PDA

View Full Version : Спад в мощността Алфа Ромео 156 1.9 JTD



K1XKC
18-06-2008, 17:53
Извинете, не прочетох правилата :)

От София съм...

Колата я карам от 5 год. и напоследък няма мощност като дам газ, не е всеки път, но доста често се случва.
Също така ми се струва, че като паля колата се опитва да ми изгасне, като че ли впръсква повече дизел, или не достатъчно.
Може ли да е запушено турбото?

някой има ли идея какво мога да направя?
какъв може да е проблема?
и препоръки за добър сервиз...

мерси
К1Х

търтей
18-06-2008, 17:57
ми иди на диагностика
инамче е гадаене

лисан, бобо, ванто, ауто италия
не е задължително в този ред :)

jimmyfloyd
18-06-2008, 17:57
провери нафтената помпа,закарай я да я качат на пц

K1XKC
18-06-2008, 22:00
мерси

но аз бях на диагностика и те не могат да ми кажат нищо????

на мен ми се струва че като не получава достатачно въздох
не знам...

Има ли друг вариант да е запушено турбото или трябва ли турбото да се преглежда след еди колко си километра моята е вече на 116.000км и не съм пипал нищо по турбото до сега…?

не може ли да е mass air flow meter ?....

търтей
18-06-2008, 22:09
къде си бил на диагностика?

K1XKC
18-06-2008, 22:40
бях в афстрия на почивка и там ми казаха
в един сервиз кадето имаха диагностика...

Djalev
19-06-2008, 00:06
Отиди си някъде по София в някой качествен сервиз да погледнат какво е положението УСПЕХ :waving:

KGB
19-06-2008, 00:21
1. Провери за течове на нафта около помпата за високо налягане...тоест махаш пластмасовия капак на двигателя и гледаш в горния ляв ъгал...на ангренажния ремък е закачена помпата.....Когато е студената колата!!!тоест след цяла нощ седене....накарай някой да се опита да запали колата и виж дали сълзи някъде от помпата. Погледни и за следи от теч!!! после пиши тук

2. Провери си турбо пътищата...това са всички маркучи...от турбото до двигателя....търси следи от омасляване....най-често се спукват преди интеркоолера (който е в предния ляв калник/пред шофьора)...трябва да погледнеш от долу....другото място е преди всмукателния колектор...там обикновенно има още едно гумено уплатнение върху самата траба....бракни в него и виж дали има масло.

3. Смени си нафтения филтър

4. Регулатори на помпата е "тръгнал".....и разни други, но това само на диагностика могат да ти го кажат, НО са малко хората които знаят какво да гледат...ако се стигне до там...пиши...преди да те излъжат!

5. Ако споделиш и с кой точно двигател си???? 105/110.....115.....140коня???

K1XKC
19-06-2008, 09:23
1. Провери за течове на нафта около помпата за високо налягане...тоест махаш пластмасовия капак на двигателя и гледаш в горния ляв ъгал...на ангренажния ремък е закачена помпата.....Когато е студената колата!!!тоест след цяла нощ седене....накарай някой да се опита да запали колата и виж дали сълзи някъде от помпата. Погледни и за следи от теч!!! после пиши тук

2. Провери си турбо пътищата...това са всички маркучи...от турбото до двигателя....търси следи от омасляване....най-често се спукват преди интеркоолера (който е в предния ляв калник/пред шофьора)...трябва да погледнеш от долу....другото място е преди всмукателния колектор...там обикновенно има още едно гумено уплатнение върху самата траба....бракни в него и виж дали има масло.

3. Смени си нафтения филтър

4. Регулатори на помпата е "тръгнал".....и разни други, но това само на диагностика могат да ти го кажат, НО са малко хората които знаят какво да гледат...ако се стигне до там...пиши...преди да те излъжат!

5. Ако споделиш и с кой точно двигател си???? 105/110.....115.....140коня???


здравей

Аз съм с 77kw/105PS

Сменял съм вече дизеловия филтър… нищо не се е променило.

Дебитомера може ли да е? да го сменям ли?

Днес ще се опитам да проверя нещата които ми каза мерси много за сега и ще пиша какъв е резултата…

Greed’s
K1X

K1XKC
19-06-2008, 19:20
Значи, изключих кабела за електрониката от турбото и направих един тест драйв и всичко върви. :D :D
Това значи,че турбото не е повредено.
Следващата ми стъпка е да сменя филтрите.
Ако след това няма резултат ще трябва да сменя air flow meter (дебитомера-?).

Какво ще кажете? май тези неща са?

може ли да ме светнете колко ще ми струват всички филтри + дебитомера?

Мерси
К1Х

BO
20-06-2008, 13:17
Значи, изключих кабела за електрониката от турбото и направих един тест драйв и всичко върви. :D :D
Това значи,че турбото не е повредено.
Следващата ми стъпка е да сменя филтрите.
Ако след това няма резултат ще трябва да сменя air flow meter (дебитомера-?).

Какво ще кажете? май тези неща са?

може ли да ме светнете колко ще ми струват всички филтри + дебитомера?

Мерси
К1Х
170лв примерно около :lol:

K1XKC
24-06-2008, 15:31
Здравейте!

значи... сменицх филтрите и маслото ЛВ 120 с работа и днес смених дебитомера ЛВ 120 с работа...

найсетне върви количката ми и дърпа :roll2:

и имах удоволствието с един пернишки golf да се състезавам правише се на много голям гъзар с приятелката до него.... но му показах къде вее байрака... 8) :twisted: 8) Алфа POWER :Bolt: :boost: