PDA

View Full Version : интересно решение на проблем с оборотите при 166 2.0тс!!!!!!



batzoro
26-06-2008, 21:56
Еи полудях с тая алфа.Като пусна климатика и започва да променя оборотите на празен ход а като я паля сутрин забива муцуната.След проба на какво ли не проблема изчезна като извадих двата маркуча на отдушника намиращ се на клапанната кутия и ги съединих(дето се вика баипасирах отдушника).направо паднах от коня оборотите заспаха на 1000 с климатик и без климатик абе приказка просто.явно поради по-големите пропуски на газове при високи обороти се създава налягане което влияе на разхода на въздух отчетен през дебитомера.поне аз така си го обяснявам.иначе беше отвратително пускам климатика и оборотите почват 500-1500..............................
бях решил да сменям дебитомера но ми се размина:)
дано съм помогнал на някои с моя проблем

autoitaliano
30-07-2008, 08:22
Странно! Същия проблем го имам и аз.Веднага ще пробвам.Незнам дали няма да повлияе на компютъра например,но ще пробвам защото е много изнервящо.

gh0str1d3r
01-08-2008, 00:07
ако можеш, постни една снимка, за да видим точно за какво става дума, че и при мене го има това и да го пробвам и аз..

mi6onski
05-08-2008, 21:29
и аз съм с двигател 2.0 и имам проблем с менене на обороти, ако можеш една снимка да удариш много ще съм ти благодарен, така само като чета съединих това с това нищо не ми стана ясно :(

ФЕРАРИСТ
07-08-2008, 17:12
Това значи ли че ако просто ги запушим вместо да ги съединим ефекта ще е същия.....