PDA

View Full Version : Не духа студено от клиамтроника



mi6onski
07-07-2008, 23:12
Прочетох маса теми п този проблем и гледам хиляди възможни причини, за да не духа. Та реших и аз да кажа при мен как е и ако се налага профилактика да ми дадете съвет в Стз къде да ходя
Та значи съскаше си климатроника като го пусна, но днес в голямата жега забелязах, че почна да духа все едно е изключен или изключен включен все едно и също духа. Та знчи гелдам, че най-вероятното е да трябва да се долее фреон, но видях и други възможни причини като някакви перки датчици и тем подобни
Ще ви моля за мнение по въпроса и ако е за сервиз да посочите някой
П.с Ако пак го пусна да видя дали ще бачка има ли шанс да го разваля нещо

ФЕРАРИСТ
07-07-2008, 23:18
Значи по пряката където се отива за затвора, само че продължаваш още направо, стига се до някакъв голям портал, и там след портала първата наляво и най последната надясно...ако има някакъв пазач или пазвантин там питай че е шибано.....пича е малко недружелюбен, но бачка добре и качествено....

Alffa
08-07-2008, 09:18
Здравейте колеги,
и при мен го има същия проблем.Не духа студено(климатика е зареден с фреон) и се съмнявам да не са ми блокирали въпросните клапи топло/студено.Даже понякога като пусна климатика и духа яка жега(все едно съм дал първата врътка на макс топло).И колкото и да го въртя не продухва студено.Гася,паля и духа малко по-хладно но не и както трябва да духа от един климатик.Та да питам къде евентуално ги раздвижват тия клапи(профилактика) и евентуално почистване на моторчето дето ги мести(че може и да се е наслоило количество прах по него).?И колко ли струва тая процедура.
Климатика е зареден на скоро (съска си) , филтъра за купето е сменен , но не и не.Незнам дали не е повреден(прекъснат) някой от датчиците на климатроника-външния в огледалото или вътрешния в купето.Дали ако е нефункциониращ някой от датчиците като не е на Ауто климатика има значение?

vlado_gg
08-07-2008, 09:24
............

pioneer
08-07-2008, 10:04
Да ви споделя и моята одисея с климатика :? . Колата като я купих климатика не работеше, оказа се спукана тръбичка заварка ( при Драго) пълнене с фреон + оцветител, всичко както си му е реда в РЕЯ МП (мисля че съм писъл за сервиза), до тук всичко ОК до един момент в края на месеца в който тръгнах за морето се оказа че му има нещо, не духа студено, чува се как вкл. компресора, обаче не се вклучват перките на радиатора - демек няма необходимото налягане + имаше някакво съскане от движение на газ в тръбичкта. На другия ден и съскането спря и спря да се вкл. компресора. Вчера 07.07.08 бях пак в сервиза след като установиха че пак нямам фреон, взеха да издрват от къде е изтекъл. Оказа че датчика за налягането при буксата се е спукал и там е проблем - 172 лв. нов датчик. Пълнене наново и хоп 30 атм. налягане при нормално 10 атм., т.е. има нещо запушено за сега предполагат че е абсорбатора на влага, но го нямат - евентуална доставка до няколко дни. Възможно е причината за спукване на датчика да е запушването и вдигането на много високо налягане.
Така че колеги давам ви тема за размисъл, проверявайте всичко и ходете в сериозни сервизи.

ssveto
08-07-2008, 14:45
По пътя за Еленино има един, там си оправих моя климатик и съм доволен. А на едно друго място само претупаха работата... точно тези към ремиза:) или други в този район. За повече инфо на лични, или по гсм-а :)

Seishin
09-07-2008, 21:59
Наща красавица като я купихме имаше проблем с климатроника, но един познат го викнахме и ни я "зареди" с фреон и сега климатроника е пушка 8)

