PDA

View Full Version : крушка за халогени + ел. инсталацията



flipz
20-06-2008, 08:56
Здравейте първо на всички, искам да ви попитам следното:
Вчера си купих крушки за халогените, но след като монтирах едната се загледах и видях, че са 100W а стандартните са 55W пише, че са същото топлинно число т.е. 200 градуса за 5 мин. и не се притеснявам за рефлекторите.
Интерисува ме дали има проблем с инсталацията на колата .. на един познат му изгорели пластинките на ключа и някакво реле слагал, за да понижава до ключа и тн.

Alfa 145 TS 1.6 i.e[/url]

pr_00f
20-06-2008, 10:00
По добре не ги слагай
Особенно ако караш на халогени често - ще те споменават роднините по женска линия доста често .
Това засляпява отвратително.

flipz
20-06-2008, 10:03
съжалявам, но въпросът ми беше от друго естество .. сещаш се ?
може и да не карам толкова често нали, но ме инт. дали има проблеми с инсталацията. аз лично не съм искал да си купя такива.

а и халогена свети ниско долу .. кой ще заслепявам, мравките ?

SIS
20-06-2008, 10:52
По темата: Разбира се, че има проблеми за инсталацията. Два пъти по-голяма мощност при еднакво напрежение -> два пъти по-голям ток -> голяма вероятност да се стопи някъде нещо, което може да доведе и до запалване (ако си достатъчно голям карък).

Офтопик: Може и мравките да заслепяваш, не съм сигурен за това. Но съм убеден, че заслепяваш ужасно другите участници в движението! Особено, когато нощно време караш дълго зад някой. На такива олигофрени след като светкам и мигам и споменавам (само с добро), а те не реагират (като например да изключат тъпите фарове за мъгла), просто намалявам и ги оставям да ме изпреварят, след което им опъвам дългите и им се лепвам отзад.......Щом тях не ги притеснява как се чуствам аз, не виждам защо аз трябва да се притеснявам за техните удобства!

flipz
20-06-2008, 11:00
По темата: благодаря колега.

me4o4ko
21-06-2008, 08:58
И аз сложих по невнимание 100W на късите светлини.Резултата-след две-три карания на фарове се стопиха буквално клемите на крушката,в които се включва пластасовия куплунг на фара.Оттам е дало на късо,изгоря ми и предпазитела.Чак след това погледнах кутийката на въпросната крушка :roll:

flipz
26-02-2012, 17:51
От както сложих ксенон, почти не съм ги влк. но ги подмених със стандартни.