PDA

View Full Version : Чистачки Алфа 146



Patsimir
13-10-2005, 17:54
Хора още прохождам в алфа аксесоарите и питам от каде да си купя гуми за чистачките, че мойте не чистят, та да си ги сменя. Какъв размер гуми да търся :?:
Че от високата скорост чистачките не смогват да чистят в тези дъждове :wink:
Айде до скоро

gigi
13-10-2005, 17:59
Ами в T&N има само перата и това е най подхдящият вариант. Някой колеги сменят рамената с такива от типо и си слагат нормални чистачки.

търтей
13-10-2005, 18:00
ТиН имат шампион ите според мен са най-добри
но ако искаш други във всеки мунинг магазин има пера - на метър ги продават и секви цветове

Bobo
13-10-2005, 23:30
Абе да ви кажа моят вариянт не е много приемлив за всеки ма на мен ми писна да сменям боклуци и от ТиН купих пера и незнам кво и накрая пак от ТиН си купих оригинални чистачки с рамената и забравих за случея :wink:

П.С Излизат на около 130 лв комплекта :cry:

georgyg
19-11-2005, 07:49
Вчера на паркинг в Младост ми счупиха дясната чистачка и ми идва да :spam_laser: гадните идиоти.
Мъри Алфата беше писал, че стават рамене от Темпра, а и преди това бях чел и за Типо, ама дайте повече инфо за година на пройзводство защото ми обясниха, че имало разлика. А и ако кажете от къде се пазаруват и евентуална цена това ще е добре. За италянеца знам, ама там моделите май са неизвестни :shock:

П.С. Ако някой е правил интервенцията да качи 1-2 снимки да видя как изглежда :lol:

ALFA CORSE
19-11-2005, 14:31
Какъв размер гуми да търся :?:


51 см. На Champion си има оригинален комплект за 155/145,6.

Интервацията с типовите рамена, на които се сменят чистачките не изглежда особено хубаво ... но аз като търсих имаш възможност да им сложиш Bosch Aero Twin за около 50лв и тогава изглеждат добре :) .

georgyg
20-11-2005, 16:34
Абе то ясно за комплекта пера, ама пак 18 лв за пера + 10 евентуално за рамо от италянеца и пак не е сигурно колко ще карат, затова ми беше мисълта 51 см ли трябва да са ако взема рамена от Темпра/Типо?
И най-вече къде да търся?

ALFA CORSE
20-11-2005, 20:00
Ако вземеш рамена от типо/темпра същия модел, на който се сменят само перата, разлика в чистенето ще има само ако са по-запазени.

И да пак 510мм, защото рамената са същите.

Mury
20-11-2005, 21:04
Вчера на паркинг в Младост ми счупиха дясната чистачка и ми идва да :spam_laser: гадните идиоти.
Мъри Алфата беше писал, че стават рамене от Темпра, а и преди това бях чел и за Типо, ама дайте повече инфо за година на пройзводство защото ми обясниха, че имало разлика. А и ако кажете от къде се пазаруват и евентуална цена това ще е добре. За италянеца знам, ама там моделите май са неизвестни :shock:

П.С. Ако някой е правил интервенцията да качи 1-2 снимки да видя как изглежда :lol:Става не е толкова грозно но проблема е че излизат над линията на капака и нарушават аеродинамиката и при каране с по-висока скорост започват сами да се изкачват леко по джама а и разлика в чистенето няма много-много. :wink: :wink:

georgyg
27-11-2005, 09:21
Взех нова честачка с рамо за 34 лв. от ТИН, но мисля първо да посетя застрахователите за да видя дали няма да я платят те :twisted:

valjo
27-11-2005, 09:44
Става не е толкова грозно но проблема е че излизат над линията на капака и нарушават аеродинамиката и при каране с по-висока скорост започват сами да се изкачват леко по джама а и разлика в чистенето няма много-много. :wink: :wink:

абе аз на тая тема доста си мислех, викам чай да зема да пиша ...
мойте стандартно са си над линията на капака, и не ходат никаде ?:))
може да си попаднал просто на някои с изронени шлици и за тва да не са били устойчиви ?

а аз моите накарах Румен да ми ги свали ниско долу, особено дясната, че тя много стърчеше и сега мисля че целата работа изглежда по-добре ;)