PDA

View Full Version : сЪвети за датчик на разпределителния вал



nikotm
30-06-2008, 22:39
здравейте колеги,през почивните дни бях на екскурзия из страната и на магистралата ми светна лампата с дюзичката.казах си аз "проблем" сега ще спрем на сред пътя но уви колата си продължи със същото ускорение и скорост.после изгасна и след половин час пак светна и остана да свети за по-дълго.и така през целия път за събота и неделя 990км.но втория ден почти постоянно светеше,разход перфектен 9.2/100 км гас.днес следобяд я закарах при джими в пловдив и той ми каза че е този сензор(Camshaft sensor).та някой който го е смянял да сподели дали е той.без да има осезаема промяна в поведението на колата.като свети лампата малко почва да придърпва при по рязко ускорение.Благодаря Ви предварително.

nikotm
30-06-2008, 23:27
за това се чюдя да ли е той :roll: за това питам да ли има някой който го е сменял,и да ли е бил със същите отклонения от нормалното вървене на колата.много малко по-мудна и придърпжа при по-рязко ускорение.

nikotm
30-06-2008, 23:38
грешката е моя че не обесних.горният датчик на разпределителния вал.извинете.

t0ny
02-07-2008, 22:58
колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата :)

DerMeister
02-07-2008, 23:02
На мен ми свети лампата заради този датчик, но нямам никакви оплаквания относно вървежа, в момента ми го сменят, ще кажа дали има промяна. Лично аз не мога да си обясня как колата работи нормално без датчика да е в ред. :roll:

nikotm
02-07-2008, 23:25
мерси колега ще чакам да пишеш да ли има промяна и да ли тие изганала лампата.

Versace
03-07-2008, 14:57
колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата :)

И при мене е така, но гледам в друга тема си писал за смяна на датчика на колянивят вал!Как е колата сега палили и в действителност от датчика на коляновия вал ли беше?Моята също така не пали и светва инжектора, в движение не е гаснела нямам такива проблеми поне за сега. Преди месец два започна да го прави тоя проблем а сега много често взе да става за последните 2-3 дни вече около 4-5 пъти се случва.На диагностика при 1 мой приятел излиза грешка в тачика на коляновия вал.

t0ny
03-07-2008, 16:58
колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата :)

И при мене е така, но гледам в друга тема си писал за смяна на датчика на колянивят вал!Как е колата сега палили и в действителност от датчика на коляновия вал ли беше?Моята също така не пали и светва инжектора, в движение не е гаснела нямам такива проблеми поне за сега. Преди месец два започна да го прави тоя проблем а сега много често взе да става за последните 2-3 дни вече около 4-5 пъти се случва.На диагностика при 1 мой приятел излиза грешка в тачика на коляновия вал.

оправи се след смяната не е правила повече така, сменяй защото не се знае къде ще те остави и няма да запали повече, мен 2 ме дърпаха до сервиза в хасково срам голям :oops:

Versace
03-07-2008, 17:20
колега аз сменях датчик на разпределителния вал, но симптомите не бяха точно същите , лампата за дюзите ми светваше при опит да запаля колата, никога в движение писал съм доста по темата :)

И при мене е така, но гледам в друга тема си писал за смяна на датчика на колянивят вал!Как е колата сега палили и в действителност от датчика на коляновия вал ли беше?Моята също така не пали и светва инжектора, в движение не е гаснела нямам такива проблеми поне за сега. Преди месец два започна да го прави тоя проблем а сега много често взе да става за последните 2-3 дни вече около 4-5 пъти се случва.На диагностика при 1 мой приятел излиза грешка в тачика на коляновия вал.

оправи се след смяната не е правила повече така, сменяй защото не се знае къде ще те остави и няма да запали повече, мен 2 ме дърпаха до сервиза в хасково срам голям :oops:

В крайна сметка ти кой датчик смени и каква е цената му, този на колянов вал, който в axm-auto.com го водят датчик на запалване или този на разпределителния вал(фазов сензор)?
Някакви подобрения във вървенето след смяната?

t0ny
03-07-2008, 17:39
бе кви подобрения след смяна на датчик , тва да не ти е дебитомер

Versace
03-07-2008, 17:42
бе кви подобрения след смяна на датчик , тва да не ти е дебитомер

ОК по-спокойно не е нужно да ми нервничиш.Тва за което те питам и е по-важно не отговаряш а се пънЕш тука за тЪпотии!


колеги а по кротко с тона, че да не се налага да трием

kamennso
25-07-2008, 11:30
ок по-спокойно не е нужно да ми нервничиш.тва за което те питам и е по-важно не отговаряш а се пънеш тука за тъпотии!


колеги а по кротко с тона, че да не се налага да трием

ами да ти кажа и на мен ми се случи същото на няколко пъти ми светва лампата на дюзата но иначе си вървеше без проблем колата и преди 2 дни почна като я оставя на место като е топла и не пали а като истине си пали няма проблем и се оказа датчик на хол срещу 80 кинта в ауто италия за нов и сега е пушка колицата който е на коляновиа вал

buldan
26-07-2008, 11:56
Аз също мога да споделя за датчика на коляновия вал (датчик на Хол). С проблема си карах близо месец преди да го сменя и инжектора на таблото никога не ми е светил по време на движение, а само когато правя опит да запаля и съответно не се получава. Първите ми проблеми започнаха, така че когато е топла колата неиска да запали. Охлаждаше се до 60 градуса и после пали без проблем. В началото този проблем се появяваше много рядко, след това взе да увеличава честотата на случаите, в които неискаше да запали, докато един светъл ден колата неугасна и по време на движение и аз вдигнах капака и отново я изчаках да се охлади, следкоето проблема се отстраняваше до вдигане отново на температурата на двигателя! Поболях се в Казанлък, защото никой майстор в града не ми даваше категоричен отговор какъв е проблема. Отидох в Ст.Загора, там ми смениха датчика (струваше ми 120лв на BOSH с една година гаранция и работата).
Мога да се похваля че вече три месеца карам без проблеми алфата си :razz:

nikotm
26-07-2008, 21:33
здравейте,датчика го смених и всичко се оправи......лампата изгасна.наистина светеше от него но само като я карам на ръчка.и то защато ми беше крива пластината на вала и като карам по-бързо от триенето датчика прегрява и дава грешка и то от кадърни майстори кадето са законтряли вала през шайбата.изправихме пластината нов датчик........щото този се разпадна от прегряването и всичко е ок.сега чакам да ми доставят лапи за да си презацепя мотора както трябва.