PDA

View Full Version : СЪвет за начинаещ.



Niki_vd
26-06-2008, 12:28
ПомагаЙте сЪс сЪвет. Карах 7 години само Пасат подред на номерата1-2-3-4.От миналото лято съм влюбен в Алфа 156 но имам приятели сЪс сервиз и диагностика които ме разубеждават постоянно да не сядам в Алфа.Моля ви даЙте сЪвет за наЙ-честите дефекти и цени на ремонт и части.Ще ви бЪда безкраЙно благодарен, иначе карах Алфа 156 с почти всичките мотори и съм впечатлен и то доста. Благодаря предварително.

търтей
26-06-2008, 12:38
е те майсторите имат далавера да с купиш кола която се троши бе :wink:

Susscrofa
26-06-2008, 12:45
На мен не ми даваха кредит от банката като разбраха каква кола ще купувам........ :D :D :D :D шегувам се. Незнам какъв съвет да ти дам. И аз скочих от немска на апенинката и да ти кажа честно повечко се обажда, но пък много ме кефи. Тия по сервизите разбират по принцип, но имай предвид, че алфите се карат по така и затова повечко посещават сервизи. Всичко е до късмет приятелю аз се метнах на сляпо и сега не съжалявам грам. Всеки мъж трябва поне веднъж в живота си да кара АЛФА. Това е от мен.

краси
26-06-2008, 12:47
Съвета може да е ,сядай и чети всичко ,което ти се стори интересно ,едва ли е останало нещо не изписано .като концепция Алфа 156 и Пасат нямат допирни точки ,така че ти решаваш на какво искаш да се возиш ,а тука всички вече сме решили - Алфа :) успех в избора !А тва за майсторите е ясно ,на мен пък ми казват ,единственото лошо неща на тази кола е ,че има немски части в нея :lol: Алфа-та се избира не по сметка а с любов ,най - образно казано :)

Niki_vd
26-06-2008, 12:53
Бе мен ми стана ясно.Изчетох почти всичко и се плаша.То все едно основен ремонт а тои казва ,,Смених само........" и списък за към 2 бона части:))) :D Но колкото повечко мнения толкоз по добре.А както казва собственика на единия сервиз ,,Като си се навил не ме питай ,че и каквото да ти кажа пак ште си е купиш."

краси
26-06-2008, 12:56
Бе мен ми стана ясно.Изчетох почти всичко и се плаша.То все едно основен ремонт а тои казва ,,Смених само........" и списък за към 2 бона части:))) :D Но колкото повечко мнения толкоз по добре.А както казва собственика на единия сервиз ,,Като си се навил не ме питай ,че и каквото да ти кажа пак ште си е купиш."
Именно ,хлътнал ли си ,спасение няма :D А ако трябва да кажа нещо по-сериозно ,модела е един от най-успешните на марката за всички времена ,много добра и "грамотна" изработка .Просто няма недомислици ,всичко е изпипзано и доста надеждно според мен .За 15 хиляди съм сменил реле на мигачи :wink:

Susscrofa
26-06-2008, 13:01
Е аз моята я карам една година вече и съм сменил само ремъка ролките и едно масло. Даже и климатика не съм профилактирал. Тия с списъците са малко луди на тях като им бръмне муха в колата и сменят дебитомер.

Niki_vd
26-06-2008, 13:33
Не съм фен на дизелите но при тия цени на бензина се замислям за един газов инжекцион.За какав разход става на въпрос.Говорят нещо от типа 10-12 на 100км.

търтей
26-06-2008, 13:38
колко пари си готов да дадеш за колата?
щото евтините бензини по ред причини са издухани
дизелацията са малко по-държевили
но пък там поддръжката е по-скъпа

газ на алфа ... слон и балет
хихи
няма да коментирам :evil:

Niki_vd
26-06-2008, 13:41
Имам идея да ида да си докарам от Италия. Тук гледам средна цена около 8 000лв.Но там поне ште имам избор.Имам предпочитания и към цвета:))Бе дядото казваше ,,Мерак с пари се гаси" :))

търтей
26-06-2008, 13:47
ти си знаеш
принципно хубавите кои са заминали преди изобщо да се появи обява но това вече е твоя работа :)

средната цена 8 е с 1-2к доработки ако си фен

Susscrofa
26-06-2008, 14:12
Извинявам се много господин търтей, но не сте прав. Аз взех алфата за 7 600 от автокъща бензинова проверен реален пробег 134 000. Карам я вече 1 година без големи проблеми. Така че тия 8 к пък после 2 к, нова няма да я направя дори и да сменя всичко както правят някои господа от форума и плашат само хората. Сменяй всичко наред и защо???????????? Имаше един сменил сонда, дебитомер, МПХ и какво ли не и пак не си решил проблема. Еми така как да го решиш? Или пък скръцне зимата предницата и айдееееееее всички носачи се сменят и айде после къде ми е хилядарката.

