PDA

View Full Version : чип и прочее



dilian alfa gtv
02-07-2008, 15:17
колега осезаема ли е разликата с чипа щото аз отдавна се каня да е чипосвам а също и спортен филтър да и слагам но се чуда дали да е конус или реплейсмънт.колега krisol при теб как е .с какъв филтър си и има ли разлика между двата.мерси предварително за инфото

KirilSol
02-07-2008, 16:17
аз съм с JR риплейсмент + чип от колегите KGB и Alfamaniak от София.

ами разлика има...сега колата ми с работещ климатик върви така, както преди с изключен...върви по-леко и по-лесно...разхода ми определено падна с 1-2 литра градско каране...а бе доволен съм :wink:

dilian alfa gtv
02-07-2008, 16:59
филтъра от къде го купи.а това за разхода е много добре колегата tinoto беше бисал че е ъ 1литър нагоре неговия.

KirilSol
02-07-2008, 17:01
да ама неговата върви ПОВЕЧЕ :wink:

...филтъра го взех от drive.bg

dilian alfa gtv
02-07-2008, 17:09
е от къде идва тази разлика колега нали и неговата е чипосана от същите хора.при следващото им идване смятам и аз да е чипосам

KirilSol
02-07-2008, 17:17
неговата няма катализатор...което си е съществена разлика!

dilian alfa gtv
02-07-2008, 17:44
аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота :twisted: на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.

force
02-07-2008, 18:38
А можете ли да ми кажете орентировачна цена на този чип, и от каде в варна мога да си намеря в наличност.

dilian alfa gtv
02-07-2008, 19:04
чипа е около 300лв но в варна незнам каде могат да ти сложат.иначе другите колеги от варна са чипосани от колегите от софия KGB.те периодично идват в варна миналата седмица бяхя тук но уви не успях да е чипосам.мисля ще идват пак но незнам кога.пиши лично на KGB той ще ти каже ориентеровачно кога може да са тук.а някои ако знае кой чипосва в варна да свирка :wink:

KirilSol
02-07-2008, 19:12
аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота :twisted: на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.

при мен съществена разлика в звука няма...може би съвсем малка.
истинската разлика идва от конуса :!:

KirilSol
02-07-2008, 19:16
чипа е около 300лв но в варна незнам каде могат да ти сложат.иначе другите колеги от варна са чипосани от колегите от софия KGB.те периодично идват в варна миналата седмица бяхя тук но уви не успях да е чипосам.мисля ще идват пак но незнам кога.пиши лично на KGB той ще ти каже ориентеровачно кога може да са тук.а някои ако знае кой чипосва в варна да свирка :wink:

то малко останаха колите без чип във Варна :lol:

цената е 300 лева и :Bolt:

ама трябва всичко по колата да ти е наред...за това ако имаш нещо за смяна по-добре преди това го оправи.

Пишете на Петко (KGB) човека е много точен и ще ви обясни...пък ако го поканите на плаж едва ли ще ви откаже :wink:

простата истина обаче е че при JTD стават чудеса след чипа...особено по-новите мотори :roll:

boian
02-07-2008, 19:33
Относно чистенето на дроселовата клапа на 2 седмици първо трябва да се види от какво се цапа толкова. Мойта съм я чистил веднъж преди година и още свети. Задължителна адаптация се прави след почистване, най-добре на диагностика при Галин. Обороти могат да играят ако от някъде смуче въздух, който не се отчита от дебитомера. От заминала сонда също играят, както и от развалено моторче за празен ход. При включен климатик пак ли играят?Относно чипосването и аз съм доволен- разхода ми в града падна на 11.5 при спокойно каране и 13.5 при ръчки и с включен клима. До ВТ разхода ми беше 8.2л/100км със скорост 100-170 с клима. На Марто колата наистина върви, разхода му е по-висок щото сондата му е за смяна според него. А и знаем как кара :Bolt: И чипа не оправя проблемите, най- много по-бързо да роди мотора. Първо се оправят проблемите, после филтър, катализатора ако е заминал-аут и накрая чип

dilian alfa gtv
02-07-2008, 19:41
аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота :twisted: на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.

