PDA

View Full Version : помпа съединител



svilen132
10-07-2008, 12:05
Някои може ли да ми разясни как се сваля помпата на съединителя(тази под педала) има ли нещо специфично и дали няма да освина всичко при махането.Причината да е свалям е че преди няколко дни забелязах че педала потъва и трябва да го връщам принудително,та предполагам че е от нея защото съединителя е на около 1000 км.,ако някои има други предположения ще се радвам да ги сподели :D
Поздрави

bager
10-07-2008, 12:20
Приятелю, копирай си заглавието на темата и го пейстни в търсачката, ще останеш изненадан. Има толкова много писано по въпроса. Успех!

JAMAL
10-07-2008, 12:49
При свалянето няма нищо специфично, шанса да нацапаш е доста голям, но ако подложиш нещо от долу, нямаш никакви проблеми. Педала постоянно ли потъва или на моменти. Възможно е да дърпа въздух отнякъде...Писах скоро как разреших подобен проблем.

svilen132
10-07-2008, 12:52
интересува ме много ли спирачна течност ще изтече от там.А педала потъва само от време на време,няма изтичане на течнос и мисля че е точно от тази помпа

JAMAL
10-07-2008, 12:58
За колко, не мога да кажа в количество, но достатъчно да ти заминат стелките. И аз си мислех, че е горната помпа, но оказа се че си е ОК. Знаеш ли откъде се обезвъздушава системата?

svilen132
10-07-2008, 13:02
еми мисля че под стоиката на акумулатота се обезваздушава съединителя от там и помпите предполагам

svilen132
10-07-2008, 13:04
а и ако е сваля как да разбера че си е отишла??? :shock:

JAMAL
10-07-2008, 13:11
Дано само при дизела не е по различно, но системата се обезвъздушава при входа на маркуча при двигателя. Предполагам, че ако запушиш помпата и я напънеш и си прави налягане, значи е ОК.

svilen132
10-07-2008, 14:03
а къде е този вход при двг :shock:

JAMAL
10-07-2008, 14:16
Най-добрия вариант е да проследиш маркуча, който излиза от горната помпа и влиза на въпросното място. Не знам при теб как е разположението, нека някой с дизел да каже дали е същото....

svilen132
10-07-2008, 22:35
аиде колеги,няма ли някои с дизеларка дето е имал такъв проблем и знае за какво става на въпрос :D

svilen132
10-07-2008, 22:36
аиде колеги,няма ли някои с дизеларка дето е имал такъв проблем и знае за какво става на въпрос :D

svilen132
11-07-2008, 16:00
явно никои нее имал този проблем,или пък никои не разбира :?:

radop
11-07-2008, 18:40
явно никои нее имал този проблем,или пък никои не разбира :?:
Колега, колега, отдавна никой не помага тука, искат да ходиш по майстори, щото иначе ше фалират. Като си вземах алфата ми викаха - много добър форум имат и аз се подлъгах. А ся идеята е да ходиш да даваш пари. Тва е като форума на адвокатите, имат форум, а па никой не дава безплатен съвет. България, кво да ти кажа, тука и форум даже не знаят кво значи като дума... Колкото неща съм питал, никой не ми е отговарял точно. Тва е истината. Така че по-добре си иди на майстор, тука помощ...

svilen132
11-07-2008, 18:52
колега,колега от такива пишман маистори за 1000 км смених 2 комплекта съединитела Валео за по 700 лв с работата и един път смених маховика,щот никои не знае че съществува такова нещо като помпа на съединителя.От скоро взе да ми потъва педала,и като го издърпам с крак си е перфектен,та като се вгледах забелязах че оная джаджа под педала издава едни странни звуци кат потъне педала,и съм решил сам да си я направя ако някои сподели как става де.Поне няма да ме е яд ако аз си я разсипя :D

svilen132
12-07-2008, 00:37
епа ако някои знае ша му дам некои лев да каже как се сваля,че аз на маистор няма да ида,по добре сам да си я сасипа отколкото някои да се учи на колата ми :D

svilen132
12-07-2008, 11:39
аиде заклучваите темата,оправих я :D

ivanimex
02-11-2008, 19:11
Аз имам същия проблем от 2 дни. като го натисна се връща до 1/3 - половината и остатъка го издърпвам с крак. Вчера бях при "Вили&со" в Бели Брези и той (не мисля че въобще е проверявал нещо) реши че е горната помпа (лагер помпа), която била в скоросната кутия и работата била много. Та да не отваря така и да ми взема пари само за смяна помпа (около 200 лв за труд) да си карам така. Той и съединителя ми бил твърд (аз пък защо не съм го усетил) и скоро до 1-2 месеца ще трябвало да се сменя, да дойда и да сменим и него и помпата когато съвсем закъсам.
ПРАВ ЛИ Е ВИЛИ?
Аз не мисля че мога да карам така 1-2 месеца. Това да не е каруца. Утре смятям да ходя в нов сервиз.
Имал ли е някой подобен проблем? Какво е сменил и колко му е струвало?
Дали да оправям веднага или наистина да карам така и да чакам да се скапа и съединителя та да сменям всичко заедно?

Pepo
03-11-2008, 09:21
аиде заклучваите темата,оправих я :D
Ами напиши как си я оправил, де

коков
03-11-2008, 11:12
Колега незнам на дизела дали е така макар че карам такава.Но принципа на тези помпи е един и същ .Вътре в помпата има едно бутало на което са закачени едни уплътнителни гумички които се износват с течение на времето и ако не си я карал много в това състояние може да се оправи като се сменят тези гумички.Незнам дали се продават само гумички но има фирми които ги правят.На един мой приятел му се случи същото на маздата и претършува всички магазини и не успя да намери такива гумички .В Пловдив има един викат му Шкодрата има работилница някъде зад Новотела в една тясна уличка .Отидохме там и по старите човека направи нови за около 20 минути и вече две години няма проблеми с помпата.