PDA

View Full Version : България най бедната страна в EU



warbah
24-06-2008, 21:37
Днес по новините съобщиха 4е сме най бедната страна в ЕС.Дето се вика 4естито на пе4елившите.ААферим Машаала да са ни живи и здрави управниците.Все не вярвах но тези успяха да ни наредят по стандарт до такива Азиатски държави като Пакистан и подобни нему.
Та какво ви е мнението :machinegunner:

rammstein4o
24-06-2008, 21:58
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=25875

FreeStyler
24-06-2008, 22:10
Днес по новините съобщиха 4е сме най бедната страна в ЕС.Дето се вика 4естито на пе4елившите.ААферим Машаала да са ни живи и здрави управниците.Все не вярвах но тези успяха да ни наредят по стандарт до такива Азиатски държави като Пакистан и подобни нему.
Та какво ви е мнението :machinegunner:
Как няма да е така аз имам наблюдения в/у няколко политици слабо известни ... та те крадът и със седалищните си части и като се замисля тия по върховете какво правят ми става много търсене ...всеки ден цените на хранителните продукти и горивата се покачват ,а заплащането е все същото :cry: как няма да сме най-бедната държава в европа :idea:

Stoyan Georgiev
24-06-2008, 22:33
честно казано, ако не бяхме най-бедната държава в ЕС, щях да се замисля дали ЕС работи ;)

vikoalfa
24-06-2008, 23:06
Това не е вярно :!: И децата в детската градина знаят,че в тея проучвания има няква голяма грешка.Кое му е бедното:
-Горивата гонят 3лв за литър,а има задръствания като в Токио.Тръгвам 2ч по рано за да мога сутрин да съм навреме в офиса.Няма вече къде да се паркира както в центъра нито и в кварталите както се вика пред блока.Вярно ще кажете тва са си чисто инфраструктурни проблеми.ДА ама НЕ щом е беден българина що купува коли и то се млади такива.Направо са си антики и олдтаймери лади и москвичи ако видиш.Днес като си карам из бедна софия ако не видя 5-6 поршета не съм излизал.Са ще кажете да ама на село е друго да,ама греда,почти всяка седмица ходя по Кюстендилско,там под Голф 3 кола няма,Пасати 4,5.Ауди а4,а6 и др :shock: .Да казвам ли кво е по морето.
-Вечер особено уикендите НЯМА МЕСТА по заведенията,даже не можеш да си намериш да хапнеш и в китайски ресторант :shock:
-Строителството там пък да не говорим,в челните места пак на Европа сме за бум на строителството.Навсякъде къдета има малко зелено петънце за една 5 етажна кооперациика веднага за 6 мес. тя вече е факт.При такъв растеж на строителството един колега си търси 4 мес. в Люлин апартамент ново строителство :shock: :shock: :shock:
-Хипермаркетите и Моловете,мъка там голяма един плазми мъкнат,климатици,кашони,кашони абе няма места на паркингите.Хранителните ле ле как мъкне тоя български народ колички.Защо в Била сложиха по-големи колички :?
Седя си и чета:Българина бил беден,почесвам се зад ухото и си мисля-Абе аз да не чета некав стар вестник.И си продължавам да си виса в задръстването на Лъвов мост с поршетата.

Pinky
24-06-2008, 23:39
Добре написано - харесва ми.

Stoyan Georgiev
24-06-2008, 23:40
ама тук за бедна държава или бедна нация си говорим ?

защото второто просто не е вярно - викоалфа добре го каза

хората просто не са свикнали да работят от сутрин до вечер

стандарта се качва, просто не го усещат хората

warbah
24-06-2008, 23:56
Седя си и чета:Българина бил беден,почесвам се зад ухото и си мисля-Абе аз да не чета некав стар вестник.И си продължавам да си виса в задръстването на Лъвов мост с поршетата.

