PDA

View Full Version : бензинова помпа



shagrath
23-06-2008, 16:49
умря ми бензиновата помпа и ми дават некви цени за 2-ра употреба дето са смешни направо а искам да махам пропан- бутана

alfozo
23-06-2008, 17:07
колега моята сащо беше отказала,алфата ми е само 4е 1.6 т.спарк. подлежи за ремонт,не е капсолована отваря се. един маистор на такива помпи ми я оправи за 70 лв. и сам ок

shagrath
23-06-2008, 17:12
проблема е че и мойта я пипна един майстор и си остави ръцете тя не става за нищо вече от горната страна я е нацепил като консерва и сега не може да се затвори а иначе моторчето проработи но не вдига налягане (до колкото знам трябва да е около 5bar) та за това търся друга а 2-ра употреба са 40- 80 лв и май от пунто стават но не съм сигурен

alfozo
23-06-2008, 17:24
купи си алфова, 4е от пунтото ако стане то дебита може да е по малък''така си мисля'' успех 8)

shagrath
24-06-2008, 07:56
е аз за това не я взех, а беше 40 лв и на вид беше същата пък знам че доста части са взаимозаменяеми, но все пак предпочитам да е от ALFA

jjkale
24-06-2008, 13:43
купи си алфова нова!

shagrath
24-06-2008, 14:01
абе нямам дребни иначе не е проблем (за нова) аз направо си мисля вече за 147 или по- голяма няква та не ми се дават толкова пари. тази ще остане за жената тя сега взе книжка да се учи та да не чупи другата

Orm
26-06-2008, 09:27
A може ли придърпването на боксера да идва от бензиновата помпа? Аз като си я купих имаше проблем с нея разглобих я изчистих и от тогава не ми правеше проблем (поне така си мисля) Да , тогава счупих една тръбичка на помпата . Залепих я , като сложих тръбичка с малко по малък диаметър колкото да държи .... Та може ли помпата да не подава достатъчно гориво на низки обороти и да ми тресе и да придърпва ???? След 2500 оборота вече няма проблем , няма придърпване.

tonov
27-06-2008, 00:44
Нема логика на ниски обороти да не стига гориво а на високи да е достатъчно. Даже е точно обратно. Тая помпа е електрическа и има постоянен дебит.

shagrath
27-06-2008, 08:02
Нема логика на ниски обороти да не стига гориво а на високи да е достатъчно. Даже е точно обратно. Тая помпа е електрическа и има постоянен дебит.
ако не е в ред помпата въобщв няма да работи на никви обороти няма и да запали даже може би има нещо недоклатено в боксерите щото не помня някой с TS или TWINSPARK да се оплаква и мойта си е капризна на ниски обороти ма като мине 1500 и става САМОУЕТ а ако се сетя да сложа и масло на двг-то ще стане и ракета :wink: