PDA

View Full Version : Светва една от лампите на обортомера.Защо?



Apostolov
10-06-2008, 11:52
Вчера като излизах с колата за 1 път видях,че ми светва ( не змам как се казва и за какво е ) една лапма която точно си е направена лапма и е обърната надолу и има чертички около нея... след няколко секудни изгасна.. ходих до Приморско и там после като си тръгвахме, запалих и пак светна и след малко изгасна.. за какво е тази лапма и защо свети ?

fade
10-06-2008, 12:04
Жълт ли е цвета на символа "лампа"? Ако е така и светва от време на време това означава, че имате лош контакт на някой от основните лампи по осветлението на колата. Имам предвид стопове, габарити, осветление на номера и т.н. Когато някоя крушка е изгоряла или контакта и е прекъснат тогава свети постоянно. Такива проблеми с лоши контакти са досадни за откриване, защото не се проявяват постоянно. Успех!

Apostolov
10-06-2008, 12:07
Да,жълт е... ще огледам довечера подробно,че тогава ще се вижда най-добре,дано открия къде е проблема.Благодаря много за информацията!

Djalev
10-06-2008, 13:06
Изгорял ГАБАРИТ най-вероятно и на мене ми беше така.Провери си габаритите и също така лампичките на регистрационния номер отзад дали ти светят и те :!:

Old Fox
10-06-2008, 13:21
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 7&start=15 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=20247&start=15)

Те тука е книжката. Има ги сичките лампи в и извън оборотомера. За какво и защо светят също пише. Пък с търсачката колко лесно я намерих ако знайш...

zimin
10-06-2008, 14:56
изключи сичко и виж дали пак ше свети,ако не свети пробвай да включваш едно по едно и може да стигнеш до проблема :wink:

търтей
10-06-2008, 14:58
изключи сичко и виж дали пак ше свети,ако не свети пробвай да включваш едно по едно и може да стигнеш до проблема :wink:

само дето повече от половината неща се пускат на куп :wink:

tipo1960
12-06-2008, 00:26
Аз на ТИПОто имах такъв проблем,премигваше ми заден ляв габарит на таблото.Какво се указа,крушката на габарита в гнездото стоеше така че волфрама беше във вертикално положение и се беше откъснал от долната страна,при някоя неравност се откачи ,после при друга дупчица се закачи и на таблото дискотека :wink: .Може да запалиш всички светлини и да минеш да ги почукаш всички,и може някоя крушка да изгасне,като нищо може да излезе моя случай :roll:

zimin
12-06-2008, 08:36
на диагностика фащат ли се?