PDA

View Full Version : НЕУСТАНОВИМ проблем - помощ!



radop
24-06-2008, 09:50
Здравейте,
От известно време като дам пълен десен на място и като потегля много бавно се чува някакво претупване отдолу, като пукане даже, и тва един-два пъти и после спира. Т.е не е постоянно като каре както се чува. В сервиза мислеха че е ляв кормилен накрайник, но като ми сменяха тампоните на преден носач - ляв, се оказа че всичко е ок. След тампоните, пука по-слабо, но все пак го има. Какво е това. Дали може да е кормилната рейка? Моля за помощ!
ПС: Тва се чува само на пълен десен, на пълен ляв - не!

bager
24-06-2008, 10:47
Здравейте,
От известно време като дам пълен десен на място и като потегля много бавно се чува някакво претупване отдолу, като пукане даже, и тва един-два пъти и после спира. Т.е не е постоянно като каре както се чува. В сервиза мислеха че е ляв кормилен накрайник, но като ми сменяха тампоните на преден носач - ляв, се оказа че всичко е ок. След тампоните, пука по-слабо, но все пак го има. Какво е това. Дали може да е кормилната рейка? Моля за помощ!
ПС: Тва се чува само на пълен десен, на пълен ляв - не!
Най-напред да ти кажа, че може и да не е като при мен, но пък може и да помогне.
При мен имаше такъв звук, но при пълен ляв. Оказа се че тампоните, на които се държи двигателя са за смяна и двигателя опираше леко във вътрешното каре при пълен ляв.
След смяната на тампоните с нови, двигателя се повдигна с близо два сантиметра и повече не чух тия звуци.
Така беше при мен. Успех!

oem
24-06-2008, 10:52
И при мен го има същото при пълен десен. И аз мислях, че е каре. Даже мислях тази седмица да ходя на канал да го отварям да го гледам.

Violator
24-06-2008, 12:42
При мен е при пълен ляв :shock:

radop
24-06-2008, 13:45
И при мен го има същото при пълен десен. И аз мислях, че е каре. Даже мислях тази седмица да ходя на канал да го отварям да го гледам.

Гледам че доста се занимаваш с твоята алфа, а па и проблема ти звучи като моя, стига да не е постоянно пукането, щото при мене е 2-3 пъти и край, така че ако откриеш какво е - пиши! А иначе според мене има разлика дали е с пълен ляв или десен, защото двигателя е от дясната страна и там са му и тампоните, и само там мойе да опира в карето, от другата страна не би трябвало...А и странното е че намаля след смяната на тампони на ляв носач. Преди направо риташе!

lord_chuldarkar
24-06-2008, 13:53
доколкот знам щом е на пълен ляв или десен трябва да е каре или нещо каре свързано, но най вероятно каре.

Хлопела караше с едно каре дет на лек ляв се чуваше на поне 30метра, така че може просто да си го сложите в списъка за смяна и да го планирате в удобно за вас време.

radop
24-06-2008, 13:59
доколкот знам щом е на пълен ляв или десен трябва да е каре или нещо каре свързано, но най вероятно каре.

Хлопела караше с едно каре дет на лек ляв се чуваше на поне 30метра, така че може просто да си го сложите в списъка за смяна и да го планирате в удобно за вас време.

Идеята е че като е каре трака постоянно докато изправиш, докато тука е 2-3 пъти и край. Така че отпада варианта с карето.

BO
24-06-2008, 20:08
доколкот знам щом е на пълен ляв или десен трябва да е каре или нещо каре свързано, но най вероятно каре.

Хлопела караше с едно каре дет на лек ляв се чуваше на поне 30метра, така че може просто да си го сложите в списъка за смяна и да го планирате в удобно за вас време.

Идеята е че като е каре трака постоянно докато изправиш, докато тука е 2-3 пъти и край. Така че отпада варианта с карето.
Що да отпада.
Не е задължително на 100%.
Аз съм имал проблеми само с 1 щракване като тръгва колата, няма значение дали направо или в някоя посока.
Е оказа се от каре в крайна сметка.

