PDA

View Full Version : Смяна тампон на преден долен носач



n_netov
12-06-2008, 20:06
Как става смяната на тампона в предния долен носач?Тампона в който е хваната стойката на амортисьора.
Може ли да се смени без да се сваля цялото окачването на колелото(развиване на гайката на главината ,сваляне на спирачния апарат,избиване на трите шарнирни болта)?

Novachev
12-06-2008, 20:21
Може без сваляне на спирачния апарат и без развиване на гайката на полуоската. Другото ще трабва да се разглобява.

Novachev
12-06-2008, 20:21
Може без сваляне на спирачния апарат и без развиване на гайката на полуоската. Другото ще трабва да се разглобява.

n_netov
12-06-2008, 20:30
това ме устройва, но как става - издърпва се цялата главина ли, след като се избият трите болта?

Novachev
12-06-2008, 20:36
Що ще ги избиваш трита кормилния го остави избий горен и долен шарнир разкачи вилката и развиваш носача от тампоните и го вадиш целиясмяняш тампона но при закачането имаше нещо незнам дали не се налагаше леко да се пусне колат за да дойдат дупките на долния носач.

n_netov
12-06-2008, 20:40
Благодаря!
аз това със закачането го пробвах вече и знам как става, но не можах да извадя носача, защото бях извадил само долния шарнирен болт

Novachev
13-06-2008, 08:31
Да те попитам че ми е интересно само средния тампон ли е заминал другите здрави ли са .

marian
13-06-2008, 10:06
Аз утре ще сменям долен носач :cry:

JAMAL
13-06-2008, 12:42
На каква марка носачи се спря?

n_netov
13-06-2008, 12:58
Да те попитам че ми е интересно само средния тампон ли е заминал другите здрави ли са .


Да само той другите са абсолютно здрави.
Между дрегото той може да държи още, но понеже ми е щракнало че трябва да го сменям и понеже съм си купил новите та затова .

marian
13-06-2008, 14:40
На каква марка носачи се спря?Не знам каква марка е но е 209лв.от Т&N

Novachev
13-06-2008, 22:38
На каква марка носачи се спря?Не знам каква марка е но е 209лв.от Т&N
А що са за толкоз пари трябва и да са хубави.

nikolaaaay
13-06-2008, 22:55
Аз смених и двата долни носача вчера. Левият е Мууг за 265 лв., а десният е оргиналдъ от Алекс Ауто за 208 по стара цена. Сега ще ги тествам и ще видим кой ще изкара повече :)
Старите носачи бяха ТРВ с разбити шарнири и съвсем здрави тампони! Според мен трябва да са оригиналните.
Сега предницата не тропа, но започна да скърца :D

Novachev
13-06-2008, 23:01
Аз смених и двата долни носача вчера. Левият е Мууг за 265 лв., а десният е оргиналдъ от Алекс Ауто за 208 по стара цена. Сега ще ги тествам и ще видим кой ще изкара повече :)
Старите носачи бяха ТРВ с разбити шарнири и съвсем здрави тампони! Според мен трябва да са оригиналните.
Сега предницата не тропа, но започна да скърца :D
Сега казвам ти как да направиш диагнозата сам но чакам бира на итал феста (ако ходя де) :D
Ако сутрин сърца но след като пуснеш климатика спира заначи е от тампон на стабилизиращата щанга а те като скърцат скърцат и двата спира защото конденза от климатика капе върху тампона. Ако не спира или не с епроменя силата на скърцането заначи че е от горните носачи мима голяма верочтност ако си сменял тампони или си сложиш евтини носачи да си минал 5-10к км и вече да е време да се скъсат тампоните и да започнат да скърцат. След като скърцат ше вземат и да потропват но лекичко.

EiJei
10-07-2008, 12:58
Колеги, искам само да попитам нещо? Оня ден ходих на реглаж, но пича каза преди да минеш на стенд тряя само да смениш двата задни тампона на преден носач. Отивам в магазина и там ми казаха, че имало малки и големи. Аз не знаех кфи тряя да бъдат. Отивам пак при майстора и той ми вика да ги измерели преди да отда да ги сменя и аз се ядосах и си тръгнах. Та исках да питам кфи са тия тампони, цена няква и така това е ;) модела е долу в подписа

Xtrime7
11-07-2008, 07:03
Колеги, искам само да попитам нещо? Оня ден ходих на реглаж, но пича каза преди да минеш на стенд тряя само да смениш двата задни тампона на преден носач. Отивам в магазина и там ми казаха, че имало малки и големи. Аз не знаех кфи тряя да бъдат. Отивам пак при майстора и той ми вика да ги измерели преди да отда да ги сменя и аз се ядосах и си тръгнах. Та исках да питам кфи са тия тампони, цена няква и така това е ;) модела е долу в подписа


Колега;ша ма извиняваш ама и в магазина си бил и при майстор си бил.Няма нищо лошо да питаш,но все пак си бил при първоисточника :wink:

EiJei
11-07-2008, 16:16
Точно тфа бил проблема?! Че и шибания майстор незнаел за тоз модел точно кфи били - демек - малки/големи. Това е. :?

Novachev
11-07-2008, 16:23
единствения начин е да идеш със стария тампон вмагазина защото няма как да разберат на твоята кола от кой тип точно са. Разликата е 2 мм във отвора на томпона в който се набива към носача, ако можеш да го замериш по някакъв начин (почти е невъзможно).

Alfa_156
11-07-2008, 17:33
И аз така като ги сменях след като я купих, не знаех че има 2 вида..и го слагам и си викам"брейй това не беше така преди" и се обадих на момчето в магазина и той ми каза че има още 1 вид.И заради скапаните тампони 2 дена си преебах.Затова после като тругнах да сменявам левите, направо смених носача за 210лв от 1 магазин на Стамболийски ;)