PDA

View Full Version : Покупка Алфа 156 2.0ТС Селеспеед



devilheart
08-07-2008, 17:26
Здравейте на всички, както забелязвате съм нов във форума но се надявам да се задържа. От няколко дни се чудя дали да не скоча на една алфа , взех да прочета малко тук да видим какви са отзивите относно този модел, най-много ме притесняват лошите мнения за този тип скорости на алфа, а това което гледам е точно с такива. колата иначе е внос от швейцария, цената поне според мен е доста добра спрямо другите които се продават в немското и българското мобиле, колата наистина е без никаква забележка, въпроса ми главно е какво трябва най вече да видя относно този селеспеед, също и този тип двигател приема ли добре газ/метан въпреки че съм противник на тея неща но няма как, благодаря предварително на всички :)

nikolaaaay
08-07-2008, 17:42
Колата е супер, като пътно поведение и удоволствие от карането. За скоростите зависи коя година е робота. Зная, че през 2002г. мисля, правят промени в робота и след това е по-безпроблемен. При всички случаи е яко да сменяш скоростите от волана без съединител, особено на градско. Поддръжката на колата е доста солена. Ако не си свикнал да даваш достатъчно пари за колата си, по-добре си избери друга марка. Алфа-та изисква много време и внимание.

devilheart
08-07-2008, 18:14
По принцип до сега съм подържал от така да се каже най-солените на подръжка коли, до сега карах А4 '99 2.6Q, преди това бмв 525i '93 така че не мисля относно подръжката да се изплаша кой знае колко нито пък от разхода :) просто им харесва този тип кола и най вече този селеспеед, как може да проверя робота коя година е, шото колата е 2000г така че единствения вариянт е да е сменяван за да е от читавите, пък и кво, да изкара колкото се може повече че после ше я направа нормална ръчка и готово, мисля че те са си със обикновенни механични, само треа се види кво друго треа и се дооправи ;)

nikolaaaay
08-07-2008, 18:31
Абе, те не са безбожно скъпи ремонтите на Селеспийд-а. Щом не те плаши поддръжката, прави една диагностика във Ванто или при Бобо и газ.
Просто има хора, които като чуят 40 лева за смяна нещо по колата и ще припаднат от страх. На мен моята досега ми излиза 600 лева на месец.

devilheart
08-07-2008, 18:50
600лв на месец? хах:) това ще дойде прекалено, че съм имал каръшки периоди и ми се е скапвало през ден нещо да, но пък 600лв на месец, толкоз ли лигави ще дойдат тия алфи че да се трошат толкова много? няма как да дойда до сф за диагностика до дадените сервизи, пък в Петрич няма каде да се направи читава диагностика, а майстори за слеспеед не са се родили още мисля ;)

lord_chuldarkar
08-07-2008, 19:46
600лв на месец? хах:) това ще дойде прекалено, че съм имал каръшки периоди и ми се е скапвало през ден нещо да, но пък 600лв на месец, толкоз ли лигави ще дойдат тия алфи че да се трошат толкова много? няма как да дойда до сф за диагностика до дадените сервизи, пък в Петрич няма каде да се направи читава диагностика, а майстори за слеспеед не са се родили още мисля ;)


виж има важна тема за цени на части за 156 - може да добиеш представа точно колко и какво се харчи инак 600 лв на месец е много тъпо като обяснение щото може да е за 100000км а може и за 1000 през тоя месец.

