PDA

View Full Version : ДаЙте ми съвет за 156- нямам тоци



zhivko
01-07-2008, 12:57
Имам следния проблем: колата не я бях карал един ден. На другия ден с даването на контакт не светнаха никакви лампи и нямаше никакви тоци. Вечерта смених акумулатора и запали но на сутринта отново същия проблем- нямаше ток. Даите ми съвет какво може да е.
Колата е Алфа 156 2.0Т. СПАРК 01.99г.

Susscrofa
01-07-2008, 13:43
От някъде изтича тоя ток. Може някъде нещо на късо да дава. Аз веднъж сам си ръчках касетофона и си направих такива поразии. Алармата също може да е. Бягай при електричар, няма какво да си губиш времето. Провери клемите, отиди при акумулаторджии и виж дали зарежда добре и т.н и т.н.

Novachev
01-07-2008, 16:37
И аз веднъш зиматасъм го имал този проблем бях забравил включена лампичката на предния поафон. уж след нам си колко минути трябва да изключи тока компа ама след два дни нямаше грам ток. Случвало ми се е да я забрява за ден тогава намампроблем с паленето но май АБС-са светеше докато запаля. просто трябва да преместиш положението на копчето на поафона на AUTO.

търтей
01-07-2008, 16:37
плафон може би?

zhivko
01-07-2008, 19:55
благодаря за съвета Novachev, точно това се оказа - плафона

sen7
01-07-2008, 20:01
бе не съм ш.....спец , но съм патил.При мен едната клема само се отхлабваше заради едно винтче........та виж дали прави добър контакт с клемите.Другото което може да провериш с един мултицет или там каквото беше дали има живот в акумулатора.Отиди някъде където продават акумулатори - безплатно или стотинки е.Тогава ще знаеш със сигурност дали "изтича" тока.