PDA

View Full Version : не само ние сме кретени ;)



търтей
13-10-2005, 15:49
Изследване във Великобритания установи, че около 6 млн. водачи не знаят къде се сипва масло, откъде се мери нивото му, а още по-малко – къде е резервоарът за чистачките.

6 милиона англичани не са виждали капака на двигателя отворен

Изследване във Великобритания показа, че около 6 млн. шофьори не са запознати с най-простите агрегати, намиращи се под капака на двигателя. Тук не става въпрос за детайлно познаване на устройството на мотора и частите му (ако се наложи, основната част от изследваните ползват специализирана помощ). Изследването е било насочено към това, знае ли водачът как да налее и да провери нивото на маслото, къде се налива течността за почистване на прозорците и радиатора.
От участвалите в анкетата 79% отговарят на поставените им въпроси, докато останалите 21% нямат никаква представа. Половината от сгрешилите бъркат радиатора с резервоара за чистачките, а 3% от всички участвали в изследването биха направили опасната грешка вместо вода или препарат за почистването на прозорците да налеят моторно масло (не биха стигнали далече!). Два процента от всички анкетирани доста бързо биха блокирали двигателя си, защото вместо масло биха сипали вода или антифриз.

Venci
13-10-2005, 16:15
Да живее check contrоl-а

търтей
13-10-2005, 16:18
Да живее check contrоl-а
псолютно
като ти свърши водата за 'истачките викаш пътна помощ :roll2:

Alfa User
13-10-2005, 17:04
Ма вий кво се чудите ... хората са на принципа hop'n'drive - демек - скачай у колата и ритай газта. Да не мислите, че някой от тях си цапа ръцете да се рови по двигателя както правим ние ??? Хората карат, докато нещо не стане - после завличат колата в моргата и си вземат нова. А ние кат се докопаме до "старата" си удряме гъза в тавана...

BatVas
13-10-2005, 17:35
Както казва баща ми " Ти си каруцар" нищо не разбираш по колата, само караш - ама се опитвам да се уча. :frown: :? :?
Ама е тия са каруцари - аз съм отварял капака и други елементарни операции :) :D :D

Venci
13-10-2005, 18:36
Както казва баща ми " Ти си каруцар" нищо не разбираш по колата, само караш - ама се опитвам да се уча. :frown: :? :?
Ама е тия са каруцари - аз съм отварял капака и други елементарни операции :) :D :D


Ми ти ако искаш да се научиш наистина си вземи една Джулиета и за една година всичко ще ти е ясно :hehehm: .