PDA

View Full Version : Съвет за покупка на 145ца



Grizoo
12-06-2008, 17:12
Вчера се разходих с бащата да гледаме за кола(1вата ми). Обиколихме кварталните автокъщи и харесахме тази Алфа http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11195722743152011&f1=details . С нова цена е (от 5500 на 5300), на външен вид има няколко забележки като: на 2места е олюпен лака на колата, часта на десния стоп която е на задния капак не е закрепена хубаво(предполагам, че са се счупили щипките), дисковете на спирачките са хванали ражада(на всичките дискове). Салона отвътре е перфектен като изключим че е пукната пласмасата на задния капак. Това са му кусурите по интериора и екстериора. Искам да попитам няколко въпросчета относно обявата и самата кола като модел. Първо ще започна с това дали според вас обявата си заслужава? Това с олюпения лак не ми пречи но това признаци на предоядисвана кола ли са и как да разбера дали това и е заводската боя? Бащата каза, че раждата по дисковете на спирачките не е толкова голям проблем, вярно ли е? Колко ще ми излезне регистрацията и смяната на консумативи? И на задните колела има дискови вместо барабани, това на всичките ли Алфи 99г. ли е или е преправяно? Какви са ви впечатленията от модела и като цяло здрава кола ли е? Какво да гледам ако отида да я купя?
Малко попрекалих с въпросите но искам да знам всички преди да отида да я пробвам. Ще ви бъда благодарен ако ми отговорите на всичките въпроси!

DerMeister
12-06-2008, 17:15
Много добре изглежда колата, джантите и цвета са супер. JTD-то си е много добър двигетел, само го хвалят. :D Та това на пръв поглед.
На мойта се появява ръжда по всички дискове за 8-10 часа, нормално е. :D
А за обявата, бъди сигурен, че е на доста повече от 132000 км, като съдя по състоянието на волана и педала на съединителя по снимките, може и да се заблужадавам, но волана ми изгелжда идеално гладък и захабен, а педала показва ли му се метала или се лъжа? Моята е на 180000км, уж, а волана е като нов и педалите също.

Grizoo
12-06-2008, 17:21
На мойта се появява ръжда по всички дискове за 8-10 часа, нормално е. :D
А за обявата, бъдеи сигурен, че е на доста повече от 132000 км, като съдя по състоянието на волана и педала на съединителя по снимките, може и да се заблужадавам, но волана ми изгелжда идеално гладък и захабен, а педала показва ли му се метала или се лъжа? Моята е на 180000км, уж, а волана е като нов и педалите също.
Специално се загледах във волана но през прозореца. Изглежда като чисто нов, няма ожулено, няма обелено или изсветляло от слунце а педалите на снимката са кални затова изглеждат така, иначе са запазени. Като цяло интериора е перфектен, ненамерих никаде по него нещо захабено, даже ми мина през акъла да не са сменяни предните седалки.

xaus
12-06-2008, 18:57
Братле няма кво да се чудиш това е колава и двигателя .Цвета не е особено добър поне за мен но какво от това .Само съвет от мен преди деа я платиш мини на един преглед диагностика и общ преглед за да няма изненади в последствие.

Satanism
12-06-2008, 19:08
Не е преправяна..с 4 диска си е фабрично...

Grizoo
12-06-2008, 19:33
Не е преправяна..с 4 диска си е фабрично...
Тва е хубаво :D значи Алфетката е със стабилни спирачки.

Speeder
12-06-2008, 19:34
Закарай я на диагностика и там ще си излезе каквото има ;)
Вантотрейд може да ти помогнат до колкото знам.

Grizoo
12-06-2008, 20:08
Колко ще ми излезне един пълен преглед?

