PDA

View Full Version : За spritmonitor.de?Малко помощ...



Satanism
09-07-2008, 18:40
Колеги...изобщо не ми е ясно как се борави с тая чудесия...вкарвам някакви данни, наистина ми се улесни смятането на разхода, но според мен не върша нещо както трябва, защото се получават разни странни цифри за разхода, а тогава, когато не пълня резервоара до капачката, изобщо нищо не отчита сайта...Или пък ако го напълня, а по някое време дозаредя, примерно изкарва 30/100 разход, а на следващото смятане-5....

Най-вече не ми е ясно положението с нивото на резервоара...и...в полетата въвеждам общия пробег и моментния пробег на колата при зареждането или при изхабяването на бензина...въобще пълна каша...а искам да го направя като хората...

http://www.spritmonitor.de/en/detail/27 ... ?cdetail=2 (http://www.spritmonitor.de/en/detail/275344.html?cdetail=2)

Ето това са ми детайлите...моля някой да ми помогне, защото хелп има само на немски, не е преведен още, а с немския изобщо не се оправям...

Bodom
10-07-2008, 09:59
Здравей колега,
първо е добре да започнеш с пълен резервоар. Пишеш колко ти е километража, колко си заредил(при първото зареждане това няма голямо значение) и че ти е първо зареждане..
От там нататък - всеки път като сипваш гориво си отбелязваш километрите в момента на зареждането. И в сайта въвеждаш само километрите (Odometer), колко гориво си сипал, парите за които си заредил и дали си напълнил догоре, или само си долял (+ другите описатели.. с какви гуми, стил на шофиране тип път по които си карал)!
Сайта смята разхода от пълно до пълно. Тоест, ако 5 пъти сипеш за по 10лв и не напълниш догоре - няма да ти показва разход - ще ти го покаже, като сипеш догоре. Погледни и моя акаунт от подписа ми. успех..

аа, и най-добре си изтрий въведените дотук данни и си ги въведи наново както трябва.

pr_00f
10-07-2008, 10:04
Yep,
Същото като Бодом - само че аз зареждам винаги само пълно пълно.
Полетата който попълвам са само trip odometer, колко литра и колко пари. Коменатари и стил на каране и другите радио бутони.

Иначе това с допълването е пълен ташак и така и не разбрах как работи. и дали работи като хората.

Mind_Control
10-07-2008, 10:09
Yep,
Същото като Бодом - само че аз зареждам винаги само пълно пълно.
Полетата който попълвам са само trip odometer, колко литра и колко пари. Коменатари и стил на каране и другите радио бутони.

Иначе това с допълването е пълен ташак и така и не разбрах как работи. и дали работи като хората.

работи си. Въпросът е в това, че може да ти даде среден разход само и единствено ако сипеш до горе! ако дозареждаш само то си го регистрира и чака да сипеш до горе, за да ти даде адекватен среден разход! Много е важно като се въвеждат данните и ако не си сипал до горе да отбележиш там иконката с половин резервоар дето е. И съответно ако си сипал до горе- тази с пълен резервоар.

Satanism
10-07-2008, 10:28
A на тая с празния каква й е функцията тогава?

А и като си попълня километрите, на които съм заредил (Примерно 146000), тогава ми изчислява трип майлиджа в неправилната клетка...

Edit:сега както съм ги направил, при следващото въвеждане трип одометъра ми остава празен, а на горния излиза дистанцията между двете... :? :?

Bodom
10-07-2008, 10:48
Yep,
Същото като Бодом - само че аз зареждам винаги само пълно пълно.
Полетата който попълвам са само trip odometer, колко литра и колко пари. Коменатари и стил на каране и другите радио бутони.

Иначе това с допълването е пълен ташак и така и не разбрах как работи. и дали работи като хората.

Точно, сайта го интересува колко е trip-а, а него си го смята сам на базата на odometer-a.. но на мен ми е по-лесно като сипя да си напиша на касовата бележка километража и да не смятам нищо.. а само да си го въведа в сайта.. иначе много натоварващо :lol:

Satanism
10-07-2008, 10:51
Taка и така тръгнах да експериментирам, надявам се да го разгадая днес :) ...принципно то си смята трип майлиджа само...просто трябва да разуча как... :?

Bodom
10-07-2008, 10:51
A на тая с празния каква й е функцията тогава?

А и като си попълня километрите, на които съм заредил (Примерно 146000), тогава ми изчислява трип майлиджа в неправилната клетка...

Edit:сега както съм ги направил, при следващото въвеждане трип одометъра ми остава празен, а на горния излиза дистанцията между двете... :? :?
Distance-а трябва да ти е попълнен !!!
така като си въвел odometer-а навсякъде.. мини с редакция през всички по хронологичен ред и въведи наново одометер-а да си сметне то само трип-а спрямо предишния запис!