при мен съществена разлика в звука няма...може би съвсем малка.
истинската разлика идва от конуса :!:из така мисля колега и смятам да слагам K-N обаче и те отиват към 300лв.иначе тиното беше писал че вече 2 год е с конус но от ментаците по 20лв и върши същата работа.иначе колата ми готова за чип нови клапани повдигачи гарнитура кабели свещи термостат нов радиатор 600лв да го еее ба.ходих на диагностика и ми казват че дебитомер и ламбда сонда са наред но не им вярвам на теа където ходих и смятам да хода при галин в киров разбрах че бил в час на алфите а и с климатици се занимавал пък нещо е слабичак моя.мисла че му трябва фреон и ще му я карам.остава само петко KGB да му се идва отново на плаж и :D :Bolt: .а относно разхода колега моята в момента с гуми 215/45/17 и климатик ми дава среден разход 8л.но това с спокойно каране и много рядко настъпване при изпреварване.и зареждам само на ЕКО.дано след чипа не вдигне разхода че :twisted: иначе като е настъпвам си гори поне 10л на 100км.

dilian alfa gtv
02-07-2008, 19:54
тя темата си стана доста подробна -добре си е преместил колега :wink:

KirilSol
02-07-2008, 19:54
[quote="dilian alfa gtv":h27u9n0l]аз също моя съм го махнал и колата вади доста специфичен звук между 3000 и 4000 оборота :twisted: на негово място има права тръба.звука е доста добър а след поставянето на спортния филтър мисля че ще се отпуши още повече.при теб има ли разлика в звука с новия филтър.знам че има голяма разлика с обикновен и спортен филтър.

при мен съществена разлика в звука няма...може би съвсем малка.
истинската разлика идва от конуса :!:из така мисля колега и смятам да слагам K-N обаче и те отиват към 300лв.иначе тиното беше писал че вече 2 год е с конус но от ментаците по 20лв и върши същата работа.иначе колата ми готова за чип нови клапани повдигачи гарнитура кабели свещи термостат нов радиатор 600лв да го еее ба.ходих на диагностика и ми казват че дебитомер и ламбда сонда са наред но не им вярвам на теа където ходих и смятам да хода при галин в киров разбрах че бил в час на алфите а и с климатици се занимавал пък нещо е слабичак моя.мисла че му трябва фреон и ще му я карам.остава само петко KGB да му се идва отново на плаж и :D :Bolt: .а относно разхода колега моята в момента с гуми 215/45/17 и климатик ми дава среден разход 8л.но това с спокойно каране и много рядко настъпване при изпреварване.и зареждам само на ЕКО.дано след чипа не вдигне разхода че :twisted: иначе като е настъпвам си гори поне 10л на 100км.[/quote:h27u9n0l]

Отиди при Галин, няма да съжаляваш !

сега се замислих, че май няма нито една 2-литрова във Варна с чип за да добиеш конкретна представа за разликата...ама може и да бъркам :cry:

Както каза Боян, чипа не оправя проблемите...просто трябва да си сигурен че всичко ти е наред предварително....

dilian alfa gtv
02-07-2008, 20:00
то няма как да намя разлика но не е кой знае каква.разликата е доста огромна при дизелите май.DIABLO с неговата 145 така беше ми се лепнал отзад че не мога да му избягям един път. :Bolt:а това че не оправя проблемите си е така но в момента моята кола проблеми няма че и съединителя е нов-комплект плюс двете помпи даже-готов да поеме чипа.но работата е там че както казва боян да не роди след монтирането му.затова го умувам с тоа чип понеже тъкмо съм си стегнал колата и да не вземе да ми прави фалове.но ще я чипосвам решил съм вече но още инвестиции -писна ми от нея :twisted:

KirilSol
02-07-2008, 20:07
ами едно 1.9JTD от 115 к.с. стана 155 к.с. :shock:

аз я карах и преди и след чипа...не е за разправяне :wink:

....

поразпитай още малко, нека още някой колега да се изкаже и тогава решавай...най-важното е да чуеш мнение на човек с твоя мотор.

Иначе на Боян, Марто и моята все са 1.8...всички сме доволни :D
ама знае ли човек... :roll:

boian
02-07-2008, 20:14
Ще добие представа от наште, нали трябва да вървят поне колкото нечипосана 156 2.0 :D

Tinoto
02-07-2008, 20:39
...а относно разхода колега моята в момента с гуми 215/45/17 и климатик ми дава среден разход 8л.но това с спокойно каране и много рядко настъпване при изпреварване.и зареждам само на ЕКО.дано след чипа не вдигне разхода че :twisted: иначе като е настъпвам си гори поне 10л на 100км.

Аз за такъв разход не съм чувал?!? Бензинка?!? Алфа ?!? .......

dilian alfa gtv
02-07-2008, 21:38
толкова ми гори колега но това е разход 90%извънградско до 120км без настъпване иначе като настъпя си гори сериозно-твоята колко гори с такъв режим на каране-или при теб такъв режим липсва :) с 80лв бензин съм минал 390км извънградско

lord_chuldarkar
02-07-2008, 22:46
...а относно разхода колега моята в момента с гуми 215/45/17 и климатик ми дава среден разход 8л.но това с спокойно каране и много рядко настъпване при изпреварване.и зареждам само на ЕКО.дано след чипа не вдигне разхода че :twisted: иначе като е настъпвам си гори поне 10л на 100км.