търтей
26-06-2008, 14:25
начи само едно нещо ще ти кажа
въпреки всички легенди на тия коли няма как да се види пробега
дори на дизела :idea:

алфата върви прилично и доста повредена
мога да ти дам конкретни примери ама айде ще ги спестя

иначе да прав си - можеш само да сипваш и да я караш
:)

Susscrofa
26-06-2008, 14:36
Доста си убеден за първото, но дали знаеш всичко аз лично се съмнявам.
Мразя да сменям когато нещо не е издухало като хората, това все пак е просто една кола НА СТАРО. И не можеш да отречеш, че е пълно с хора в този форум, които просто сменят за спорта сменяй, сменяй, тампони, накладки (били му скръцнали), амортесьори (като минавал през лежащ полицай и колата се заклащала в ляво с 5 градуса отклонение от нормалата) и тем подобно вманиачавания. Така че има разлика от човек до човек. Добре, че онзи дето му грееше СД-то не смени термостата.

търтей
26-06-2008, 14:41
за километрите съм 101% сигурен
това че има хора които сменят за спорта също е вярно

Susscrofa
26-06-2008, 14:47
Може незнам. Един приятел ходи при май бобо му викахте не помня. Той му взел 30 лв за диагностика и после извадил някакво устройство и го питал дали иска да му провери километрите срещу още 10 кинта. А съм чувал, че този бобо бил голям спец.

spe4elist
26-06-2008, 17:02
ПомагаЙте сЪс сЪвет. Карах 7 години само Пасат подред на номерата1-2-3-4.От миналото лято съм влюбен в Алфа 156 но имам приятели сЪс сервиз и диагностика които ме разубеждават постоянно да не сядам в Алфа.Моля ви даЙте сЪвет за наЙ-честите дефекти и цени на ремонт и части.Ще ви бЪда безкраЙно благодарен, иначе карах Алфа 156 с почти всичките мотори и съм впечатлен и то доста. Благодаря предварително.

Помагам! Алфа 156 е един доста здрав автомобил. Ако е нововнос, след необходимото обслужване!, проявява издръжливост, дуракоустойчивост, предлага доста комфорт, претендира за стил и индивидуалност ... (трябва да ме вземат в рекламния отдел! :lol: )

DeX
26-06-2008, 17:40
Значи, ще ти кажа при мене как стоят нещата, пък ти си решавай сам. Ламята Спаска (така се казва ще разбереш защо) я имам от 2 години и девет месеца, от тогава съм и навъртял ~ 160 000 щото при един от ремапите и затрих реалните километри, та сега не знам точно на колко е, ама по спомен са поне толкова. Та за тоз период съм сменил 2 съединителя (сети се защо може би щото им взимам душицата) 2 пъти горните носачи (щото карам със 17-ки 225/45 отпред и 235/45 отзад на 3 бара, щото са ми меки джантите и от най-малкия трап се кривят, та компенсирам с налягане) 1 път долните (явно по държат мама им) 2 кормилни накрайника, една стабилизираща щанга и почти цялото задно окачване (то ми излезе ~ 180 кинта със смяната). Цените си ги виж горе в темата за ремонтите кое колко струва.А да и скоростна кутия отварях, щото сринах трета пак заради моето си каране. А се нарича Ламята Спаска щото на извънградско ми гори 10-11 на 100 - пак заради моето си каране (държа да отбележа, че като я кара някои по улегнал чичко гори 7-8 на 100). А да сменил съм дисковете, щото оригиналните на моето каране загряваха бързичко и ми е дискомфорт. Свещи смених ма то това си е консуматив дето си заслужава да се изръсиш за него 260 кинта, понеже разните там бошчета и сичкото дето не е иридиум го яде за 10 000 км. А и дебитомер смених. Не споменавам редовното обслужване, щото то не е непредвиден разход!

Поддръжката на колата не е никак дебела, просто ти трябва свестен майстор. Тука окло мене са все антифенове на алфите и само ме ебават, кое колко струвало колко скъпо било, само дето 1-2-ма от тях знаят по колко км. карам. Ама всички млъкнаха след като техните немски бангии на по 40-50 000 км от кат са си ги купили отидоха на основен ремонт. И тука идва момента да отбележа, че Ламята Спаска като я купих по километраж беше на 74 000, а по еку беше на 204 ...Така че туй, че е 2001 не е критерии за малко км. Следователно карам курник на ~ 364 000 км без основен ремонт и съм се примирил с факта, че гори масълце, ама то не знам да има некое мпс дето ръгайки го постоянно между 5-7к рпм да не гори. Те това е от мен дано съм ти бил полезен.

Tinoto
26-06-2008, 17:45
Евалата на DeX, добре го каза :D!

