PDA

View Full Version : оригинални говорители и аудио в Алфа 146



tedyme
28-06-2008, 10:57
Здравейте,
Предварително се извинявам, ако отговора на този въпрос вече е публикуван, а аз не съм успял да го намеря. Потръсих преди да пиша :)
Та - има ли някои представа какви са оригиналните говорители и аудио система в Алфа 146. Купих си една (страхотна, между другото) 146-ца, нов внос от Италия преди месец, но естествено тя е "обезкостена" и единствено мога да премеря какъв размер са говорителите. Също съм виждал оригиналните касетофони в тези коли и знам че са марка Blaupunkt, но нищо повече. Поназнайвам това онова в областта на тонрежисурата и така като гледам ще да е трудно да направя нещо, което да звучи поне толкова добре колкото оригиналното аудио в колата - все пак хората са ги смятали тия неща.
Ше съм благодарен, ако някои може да ми даде марките и моделите (а ако може и някаква допълнителна техническа характеристика) на оригиналното аудио оборудване.

Satanism
28-06-2008, 11:00
За около 350лв с все плейъра можеш да си спретнеш около 16 пъти по-добро аудио от оригиналното.Не знам какво точно поназнайваш, но оригиналното аудио в такова чудо изобщо не е нещо особено :)


Иначе, ако все пак държиш, мога да изровя оригиналните говорители на моята и да ти кажа какви са.

tedyme
28-06-2008, 11:04
Благодаря за бързия отговор. Като цяло не ми трябва нещо кои-знае какво, но какво препоръчваш - какво включват тези 350 лв. Иначе би било супер, ако можеш да изровиш оригиналните като ориентир, но само ако не ти представлява проблем! Не искам да те ангажирам, не е толкова важно.

Satanism
28-06-2008, 11:08
Ми аз бих направил следното:

Намирам си един читав плейър на старо в гаранция за около 120тина лв.И един двуканален усилвател за още 60тина.Дотук 180.С останалите 150лв си купувам едни елипси за в кората (аз съм с блаупункт отзад THx 693, и свирят много.Те са 90лв.Останалите 60 купувам някакви 13ки(Май толкова са на 146) за отпред и работата заспива.Това, разбира се са цени без монтажа и кабелите за усилвателя, които не са евтини.Другия вариант е да изпуснеш момента с усилвателя и просто да сложиш хубави говорители на мястото на старите с един хубав плейър.И в двата случая резултата ще е в пъти по-добро аудио от оригиналното.

Sergey_gigov
28-06-2008, 11:30
на предните врати говорителите са 165 мм - най добре да е компонентна система , като разделите високочестотния говорител от средночестотния , доста по - добре се получава звученето

за отзад - възможноста е да се сложат елипси на кората на багажника или на оригиналните местаа (задните врати )
ако решите да отрежете кората -предварително си подгответе парче MDF,което да стане като преходник(подложка на говорителя )-по този начин ще премахнете гадното скрибуцане и друнчене на кората и звука ще стане доста добре , но ако не ви се реже кора остават ригиналните места на говорителите , които пак са 165мм , но правите лек компромис с качеството .

vlado_iv
28-06-2008, 12:33
Аз си купих мп3 и говорители за оригиналните места 4 бр.Пайнер комплект всичко за около 300лв и съм много доволен от качеството.
Ще ти пусна и снимки на кутиите да се орентираш ако искаш.

И само яко жица се пуска :headbang: :punk:

tedyme
28-06-2008, 12:55
Много яка идея е това с говорителите на Пайниър, защото аз имам един усилвател от същата марка - 2х40, което е напълно достатъчно за нуждите ми. Ползвам го вкъщи, но тъкмо ще си купя нов :) Ако обичаш, постни снимки на кутиите да попрочета по темата.
Аз като цяло държа да са на оригиналните места, не ме кефи идеята да си дупча кората на багажника - винаги ми се е струвало грозно, а и не смятам че се губи много от качеството на звука - багажника има огромен обем в сравнение с вратите, а и там няма какво да резонира. Ще четем още де ;)

Sergey_gigov
28-06-2008, 13:10
винаги ми се е струвало грозно,-(въпрос на вкус )
а и не смятам че се губи много от качеството на звука багажника има огромен обем в сравнение с вратите-( е то точно за това говорителите ,които се слагатна кората са с доста голяма междина ----говорителите изискват доста голям обем -демек ,че са фриеърни )
а и там няма какво да резонира.- сигурен ли си :twisted:

vlado_iv
28-06-2008, 13:11
Аз като цяло държа да са на оригиналните места, не ме кефи идеята да си дупча кората на багажника - винаги ми се е струвало грозно

