PDA

View Full Version : 1,3 Boxer пука като е студен



kolchev
14-06-2008, 10:21
Здравейте колеги имам един лек надявам се проблем с мойта Алфа. Сутрин като я запаля студена работи леко неравномерно и като се опитам да я изфорцирам се получават едни пукания подобни на гърмеж. Това е докато не поработи 7-8 минути следтова го няма това явление. Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно ще съм му благодарен да сподели.

kolchev
15-06-2008, 18:15
Днес като я покарах пак така отначало пали и работи добре на място в момента в който се опитам да изфорцирам почва да глъхне и да патка отдолу някаде. Малко поработи и край на глупостите. МАП сензор ли ще е това или датчик за студен старт, какво ли?

StarChild
15-06-2008, 19:18
Провери свещите :!:

traiko_89
16-06-2008, 00:32
пробвай да си почистиш клеми ,маси да не е слаба накоя връска реле и др. а най-добре на диагностика ако искаш за оспокоение си премери компресията.успех и пиши какво е станало ,че иначе няма смисъл да се отварят теми без край.

petrof
16-06-2008, 08:42
Моята си ги прави същите номера.Съфорумници ме съветваха са почистя машинката за празен ход,никаква промяна.Ходих на диагностика-всичко било перфектно.Свещи нови,проверка кабели,все тая.Затова спрях да се нервя с нея,просто като я зпаля винаги изчаквам няколко минути преди да тръгна.Ако се окажеш по инат от мен то ще помоля да споделиш каде намери проблема.

petrof
16-06-2008, 09:03
Малко като поразсъждавах,се сетих че на стикера на капачката на резервоара има един надпис min.96 okt.Тази зима като ми замръзна бензина във филтъра сложих една добавка на TEXAKO и това хълцане поспря.Може и от калпав бензин да е.

kolchev
16-06-2008, 20:33
За бензин не бях се замислял ще променя марката, ама защо пък само като е студена. Свещите ги гледах изглеждат добре, бяха перфектно керемидеви предпоставка за добро изгаряне. Ще продължавам да дълбая.

kolchev
18-06-2008, 22:11
Какво става с тая кола от ден на ден по зле бе. Почна да пърпа като заклан петел сутрин. Че и почна да гасне отначало.

petrof
19-06-2008, 16:52
Според мен са токове.Виж на тъмно дали ти светят кабелите,провери свещи,клеми.Обикновено като си загрее би трябвало всичко да се оправя,само при студен двигател си прави номерата.