PDA

View Full Version : Здравейте колеги!Реших да мина на 156-ца!Дайте съвети



alfa155Q4
13-06-2008, 11:34
Здравейте колеги!
Реших да си купя 156-ца!Помагайте :D

И ако намеря червена - ПРОСТО ЩЕ СЕ СБЪДНЕ ЕДНА МОЯ ДЕТСКА МЕЧТА

Шегата настрана!

Несъм решил още дали да е бензин 1.8 TS или дизел 1.9 JTD!

Дайте съвет!

Ако слушам хората по сервизите - не трябва да си взимам никога 156-ца!!!Много се чупели, много харчели и куп такива неща, които обаче:
не са в състояние да ме откажат от обичаната АЛФА 156!!! :D

Дайте съвети, изобщо каквото ви мине през ума - какво да гледам, като ходя на огледи, слаби места и т.н.

И главният ми въпрос - ДВИГАТЕЛЯ - БЕНЗИН или ДИЗЕЛ?

Аз досега съм карал само бензинови коли, но съм чувал ,че JTD - то е перфектен двигател - много добра динамика и разход - 8.5 градско, 5.5 извън града!

Мога ли също така да попитам за цени на обслужването - ремък и ролки при бензиновите и дизелите?

Предварително благодаря на всички колеги за помощта!!!

Поздрави

KGB
13-06-2008, 11:40
Здравей колега Алфист,

В раздела има страшно много теми отговарящи на всичките ти въпроси.

И при кола на старо най-важното е да намериш читава кола....не зависимо дали е дизел или бензин.

zimin
13-06-2008, 11:44
еми то ся дизела е по скъп от бенза и някакси се компенсират нещата.слабо място на дизела са турбините.
а що се отнася до това,че много се чупели-какво се чупи!? аз откакто я имам мойта нищо не е излязло освен втулки на горни носачи.най-проблемни са тия дебитомри,но цените им паднаха.общо зето се чупят работи който се чупят и на другите коли... :wink:

alfa155Q4
13-06-2008, 11:46
Благодаря за мненията колеги!
Аз доста се порових във форума, но реших да питам направо!

А и още нещо се сетих - как намирате возията на Алфата - твърда, мека и т.н.
Понеже все още не съм сядал зад волана на 156-ца!

Поздрави

zimin
13-06-2008, 11:59
еми не е като в лимузина :lol:
нормално си вози,нито твърдо нито меко.трябва да се правят жертви за спорта :lol:
предишните ми коли като ги караш по магистрала и вътре бахти шумното,тука сичко изолирано,даже ти се приспива

alfa155Q4
13-06-2008, 12:03
Загледах тази - http://www2.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi ... 9570943648 (http://www2.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11211969570943648)
Нещо ми се струва нереално за тези пари!

Имат и още една - http://www2.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi ... 5859494370 (http://www2.mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11196855859494370)

Ще ходя да ги погледна днес!

oem
13-06-2008, 12:26
Чупчт се защото на запад като станат на по 10 години колите никой не си играе да ги ремонтира а ги продават и си купуват нови. Там не ги купуват да ги карат 20 години. Човека знае, че след 10 години или дори по-малко ще си купи нова. И не му мисли много много. Налива и кара. МОята като я взех маслото беше на почти 30 000 км. ако съдя по фактурата която беше в жабката за последното обслужване.

Гледай колата да е запазена вътре. По това най-си личи, дали собственика е бил мундарин или не. Ако има пребоядисана броня не се шашкай много много. На запад има голямо движение на всякъде и е нормално. Почти всички идват ожулени. Важно е мотора също да работи добре. ДА ускорява плавно. Да не се замисля или прелъсва. На място изфорсирай и слушай в ауспуха какво става. Да няма гърмежи.

Друго важно нещо е да знаеш, че на тези коли много трудно им се връща километража и е почти сигурно, че километрите които пише на табалото са и реалните. Чипа с паметта за имобилайзера и данните на автомобила е отделно от този за диагностика и работната карта на компютъра и не може да се манипулира през буксата. А самия компютър е хибриден и не се отваря току така.

