PDA

View Full Version : Смяна на ЕКУ?



ФЕРАРИСТ
23-06-2008, 19:10
КАкво включва тя - доколкото знам Екуто върви с ключовете, щото имобил нещо не знамси какво.....Това значи ли че като имам еку с ключовете към него и съм ОК......сменям и карам......
Питам щото преди да се захвана с разни ремапвания на въпросната джаджа искам да се презастраховам, пък после да знам че мога да правя с резервното каквото си искам.....

oem
24-06-2008, 00:23
Нищо няма да му стане бе. Това ЕКУ е умно. Ако не му хареса файла не го записва въобще. Първо трябва обаче да прочетеш версията на оригиналната. Демек хардуерната версия и на ЕКУ-то и да сложиш такъв дъмп със същата версия, че ако не я хареса галлето изтрива оригиналната и не записва нищо. Демек оставаш без кола докато не намериш точния файл. При 2.0 мотора мисля, че може да се изчете оригиналния файл. При мен не можеше и се наложи да си го купувам после. При теб ако може преди да префлашваш си копираи оригиналния.

И най-важното. Дори да изтриеш мап-а от ЕКУ-то винаги можеш да запишеш. Само се обади на лични да ти кажа как става работата, че не е само да закачиш буксата. Трябва да се подаде +12 волта на ЕКУ-то на едно място :)

ФЕРАРИСТ
24-06-2008, 08:10
Мерси за съвета, ще се възползвам, но така или иначе искам да знам че каквото и да стане мога за 10 мин да сменя екутата и да паля и заминавам.....лятото не мога да си позволя да дремя и да си играя с това.....

oem
24-06-2008, 09:23
Мерси за съвета, ще се възползвам, но така или иначе искам да знам че каквото и да стане мога за 10 мин да сменя екутата и да паля и заминавам.....лятото не мога да си позволя да дремя и да си играя с това.....

Ти не си редовен бе човек. Защо ще си даваш парите ей така? Няма какво да му стане. Ако ли нещо се закучи обади се и ще помогнем да я оправиш. Няма да останеш без кола. Споко :)

kluchar
26-06-2008, 23:03
ECU вяно върви с ключове ама може и да се побългари да се махне CODE

ФЕРАРИСТ
27-06-2008, 18:02
Аз искам да съм 100% сигурен......
Мерси за отговорите....