По въпроса с газта - аз съм с газ и не се оплаквам - но виж газовия раздел там даже има такива теми, само незнам как не те претисняват парите за поддръжка, а парите за гориво да. :)


инак ако приемем че нямаш никакъв късмет с колата - 250лв дебитомер и ламбда, около 2 бона окачване отпред отзад, амотртесьори и гуми, допълнително 500-600лв ремъци ролки масла и така

devilheart
08-07-2008, 19:51
Не че не ме притеснява подръжката, но чесно казано на предишни коли не съм имал особени проблеми с подръжката, колите винаги са ми били без забележки относно окачване но и не съм давал кой знае какви суми за това, а относно разхода на гориво, не ме плаши, но просто пътувам доста а и след като може да спестиш от това защо да не го направиш, инак винаги съм бил на принципа нека да гори но и да върви, шото знаете че има адски много коли които не вървят а горят мноого, този тип кола незнам дали върви кой знае колко, но ако съдим по тези 155 коня и при положение че е от италиянската школа би трябвало да върви ;)

RoMeO_156_GTA
08-07-2008, 20:12
На мен моята досега ми излиза 600 лева на месец.
Колега , би ли дал малко повече инфо . Примерно предния месец за какво похарчи 600 лв :roll:

botsos
08-07-2008, 20:46
Купувай смело. Да не ти дреме за робота. Тези твърдения за новите и старите роботи са мит. Моя робот като е от 99 година (штот колата е от началото на 00), да не би да се е счупил. Нищичко му няма. Единственото нещо което може да се иска е по - нов софт за робота (да сменя малко по - пъргаво).
П.П. Ако се качиш на Селеспийда, 100% после няма да ти се кара кола със съединител (можеш спокойно да си я ръчкаш от скоростния лост без да се притесняваш, че може да не уцелиш предавката). :)
П.П. 2 Моля те, не натискай първия път спирачката с левия крак (до сега само 1 човек на мойта кола не я е натискал с левия) :):)

devilheart
08-07-2008, 20:55
Аз по принцип много много не слушам чужди мнения, просто ги прочитам за да имам едно на ум, иначе наумя ли си нещо никой неможе да ме обори да, правя го без да се съобразявам, сега вече имам много негативни мнения относно тази кола, но въобще не ми дреме чесно казано, а за левия крак, споко, от 94год. се качих сефте на автоматик, и до сега съм наброил 5-6 коли автоматици които са си били мои, за това и се хвърлям толкова на тази кола, пък и за нашия град, че дори и навсякаде, автомата си е нещо наистина нужно и доставящо удоволствие;) е да, този автомат е модернизиран но все пак си оставя тип автомат :)

zimin
08-07-2008, 21:02
абе тва за 600-те слева е моооого пресилено.за 600 кинта ще си направя основен ремонт :lol: най-много да иска от време на време смяна на дебитомер или някой друг носачи т.н.

nikolaaaay
08-07-2008, 21:23
На мен моята досега ми излиза 600 лева на месец.
Колега , би ли дал малко повече инфо . Примерно предния месец за какво похарчи 600 лв :roll:
Моя грешка. 504 лева на месец е сметката в момента. Миналия месец съм направил каско, ГО, смяна предни долни носачи, ремонт климатик със смяна на компресор и няколко по-дребни ремонта. Не съм правил скъпи ремонти на колата, защото не е имало нужда. Ще си постна всичките разходи, като видя как се копира от ексел. Имам колата от 1 година и я взех за 5500 евро. Досега съм дал към 18300 лева за нея общо. Абе излиза скъпичко да имаш тая кола. Само за каско мошениците искат по 1000 лева годишно, въпреки че е на 6 години вече :(

devilheart
08-07-2008, 21:53
На мен моята досега ми излиза 600 лева на месец.
Колега , би ли дал малко повече инфо . Примерно предния месец за какво похарчи 600 лв :roll:
Моя грешка. 504 лева на месец е сметката в момента. Миналия месец съм направил каско, ГО, смяна предни долни носачи, ремонт климатик със смяна на компресор и няколко по-дребни ремонта. Не съм правил скъпи ремонти на колата, защото не е имало нужда. Ще си постна всичките разходи, като видя как се копира от ексел. Имам колата от 1 година и я взех за 5500 евро. Досега съм дал към 18300 лева за нея общо. Абе излиза скъпичко да имаш тая кола. Само за каско мошениците искат по 1000 лева годишно, въпреки че е на 6 години вече :(

