PDA

View Full Version : страно явление от предницата



stanic
04-07-2008, 10:50
Здравейте колеги от 2 дни имам странен проблем,качвам се паля и тръгвам и много страно усещане имам под краката прави:туп-туп-туп,през равни интервали от време но не е много силно като ускоря до 100км/ч няма проблеми но на ниска скорост 40-50-60км/ч се осеща добре.
Преди да я закарам на майстор моля споделете ако сте имали същия проблем и как сте го отстранили.

От гумите според мен не е защото скоро и сложих нови.

Първата ми кола беше Фиат Регата и имах подобен проблем и след време правих някъв голям лагер в деференцияла.
Дали може да е същия проблем?

EMo0o
04-07-2008, 11:38
Усеща ли се и на волана това "туп-туп" :?:

TaNo
04-07-2008, 11:47
Усеща ли се и на волана това "туп-туп" :?:

Да данеби да е от крива джанта :roll: ма то пак след 50-60 км пак ще се усеща

stanic
04-07-2008, 12:16
Усеща ли се и на волана това "туп-туп" :?:

Не грам само отдолу под краката все едно минавам през малка дупка постояно
Много е страно

EMo0o
04-07-2008, 16:11
Усеща ли се и на волана това "туп-туп" :?:

Не грам само отдолу под краката все едно минавам през малка дупка постояно
Много е страно

Ахам , аз викам да не е заминало някое каре ... ами не знам :? Да нямаш буза на някоя от гумите , гледа ли? :?:

stanic
04-07-2008, 16:44
абсолютно всичко по гуми и джанти от вън и от вътре нема и нищо

според мен не е от каре що знаеш в завой на ляво и на дясно ще трака.
май след майстора ще си покаже най-добре.

EMo0o
04-07-2008, 16:59
абсолютно всичко по гуми и джанти от вън и от вътре нема и нищо

според мен не е от каре що знаеш в завой на ляво и на дясно ще трака.
май след майстора ще си покаже най-добре.

Да .. :) Дано не е нищо сериозно ;) Междудругото какво направи с машинката за стъклото?

stanic
04-07-2008, 18:50
ако ти кажа ще паднеш ще ти пиша довечера на лс :brickwall:

EMo0o
04-07-2008, 19:06
ако ти кажа ще паднеш ще ти пиша довечера на лс :brickwall:

Ок ;)

valjo
05-07-2008, 09:06
ако е вътрешното каре, то няма да трака по завой
а точно както си описал

EMo0o
05-07-2008, 10:28
ако е вътрешното каре, то няма да трака по завой
а точно както си описал

Значи има вероятност да съм познал :D

stanic
05-07-2008, 11:09
май сте прави и двамата :brickwall: много гадна работа званях сутринта на моя майстор и той това вика ,ще погледна следобяд дали са здрави маншоните и на двете карета,щото ако не са е ясна работата :priest: :calc:

stanic
14-07-2008, 09:16
още не е оправен проблем но се откри вътрешното каре на голямата полуоска.
тези дни ще бъде отстранен. само да си взема карето и откриха нещо дуго което малко ме плаши май и рейката е заминала та и нея,а къде може да се рециклира? някой знае ли :roll:

valjo
14-07-2008, 12:51
още не е оправен проблем но се откри външното каре на голямата полуоска.
тези дни ще бъде отстранен. само да си взема карето и откриха нещо дуго което малко ме плаши май и рейката е заминала та и нея,а къде може да се рециклира? някой знае ли :roll:той Коки я рециклира неговата ися хич май не е добре

така че ако не ти затяга волана, по добре не пипай ...

stanic
14-07-2008, 14:09
още не е оправен проблем но се откри външното каре на голямата полуоска.
тези дни ще бъде отстранен. само да си взема карето и откриха нещо дуго което малко ме плаши май и рейката е заминала та и нея,а къде може да се рециклира? някой знае ли :roll:той Коки я рециклира неговата ися хич май не е добре

така че ако не ти затяга волана, по добре не пипай ...

не ми затяга колега само на едно место като въртиш има нещо дето хлопа и лек луфт, но по време на път не се усеща а само на едно место и майстора като е свалял карето каза,че там където волана влиза да върти рейката има масло и най вероятно е заминала.

Иначе за карето познахте с емо :th_up:
а някой има ли представа нова колко е :calc: цялата рейка?

valjo
14-07-2008, 15:46
...
а някой има ли представа нова колко е :calc: цялата рейка?

4 цифрена сума .... :horror: :horror::horror:

stanic
14-07-2008, 15:51
ууааааааааооооооооооо :shock: :shock: :shock:
ами май ще я покарам така малко и ще видя ко ще правя да съберем кинти и ще я опрайм нема начин.