Satanism
10-07-2008, 11:43
E...хубаво...сега измисли някъв разход 27/100
А идеята беше, че напълних резервоара, и след 200км го долях....

SIS
10-07-2008, 13:19
:offtopic: не искам да ви се меся, но..........за вас Excell няма ли? Няма да се чудите кое как се смята и коя думичка какво означава, защото вие ще сте си го написали :idea:

П.П. Може да си вкарате и допълнителни екстри като разход на дълъг път, разход в София, разход на село, разход на празен ход, разход на нерви, разходи по ремонти............ :)

pr_00f
10-07-2008, 13:25
Еми то там са се погрижили хората да има възможност да си опишеш всички разходи.

А и ми виж иконката в подписа - мога да дразня с разхода си маса хора , че даже и печкарите :)

Bodom
10-07-2008, 14:26
E...хубаво...сега измисли някъв разход 27/100
А идеята беше, че напълних резервоара, и след 200км го долях....
а какво ти е това зареждане с червеното хиксче ?
02.07.2008 145.453 150,0

кога от всички зареждания си си пълнил резервоара догоре ?
на първото зареждане догоре ли го напълни ?

Edit:
@SIS: Ами тази екСелска таблица къде да си я нося ? В жабката ли ?
Удобството на този сайт е, че е добре направено има си всичко необходимо и е в интеренет.. където и да си - се логваш и си записваш.. Няма да го загубиш или затриеш по погрешка.. А и може да си сложиш в подписа такава иконка.. Абе глезотийка си е.

Satanism
10-07-2008, 15:07
Не, на първото зареждане не е бил догоре...
Х-чето е за невалидно, защото колата е форсирана на едно място доста време...няма смисъл да отчитам каквото и да било.
Резервоара е пълнен докато изключи пистолета на последните 3 записа.
45, 17 и 47л.

Bodom
10-07-2008, 15:58
Е 10 литра ли си изхарчил на място ?!
Междудругото тези 27л/100 ти идват от зарежданията след хиксчето..
Мен ако питаш ги затрий първите записи и остави това зареждане дето си напълнил резервоара догоре за пръв път като първо зареждане.. така или иначе от тези частични зареждания няма как да извадиш информация за разхода на гориво :roll:

Междудругото я си направи експеримент да промениш хиксчето на непълен резервоар да видим какво ще покаже тогава на реда дето сега пише 27на100

SIS
10-07-2008, 16:02
@ pr_00f: Така си е, но като си го правиш ти можеш да си сложиш каквито си искаш сметки + в същия файл можеш да си направиш и история с ремонтите и консумативите и............в един файл е пълната история на колата ти. Иконката е добра идея и за нея нямам алтернатива :) .

@Bodom: къде да го носиш.........ами........на телефона, на МП3, на PC, на лаптота ти, на мейла ти, принтиран, абе.........където се сетиш. Удобството е, че ще е направено както си го искаш (не както някой друг го вижда), има си всичко необходимо + още много неща, които за теб са важни.......абе глезотийка си е. Удобство е и това, че където и да си, само се логваш на лаптопа и си го попълваш. Ще можеш да си го попълваш и ако си без интернет и няма да си загубиш всичко ако утре немците преценят, че тоя сайт вече нема нужда да съществува.

П.П. Не ме разбирайте погрешно - не се опитвам да ви наложа да си направите нещо сами. Посто предложих алтернатива на колегата, който явно не харесва начина, по който работи въпросния сайт.

Bodom
10-07-2008, 16:11
@SIS: Абе ясно е, че и двата подхода си имат + и - . Въпрос на избор е, няма смисъл да спорим 8)

@Satanism: Леле ти как го постигна тоз последния разход от 8.3 в града ?!?! :shock: И то в София предполагам ?

Satanism
10-07-2008, 16:13
чип+каране предимно в малките часове на денонощието+ олекотяване на ходилото на десния крак :roll: :P
Принципно ми е около 9..и малко в София нормално :)
Айде..оправи се като го махнах :P

Bodom
10-07-2008, 16:44
Браво! То сега пак не е точно, но поне разликата от истината е малка..
защото сега предполагам е хванало всичкото изминато разстояние след първото зареждане и всичкото сипано гориво след първото зареждане - за да калкулира този разход.

The_Game
10-03-2009, 01:06
Значи за да ми изчисли разхода трябва да заредя догоре ??

http://www.spritmonitor.de/en/detail/212255.html


Или трябва да изтрия всичко и чак когато заредя догоре тогава ?

Еми по добре да си ги смятам с елката, като си знам, че почнах от почти празен резервуар зарежданията :)