Tова е така и според мен се дължи на така наре4ената сива икономика
Прост пример(офицялната заплата на много от нас е 300-400 и осигуряването е върху този минимум,а факти4ески заплатите са по големи според това кой какво каде и как ба4ка,но това е като бумеранг щото един ден идва и на нашите глави.Поради тази при4ина и пенсиите са траги4ни примерите са много и всекиден пред очите ни
А и велможите нямат интерес да променят статуквото,ето най малките неща например луксозните им возила все още си минават като разход на фирмите им и т.н то роман може да се напише за вси4ките далавери на т.наре4ения ЕЛИТ.Няма инфраструктура това е повсеместно,язвите в обществото са много големи.Аз не оби4ам да сравнявам БГ със Запада щото и не трябва,но виждам и 4увствам 4е на хората особено младите им писна много и ще избие нанякаде.А и се оказва 4е и бизнеса с дрогата е полицейски ина4е как ще си развяват байряка диларите без МВР да си затваря о4ите.Щото приятели парите са страшно много и всеки може да буде купен на някаква цена.И кво сега какъвто народа такава и държавата.Никой не е по голям враг на БГ от българите.

Бобби
25-06-2008, 08:21
Според мен си живеем доста на широко - апартамент 100 квадрата, 2-3 коли, вила на три ката и още кво ли не :roll: ...и на това му викаш зле :roll: ...айде стига бе :D..що не видим в Европа кой с колко жилищна площ разполага :wink:

stanic
25-06-2008, 10:08
Според мен си живеем доста на широко - апартамент 100 квадрата, 2-3 коли, вила на три ката и още кво ли не :roll: ...и на това му викаш зле :roll: ...айде стига бе :D..що не видим в Европа кой с колко жилищна площ разполага :wink:


Много си прав живях в Италия 4 г. в Рим по точно,там мойте приятели и родителите им живеха под наем,непознавах италиянец или човек от друга националност да има собствено жилище

И аз съм на мнение че си живеем много добре.Само мранкането ни е в повече.
Имало корупция и сива икономика,ми то навсякаде има според мен,ама тука е на ниските етажи докато в европа е на високите и не може да е толкова явна и под обсега на медийте,защото нямат достъп до тези етажи.

Тая статистика е обаркана от всякаде :bg:

ivo_red
25-06-2008, 11:38
Баси, аз как не съм забелязал,че съм несметно богат? как не ме е срам да карам неква 12г. Алфа?! тия дето са с Кайените мисля че на всички ни е ясно колко честно и съвестно са се трудили за тях-те не са предстаителна извадка за българина, а по скоро държавата е виновна че се разхождат на свобода. Именно такива тарикати дерат оикновения човек и после си харчат кинтите с кеф. Много добре са тия дето могат да врътнат разни далаверки, а другите ссамо ги таковат. Тва че София е направена за 200 хил коли, а в делничен ден по улиците и има поне 1 милинон не означава, че всички са мега богати. Тва че имаш кола не е признак за заможност, пък и 2/3 са втора ръка от Германия или Италия на по 5-10 г. Заб да се ограничи трафика трябвя да се предприемат някакви мерки, а не да се вдига бензина

Derry
25-06-2008, 22:46
Пълни прошляци сме, няма нужда да ни го казват.

warbah
26-06-2008, 00:10
Пълни прошляци сме, няма нужда да ни го казват.


Мдаа има нещо такова.Оба4е и ние много сме зли един към друг и не се потдържаме.Такава малка държава малко население колко по добре щеше да е сега ако не беше това ограбване в такива размери,то кражба ма те много се улисаха.Така става като няма и правосъдие няма и наказание.Мазно се подсмихват от екрана на ТV-то
като ги гледаме и все обясняват 4е нищо такова няма(примера с Доган)
пък и не само той де.

