PDA

View Full Version : къде могат да ми оправят следния проблем?София



Satanism
14-06-2008, 09:05
Колеги, ако някой знае място, имам проблем с централата на еърбега.Колега на ЛС ми обясни, че някакъв стабилизатор на напрежението към паметта вътре горял и това бил проблема най-често.Сменял се много лесно.Сега ходих с в едно сервизче в Овча Купел, но там отказаха да се занимават.Някой ако има идея къде мога да я оставя да го оправят това чудо?

WhitePower
14-06-2008, 09:41
е не можеш ли да запояваш
вади централата гледаш къде пиш 7905 или 7912 или 78пак същите и сменяш
а ако искаш свали я и снимаи я и ще ти кажа кой стабилизазтор да смениш( ако е от тях все пак )

Satanism
14-06-2008, 09:45
Ми...ако трябва да съм честен, не мога добре :(
Предпочитам да го направи някой, след който шанса да ям със сламка 2-3 месеца после, понеже ми се е отворил еърбега когато не трябва, е доста по-малък ... :roll: :(

oem
14-06-2008, 10:17
Ела до Горна и ще ти го оправим. И пак ще ти излезе по-евтино от да си купиш нова централа.

DerMeister
14-06-2008, 17:31
И мен ме интересува същото, искам някой който е наясно да я отвори и да ми каже какъв е случая. Плащам си и за отварянето и за евентуалното оправяне(дай боже), абе някой да се навие да се занимава, аз обичам да си плащам като ми свършат работа. :wink:

Satanism
14-06-2008, 19:35
Ела до Горна и ще ти го оправим. И пак ще ти излезе по-евтино от да си купиш нова централа.
мм...би било странно, но накрая и това може да се случи :)
Колко му е...

WhitePower
14-06-2008, 23:46
я даите една снимка на тая централа да видя какво има вътре

Mury
15-06-2008, 16:25
0888 232 484 Бобо :wink: :wink:

kluchar
05-08-2008, 23:24
правят се няма проблем ако на някой му трябва нека се обади

kolev
07-08-2008, 13:48
лм7905 или 7912 не може да е щото са за стабилизиране на отрицателно напрежение, може да е съвсем друга серия стабилизатори, а те горят само от повишена консумация на товара след тях и то мноооооого трудно, а особено ако е за памет тока най-вероятно е под 100ма.

Ilko Ivanov
07-08-2008, 21:30
Да ви кажа колеги,че нещата хич не са толкова прости,колкото ги описва легендата:grandpa:.Стабилизатора не е от серията 78/9ХХ.Поне в моята централа(4 еърбега)процесора е с вътрешна памет,а стабилизатора е с някакъв сериен номер,който не отговаря на никакъв друг.Когато е изгорял този стабилизатор при диагностика въобще не може да се свърже диагностичната програма с централата.Дори и да успеете да си смените този стабилизатор(след като сте убедени,че повредата е в него,а това не е лесно),след това пак трябва да се закачи на комп колата.
В моя случай просто беше се скапал записа на процесора и му трябваше нов дъмп.Нямаше нищо изгоряло.КТС-а си отчиташе грешка 01(вътрешен дефект).

П.П.Няма да е пресилено да кажа,че за сменяване на някой елемент от централата си трябва професионалист в запояване на СМД елемети.

Ilko Ivanov
07-08-2008, 21:34
...

Satanism
09-08-2008, 16:09
Moята централа продължава да не работи...

Ходих до Горна Оряховица...2 седмици нямах проблем, след това започна да свети пак от време на време...сега пак е постоянно.
Грешката която вади е проблем с някаквко напрежение на не знам си какъв блок. :-o
Горното го цитирах :D
Някакви идеи?

Mury
09-08-2008, 19:00
0888 232 484 Бобо :wink: :wink:

Пак повтарям,иначе ако искаш отиди и до Харманли,и пак няма да имаш късмет :tongue: :tongue:

Ilko Ivanov
09-08-2008, 20:13
Е в София сигурно има доста места,където могат да ти свършат работа.
Ако е бил дефектен твоя стабилизатор или не е сменен със аналог или има друг дефект,който предизвиква спада на напрежение(вероятно ликажирал кондензатор).
Успех.

Satanism
09-08-2008, 23:34
Пак повтарям,иначе ако искаш отиди и до Харманли,и пак няма да имаш късмет :tongue: :tongue:

Там беше първото място, където ходих, при Бобо... ;)

Satanism
09-08-2008, 23:35
Пак повтарям,иначе ако искаш отиди и до Харманли,и пак няма да имаш късмет :tongue: :tongue:

Там беше първото място, където ходих... ;)

Човека имаше доста по-сериозни проблеми тогава, с които да се занимава...и ми каза за друг път да му я закарам, че сега не можел...ама аз забравих и тръгнах по другите майстори...може пак да му я метна в скоро време.

Mury
10-08-2008, 20:46
Заповядай ;-)

oem
27-09-2008, 10:57
Moята централа продължава да не работи...

Ходих до Горна Оряховица...2 седмици нямах проблем, след това започна да свети пак от време на време...сега пак е постоянно.
Грешката която вади е проблем с някаквко напрежение на не знам си какъв блок. :-o
Горното го цитирах :D
Някакви идеи?

Ейй, че кофти. Пак ли направи така? Тъпото е, че като е била тук колата се е прочела нормално и само са изтрили грешките. Явно проблема е в централата, който също може да се оправи лесно, но си далеч и няма смисъл да ра:surrender:карваш пак до тук. Има един стабилизатор в централата. Обикновено платката на централата се огъва от топло и студено и влагата на климатика и от там идват проблемите. Трябва да я отвори специалист по електроника и да оправи проблема.

mordohy
28-09-2008, 18:29
Стабилизатора може да е аналог на 7810,но крачетата не са като на обикновен стабилизатор,а масата,доколкото си спомням е първа от ляво на дясно.След него , по правило след електролитния кондензатор има един кондензатор,който е примерно от 47 до 100нано фарада.Най често е керамичен.Ако той окъсява, защитата на стабилизатора го лови и на изхода липсава напрежение.Потърсете и там.

Satanism
29-09-2008, 21:10
По проблема:

Сега от време на време като скоча в някоя дупка и светва....един шут по колоната и изгасва пак :)

mordohy
01-10-2008, 14:10
Ами отворете го,почистете го и презапойте спойките на входящите и изходящи кабели.Проверете и буксите.Явно е някоя простотия,която може да се открие за 5 минути или 5 дена:doctor:

Satanism
01-10-2008, 14:30
Ми аз съм си на около 2500км от колата вече... :horror:

Някой ден като съм по-близо може и да се занимавам :)