StarChild
12-06-2008, 23:50
Количката изглежда хубава скоро гледах тази обява, пък и Jtd - то си е много хубаво моторче, ускорението също е добро! Ако сърцето те влече към тези автомобили скачаи и нека силата бъде с теб. :wink:

Speeder
13-06-2008, 09:06
Колко ще ми излезне един пълен преглед?
Звънни им и ги питай.
http://www.vantotrade.bg/index.php?TPL= ... 000_ID=123 (http://www.vantotrade.bg/index.php?TPL=2&x10000_ACT=0&x10000_ITEMID=123&x10000_SHOWID=123&x10000_ID=123)

миро
13-06-2008, 14:12
Тази кола съм я гледал. Волана е претапициран :!: До колкото си спомням работеше по-шумно от останалите jtd-та и според мен е на много километри. Един приятел искаше да я купува, но не му дадоха да я закара на диагностика. Моя съвет е да търсиш друга. :wink:

dimo
13-06-2008, 14:40
аз тази не бих я купил даже на снимките изглежда съмнителна но все пак ти си решаваш

DerMeister
13-06-2008, 14:43
аз тази не бих я купил даже на снимките изглежда съмнителна но все пак ти си решаваш
Абе със сигурност е на много километри, ама щом не дават да се води на диагностика, аз бих се отказал веднага. Иначе може да си е хубава колата, дори и да е на 250000км. :wink:

bboshnakov
13-06-2008, 15:58
Според мен въпросителните около тази кола са прекалено много предвид височката цена. На твое място бих търсил друга :) Еко все пак толкова ти харесва, наистина е абсолютно задължително да минеш през диагностика - JTD е чудесен двигател, но по-сериозни ремонти по него никак няма да ти излязат евтино.
Единственото, което ме грабва поне от снимките и описанието е цвета :)

Grizoo
13-06-2008, 20:06
Значи неделята ще ходя до Горубляне да разгледам дали ще мога да си харесам някоя друга количка.

dido76bg
14-06-2008, 00:29
Защо не видиш и дали някой колега от форума си продава неговата... Поне ще се знае дали е поддържана или не... Колкото до Горубляне - гаранция ще намериш по-евтина, но не се заблуждавай, ако ти кажат това са дребни неща и не струват много... Отиди с някой, който поне малко разбира...

tokata_pz_flex
14-06-2008, 10:02
Разгледай тук кой какво продава ;)

RoMeO_156_GTA
14-06-2008, 10:08
Разгледай тук кой какво продава ;)
Ако съдя по Ланчия форума , колегата държи на дизел :roll: Инъче твоята изглежда добра 8) Друг път да я доведеш на сбирка :lol:

Grizoo
14-06-2008, 14:35
[quote="tokata_pz_flex":9r6h4u5z]Разгледай тук кой какво продава ;)
Ако съдя по Ланчия форума , колегата държи на дизел :roll: Инъче твоята изглежда добра 8) Друг път да я доведеш на сбирка :lol:[/quote:9r6h4u5z]
Да трябва да е няква печка.

ivo_red
14-06-2008, 16:24
батенце, не ходи на Горубляне, само ше си затриеш времето, а и парите, ако се излужеш да вземеш нещо от там. Сумати приятели изгоряха така. Може и да попаднеш на някое свестно возило, но шанса е 1/10. моя съвет е да се ориентираш към обяви по форума или където и да било другаде, за да не си трошиш главата после. Аз примерно отидох до Враца да си я взема моята и си заслужаваше. много по-евтино я взех и в перфектно състояние. За тия пари в София ми предлагаха само някакви гробници. 2 мисли...

Ignat
17-06-2008, 08:56
колега този волан на тази кола е сменен тои е от стария модел на тази кола трябва да е друг ,а колко пари ще ти излезе за обслужване поне 500-600лв за масла на двг,скоростна кутия ремаци ролки регистрация ,а тя и музика няма ае за да се чустваш добре поне 1000 ще пръснеш след нея ако е зле със гумите.Моята хем аз си я взех от Италия не много евтино но поне за киометрите сам спокоен че са реални на 90000км и сам 2ри сопственик ми седна около 6400 докато стане само да карам :wink:

tokata_pz_flex
17-06-2008, 09:34
[quote="tokata_pz_flex":1hw2egbv]Разгледай тук кой какво продава ;)
Ако съдя по Ланчия форума , колегата държи на дизел :roll: Инъче твоята изглежда добра 8) Друг път да я доведеш на сбирка :lol:[/quote:1hw2egbv] Аз не съм казал за мойта , а по принцип ;) Иначе мойта е грозна , не гледайте я нея ;)