PDA

View Full Version : проблем-водна помпа?????



reptli
29-06-2008, 20:05
в града по задръстванията колата си загрява нормално
интересното идва когато колата се кара по-спортно,с висока скорост, на върло :? ....загрява много и стига до доста високи темп. :shock: :(
Преди няколко дни прочетох че при развалена водна помпа се получавало свирене от ремък :?: В моя случаи когато запаля колата има свирене на ремък+метален,стържещ шум :roll: който изчезва секунди след като потегля :shock:

ако някой е имал подобен проблем да помага ;)

oem
29-06-2008, 21:57
Колега същия проблем го имам. Другия месец ясменям помпат, че гледам ангренажа ми се е протрил чак от външната си част. Явно затяга лагера на помпата. Аз сутрин като запаля чак почва да чатка и свирене на ремък се чува и след 3,4 мин работа изчезва. Сменяй, че проблем ако блокира става лошо.

reptli
29-06-2008, 23:56
много ти благодаря колега :th_up:

при първа възможност ще се смени :yes: защото е доста неприятно когато е на някое върло...много и се върви но не смееш да я изрежеш че ще земе да стане някоя беля :( :evil:

бтв някой има ли представа колко струва тази водна помпа :roll:

oem
29-06-2008, 23:58
По-малко от 70 лв. но близо до 70-те.

reptli
30-06-2008, 00:05
:cheers: :th_up: благодаря ти за бързите отговори ;)

oem
30-06-2008, 09:26
:cheers: :th_up: благодаря ти за бързите отговори ;)

Сори ама чак сега видях с кааква кола си. За твоята от подписа е 170 лв. помпата с шабата.

manolito
30-06-2008, 11:35
Струва точно 149лв в ТиН кар , клиентска цена. Марка ОМВ. :wink:

стоян
30-06-2008, 16:27
аналогичен проблем имах
при мен се оказа, че ламелите на климатичния радиатор са се запушели най- вече от люспи боя, с която е боядисан и пясък и мухи, естествено.
не знам дали имаш климатик, но е хубаво да погледнеш дали радиатора не е необходимо да се почисти

reptli
01-07-2008, 15:24
аналогичен проблем имах
при мен се оказа, че ламелите на климатичния радиатор са се запушели най- вече от люспи боя, с която е боядисан и пясък и мухи, естествено.
не знам дали имаш климатик, но е хубаво да погледнеш дали радиатора не е необходимо да се почисти

да де обаче мене повече ме притеснява това свирене ако е от водната помпа защото,както каза колегата oem може да блокира и да стане белята много голяма :evil:

абе много е скъпа тая помпа бее :shock: някой има ли представа как се сваля :roll: някакви чертежи....

morfius
01-07-2008, 15:37
При мен подобно свирене имаше от леко хлабав ремък, при палене и ниски обороти в началните минути свиреше.
Понеже консумативите бяха сменяни месеци преди това - майстора просто го натегна и от тогава не се е обаждал.

reptli
01-07-2008, 18:00
При мен подобно свирене имаше от леко хлабав ремък, при палене и ниски обороти в началните минути свиреше.
Понеже консумативите бяха сменяни месеци преди това - майстора просто го натегна и от тогава не се е обаждал.

да колега и това е възможност :) но погледни как пасват симптомите-загряване при по-високи обороти и свирене на ремък+леко стържене :roll: ....несъмнено ще се смени и ремъка де :)

само да кажа пак че ако някой ме открехне с някое чертежче как се сваля помпата.... :lol: ще съм много благодарен :P

стоян
09-07-2008, 09:07
колега, сподели дали проблема се реши със смяната на водната помпа

reptli
09-07-2008, 12:12
ами за сега не е сменена защото нема възможност :lol: :evil:

и ти ли имаш подобен проблем колега :roll:

oem
09-07-2008, 12:26
При мен почна много да стърже сутрин. Ще я сменям тези дни. Не е хлабав ремъка при мен, защото съм с нов обтегач и е натегнат с малко повече от колкото го дават в сервизната книжка. И ремъка се износва от външната си част. Демек помпата затяга здраво. Снощи и аз за малко да прегрея мотора :(

oem
25-07-2008, 14:01
така. при мен се оказа лагер на компресора наклиматика. помпата е здрава.