Не се залъгвай по митите мотори. Радвай се повече на прашен мотор. Гледай за омсляване от зад на колекторите и въобще от всякъде. Обърни внимание на скоростите когато отидеш на тест драйв и по-точно на твора предавка. При високи обороти трябва да влиза също толкова лесно както и при ниски. Задната също им е слаба. Гледай влиза лесно.

Ослушвай с епри запалването да трака мотора при бензиновите, както и на празен ход. Ако работи като дизел още от там си 450 лв на зад.

То много може да се говори. Аз иам впечатленич от бензиновите и за това което ти пиша е само за тях. Други колеги запознати с дизелите може да те посаветват друго. Аз лично съм виждал как 2,4 JTD, който се води най-сполучливия мотор на алфа хвърля маслото през ауспуха. Беше спукал блок, турбото също беше избило. 3 пъти я правиха и на края смениха мотора. Също лоши неща съм виждал и при бензиновите, така, че е много важно да имаш и късмет при покупката. Алфите са агресивни автомобили и който си купи такава кола бива предразположен към яко настъпване на педала. За това и повече се чупят и мнението на хората е общо взето лошо за тези автомобили. А в действителност са си доса хубави.

краси
13-06-2008, 12:29
Пиши как са ти се сторили ,защото парите наистина са малко,особено за първата :gruebel: но все пак виждам,че добре си се ориентирал към 2.4 :)

JAMAL
13-06-2008, 12:49
По обявите да разбираме, че си от София. Това е хубаво, ще намериш знаещи диагностици във форума, които много биха ти помогнали при покупката. Качваш търговеца послушно до тебе и право на диагностика.

Old Fox
13-06-2008, 13:05
Друго важно нещо е да знаеш, че на тези коли много трудно им се връща километража и е почти сигурно, че километрите които пише на табалото са и реалните. .

Айде бе! :lol: СериознУ :?:

oem
13-06-2008, 13:11
Друго важно нещо е да знаеш, че на тези коли много трудно им се връща километража и е почти сигурно, че километрите които пише на табалото са и реалните. .

Айде бе! :lol: СериознУ :?:

Ти виждал ли си да връщат км на алфа 156 специално? Аз имам познати дето само с това се занимават. И казват, че не е невъзможно, но се разпилява компютъра. Той е капсолован и се реже за да се отвори. После си личи, на пръв поглед, че е запояван.

търтей
13-06-2008, 13:23
Друго важно нещо е да знаеш, че на тези коли много трудно им се връща километража и е почти сигурно, че километрите които пише на табалото са и реалните. .

Айде бе! :lol: СериознУ :?:

Ти виждал ли си да връщат км на алфа 156 специално? Аз имам познати дето само с това се занимават. И казват, че не е невъзможно, но се разпилява компютъра. Той е капсолован и се реже за да се отвори. После си личи, на пръв поглед, че е запояван.

километрите на тая кола се сменят с поглед :idea:

верно трева да знаеш как обаче :idea:

реалните също не могат да се хванат на диагностика (независимо, че некои люде твърдат обратното - има си пиниз и за това

n_netov
13-06-2008, 13:29
[quote="alfa155Q4"]Здравейте колеги!
Реших да си купя 156-ца!Помагайте :D

Гледаш
първо кормило (защото се вижда най лесно)- ако е износено бягаш
ауспух като бръкнеш вътре с пръст и си разтъркаш пръстите един в друг и не се трие а става още по мазно - бягаш
педали - ако са износени - бягаш
мокета до съединителя където стой обикновено крака - ако е скъсано - бягаш.
-като отвориш капачката за маслото на мотора- трябва да е чиста без налепи.
седалки, тапицерия, скоростен лост (как изглежда и как се движи) уплътнения на вратите, брой контакни ключове (трябва да са два), кодова карта, някакви сервизини документи, - всичко трябва да е на шест. ако не е има и други коли
грайфер на гумите, спирачни дискове, накладки - трябва да има живот в тях за поне 30000 километра
Като запилиш да не свети нищо по таблото което не трябва да свети
Гледаш всички фуги по колата - не трябва да има разминавате или не равномерни фуги

Нещата който пиша са общо взето козметични, но те според мен говорят много за поддържането на колата. Иначе дефекти по двигателя са си вече на късмет.