Прав си и аз мисля така ще ти снимам и капаците които съм сложил на мястото на оригиналните

tedyme
28-06-2008, 13:13
винаги ми се е струвало грозно,-(въпрос на вкус )
а и не смятам че се губи много от качеството на звука багажника има огромен обем в сравнение с вратите-( е то точно за това говорителите ,които се слагатна кората са с доста голяма междина ----говорителите изискват доста голям обем -демек ,че са фриеърни )
а и там няма какво да резонира.- сигурен ли си :twisted:
Съжалявам, признавам, че не съм много компетентен по темата с аудиото за кола. Не ме съди толкова строго ;)

Sergey_gigov
28-06-2008, 13:34
:) аз не съдя никого - няма и за какво просто се опитвам да бъда полезен със всичко което знам и мога , а в тази свера знам някои работи

vlado_iv
28-06-2008, 13:58
ето това е

tedyme
20-08-2008, 20:09
Най-напред съжалявам за закъснението на отговора - нямах възможност да отговоря по-рано. Все пак почти веднага свалих снимките ти и съм ти много благодарен! Поразгледах и смятам, че избора е много добър. Мился, че скоро и аз ще се сдобия със същия звук! Много се запалих. Още веднъж - благодаря много за бързия отговор.

d1lian
20-08-2008, 21:17
на предните врати говорителите са 165 мм - най добре да е компонентна система , като разделите високочестотния говорител от средночестотния , доста по - добре се получава звученето

за отзад - възможноста е да се сложат елипси на кората на багажника или на оригиналните местаа (задните врати )
ако решите да отрежете кората -предварително си подгответе парче MDF,което да стане като преходник(подложка на говорителя )-по този начин ще премахнете гадното скрибуцане и друнчене на кората и звука ще стане доста добре , но ако не ви се реже кора остават ригиналните места на говорителите , които пак са 165мм , но правите лек компромис с качеството .

А колега мога ли да попитам какво е това парче MDF,малко повече инфо плс!

tonov
20-08-2008, 21:20
А колега мога ли да попитам какво е това парче MDF,малко повече инфо плс!

МДФ иначе казано талашит :wink: Почти де. Използва се за кухненско обзавеждане примерно.

vlado_iv
22-08-2008, 01:57
tedyme - хайде пусни снимки да видим де!!!!!
Може и да са по добри !

tedyme
22-08-2008, 18:30
Sys sigurnost (veroqtno nqma da sa po-dobri, a syshtite ;) ) no shte pusna snimki.

КИРИЛИЦА?

Nyte
07-02-2010, 10:45
Колеги, искам да попитам дали някой си е купувал пищялки за 145/6'тицата, че в manual'а не пише какъв размер са?

tonov
07-02-2010, 13:07
Аз на моята слагах преди, че бяха изкорубени. Взех си компонентни СОНИ, уж ставали за 145/6. Мидбаса пасна, да. Но за пищялките рязах, не ставаха точно с нито един от предложените китове. Каквото и да вземеш, почти сигурно е че ще трябва малко да се преправя. Поне не е трудно.

Другият вариант е да си потърсиш от някоя морга.

splendor
07-02-2010, 13:33
Аз на моята сложих този модел двукомпонентни колони.
http://www.zerotohundred.com/newforums/attachments/ice-in-car-entertainment/241739-esk-165l-hertz-6-5inc-component-system-hertz.jpg
Всичко си заспа на мястото.

pisa_misho
12-02-2010, 12:21
Здравеите,като начало искам ако мога да поправя малко колегата Tonov-MDF-а е пресована хартия с дебелина от 18 до 24мм.,и няма нищо общо с талашита и се ползва почти във всички области където е нужна евтина имитация но скъпо дърво/дори се ползва от водещи марки автомобили за изработка на декоративни елементи на таблото и вратите/а най-често в бита можем да го видим в шкафовете в банята-те изцяло са изработени от този материал!Пак се извинявам за поправката но мисля че бях полезен с нея,а що се отнася до пищялките моите ги смених като ползвах такива от едни стари тонколони-Респром-паснаха идеално.

bocko
12-02-2010, 18:23
Ако имаш оригиналните високочестотни говорители не ги сменяй/много по добри са от това което се продава на пазара,е има и хубави ама те са си цифра/ а и да нямаш вземи от някоя морга.Оригиналните колони си свирят страхотно,но са си малко слабички/особено ако обичаш силната музика и заминават/
Аз все още съм с оригиналните,че все не остават финанси за Пайнерки,но и така който и да се качи все пита с какви говорители съм:kicking:.Изкарват си страхотен мек бас.