Извинявай, ама ГО, Каско,регистраций примерно, те по никакъв начин не трябва да ги вписваш във разход и то месечен, все пак, ако ще жигули да вземеш, тези неща си вървят, говорим за разход от гледна точка подръжка на колата, обслужване и т.н., е това може да ми кажеш примено едно обслужване първоначално колко г/д излиза с хубави части става въпрос за ремъци,ролки,масла,филтри,етц. :)

Novachev
08-07-2008, 21:53
абе тва за 600-те слева е моооого пресилено.за 600 кинта ще си направя основен ремонт :lol: най-много да иска от време на време смяна на дебитомер или някой друг носачи т.н.
Чесно за 600 лв ще ти е труднод анаправиш ремонт само бутала и сегменти на АЕ са 600лв да не говорим за съпътстващите части.
Не подценявайте поддръжката на Алфата частите които слагате трябва да са качествени което в повечето случаи означава и скъпи. Няколко пъти вече съм си патил от евтини части оито в последствие съм сменял с нови скъпи. Мисълта ми е като се обслужва колата да не се пестят пари от евтини части.

nikolaaaay
08-07-2008, 22:38
За цените на частите виж важната тема в този раздел. Иначе предните долни носачи са 363лв. Моог, 208лв. от Алекс Ауто, 397лв./бр. от Аутоиталия. За моя дебитомер ми казаха 620 кинта в ТиН Кар. Надявам се, че дакато се счупи ще има и от евтините. Термостат - 50-130 лв. (Аутоиталия). Джанти оргиналдъ секънд хенд вървят 500-600 лева за 16-ки и 300 за 15-ки. :D Смяна масла и филтри - около 100 лв. Смяна ангренажен комплект - около 300 лева (не съм го сменял, ама за 145-цата 1.8 беше толко). Филтър на климатика 15 кинта от една част, 30 лв. от 2 части. Диагностика Ванто - 36 (вече май не може без ДДС), Бобо - 30. Тва са нахвърляни горе-долу някои неща.

zimin
08-07-2008, 22:49
абе тва за 600-те слева е моооого пресилено.за 600 кинта ще си направя основен ремонт :lol: най-много да иска от време на време смяна на дебитомер или някой друг носачи т.н.
Чесно за 600 лв ще ти е труднод анаправиш ремонт само бутала и сегменти на АЕ са 600лв да не говорим за съпътстващите части.
Не подценявайте поддръжката на Алфата частите които слагате трябва да са качествени което в повечето случаи означава и скъпи. Няколко пъти вече съм си патил от евтини части оито в последствие съм сменял с нови скъпи. Мисълта ми е като се обслужва колата да не се пестят пари от евтини части.

казах го просто тъка,но ако найстина отиваха по 600лв на месец...
или колегата се изхвърля или не е случил на кола :wink:

nikotm
08-07-2008, 23:22
18300 само за ремонти за една година ли?:shock: :shock: :shock: Ти от дъното на океана ли я взе тази кола :?: :?: :?:

nikolaaaay
08-07-2008, 23:43
18300 само за ремонти за една година ли?:shock: :shock: :shock: Ти от дъното на океана ли я взе тази кола :?: :?: :?:
Хахах не. Толкова са всички разходи за нея над 3 лв., откакто съм я купил, вкл. цената й разбира се. Нещо не ще да качва снимки в момента, да си постна таблицата с харчовете. Ако трябва да включа и горивото за 20к. км.... хм, ми те такситата са доста евтини, бе :D

lord_chuldarkar
09-07-2008, 10:00
е ако включваш и джантите които си сменял примерно 4 пъти щот не са ти харесали може бая над 18к да ги направиш, освен това реално разходите са 7, доколкото разбрах 11 си дал за придобиването на колата

