхода ми е около 9,7-10,2 като съм чипван с JR ,пилната глава и др.
А в градове без задръстваня е 12,0-13,0.Ловеч,Троян


Ми този разход го дават по каталог!

Това имам впредвид,че по големият разход, в големите градове със трафик е нормален,след като извън тях всичко е по каталог.

Novachev
13-06-2008, 08:36
Забравих да спомена че извън града при яка ръчка 180,190,200.. назхода ми е около 9,7-10,2 като съм чипван с JR ,пилната глава и др.
А в градове без задръстваня е 12,0-13,0.Ловеч,Троян


Ми този разход го дават по каталог!

Това имам впредвид,че по големият разход, в големите градове със трафик е нормален,след като извън тях всичко е по каталог.
Имай в предвид че след чипа колата е с доста увеличен разход при престий на място

agi_man
13-06-2008, 08:55
Забравих да спомена че извън града при яка ръчка 180,190,200.. назхода ми е около 9,7-10,2 като съм чипван с JR ,пилната глава и др.
А в градове без задръстваня е 12,0-13,0.Ловеч,Троян


Ми този разход го дават по каталог!

Това имам впредвид,че по големият разход, в големите градове със трафик е нормален,след като извън тях всичко е по каталог.
Имай в предвид че след чипа колата е с доста увеличен разход при престий на място
Имаш ли представа в какви граници се движи приближитилно

BO
13-06-2008, 12:32
Забравих да спомена че извън града при яка ръчка 180,190,200.. назхода ми е около 9,7-10,2 като съм чипван с JR ,пилната глава и др.
А в градове без задръстваня е 12,0-13,0.Ловеч,Троян


Ми този разход го дават по каталог!

Това имам впредвид,че по големият разход, в големите градове със трафик е нормален,след като извън тях всичко е по каталог.
Имай в предвид че след чипа колата е с доста увеличен разход при престий на място
И защо това?
Като може картата въобще да не се пипне на празни обороти - нищо да не бъде променено, нито като предварение нито като количество на горивото...

oem
13-06-2008, 12:37
На празни обороти картата не се променя. Това с разхода не е вярно!

agi_man
13-06-2008, 20:36
Извинявайте за разпокъсаноста на коренспонденцията ми но използвам всяка свободна минута да вляза във форума, че напоследък не ми остава време за нищо.Трябва да се работи че да имаме да наливаме пари в......
И все пак не разбрах някой знае ли какъв е разхода на празен ход , приблизително разбира се ?Защото според мен там се крие въпроса за по големият разход.

pinko
13-06-2008, 20:45
Извинявайте за разпокъсаноста на коренспонденцията ми но използвам всяка свободна минута да вляза във форума, че напоследък не ми остава време за нищо.Трябва да се работи че да имаме да наливаме пари в......
И все пак не разбрах някой знае ли какъв е разхода на празен ход , приблизително разбира се ?Защото според мен там се крие въпроса за по големият разход.

Около 1-1,2 литра на час

С климатик се качва до около 1,5 л/час

Засичал съм го на Капата, тя беше 2 литра бензин.

Иначе нафтата 2,4 харчи около 0,7-0,8 л/ч

agi_man
13-06-2008, 20:55
Благодаря ти ,явно е там някъде и с това се убеждавам че разход от 14-15/100 км. в София е напълно нормален и няма защо та тичам по диагностики и да се чудя как да го направя по малък.

Novachev
13-06-2008, 22:47
На празни обороти картата не се променя. Това с разхода не е вярно!
На мен пък човека дето разбира и слага чипове ми го каза това Човека е по екстриим тунинг Казва се Бобо може и да не съм разбрал, Но как се подава повече гориво не претендирам че разбирам много от карти за управления но питам все пак щото то не е рисунка да я рисуваш.

oem
14-06-2008, 00:33
Аз днес смених картата с друга оригинална, модифицирана на АутоДелта. Купих си я от техния сайт. Колата сега не набира изведнъж от 1500, а си набира плавно. И май след 5000 оборота сега има някаква зверска сила.

Спредишната нещо не ми хареса това, че в ниските като върна газта и започваше да продръпва. Сега може би върви една идея по-малко от преди, но съм спокоен, че работи като часовник.

По темата: тази вечер смених термостата. Стрелката заковава 90 градуса и мисля, че върви по-добре. Надявам се това да допринесе за падане на разхода на гориво.

vovata
14-06-2008, 13:46
Надявам се това да допринесе за падане на разхода на гориво.

надяваи се :lol: