Log in

View Full Version : Как е при вас? Странични стъкла



p3shku
30-06-2008, 17:19
Колеги на мойта кола предния ляв джам се сваля и вдига сам само като задържиш копчето, а десния само се сваля сам но не се вдига... при вас как е... и какво може да е развалено?

valjo
30-06-2008, 17:22
Колеги на мойта кола предния ляв джам се сваля и вдига сам само като задържиш копчето, а десния само се сваля сам но не се вдига... при вас как е... и какво може да е развалено?
и при мен е така, и според мен не е развалено

така си е направено :)

TaNo
30-06-2008, 19:36
И при мен е така спокойно :wink:

EMo0o
30-06-2008, 20:40
И при мен десния не иска да се вдига от шофьорската врата ... (ако правилно съм разбрал де) :)

code
30-06-2008, 21:55
Така е само на шофьорския има AUTO нагоре според мен от гл.т. на безопасност, просто трудно ще си прескрипеш дясната ръка вдигайки прозореца с лявата :) :)

p3shku
01-07-2008, 00:27
за мен това е пълна малоумщина от страна на италианците... бях 100% сигурен че е развалено... даже Бобо се учуди че не работи само нагоре... хубаво че не тръгнах да го разглобявам защото колкото съм технически грамотен :lol:

EMo0o
01-07-2008, 01:42
за мен това е пълна малоумщина от страна на италианците... бях 100% сигурен че е развалено... даже Бобо се учуди че не работи само нагоре... хубаво че не тръгнах да го разглобявам защото колкото съм технически грамотен :lol:

При мен пък има друг проблем .. от лявата врата изобщо не може да се вдига десния прозорец .. :?

p3shku
01-07-2008, 10:03
При мен пък има друг проблем .. от лявата врата изобщо не може да се вдига десния прозорец .. :?
Мдаа.. При теб със сигурност нещо е развалено... При мен пък копчето на пасажера за вдигане на прозореца работи само когато си поиска и то проблема му е само свалянето на прозореца :lol: . И нон стоп ми гаснат крушките на габаритите та трябва да слизам да почуквам фара и пак светват :roll: .... мисля че му е дошло времето за контактен шпрей :twisted:

EMo0o
01-07-2008, 10:40
При мен пък има друг проблем .. от лявата врата изобщо не може да се вдига десния прозорец .. :?
Мдаа.. При теб със сигурност нещо е развалено... При мен пък копчето на пасажера за вдигане на прозореца работи само когато си поиска и то проблема му е само свалянето на прозореца :lol: . И нон стоп ми гаснат крушките на габаритите та трябва да слизам да почуквам фара и пак светват :roll: .... мисля че му е дошло времето за контактен шпрей :twisted:

Не знам какво толкова се притеснявате за тези габарити ... мойте като съм ги махнал колкото и пъти да са ме спирали , независимо къде нищо не са ми казвали :)

TaNo
01-07-2008, 11:20
Емо а ти не ме излагай, вечер кат е спреш пред някое гъзарско заведение неможеш да я оставиш на габариги :twisted:

code
01-07-2008, 11:36
То така или иначе не може щото габаритите изгасват с връщането на ключа :) и аз нямам габарити

gigi
01-07-2008, 12:54
То така или иначе не може щото габаритите изгасват с връщането на ключа :) и аз нямам габарити
Да ама имаш копче врътваш го, че освен всички габарити с лоста за мигачите можеш да пускаш само леви и само десни :wink:

EMo0o
01-07-2008, 15:50
Емо а ти не ме излагай, вечер кат е спреш пред някое гъзарско заведение неможеш да я оставиш на габариги :twisted:

Достатъчно ми е само да слеза от колата като съм пред гъзарско заведение 8)

code
01-07-2008, 16:23
То така или иначе не може щото габаритите изгасват с връщането на ключа :) и аз нямам габарити
Да ама имаш копче врътваш го, че освен всички габарити с лоста за мигачите можеш да пускаш само леви и само десни :wink:
Я :shock: ще ме накарате да си разгледам по обстойно кошника :lol:

EMo0o
01-07-2008, 16:53
То така или иначе не може щото габаритите изгасват с връщането на ключа :) и аз нямам габарити
Да ама имаш копче врътваш го, че освен всички габарити с лоста за мигачите можеш да пускаш само леви и само десни :wink:
Я :shock: ще ме накарате да си разгледам по обстойно кошника :lol:

Това , което ти е за фаровете - има един ход на ляво когато са изключени фарове и габарити , когато колата е заключена и не е на контакт и завъртиш копчето светят габаритите , а ако си включил ляв мигач светят само левите и следователно ако си включил десен - десните ;)

EMo0o
01-07-2008, 16:53
То така или иначе не може щото габаритите изгасват с връщането на ключа :) и аз нямам габарити
Да ама имаш копче врътваш го, че освен всички габарити с лоста за мигачите можеш да пускаш само леви и само десни :wink:
Я :shock: ще ме накарате да си разгледам по обстойно кошника :lol:

Това копче , което ти е за фаровете - има един ход на ляво когато са изключени фарове и габарити , когато колата е заключена и не е на контакт и завъртиш копчето светят габаритите , а ако си включил ляв мигач светят само левите и следователно ако си включил десен - десните ;)