fred
26-06-2008, 09:22
Бедни сме, защото това, което имаме не се използва достатъчно, краде се и то не само нашето а "чуждото" /примерно еврофондовете/.
Класацията на доходите също е малко относително, защото официалната статистика не отчита сивата и черна икономика.Сигурен съм, че и тук много хора не плащат реални данъци и осигуровки, както и се подписват на фиктивни заплати, това е също едно косвено крадане на труда им, но не само на техния. По този начин се краде и от дохода на пенсионерите, социално слабите, майките и въобще от от обществото ама явно не всички го разбират. Пестейки от данъка, те всъщност пълнят остновно джоба на работодателя им, от техните средства, вместо да си осигурят повече средства за подобряване на условията на живот и различни икономически и социални дейнсти на обществото.Та в крайна сметка месари и краставичари и всякакви бизнесмени крат примерно Поршета и купуват избори, не защото са големи производители, а защото са големи крадци.Не говорим за мутри и едрия бизнес, който в България е силно изкривен. Да не говорим за мутри и криминалния бизнес /според някои нямоло и мутри вече :D /, а официялния който въртят се свежда до безкрупулни строежи и пране на пари по всякакъв възможен начин.Но това не виждам да притеснява много масовия българин, който приема тая простотия за нормална и не си мърда мозъка на йота за да промени нещо.
Затова в "белите"държава има ред и като се хване някой в издънка /подкупи, неплатени данъци и прочее/ му се скъсва задника-глоби и затвори-примери бол, последния пример в САЩ -Уесли Снайпс получи съответно наказание.А поради факта че и известен съда му определи по тежко наказание /за неплатени данъци пак/.
Та с други думи освен правителстовто и ние сме си виновни за това че търпим това положение, даже и сме доволни от тово понякога.Всеки народ си заслужава съдбата.
За да са опрвим трябва три неща-работеща съдебна власт, независима и добра полиция, да защитава на частната собственост ,реална и добре работеща данъчна система, която не дере десет кожи чрез ДДс, а събира данъци от ВСИЧКИ, а не от само от тези от които може и оставя мииарди в незаконенния бизнес.

Mury
26-06-2008, 13:47
Ко нема сме бедни,от миналия май до този,живота е поскъпнал с 15 процента :prison: :sniping: :tank: :starwars: :thumbdown: :sad: :ranting: :ranting: :mad: :furious: :chair:

търтей
26-06-2008, 13:50
събира данъци от ВСИЧКИ
то решението е елементарно ама нашите управляващи нямат дупе

вика му се премахване на преките данъци

lyuli
26-06-2008, 14:03
а ето какво пише за BG в щатската преса "Държава бъкаща от кучета" и т.н.
http://www.chicagotribune.com/news/loca ... 6801.story (http://www.chicagotribune.com/news/local/chi-bulgaria_webjun21,0,6576801.story)

fred
26-06-2008, 14:44
събира данъци от ВСИЧКИ
то решението е елементарно ама нашите управляващи нямат дупе

вика му се премахване на преките данъци

Да, не че е тайна някаква, но просто нямат воля, както се казва

Kuku
26-06-2008, 15:00
Що говорите глупости?
Я кажете, какво ще стане, като се премахнат преките данъци, че ми е мнооо любопитно :roll:
А кои са преки данъци, знате ли?

търтей
26-06-2008, 15:02
Що говорите глупости?
Я кажете, какво ще стане, като се премахнат преките данъци, че ми е мнооо любопитно :roll:
А кои са преки данъци, знате ли?

как мислиш
дали знаем? :P

но примерно като ги махнат един от ефектите е че ще се дигне инфлацията в началото :P

Kuku
26-06-2008, 15:04
Пример, пример ми дай - ама от-до!

търтей
26-06-2008, 15:09
Пример, пример ми дай - ама от-до!

ти са ко
сакаш да си земеш идзпито на чужд гръб а :tongue:

като казаф испит ти ажеба оти не четеш ми дращиш из форумо ма? :evil: :lol:

Kuku
26-06-2008, 15:14
Моля, моля - 6, 6, 6, 6, 5, 5, 5 8)

Думай ся :lol:

morfius
26-06-2008, 15:23
Търтей, осигуровките и тях ли ще махаш или ще ги натресеш изцяло на едната страна?
Иначе казано само с махане на преките данъци няма да се постигне нищо.
Изобщо що трябва да откриваме топлата вода като маса държави си я ползват отдавна?

Derry
26-06-2008, 23:40
Ако управниците спрът да крадът може и да стане нещо.