DanewRomeo
24-06-2008, 20:45
Колега, отивай да ти гледат окачването! Много възможно болта, който държи долния носач към магарето (моста) да се е разхлабил поради една или друга причина (криво маргаре-донагласен болт, разбита резба и пр.) Дано не е това, ама да не се утрепеш някъде, че злето. Кажи им да ти видят предния мост внимателно.

oem
24-06-2008, 21:16
При е щракане. И го има само когато обръщам с пълен десен и само на определени места. На паркинга пред работа. На паркинга пред блока. И май само тогава го чувам. И прищраква със скороста на колата. Примерно ако се движа бавно интервала м/у шракванията е по малък от колкото при по висока скорост. Мисля, че при мен е каре.

DanewRomeo
24-06-2008, 21:19
При е щракане. И го има само когато обръщам с пълен десен и само на определени места. На паркинга пред работа. На паркинга пред блока. И май само тогава го чувам. И прищраква със скороста на колата. Примерно ако се движа бавно интервала м/у шракванията е по малък от колкото при по висока скорост. Мисля, че при мен е каре.

Много проблеми с твоята кола, колега, доволно те разиграва...

Old Fox
24-06-2008, 21:50
. И прищраква със скороста на колата. Примерно ако се движа бавно интервала м/у шракванията е по малък от колкото при по висока скорост.

Ако прещраква със скороста на колата не би ли трябвало при по-малка скорост интервала да е по-голям т.е. да прещраква по рядко и обратното?

oem
25-06-2008, 00:19
. И прищраква със скороста на колата. Примерно ако се движа бавно интервала м/у шракванията е по малък от колкото при по висока скорост.

Ако прещраква със скороста на колата не би ли трябвало при по-малка скорост интервала да е по-голям т.е. да прещраква по рядко и обратното?

Ъъъ да де :) объркал съм се.

radop
01-07-2008, 10:16
Колеги, трябва ли да сменям цялото предно окачване, за да изчезне проблема, или някой ще помогне малко с предположения, различни от "каре". Може ли да е корм. рейка например?

търтей
01-07-2008, 10:34
>хвърля боб

:lol:

radop
01-07-2008, 10:51
>хвърля боб

:lol:

Стига де! :cry:

търтей
01-07-2008, 10:52
>хвърля боб

:lol:

Стига де! :cry:

еми иди на проверен майстор

сашо бобо ванто
може и в друг ред да ги провериш
а специално за окачване има още доста добри сервизи

radop
01-07-2008, 10:54
[quote="търтей":2q122hh5]>хвърля боб

:lol:

Стига де! :cry:

еми иди на проверен майстор

сашо бобо ванто
може и в друг ред да ги провериш
а специално за окачване има още доста добри сервизи[/quote:2q122hh5]

около Младост евентуално, че трябва да е в работно време?

radop
04-07-2008, 10:03
Имам напредък с проблема - с помощ от приятел останових, че по вътрешният кант на дясната ми джанта има пресни следи от остъргване, по продължение на целият овал. Явно препукването се чува от тежестите на джантата. Сега е следващият ми въпрос - къде може да опира тая джанта и защо опира, при условие. че тва са оригиналните джанти. Сега като се замисля, този проблем го нямаше преди да сменя тампони на преден десен носач...

mll
05-07-2008, 08:46
...слушах ви-слушахви...та ми кацнахте, та вече мога и аз да ви светна ... начи: джантата минава страшно близо до стеблото-тялото на амортисьора на полу-макверсона...чак не еза вярване; особенно това улягане е яко когато са за смяна ,или поне достатъчно работили горен и долен носач.... и при мен на едната алфа се получи този номер - леко се обаждаше....и като балансирах гумите/а ми начукаха балансите по ръбовете на джантата,вместо чрез залепване/....в началото не се усетих ,щото явно не я свивах много....после изведнъж-хоп - на ляво-чукане....естествено веднага смених карето и там квото ми падна покрай него - но нейсе....когато разглобих за оглед - видях изтъркванията по баланса и стеблото на амортисьора...естествено пребалансирах и всичко се оправи. начи знаете ламаринката на баланса колко е... и факт че когато я има на ръба на джантата - опира; както казва колегата -че има белези по джантата - ето и факт, че мекотата в окачването оляга до нива в които чак джантата опира....та така -аз поне смених погрешка здраво каре и нов маншон...та съм пуснал за продажба предното...поздрави,успех...