nikolaaaay
09-07-2008, 19:04
е ако включваш и джантите които си сменял примерно 4 пъти щот не са ти харесали може бая над 18к да ги направиш, освен това реално разходите са 7, доколкото разбрах 11 си дал за придобиването на колата
Точно така. 7 000 за 12-13 месеца прави 5-600 на месец. Надявам се, че следващата година ще е по-малко. А за джантите - само 2 комплекта съм й взел засега :D

devilheart
11-07-2008, 16:31
Добре, все пак мисля да я взема въпреки негативните коментари, по принцип се занимаваме с коли и мотоциклети, главно внос германия на колите;) тази кола ми изпадна от един колега който от време на време внася от швейцария, алфата е края на 99' ако не се лъжа, климатроник, джанти хубави 16ки, нови гуми, салона е перфектен, външни забележки въобще няма, след като продадох а4-то ми трябва да си остава някоя кола с която да мога да пътувам и мисля що да не е тази, на малко под 3000 евро може да ми остане на номера, от германия е трудно на хубави пари да вземеш италиянска кола, точноо тези селеспееди ги гледах миналата седмица като бях но цените бяха доста високи, а и тук ги гледам също държат цени, та заслужава ли си тази кола да се остави при положение че ще се кара адски много или да подкарвам друга ;)

nikolaaaay
11-07-2008, 20:32
Ама откъде ги получаваш тези негативни коментари? Нали нас ни питаш в тая тема, а тук не видях негативен коментар. Ако слушаш хора, които никога не са карали Алфа, ама знаят, че италианските коли са пълен кенеф, тва е друг въпрос.

ФЕРАРИСТ
12-07-2008, 19:59
Пич ако е читава не се притеснявай за подръжката, ще ти прави кев дори да си я правиш.....аз първоначално на селеспиидка се бях спрял, но въпрлеки че правих голяма телефонна консултация с селеспиидокаращ проявих излишен стрес точно за този робот, но пък и в същия момент ми изпадна сегашното ми возило, и съм предоволен, макар че найстина нямах нищо против селеспиидка......просто такъв ми е бил късмета...пък и също е швейцарка.....има ръждичка тук там, но двг и основните консумативи са повече от перфектни......не му мисли и ако е читава я грабвай докато не са те преварили....

fiore
13-07-2008, 10:42
600лв на месец? хах:) ................а майстори за слеспеед не са се родили още мисля ;) да но има хора които доста добре знаят какво става и как работи робота. селеспийда не търпи особено много намеси освен да се сменят датчици и потенциометри.

мнението за този тип превключване на скорости съм го писал многократно, така че няма да се повтарям.
а удоволствието от селеспийда е невероятно. следващата ми алфа пак ще е със селеспийд:)

Stefan Caromov
09-08-2008, 13:34
бе да ви кажа (ама аз дъм луд инат) моята за 2 години и половина ми е излязла около 10 000 още отгоре. Ама аз съм болен случай,повечето знаят . Като се има предвид два двигателя по 2000 лева (работата не я слагам ,щот парите за работата ми се върнаха ,както и за някои от частите) ,около 2000 лева пътна помощ ( тоя с репатрака ми стана първи приятел) единия път от варна си идвахме с него,... покупки на масла - около 1000 лева(на всяко правене и ново масло),двата дадчика на робота за селеспиида(тогава само алекс ауто успяха да ми открият проблема след три дневно седене на колата )а единия дадчик беше 237 лева ,другия 247 ако не се лъжа.Така , мммм дебитомер (ама него не съм го плащал,подарък ми е от Боян Дебелия от Ванто трейд-тоя сето катастрофира с кембъла)нови свещи 240 лева,570 лева (преди една седмица) за нова предница,8 лева ,крушка на габарит (сега е изгоряла другата)400 лева ,щото един спря в мен преди година на четвърти километър с едно пежо 307... и другото съм го забравил ,ааа колата е купена за 16500 април 2006 година- 130 лева номера( контролен номер )