EMo0o
14-07-2008, 15:52
...
а някой има ли представа нова колко е :calc: цялата рейка?

4 цифрена сума .... :horror: :horror::horror:

Поряза го... :?

leshoiad
14-07-2008, 21:04
Тва си е вътрешно каре. Аз моето го отварях в събота поради абсолютно същата причина. Усеща се при 50-60км. Единият от лагерите на карето ми си е заминал. Като решиш да купуваш сподели ако обичаш цената. Мога да ти дам временно решение както аз направих, не заради друго ами защото беше събота и нямаше къде да търся каре а пък цилиндъра беше вече отворен. Тези номера ги прилагаме в казармата като имаме течове по редукторите ;). Ще ти замре за малко лпането ма си е временен вариант. Отвори цилиндъра, натъпчи го с графитна смазка и талашит и си готов.

stanic
02-08-2008, 12:29
Тва си е вътрешно каре. Аз моето го отварях в събота поради абсолютно същата причина. Усеща се при 50-60км. Единият от лагерите на карето ми си е заминал. Като решиш да купуваш сподели ако обичаш цената. Мога да ти дам временно решение както аз направих, не заради друго ами защото беше събота и нямаше къде да търся каре а пък цилиндъра беше вече отворен. Тези номера ги прилагаме в казармата като имаме течове по редукторите ;). Ще ти замре за малко лпането ма си е временен вариант. Отвори цилиндъра, натъпчи го с графитна смазка и талашит и си готов.


мерси колега,но предпочитам ново да е днеска проверявах в Т&Нкар ама го няма с поръчка,даже го няма и като категория, в Александър също само с поръчка егати и работата.:shock:

leshoiad
06-08-2008, 06:30
Няма и да го намериш с поръчка без поръчка все тая. Шибана работа!!! Оказа се че го предлагат само комплект с полуоската, а тя струва 500 евро. Така, че най-добре от моргата. При мен се оказа др. нещо. Голям късмет. Сетих се че на времето имах подобен проблем с БМВ-то и беше от гумите. Завъртях гумите лява-дясна и лопането се измести. Като вдигнах на крик колата се оказа че има балон на челото на гумата. Купих нови и всичко си дойде на мястото.

stanic
06-08-2008, 09:27
Няма и да го намериш с поръчка без поръчка все тая. Шибана работа!!! Оказа се че го предлагат само комплект с полуоската, а тя струва 500 евро. Така, че най-добре от моргата. При мен се оказа др. нещо. Голям късмет. Сетих се че на времето имах подобен проблем с БМВ-то и беше от гумите. Завъртях гумите лява-дясна и лопането се измести. Като вдигнах на крик колата се оказа че има балон на челото на гумата. Купих нови и всичко си дойде на мястото.

:shocked::shocked::shocked:
500 евра егати ти поне добре си се разминал.Няма начин ще се поръчва ама по натам явно ще е! :whistle:

Коки
15-08-2008, 23:44
той Коки я рециклира неговата ися хич май не е добре

така че ако не ти затяга волана, по добре не пипай ...

Не са ми я рециклирали, смениха ми хидравличната помпа с втора ръка или рециклирана - не знам точно. Миналата седмица ми сложиха чисто нова помпа и вече въртя волана с една ръка и паркирам като цар :)

p3shku
21-08-2008, 18:07
Колеги, аз имам сходен проблем.... По принцип нещо ми вие от предна дясна страна (най вероятно лагер), но от скоро колата почна да подскача нагоре надолу при по ниска скорост... просто се клатушка лекичко... някаква идея от какво може да е. Смисъл знам че не сте врачки тука но това дали е симптом на карето?

Lucky
22-08-2008, 09:15
Колеги, аз имам сходен проблем.... По принцип нещо ми вие от предна дясна страна (най вероятно лагер), но от скоро колата почна да подскача нагоре надолу при по ниска скорост... просто се клатушка лекичко... някаква идея от какво може да е. Смисъл знам че не сте врачки тука но това дали е симптом на карето?

Не е. Симптом на карето е щракането и оставането на място в един момент:cry:

stanic
22-08-2008, 09:21
меже и да е карето отиди на майстор според мен там е истината,защото е изнервящо да се кара така аз сега ще взема каре с полуоската втора употреба от една ударена алфа и 100% ще го сменя.Много е досадно.:brickwall::brickwall:иначе с поръчка ново е скъпо доста а при мен е на дългата полуоска а там случея е особен.:wink::wink: