PDA

View Full Version : Аларма



bluesolei
07-07-2008, 17:26
Здравейте,преди два дни си взех 156,и немога да разбера има ли аларма/значи има на колонките горе на предното стъкло датчиците,има диод на волана,но нямам идея как работи и дали се активира/доколкото разбрах от продавача и той не знае много под предният какпак има някаква кутия и ми каза че там се врътвало някъв ключ/впрочем ми даде две малки ключета които незнам за какво са предполагам за достъп до софтуера на колата!!!Има ли някъде литература за тази кола!

Old Fox
07-07-2008, 18:35
Има, а има и търсачка. :!: Двете ключета най вероятно са за фабричната аларма, "ключалката" им е при бушоните в купето.
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 7&start=15 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=20247&start=15)

mariu6
27-12-2008, 22:53
Здравейте колеги! Мисля че аз съм най-новия съфорумник и най-новия притежател на кола алфа ромео. Извинете ме предварително че пиша тук, но прочетох ,че когато има тема по даден проблем не трябва да се създава нова такава. Проблема ми е следния: наскоро(преди 2 дена) си закупих алфа ромео 156. Всичко и е наред освен чипа на ключа(ключа и дистанционното на алармата са едно тяло). Да го кажа по ясно нямам аларма(дистанционното е на две части счупено). Порових се малко в интернет и видях че за да се оправи този проблем трябва да имаш някакъв код,който върви с колата. Без него не могат да ти направят нов чип(или да поправят стария). Вярно ли е това и знаете ли подходящ сервиз ,където могат да ми помогнат с този проблем.Благодаря ви предварително.

tipo1960
28-12-2008, 19:37
Здравейте колеги! Мисля че аз съм най-новия съфорумник и най-новия притежател на кола алфа ромео. Извинете ме предварително че пиша тук, но прочетох ,че когато има тема по даден проблем не трябва да се създава нова такава. Проблема ми е следния: наскоро(преди 2 дена) си закупих алфа ромео 156. Всичко и е наред освен чипа на ключа(ключа и дистанционното на алармата са едно тяло). Да го кажа по ясно нямам аларма(дистанционното е на две части счупено). Порових се малко в интернет и видях че за да се оправи този проблем трябва да имаш някакъв код,който върви с колата. Без него не могат да ти направят нов чип(или да поправят стария). Вярно ли е това и знаете ли подходящ сервиз ,където могат да ми помогнат с този проблем.Благодаря ви предварително.Аз си купих колата с един ключ само,отидох в Динекспрес в Пловдив и си поръчах още един ключ и карта с кода по номера на рамата,и като пристигнаха ми ги програмираха и двата ключа по картата.

mariu6
28-12-2008, 20:30
един приятел оправи нещата...мерси все пак...

Bonev
29-12-2008, 11:12
един приятел оправи нещата...мерси все пак...

Кажи как!

Pepo
29-12-2008, 12:01
Аз си купих колата с един ключ само,отидох в Динекспрес в Пловдив и си поръчах още един ключ и карта с кода по номера на рамата,и като пристигнаха ми ги програмираха и двата ключа по картата.
Я сподели колко парички ти излезе процедурата.

mi6onski
29-12-2008, 17:33
До колкото съм чувал и чел из форума към 70лв излиза процедурата :)