ФЕРАРИСТ
27-06-2008, 17:54
Значи, ще ти кажа при мене как стоят нещата, пък ти си решавай сам. Ламята Спаска (така се казва ще разбереш защо) я имам от 2 години и девет месеца, от тогава съм и навъртял ~ 160 000 щото при един от ремапите и затрих реалните километри, та сега не знам точно на колко е, ама по спомен са поне толкова. Та за тоз период съм сменил 2 съединителя (сети се защо може би щото им взимам душицата) 2 пъти горните носачи (щото карам със 17-ки 225/45 отпред и 235/45 отзад на 3 бара, щото са ми меки джантите и от най-малкия трап се кривят, та компенсирам с налягане) 1 път долните (явно по държат мама им) 2 кормилни накрайника, една стабилизираща щанга и почти цялото задно окачване (то ми излезе ~ 180 кинта със смяната). Цените си ги виж горе в темата за ремонтите кое колко струва.А да и скоростна кутия отварях, щото сринах трета пак заради моето си каране. А се нарича Ламята Спаска щото на извънградско ми гори 10-11 на 100 - пак заради моето си каране (държа да отбележа, че като я кара някои по улегнал чичко гори 7-8 на 100). А да сменил съм дисковете, щото оригиналните на моето каране загряваха бързичко и ми е дискомфорт. Свещи смених ма то това си е консуматив дето си заслужава да се изръсиш за него 260 кинта, понеже разните там бошчета и сичкото дето не е иридиум го яде за 10 000 км. А и дебитомер смених. Не споменавам редовното обслужване, щото то не е непредвиден разход!

Поддръжката на колата не е никак дебела, просто ти трябва свестен майстор. Тука окло мене са все антифенове на алфите и само ме ебават, кое колко струвало колко скъпо било, само дето 1-2-ма от тях знаят по колко км. карам. Ама всички млъкнаха след като техните немски бангии на по 40-50 000 км от кат са си ги купили отидоха на основен ремонт. И тука идва момента да отбележа, че Ламята Спаска като я купих по километраж беше на 74 000, а по еку беше на 204 ...Така че туй, че е 2001 не е критерии за малко км. Следователно карам курник на ~ 364 000 км без основен ремонт и съм се примирил с факта, че гори масълце, ама то не знам да има некое мпс дето ръгайки го постоянно между 5-7к рпм да не гори. Те това е от мен дано съм ти бил полезен.
ФЕРАРИСТ е официално фен на Декс..... :lol: :lol: :lol: :lol:

bilgiiski
27-06-2008, 22:29
Може незнам. Един приятел ходи при май бобо му викахте не помня. Той му взел 30 лв за диагностика и после извадил някакво устройство и го питал дали иска да му провери километрите срещу още 10 кинта. А съм чувал, че този бобо бил голям спец.
Последно километрите има ли начин да се хванат?

Old Fox
27-06-2008, 23:09
Тц няма. Много бързо бягат.

alfamicin
28-06-2008, 21:29
Бе мен ми стана ясно.Изчетох почти всичко и се плаша.То все едно основен ремонт а тои казва ,,Смених само........" и списък за към 2 бона части:))) :D Но колкото повечко мнения толкоз по добре.А както казва собственика на единия сервиз ,,Като си се навил не ме питай ,че и каквото да ти кажа пак ште си е купиш."
Не се плаши!
В този форум почти всички честно си казват какво са сменили и колко им струва!
В разни други форуми,да не споменавам имена,не пишат всичко случващо се по колите им!
По мои наблюдения ако вземеш друга кола в класа на Алфа156,ще я правиш горе-долу колкото нея!Отдавна е мит че немските коли са по-здрави от италианските,особено по новите модели!Имам доста приятели с немски коли,които тихо и кротко си дават парите за ремонт и после казват че са много здрави!

П.П. За справка:Обслужването на А4'98г.-смяна на ремъци,ролки и ангренажна верига,защото като я вземеш на старо тя вече за смяна,това струва колкото смяна на ремъци на 156 2.0 заедно с ремъка на балансиращия вал!
Успех с избора

Niki_vd
01-07-2008, 10:01
Бе колкото за немските бангии както казаха по нагоре...аз на Пасат -2 за 4 години му навартях 138 000 км при зверско каране и му смених само едни амортосиори и едни накладки и редовните неща като ремъци и филтри.Но сега искам нещо по ,,свежо" и затова съм се насочил кум 156-цата ако ли не пак Пасат-4 и проблема е уреден :))

fade
01-07-2008, 11:51
Бе колкото за немските бангии както казаха по нагоре...аз на Пасат -2 за 4 години му навартях 138 000 км при зверско каране и му смених само едни амортосиори и едни накладки и редовните неща като ремъци и филтри.Но сега искам нещо по ,,свежо" и затова съм се насочил кум 156-цата ако ли не пак Пасат-4 и проблема е уреден :))
Ооps... ей тука с Пасат 4 ще сбъркате :wink: щото няма нищо общо с Двойката според мен. Двойката е от времената когато се правеха истински автомобили, не префърцунени госпожички. И съм абсолютно сигурен, че поддръжката на четворката ще Ви струва колкото на 156... Казвам го от опит щото един приятел си беше купил такова и като отиде да сменя носачите по предницата и реши, че не иска да кара Пасат повече... а той е заклет фен на VAG. Нека не забравяме, че всичко е въпрос и на късмет с автомобилите втора ръка разбира се. Аз все още карaм от време на време 2ката... корава работа особенно комбито. Но емоцията няма нищо общо с карането на Алфата. Идеята там е да ти пренесе з*ника от тА до т.В без сътресения. Ако търсите това ... това е вашата кола, но в никакъв случай поддръжката му не е по евтина!