PDA

View Full Version : Селеспийда работи странно



juro
27-06-2008, 18:55
Колеги днес се появи нещо като проблем при моя селеспийд.
Колата си върви и скоростите се сменят обаче когато е на първа или втора индикацията на дисплея за това на коя скорост съм мига.
Също така ако оставя колата на първа като я загася после като искам да паля колата показва мигаща индикация за неутрална и не пали, а всъщност не пали защото е на първа и трябва да включа първа после неутрална за да запали.
Ако обаче оставя колата на задна когато я гася после си пали нормално само като държа спирачката.
Ако някой знае какъв е проблема и кой в Пловдив го оправя моля да напише. Знам за Динекспрес, но тях не ги харесвам. Ако има друг ще е добре а ако не .................. май пак ще ходя при тези.
Мерси предварително :)

DanewRomeo
27-06-2008, 19:16
Джими, сервиз Елегант на Карловско шосе, бившата Мототехника, в близост до метан станцията, но от другата страна. Обаче нищо не е сигурно. Селеспийд е специфична технология, а в България тесни специалисти по въпроса не знам да има. Иначе Джимарата е известен като спец по електрониката на италианските машини и може и да помогне.

juro
28-06-2008, 00:19
Е вече умря селеспийда :):):)
колата върви само назад и включва неутрална.
Ако видите луд със 156 да се движи на заден ход из Пловдив да знаете че не е съвсем луд а просто скоростите са му развалени :):):):):):).
До сега карах на задна из града :) сигурно вече доста хора ме мислят за луд

juro
29-06-2008, 19:23
Сега ако някой може да ми обясни какво става ще го черпя.
Оняден скоростите напред отказаха и колата вървеше само назад и неутралната работеше както съм написал по горе в темата. Проверих маслото и беше малко нисичко. Долях малко, но нямаше резултат ....... колата пак включваше само задна след цял ден ръчкане.
Днес обаче се качих за да я задърпаме до сервиза за да я видят утре и ОООООООООО ЧУДО......... колата си върви все едно не е имало никакав проблеми напред и назад без никакви проблеми.
Е това как става не мога да разбера :roll:

lord_chuldarkar
29-06-2008, 20:21
Сега ако някой може да ми обясни какво става ще го черпя.
Оняден скоростите напред отказаха и колата вървеше само назад и неутралната работеше както съм написал по горе в темата. Проверих маслото и беше малко нисичко. Долях малко, но нямаше резултат ....... колата пак включваше само задна след цял ден ръчкане.
Днес обаче се качих за да я задърпаме до сервиза за да я видят утре и ОООООООООО ЧУДО......... колата си върви все едно не е имало никакав проблеми напред и назад без никакви проблеми.
Е това как става не мога да разбера :roll:

по хубаво върви в сервиз да я погледнат защото да не те остави някъде на път.

juro
30-06-2008, 12:38
Бях в сервиза и имаше записани доста грешки.
Първо имаше някаква грешка за несъответствие на скоростта на колата и предавката, после грешка с текст : междинно положение на 1 скорост, после междинно положение на 2 скорост, после междинно положение на 0 скорост и най накрая имаше липса на комуникация с управляващия модул по CAN.
Изчистиха грешките и колата си върви, но тя и преди това си тръгна сама без проблеми.
Налягането гледах докато беше вързан тестера и показваше между 44 и 58 бара и отчита6е коректно предавките.
За сега върви нормално :) но знае ли човек до кога :lol:

allberti
30-06-2008, 14:25
В книжката има описана последователност от въртене на ключа в позиция MAR и STOP за определено време в комбинация с педала на спирачката и шофьорската врата за такива моменти когато ти "полудеят" скоростите само,че не си спомням последователноста и времената. И накрая пише,че ако след процедурата не се оправят да потърсиш сервиз на Аlfa :D

juro
01-07-2008, 02:08
М дааааааа май ще се наложи да я прочета тази книжка.
А инъче се оказа, че в пловдив НЯМА сервиз, който да се наеме да оправя селеспийд скорости.
Някои се навиват само да прочетат и изчистят грешките, но всички са само до там.
Никой не иска да се занимава с такива скорости.
Всеки ми казва ако опре до хидравликата качвай я на подемник и я карай в София.
Е да ама подемника ще ми излезе колкото да си купя направо нов.
Много тъпо. Все едно живея в някакво село в задника на географията.
Оправдават ми се, че били рядко срещани тези коли и затова не искали да ги правят. Е как ще са рядко срещани като аз за 1 ден видях още 3 коли селеспийд за по малко от 2 часа в града. Сигурно има още 100 които не съм видял. Е това ако е рядко........