За всички колеги във форума:big_whoops: Не знам дали е сериен проблем,но при мен имаше несъответствие на оригиналната евро букса при свързването на колоните

Ще разясня макар че е писано и друг път в форума:
Тези които се занимават с CAR AUDIO много добре знаят какво става при обърнат кабел на колона и колкото и добри колони да имате нищо не се получава
За колегата пуснал темата ето как става:
пускаш само предните да свирят,отделяш с баланса лява дясна като при отделянето да си в средата на купето трябва да ти изкара най голям бас на изравнено положение L_R ако не е така обръщаш кабелите на едната .После и задните така.След това само леви и ако на това положение ти вади по голям бас на едната обръщаш кабелите на двете задни и си готов

При мен проблема/заводски нямаше рязани кабели/ беше в това,че не бяха съчетани предни с задни и се получаваше една мацаница/като пуснех само предните или само задните всичко е ок. но едновременно баса просто си изчезваше/

За всички критици написал съм го просто и ясно да може всеки да го разбере и съм спестил научни названия като обръщане на поляритет и т.н......

Поздрави Митака!!!

RahzeL
12-02-2010, 19:43
Мойте колони не съм ги сменял и предишния собсвеник каза че не са сменяни така че мисля че са оригиналните. И си купих едно Панасоник-че с ЦД и си свирят доста добре, че и бас имат добър. Като цяло ако се набият пари може и доста по-добре но за мен са бомба. Само малко пращът като дам на макс, но не ми е проблем, защото това е мн рядко ( Не съм фен на силната музика)

mordohy
12-02-2010, 21:02
Колеги,местя темата в правилния раздел!

stefanden4ev
12-02-2010, 23:57
Здравейте АЛФИСТИ завърнах се с 1 въпросче за моята \принцеса\146.Откъде да си купя адаптер за CD,защото съм с ор.касетофон а искам да си сложа CD-то.Ако някой знае да пише.БЛАГОДАРЯ.http://clubalfaromeo.com/forum/images/icons/icon14.gif

Nyte
13-02-2010, 12:58
За всички колеги във форума:big_whoops: Не знам дали е сериен проблем,но при мен имаше несъответствие на оригиналната евро букса при свързването на колоните

Ще разясня макар че е писано и друг път в форума:
Тези които се занимават с CAR AUDIO много добре знаят какво става при обърнат кабел на колона и колкото и добри колони да имате нищо не се получава
За колегата пуснал темата ето как става:
пускаш само предните да свирят,отделяш с баланса лява дясна като при отделянето да си в средата на купето трябва да ти изкара най голям бас на изравнено положение L_R ако не е така обръщаш кабелите на едната .После и задните така.След това само леви и ако на това положение ти вади по голям бас на едната обръщаш кабелите на двете задни и си готов

При мен проблема/заводски нямаше рязани кабели/ беше в това,че не бяха съчетани предни с задни и се получаваше една мацаница/като пуснех само предните или само задните всичко е ок. но едновременно баса просто си изчезваше/

За всички критици написал съм го просто и ясно да може всеки да го разбере и съм спестил научни названия като обръщане на поляритет и т.н......

Поздрави Митака!!!
Инфото е много полезно, колега! Аз вчера монтирах отзад едни колони и имам чувството, че съм разменил кабелите, защото като съм посредата между двете и сякаш съм в много странна стерео атмосфера. Тия дни като се затопли ще ги отворя да видя каква е ситуацията като разменя кабелите.


Здравейте АЛФИСТИ завърнах се с 1 въпросче за моята \принцеса\146.Откъде да си купя адаптер за CD,защото съм с ор.касетофон а искам да си сложа CD-то.Ако някой знае да пише.БЛАГОДАРЯ.http://clubalfaromeo.com/forum/images/icons/icon14.gif
Колега, ако говориш за адптерна касетка - аз си взех такава от Техномаркет за 15 лв. (по спомени) и съм доста доволен от нея. Можеш да закачиш всичко що има линеен аудио изход на нея. Ето такава на Belkin е моята:

http://www.cyber-development.com/belkin-f8v366-apl-ipod-mobile-cassette-adapter-screenshot-1.jpg

blackjack
26-03-2010, 20:09
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате добър вариант за музика (цд плеар,4 колони във вратите) за около 300 лв Благодаря

Kamen666
27-03-2010, 09:30
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате добър вариант за музика (цд плеар,4 колони във вратите) за около 300 лв Благодаря

Колега,за около 300 лв,при положениче че искаш да е включен плеъра и 4 колони,почти нищо няма да постигнеш ;)
Според мен си потърси 4 оригинални колони за колата,примерно от морга,или от някой обява в продава и за останалите парички си купи един свястен плеър.

EMo0o
27-03-2010, 23:19
Колега,за около 300 лв,при положениче че искаш да е включен плеъра и 4 колони,почти нищо няма да постигнеш ;)
Според мен си потърси 4 оригинални колони за колата,примерно от морга,или от някой обява в продава и за останалите парички си купи един свястен плеър.

Съгласен ;)

blackjack
28-03-2010, 12:44
player Clarion CD8100USB-този плеар става ли?
Предложения за плеар

tonov
28-03-2010, 14:24
player Clarion CD8100USB-този плеар става ли?
Предложения за плеар

това къде в БГ може да се купи :roll:
избери си нещо от тука