Crusader
27-06-2008, 20:31
Мамицата и държава...честно казано идвало ми е да набия един приклад на офицера до мен, като гледам как въшката се е вкопчила в смрадливата си заплата, обаче в тая държава народеца не е способен един преврат като хората да направи....но ако го направя с дупедавския си манталитет, ще ме обявят за луд...
...май по-лесно е да си пиша рапорта и да ходя да мия чинии я в Щатите я в Германия, а "гордите" българси войни да продължават да се надупват на политиците...и огън да я гори тая държава :!:

...те такива разсъждения ми се въртят в главата....четейки колко сме бедни и усещайки го на собствен гръб

П.П. За тва си изказване ще си имам ядове с "органите" на ВП и ВКР, които вместо да пипнят някоя престъпна схема с продажбата на държавни имоти от висши офицери, се занимават със следенето на мейлите и интернет активността на войската...

fred
29-06-2008, 16:09
Абе то каквото е в държавата, та при вас е съвсем............. :lol: - за военните имам предвид.
А ако е преврат, трябва да е десен-тоест както в Чили и навремето в Гърция примерно, у нас подобен е бил преврата , който сваля Стамболийски от власт, но ако погледнем по дълбоко-във всеки един преврат има много излишна кръв и насилие и често пъти нищо полезно, тази тема е много добре развита примерно в филма Къщата на духовете, ако не бъркам заглавието на филма с Джеръми Айранс и други известни артисти, да е говорим, че преврати в Европа никой няма да подкрепи, такива неща може да стават в Африка , където една група негри, изколва друга група и в крайна сметка нищо не се променя.
Но за другото за преките данъци-аз не съм против преките данъци, но нашето ДДС е например най високото в ЕС, да не говорим че е и еднакво за всички стоки, акцизите не ги броя, там има изисквания.
Събираемостта от данъци е ниска, събират се само от тези, от които може, а има една значителна част, доходи,които се знаят и общо взето не се облагат.
Според мен ДДС за лекарства, храни, книги, дрехи и други стоки от таква необходимост трябва да е минимално.За други стоки примерно малко по висока стафка, четвърта за алокохол и цигари, пета еди какво си и прочее.
Какво да кажем и с проституцията-ами в много страни от ЕС е узаконена, има си данъци, изисквания, а е забранено сводничеството, тоест есклплоатацията на такива жени.Има мегдан за още реформи, иначе това с плоския данък е една добра идея.

ФЕРАРИСТ
29-06-2008, 18:23
Седя си и чета:Българина бил беден,почесвам се зад ухото и си мисля-Абе аз да не чета некав стар вестник.И си продължавам да си виса в задръстването на Лъвов мост с поршетата.
Пич - ако погледнеш по далече от София, щото въпреки че е над милион и нещо, и поогледаш една средна провинция, където ората бутат месеца с 500 кинта двама души с дете, и картинката се промена от тая на орлоф мост.....БГ не е само София, а по селата дремят почти 2 милиона души, дето от тях 80% нямат и кабелна......оня ден един изчистил на бащата виличката за 2 ракии, и бил много доволен - се едно направил удара на живота си.....
Не съм много черноглед, но поне се движа и по орлов мост, и по междуселските пътища, и горе долу се опитвам някак реално да погледна.....

Ma7e4k0
02-07-2008, 23:15
http://www.chicagotribune.com/news/loca ... 6801.story (http://www.chicagotribune.com/news/local/chi-bulgaria_webjun21,0,6576801.story)
Някои ша го преведе ли :wink:

търтей
02-07-2008, 23:18
в софия живеят ТРИ милиона селяни
при население от 7 милиона софия Е българия
за мое огромно съжаление

Crusader
02-07-2008, 23:24
Не ти се връзва сметката с към 4 млн. и с към 90 % от БВП, при това положение Сф си е нищо повече от 3 /три/ милиона селяни събрани накуп, а това далеч не е Бг.

Stoyan Georgiev
03-07-2008, 00:34
в софия живеят ТРИ милиона селяни
при население от 7 милиона софия Е българия
за мое огромно съжаление

here we go again ;)