Lucky
01-07-2008, 23:41
фасунката е кофти на габаритите и не прави контакт

stanic
02-07-2008, 10:05
фасунката е кофти на габаритите и не прави контакт

при мене е по същия начин само че десния халоген.като слезна под бронята (на светещи халогени)извадя крушката барабар с кабелчето на плюса и я докосна до гредата светва а като я поставя в фасунката неиска и да премигне.
та сега мисля как пасивно да и закарам един минус

Иначе и при мене джама от дясно неиска да се вдигне от неговата си машинка а от мойта (шофьорската) се вдига Т'алянска му работа викам аз и май имам проблем с машинката от дясно

EMo0o
02-07-2008, 10:11
... Иначе и при мене джама от дясно неиска да се вдигне от неговата си машинка а от мойта (шофьорската) се вдига Т'алянска му работа викам аз и май имам проблем с машинката от дясно

При мен пък не иска от шофьорската да се вдига дясното стъкло .. някаква идея какво трябва да погледна ?? :?

stanic
02-07-2008, 23:02
... Иначе и при мене джама от дясно неиска да се вдигне от неговата си машинка а от мойта (шофьорската) се вдига Т'алянска му работа викам аз и май имам проблем с машинката от дясно

При мен пък не иска от шофьорската да се вдига дясното стъкло .. някаква идея какво трябва да погледна ?? :?

Според мен самото копче е проблема ,независимо дали от ляво или от дясно сега един пич ми праща от Италия такова и ако се оправи ще пиша,но ще пробвам и вариянт с разглабянето му след няколко дни. :twisted:

EMo0o
02-07-2008, 23:35
... Иначе и при мене джама от дясно неиска да се вдигне от неговата си машинка а от мойта (шофьорската) се вдига Т'алянска му работа викам аз и май имам проблем с машинката от дясно

При мен пък не иска от шофьорската да се вдига дясното стъкло .. някаква идея какво трябва да погледна ?? :?

Според мен самото копче е проблема ,независимо дали от ляво или от дясно сега един пич ми праща от Италия такова и ако се оправи ще пиша,но ще пробвам и вариянт с разглабянето му след няколко дни. :twisted:

А има ли възможност да е прекъснат някой кабел ?? Защото аз си смених цялата конзола на лявата врата дето е с копчетата и с нея и със старата пак не иска от шофьорската врата да се вдига дясното стъкло .. :? И е много неудобно да се пресягам всеки път :frown:

stanic
03-07-2008, 12:44
ами от един електричар на Италиански колици знам,че всичко е възможно камо ли от кабел.Сроред мен проследи го до момента на отваряне и затваряне на вратата може там да е проблема.
както нали се сещаш за проблема с задните светлини на всички коли проблема в повечето от случайте е там на згъването на кабелите където се затваря багажника.

При тебе по вероятно да е от кабел щом с няколко машинки не действа.

При мене обаче съм почти сигурен че е от малките пластнки който са вътре в машинката

pinko
03-07-2008, 13:09
Абе вие не знаете ли, че електрическите инсталации на талянските автомобили са проектирани от известния инженер Тоци Бегали.

Кво се чудите, че тук-таме нямало тоци? Ми бегали са :lol: :lol: :lol:

TaNo
03-07-2008, 13:32
... нали се сещаш за проблема с задните светлини на всички коли проблема в повечето от случайте е там на згъването на кабелите където се затваря багажника.

Добре де заради тея кабели нещат да ми светат светлините при задна скорост (те и стоповете нещяха ма с напипване при тая сгъвка светнаха) И вече ме е страх да пипам да не изгасне пак всичко :lol: за да се справа с този проблем нови кабели ли се купуват или има и друго решение :roll:

stanic
03-07-2008, 18:29
Добре де заради тея кабели нещат да ми светат светлините при задна скорост (те и стоповете нещяха ма с напипване при тая сгъвка светнаха) И вече ме е страх да пипам да не изгасне пак всичко за да се справа с този проблем нови кабели ли се купуват или има и друго решение.

Знаеш сам отговора,режеш от някъде до някъде и наставяш и така( ижинерно побългаряване му се вика :lol: ) Сигурен съм че и при Алфа действа

Ако не каза го сам :th_up:

EMo0o
03-07-2008, 18:55
Добре де заради тея кабели нещат да ми светат светлините при задна скорост (те и стоповете нещяха ма с напипване при тая сгъвка светнаха) И вече ме е страх да пипам да не изгасне пак всичко за да се справа с този проблем нови кабели ли се купуват или има и друго решение.

Знаеш сам отговора,режеш от някъде до някъде и наставяш и така( ижинерно побългаряване му се вика :lol: ) Сигурен съм че и при Алфа действа

Ако не каза го сам :th_up:

Действа действа ;) Мойта половината й кабели вътре са побългарени :lol:

TaNo
03-07-2008, 19:14
тея дни ще се захвана, но ще ми трябва помощ как да свала кората на капака на багажника. Аз пробвах но под емблемата оная пласмаса дето за нея се хваща капака да се затваря от вътрешната страна незнам как да я свала :roll: айде, че ме надъхахте да я почвам 8)