и още един куп такива работи мога да ти изброя, но мисля че и ако на тези отговаря ще е добре.

Спазваш и на колегата ОЕМ препоръките.

Old Fox
13-06-2008, 13:34
Ти виждал ли си да връщат км на алфа 156 специално? Аз имам познати дето само с това се занимават. И казват, че не е невъзможно, но се разпилява компютъра. Той е капсолован и се реже за да се отвори. После си личи, на пръв поглед, че е запояван.

Много хора се занимават с много работи ама това не значи че ги бива. Разбира се не им пречи да се изказват като капацитети. Най-добре да пишеш неща в които си на 100% сигурен. :!:

oem
13-06-2008, 13:37
А ти сигурен ли си? Защото има и много хора като ги питаш и казват "Пффф... тва го правя за 2 мин", а като му я връчиш и почва да пуфти и да ти казва "Ама тооо сегааа... този копютър той е малко поразличен... трябва да ми оставиш колата да я мисля тука няколко дена". И въобще не са съвсем 2 мин, ами си е цяло приключение.

Както и да е де. На мен това са ми казали. Това казвам и аз.

alfa155Q4
13-06-2008, 13:50
Мерси колеги - зарежете километрите - то си е въпрос на късмет!

Я кажете какви са цените на ангренажните комплекти за бензин и дизел и на колко км трябва да се сменят ремъка и ролките!

търтей
13-06-2008, 13:56
да сигурен съм за километрите :D

търтей
13-06-2008, 13:58
Мерси колеги - зарежете километрите - то си е въпрос на късмет!

Я кажете какви са цените на ангренажните комплекти за бензин и дизел и на колко км трябва да се сменят ремъка и ролките!

колега използвай търсачката моля
има изписано тонове по тези въпроси

oem
13-06-2008, 14:00
да сигурен съм за километрите :D

Добре, няма да споря.

fiore
13-06-2008, 15:03
да сигурен съм за километрите :D е се пак за нафтата по моеш да познаеш реално на колко е. за бинзиня просто трябва да си сигурен че не са реални освен ако не я земеш смазана та да не са се занимавали да я връщат.. ма да не почваме пак темата за реалните километри...

Violator
13-06-2008, 15:26
Аз за 1 година съм навъртял 3000 км :D 10 години 30 000 що да няма и други като мен :lol:

alfa155Q4
13-06-2008, 15:43
Аз за 1 година съм навъртял 3000 км :D 10 години 30 000 що да няма и други като мен :lol:

Така де!
И аз въртя по 5000 на година!

Има и такива коли, които са на 50, 60 хил. км. и са на по 10 години, ама то е едно на милион да Уцелиш такава!
А и ако има - то си я вкарват за познати хора, а не за масовия пазар! :wink:

fred
13-06-2008, 15:44
Едно малко допълнинение, понеже гледам и за това е писано-според мен бягай, ако педалите са НЕзтъркани, значи предишните са се скъсали и са сменени :shock: :lol: , това не е критерий голям, иначе повечето съвети са правилни.
Като цяло ако ти е първа кола и не си голям разбирач, колкото и да гледаш, все ще те минат, та направи и една диагностика в доверен сервиз или човек.

fiore
13-06-2008, 15:50
Аз за 1 година съм навъртял 3000 км :D 10 години 30 000 що да няма и други като мен :lol:

Така де!
И аз въртя по 5000 на година!

Има и такива коли, които са на 50, 60 хил. км. и са на по 10 години, ама то е едно на милион да отцелиш такава!
А и ако има - то си я вкарват за познати хора, а не за масовия пазар! :wink: аз пък въртя па 40-50к е как мойта кола да е на 8 год и да е на 130 хиляди