PDA

View Full Version : как да се оправя при проблем - хъркане на скоростите?



nik-nolt
30-06-2008, 17:47
При включване на задна скорост се чува изхъркване. Какво може да е? Същото се чува между 3-4 при по-високи обороти. Някой имал ли е подобен проблем и какво се е оказало? Благодаря.

belov_88
30-06-2008, 17:51
здрасти колега!!!и на мен така ми правят самоче 2-ра и задна!!!за 2-ра ми казаха че е синхронизатор ама за задна незнам и аз!!!

ludkanar
30-06-2008, 18:55
според мен задна си хърка понеже няма синхронизатор а и на мен ми хърка 2-ра

dilian alfa gtv
30-06-2008, 19:07
и на мен 2-ра ми хърка при високи обороти а също и задната -обща болест при повечето е така

Djalev
30-06-2008, 19:34
И при мене е така.На първа като я ръчна повечко и като превключа на втора ми сеца бая...

zimin
30-06-2008, 20:46
при мен неа такия раути.тва може ли да става заради маслото в кутията,защото аз преди да го сменя ми влизаха малко гадно скоростите,а сега си влизат плавно.

dilian alfa gtv
30-06-2008, 20:55
не е от маслото моето го смених с тутела като купих колата

nik-nolt
30-06-2008, 22:12
Благодаря, това означава ли, че няма място за притеснение? Трябва ли да я водя на доктор или това е нормално за Алфите? От скоро съм Алфа - маняк и още се уча.

oem
01-07-2008, 00:48
Съвсем не е нормално. И при мен задната хърка. Преди и на Уното ми беше така и съм свикнал. Сега като почувствам, че много я напъвам да влзе натискам съединитея и го пускам пак за да синхронизира и веднага след това вкарвам задна и си влиза като у тях си.

Versace
01-07-2008, 01:04
Съвсем не е нормално. И при мен задната хърка. Преди и на Уното ми беше така и съм свикнал. Сега като почувствам, че много я напъвам да влзе натискам съединитея и го пускам пак за да синхронизира и веднага след това вкарвам задна и си влиза като у тях си.
Другият вариант е преди да се тръгва на задна се вкарва първа и после задна и става ок аз винаги така правя, то ми е някак изграден навик вече!

raiders
01-07-2008, 01:59
купих си Алфа за да няма синхронизатор на задна, ужас, моята не само хърка, нека и реве, вече само спрял превключвам, но пак си го има, свиква се, хубаво е, че е само на задна :D и го прави от време на време, още едно нещо нормално за 156

crashtest
01-07-2008, 08:29
Аз знам, че повечето коли нямат синхронизатор на задната и ако решиш да я вкараш малко по - юнашката, не хърка, ами направо си стърже... :lol: аз затова и хванах цаката... като натисна съединителя.. бутам плавно задна и ако не се зацепят зъбците просто отпускам съвсем леко съединителя и тя влиза... :)

haimepalio
01-07-2008, 09:15
И при мене има проблем като тръгна да превключвам на задна,но един приятел монтъор ми каза,че това за Алфа си било нормално и да не се занимавам с глупости. :D

myato
20-11-2008, 19:16
Колега,кажи на твоя приятел "монтьор",че в това да ти хърка която и да е предавка,пък било то и задна,няма нищо нормално.

didod
20-11-2008, 20:15
По принцип хърка задна при проблем със съединител. Дори и при проблем като ненатиснат докрай педал. :)

to_lose_HEART
20-11-2008, 20:36
Аз съм с нов съединител и дори и при натиснат педал до "ламарината" понякога си хърка задната. Обаче когато най напред си вкарам първа съвсем леко да поеме и след това задна няма проблеми.

EH4464
20-11-2008, 21:34
И аз имам същия проблем но той се появява само от време на време и изчезва, съединителя ми е добре сменил съм маслото на скоростната кутия и помпите също са ми редовни никой неможе да ми каже от къде понякога за определен период има хъркане и трудно влизат някой предавки Ако някой може да помогне ще му бъда много благодарен или ще се моля да не се появява този проблем понеже скоро не е :razz:

Djalev
20-11-2008, 21:39
Обаче когато най напред си вкарам първа съвсем леко да поеме и след това задна няма проблеми.

И моята е така,когато запецне задната,парва и влиза без проблем...

myato
20-11-2008, 23:13
Проблемът е в синхронизатарите и това се получава при всички автомобили рано или късно,зависи как са карани.
При включване на която и да е от предавките,която в момента влиза леко,тъй като е срещу шлица,започва ротация на валовете,което води до наместване на другите зъбни колела и синхронизаторите.Това става понеже не са под товар,тъй като докато съединителя е натиснат няма предаване на адекватен въртящ момент,а само слаба ротация.

didod
21-11-2008, 12:48
Аз съм с нов съединител и дори и при натиснат педал до "ламарината" понякога си хърка задната. Обаче когато най напред си вкарам първа съвсем леко да поеме и след това задна няма проблеми.
Може да се пробва и с изчакване 5 сек. повече преди да се включи на задна.

краси
21-11-2008, 17:53
Е може мойта да е ненормална , но никога на нито една скорост не ми хърка ,даже и да включа задна , ако колата още леко върви напред . Това може май само да ме радва......

didod
21-11-2008, 18:01
Как ще те радва?! Отивай да видиш какво й е! :BIGsmile:

fastedy
21-11-2008, 20:03
навремето мислех ,че старите шофьори първо
потеглят мъничко напред за късмет,но вече знам че това се прави и за да влезе по-лено задна скорост,защото
тя е без синхронизатор.Опитай работи.Само колкото да
се лашне колата.

dudeslav
21-11-2008, 21:25
И при мене е така.На първа като я ръчна повечко и като превключа на втора ми сеца бая...
O не е само твоята.По светофарите редовно ми сецка 1-2 особенно над 5500-6000 оборота или при форсиращ се голф/опел на въпросния светофар:go:

EH4464
22-11-2008, 03:14
O не е само твоята.По светофарите редовно ми сецка 1-2 особенно над 5500-6000 оборота или при форсиращ се голф/опел на въпросния светофар:go:

Ооо ама знаем те теб :boost: То нали знаеш че един нормален няма от наште :D Ама то при наличието на голф или опел е достатъчно само първа да влезе от други няма нужда:Bolt:

myato
22-11-2008, 14:07
навремето мислех ,че старите шофьори първо
потеглят мъничко напред за късмет,но вече знам че това се прави и за да влезе по-лено задна скорост,защото
тя е без синхронизатор.Опитай работи.Само колкото да
се лашне колата.
Извинявай,че ползвам твоя пост,но той ми беше най удобен.
Та на въпроса.Наистина няма отделен сенхронизатор за задна,тъй като се зацепва зъбното колело от паразитния вал в едно което се намира върху муфата на 1 и 2-ра педавки и предполагам,че техните синхронизатори спамагат за изравняването на ъгловите скорости.Вероятно затова освен задна,при включване хъркат и 1 и 2-ра,тоест техните синхронизатори са пътници.