Отиди при някой, който разбира от климатици и дано да не е нещо сериозно :)

ssveto
10-07-2008, 07:52
Ами то много чешити "разбират" от климатици, ама малко от тях вършат работа :lol:

ninormal
11-07-2008, 01:46
Да ви споделя и моята одисея с климатика :? . Колата като я купих климатика не работеше, оказа се спукана тръбичка заварка ( при Драго) пълнене с фреон + оцветител, всичко както си му е реда в РЕЯ МП (мисля че съм писъл за сервиза), до тук всичко ОК до един момент в края на месеца в който тръгнах за морето се оказа че му има нещо, не духа студено, чува се как вкл. компресора, обаче не се вклучват перките на радиатора - демек няма необходимото налягане + имаше някакво съскане от движение на газ в тръбичкта. На другия ден и съскането спря и спря да се вкл. компресора. Вчера 07.07.08 бях пак в сервиза след като установиха че пак нямам фреон, взеха да издрват от къде е изтекъл. Оказа че датчика за налягането при буксата се е спукал и там е проблем - 172 лв. нов датчик. Пълнене наново и хоп 30 атм. налягане при нормално 10 атм., т.е. има нещо запушено за сега предполагат че е абсорбатора на влага, но го нямат - евентуална доставка до няколко дни. Възможно е причината за спукване на датчика да е запушването и вдигането на много високо налягане.
Така че колеги давам ви тема за размисъл, проверявайте всичко и ходете в сериозни сервизи.
Да ти видят трв-то дали не е запушено с боклуци там има една цедка на високото :)

ninormal
11-07-2008, 01:49
Здравейте колеги,
и при мен го има същия проблем.Не духа студено(климатика е зареден с фреон) и се съмнявам да не са ми блокирали въпросните клапи топло/студено.Даже понякога като пусна климатика и духа яка жега(все едно съм дал първата врътка на макс топло).И колкото и да го въртя не продухва студено.Гася,паля и духа малко по-хладно но не и както трябва да духа от един климатик.Та да питам къде евентуално ги раздвижват тия клапи(профилактика) и евентуално почистване на моторчето дето ги мести(че може и да се е наслоило количество прах по него).?И колко ли струва тая процедура.
Климатика е зареден на скоро (съска си) , филтъра за купето е сменен , но не и не.Незнам дали не е повреден(прекъснат) някой от датчиците на климатроника-външния в огледалото или вътрешния в купето.Дали ако е нефункциониращ някой от датчиците като не е на Ауто климатика има значение?
Колега ,ако имаш прекъснат датчик ток до компресора няма да отива :) Как съска климатика ???? Когато няма достатъчно количество фреон съска в изпарителя :)

mi6onski
11-07-2008, 18:06
днес ходих при един видя го каза, че нямало достатъчно газ сложи, сложи и озветител и сега нарпаво ме замрази :P каза ако спре да духа да идем да видим къде е спукано :wink: взема ми 60 пара и за 30мин беше готово

ssveto
11-07-2008, 21:11
Тоя оцветител на един малак теч нищо няма да видиш. Е с него открих, че ми изтича от сервизния клапан и сменихме на единия иглата :)

emil georgiev
11-07-2008, 21:42
Здравейте колеги,
и при мен го има същия проблем.Не духа студено(климатика е зареден с фреон) и се съмнявам да не са ми блокирали въпросните клапи топло/студено.Даже понякога като пусна климатика и духа яка жега(все едно съм дал първата врътка на макс топло).И колкото и да го въртя не продухва студено.Гася,паля и духа малко по-хладно но не и както трябва да духа от един климатик.Та да питам къде евентуално ги раздвижват тия клапи(профилактика) и евентуално почистване на моторчето дето ги мести(че може и да се е наслоило количество прах по него).?И колко ли струва тая процедура.
Климатика е зареден на скоро (съска си) , филтъра за купето е сменен , но не и не.Незнам дали не е повреден(прекъснат) някой от датчиците на климатроника-външния в огледалото или вътрешния в купето.Дали ако е нефункциониращ някой от датчиците като не е на Ауто климатика има значение?? там има един бутон ЕКОН с него се включва компресора за студено през лятото или се изключва за топло през зимата

ninormal
11-07-2008, 22:53
При 156 екон няма :) Мисля,че на 155 и по-старите ланчий го има този бутон :) На мерцедесите се слага :) Когато свети ECON просто компресора не е зацепен :)