Аз за такъв разход не съм чувал?!? Бензинка?!? Алфа ?!? .......

понеже във ВТ не мога да засека хубаво разхода, бащата го засича на 5000км в германия и каза 7 и малко бензин и 9 газ и това с откачен дебитомер (второто при първото дебитомера беше закачен).

гумите са същите като на колегата, 1.8 бензин, просто на дълго разхода пада.

П.П.: този които ми я продаде твърди че има чип, дали има нямам идея.

Novachev
03-07-2008, 07:33
Ще добие представа от наште, нали трябва да вървят поне колкото нечипосана 156 2.0 :D
Я яяя даже и малко по добре.

Tinoto
03-07-2008, 11:04
толкова ми гори колега но това е разход 90%извънградско до 120км без настъпване иначе като настъпя си гори сериозно-твоята колко гори с такъв режим на каране-или при теб такъв режим липсва :) с 80лв бензин съм минал 390км извънградско
8/100 извънградско при спокойно каране е ОК
от предния ти пост останах с впечатление, че градско гориш толкова
и затова ми стана интересно :D Поздрави

KirilSol
03-07-2008, 11:08
освен това GTV-то е по-леко :wink:

aex
03-07-2008, 11:49
Поне според хартиените данни, на сайта на диджитал, 2.0 пак си върви по-добре от чипната 1.8 :roll: . При мене лично, без чип, много слаба идва като се натовари. Или поне на мен ми идва много слаба, а съм карал доста 2.0 и определено разликата не е малка.

Susscrofa
03-07-2008, 11:53
Такова изказване може да се направи ако се качиш в две чисто нови коли и ги покараш малко на някой полигон. Аз лично съм карал двойки, които едвам вървят. А имах голямо желание да си взема двойка. Но като се качих на моята и си я взех без много много да му мисля.

aex
03-07-2008, 12:25
Е какво изказване толко не ми стана ясно....А двоиката си беше баш чисто нова и знам много добре как върви. Знам и 1.8 как върви и опита ми не е от една . Но темата е за друго и може да си отвориме една за разликата в двигателите при алфа, само да не стане дизел/ бензин или хора, които не бързат за никъде да обесняват видиш ли 1.4 как върви ....

dilian alfa gtv
03-07-2008, 13:16
освен това GTV-то е по-леко :wink:абе не е много лека дават я общо тегло 1760кг това е 3+1 и багаж почти не е сметнат значи колата тежи празна 1320кг лично съм е теглил-работя на пункт за ГТП и имаме кантар който тегли всяка ос след това ги сумира и дава теглото.теглих една 156 която идва на преглед и е по лека с 50кг. от моята

Susscrofa
03-07-2008, 13:17
Исках да кажа, че разликата не е чак толкова голяма както е например между 1.6 и 1.8. там наистина се усеща яко.

aex
03-07-2008, 14:44
Исках да кажа, че разликата не е чак толкова голяма както е например между 1.6 и 1.8. там наистина се усеща яко.

Е не съм и казал такова нещо. Аз 1.6 не съм барал и ще гледам да пропусна :D Той според мен си е някакво недоразумение с цел данъчни облекчения или нещо подобно. Не че не върви, но просто на имиджа който търси алфа не подхожда. (мое мнение)

Novachev
03-07-2008, 16:46
Поне според хартиените данни, на сайта на диджитал, 2.0 пак си върви по-добре от чипната 1.8 :roll: . При мене лично, без чип, много слаба идва като се натовари. Или поне на мен ми идва много слаба, а съм карал доста 2.0 и определено разликата не е малка.
Tакае според диджитал ускорението е 9,0 от 0-100 (предполагам че изчисляват ускорението с някаква програма и залагат скоростите да се превключват на 7000 примерно това означава че с 1,8 ще трябва да смениш при разгона от 0-100) след чипа но на практика поради премахването на прекъсвача(8000) скоростите на 1,8 стават със същата дължина като на 2,0 и смея да твърдя че ускорението след качествен чип на 1,8 е еднакво с това на 2,0 само дето чипнатата 1,8 върви по добре в ниските. а и по техни данни след чипа 1,8 трябва да е 158к.с. но това се доказва само на динотест, другото е само приказки.
А при сравнение на 2.0 и 1,8 сток без ремап 2,0 си навървява повече няма какво да се залъгваме.