fiore
01-07-2008, 07:06
Без да питам мога да отгатна че колата ти е 98 или 99 година. роботите от него време правят този проблем. Най вероятно ще започне да ти мига и по време на движение когато загрее маслото. Лятно време е по вероятно да прави проблеми. Обикновенно в топлото тези селеспийди се побъркват защото маслото става редичко. Хубаво е да я караш с Тутела спийд но това не е никаква гаранция. Бих те посъветвал да докараш колата в софия да я погледнат. Има две места където знаят за какво става дума в селеспийда. Предполагам че колата сега ще върви няколко месеца, но като започне да дава индикации отново- карай я в сервиз. А-а-а-а забравих да попитам. Това налягане за което говориш мени ли се докато го мерят или тези стойности са мерени в различни моменти. Налягането трябва да е постоянно със стойност около 50. 44 е малко ниско.

juro
02-07-2008, 01:04
Налягането се мени. Пада до 44 и после се вдига на около 59.......
Мисля че е нормално да се мени. все пак превключваха скоростите и няма как да не пада.
А маслото не е ясно какво е в момента. доливано е около ... 50 грама с АТФ масло и аз не знам какво като марка.........
Колата наистина е 99 произведена.
Ще я докарам в София, но сега за съжаление се налага да седия малко в болница и това не ми е точно първа грижа при положение, че все пак имам и други коли :) пък и тази сега върви.
Всъщност кажете в кой сервиз в София е най-добре да я закарам.
Живот и здраве след 10тина дена излизам от болница ако всичко е наред и ше се заема с колата.
През това време давайте съвети. Ако е необходимо ще сменя целя робот стига да не е над 2500 лв че тогава не си струва и просто ще си купя кола след 2000 година и тази ще я продам

fiore
02-07-2008, 09:28
въобще не е нормално да се мени. сферата служи точно за това. да няма колебания в налягането. колкото и да превкючваш няма такива разлики. Вантотрейд, и Мазерати сервиз според мен са най доброто място за тест на селеспийди. Само че е добре предварително да си запишеш ден и час, защото имат доста коли. А смяната я прави само ако наистина е наложително.

svenzbg
02-07-2008, 18:36
Така значи аз ще ти кажа каде и кой може да ти оправи този проблем и на мен беше така докато не ми умря един ден колата както на теб , закарах я на този човек и я оправи , разбира доста от селеспийд човека доста си играл с тия роботи пък и е бил бивш майстор от Динекспрес , значи аз ходих в дин експрес нищо немогат да ми кажат , докато не намерих Митко от Стамболийски , ще ти дам номер да му се обадиш да поговорите 0885 860 466 - Митко от Стамболийски е но работи в Пловдив в Магазин на Александър Ауто на пещерско. Звънни му и се разбере , аз го имах същия проблем от както му я закарах тва вече два месеца не е правила никви проблеми тоя робот !

juro
05-07-2008, 11:45
Мерси колеги ще я закарам колата да я видят макар че сега върви нормално.

code
05-07-2008, 12:09
Маслото се СМЕНЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Независимо кое, къде и що. Затова е масло, да го хвърляш отвреме-навреме. :wink:

fiore
07-07-2008, 09:07
Маслото се СМЕНЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Независимо кое, къде и що. Затова е масло, да го хвърляш отвреме-навреме. :wink: Ти маслото в хидравликата на волана сменяш ли го от време на време? Моля ви не давайте съвети за неща които не знаете, само за да напишете нещо