Novachev
03-07-2008, 16:47
Поне според хартиените данни, на сайта на диджитал, 2.0 пак си върви по-добре от чипната 1.8 :roll: . При мене лично, без чип, много слаба идва като се натовари. Или поне на мен ми идва много слаба, а съм карал доста 2.0 и определено разликата не е малка.
Tакае според диджитал ускорението е 9,0 от 0-100 (предполагам че изчисляват ускорението с някаква програма и залагат скоростите да се превключват на 7000 примерно това означава че с 1,8 ще трябва да смениш при разгона от 0-100) след чипа но на практика поради премахването на прекъсвача(8000) скоростите на 1,8 стават със същата дължина като на 2,0 и смея да твърдя че ускорението след качествен чип на 1,8 е еднакво с това на 2,0 само дето чипнатата 1,8 върви по добре в ниските. а и по техни данни след чипа 1,8 трябва да е 158к.с. но това се доказва само на динотест, другото е само приказки.
А при сравнение на 2.0 и 1,8 сток без ремап 2,0 си навървява повече няма какво да се залъгваме.

aex
03-07-2008, 18:04
Да и аз това имах предвид, че вървенето на 2.0 сравнено с 1.8 е по-добро . Според мене реално тези 144 коня звучат малко несериозно и по-скоро върви като за по-малко. И добро сравнение с друг италиянски мотор е 1.8 130 коня на Фиат купе, което няма да се учудя да се развъта даже по-лесно. Иначе Петко си беше мерил колата на дино след чипа на диджитал и данните бяха с 1 кон разлика и 3 нютона примерно. Тоест могат да се приемат за верни.

boian
03-07-2008, 18:16
Не съм забелязал да ми се развърта бавно мотора, даже напротив

Доко
03-07-2008, 19:23
Малко късно видях темата ,но мога да споделя впечатления от чипната 156 2.0,миналата седмица КГБ ми смени софтуера и разлика има наистина , сега се развърта от 2300 оборота ,даже на пета има по добро ускорение от ниските .Не съм тествал максимална скорост , предполагам ,че ще е малко повече защото прекъсвача е на 7800.Не е като чипнат турбо дизел,но си е по добре от сток 2.0.На първа къса мивки , и после ми идват сфетофарите и трябва да спирам (тва в кръга на шегата) :D Трябва с колегата Новачев да ги замерим някой ден , ама ми дай от стероида дето си сипваш,баси от 95 октана как го направи 105 :D

Novachev
04-07-2008, 07:39
За сверки винаги готов ама с тия жокери от КГБ май ще отнеса копана. А за стероидите трябва да видя какво мога да направя. :D :D :D

mll
05-07-2008, 09:18
колега осезаема ли е разликата с чипа щото аз отдавна се каня да е чипосвам а също и спортен филтър да и слагам но се чуда дали да е конус или реплейсмънт.колега krisol при теб как е .с какъв филтър си и има ли разлика между двата.мерси предварително за инфото

...начи....след чипосване, мощността се вдига яко, а разходът пада поне с 1 литър...но това при турбо дизелите...при безинките теоретично повече от 8-10 коня допълнителни не могат да се изсмучат, а и ефектът към намаляне на разхода не е така значителен...

FreeStyler
05-07-2008, 20:24
толкова ми гори колега но това е разход 90%извънградско до 120км без настъпване иначе като настъпя си гори сериозно-твоята колко гори с такъв режим на каране-или при теб такъв режим липсва :) с 80лв бензин съм минал 390км извънградско
8/100 извънградско при спокойно каране е ОК
от предния ти пост останах с впечатление, че градско гориш толкова
и затова ми стана интересно :D Поздрави
:shock: хора не знам какво е това 8 при спокойно каране :?: верно мойто мпс е 1.4 но 8-9 гори с магистрално каране 150-190 имам само конус нищо др не е сменяно .. за сега :twisted:

Bella
06-07-2008, 00:04
чипа е около 300лв но в варна незнам каде могат да ти сложат.иначе другите колеги от варна са чипосани от колегите от софия KGB.те периодично идват в варна миналата седмица бяхя тук но уви не успях да е чипосам.мисля ще идват пак но незнам кога.пиши лично на KGB той ще ти каже ориентеровачно кога може да са тук.а някои ако знае кой чипосва в варна да свирка :wink:

то малко останаха колите без чип във Варна :lol:

цената е 300 лева и :Bolt:

ама трябва всичко по колата да ти е наред...за това ако имаш нещо за смяна по-добре преди това го оправи.

Пишете на Петко (KGB) човека е много точен и ще ви обясни...пък ако го поканите на плаж едва ли ще ви откаже :wink:

простата истина обаче е че при JTD стават чудеса след чипа...особено по-новите мотори :roll:

Напълно съгласна за ЖТД-то....моето го купих явно чипосано,защото няма как иначе да се обясни страхотното ускоряване,пушенето и най-вече вървежа на колата.
Човек който се занимава само с Алфи и кара само такива е сигурен че нещо е пипано...каза че вероятно е ровено из компютъра на колата и от там подава повече гориво което прави колата по-динамични и бърза.
В началото исках да намеря човек който да върне фабричните настройки,сега дори и не си помислям за това :)