PDA

View Full Version : тресене при стартиране



triada
11-07-2008, 08:51
Колеги дайте съвет за следния проблем.Не се случва постоянно,даже рядко.При стартиране започва да тресе зверски все едно е на един целиндър,гася е веднага паля пак и всичко е наред.Нямам загуби на антифриз нито на масло........Да добавя че алфата е чипната и нямам проблем с вървнето и.Бях правил преди месец диагностика нямаше нищо.Лошото е че днес ми направи проблема два пъти един след друг,и после пак никакъв проблем. :frown:

Alagar_
11-07-2008, 10:53
Някоя дюзичка.И на мен ми го прави ама само след дълъг път.С наща нафта е така.Ако искаш сложи добавка ама според мен няма да има ефект. :D

triada
11-07-2008, 15:32
мерси за инфото, навярно е така днес като покарах малко (и я понастъпах)за момент ми светна индикацията на таблото - дюзичката.

nightfoxhu
12-07-2008, 11:17
дали е възможно същия проблем да го има и на бензинка? че имам подобни оплаквания?

to_lose_HEART
12-07-2008, 11:52
да и при мен се получава доста често напоследък. пали и започва цялата да се тресе и стои някъде на 200-300 оборота направо имам чуството че ще ми паднат капаците и вратите гася и при повторно палене всичко си е ОК.
Откакво може да е това

triada
12-07-2008, 15:38
ммм това ме води на мисълта че проблема едвали ще е в дюзите след като го прави и при двата вида двигатели.Тука трябва да се изкаже някой компетентен ако има желание.МРАЗЯ ДА ИМАМ НЕЩО ПО КОЛАТА КОЕТО ДА НЕ Е НАРЕД. Не искам да ходя по разни псевдо майстори дето започват с израза " НЯМА ПРОБЛЕМ........".

triada
12-07-2008, 15:43
А възможно ли е от чип-тунинга електрониката да се шашка понякога?При вас имали някакви правени екстри?

to_lose_HEART
13-07-2008, 00:57
по моята не е пипано абсолютно нищо
има ли вероятност проблема да е в дебитомера :?:

triada
13-07-2008, 07:00
Ами не ми се вярва , разхода ми градско е 8-9/100 , и колата си върви.

VladoG
27-07-2008, 12:10
и аз имах подобен проблем.
при потегляне трябваше да се форсира повече. ако не подадях достатъчно газ се получаваше същата ситуация - на около 500 обор. тресеше цялата кола. ни да угасне ни да стабилизира ниските обороти.

след смяна на дебитомер е ок. повече не ми е правила така.

robkobg
27-07-2008, 23:09
и аз имах подобен проблем.
при потегляне трябваше да се форсира повече. ако не подадях достатъчно газ се получаваше същата ситуация - на около 500 обор. тресеше цялата кола. ни да угасне ни да стабилизира ниските обороти.

след смяна на дебитомер е ок. повече не ми е правила така.

Търси проблема в дюзи, тампони двигател, маховик.:roll:

VladoG
28-07-2008, 10:42
Че защо?

Повече не е правила така след смяна на дебитомера. Проблема се оказа от него - лъжеше сериозно компютъра и двигателя не работеше както трябва.

п.п.Описания проблем беше на празен ход на двигателя.

RPWWD
30-07-2008, 14:33
Колеги дайте съвет за следния проблем.Не се случва постоянно,даже рядко.При стартиране започва да тресе зверски все едно е на един целиндър,гася е веднага паля пак и всичко е наред.Нямам загуби на антифриз нито на масло........Да добавя че алфата е чипната и нямам проблем с вървнето и.Бях правил преди месец диагностика нямаше нищо.Лошото е че днес ми направи проблема два пъти един след друг,и после пак никакъв проблем. :frown:

Сипи 2-3 литра бензин и ще си попрочистиш дюзите.

triada
04-08-2008, 08:50
Благодаря за съветите,но нещо ме кара да си мисля че не е от дюзите.Преди няколко дена забелязах че женами като стартира двигателя задържа ключа докато запали (говоря за около 2 секунди) и при нея проблеми няма. Явно аз сам се отпуснал (винаги съм я палел само с чукване на ключа).Пробвах няколко дена със леко задържане на ключа и вече няма проблем. Странна работа.

didiod
04-08-2008, 10:37
същия проблем го имам на мотор 1.8 бензин,дори ходих в една авто къща и гледахме 156 пак 1.8 и човека като чукна да запали и тя пак тресеше така :screwy: чукна втори път и тя заспа 8)

ivo_red
04-08-2008, 18:31
Баси, има ли Алфа дет всеки път да пали от раз?

oem
04-08-2008, 18:37
Има има!

to_lose_HEART
04-08-2008, 20:52
аз на мойта да взема да и сменя свещите ли може пак и да се оправи, но като си помисля че трябва да се изръся 300 лева и ме заболява главата, когато е топла нямам никави ядове освен Че напоследък усештам сякаш лек спад в мощноста

ШТ????:horror::nuke::horror:

Jiji
10-09-2008, 09:09
Аз имам същия проблем един месец след като я купих!
И до момента незнам от какво е?!
Понякога тресе много за секунди, понякога пали от първия път без никакви забележки...... Направо съм в потрес.:heavy_cry:

oem
10-09-2008, 09:25
Странното е, че при повечето от нас проблема се появява малко време след като се купи колата. И при мен първия месец нямаше проблеми.

Jiji
10-09-2008, 09:43
Най-много ме притеснява това, че докато разбера от какво е-проблема може да стане по-голям /по-скъп/!

Susscrofa
10-09-2008, 10:18
При мен се оправи тресенето само с почистване на дросела. :drinking:

Jiji
10-09-2008, 11:27
От понеделник ще имам време да я карам по сервизи и майстори, но къде, при кой и точно кога незная!

nikotm
10-09-2008, 13:56
Баси, има ли Алфа дет всеки път да пали от раз?

Има,вече има.И моята беше така но от един месец вече пали от раз.Въртиш ключа и 1200 оборота,подаваш газ и тръгва.Сега вече мисля за чип,и като заделя пари ще и сложа.

trustworthy
10-09-2008, 17:25
Разликата м/у бензинов и дизелов двигател е достатъчно голяма, за да се търси универсална причина за проблема. Дайте да не смесваме понятията! ;)

Колега Триада, ходи ли да ти прочетат каква грешка е изписала след светването на дюзата?
Това дали задържаш или не ключа не ми се вижда логично да 'подпомага' запалването на всички цилиндри. Реално, след като се е развъртял коляновия вал, и е запалил поне един от цилиндрите, ако има горивоподаване към останалите, няма причина да не пламнат и те.
Аз не съм имал подобен случай. Или пали, или, ако не задържа достатъчно дълго ключа, не запалва.

Jiji
01-10-2008, 13:40
Е водих моята хубавица в Мегатрон и на диагностика нищо непоказа,:big_bow_down: но ме посъветваха да я покарам с добавка REDEX. Сега ще видя дали всичко ще е наред?!:big_bow_down:

Доко
01-10-2008, 15:23
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=20641

AutoTeamVercelli
03-10-2008, 03:10
И аз го имах тоя проблем с тресенето паля и тр тр тр тр на някакви мизерни обороти и изведнъж бръм на 1500 и после падат обаче я закарах да и изчистят дросела и край от тогава няма такива шашмалогий:handshake:

digitalundgrd
03-10-2008, 03:35
Значи при мен го прави това само като е студено (под 10 градуса) Примерно рано сутрин и късно вечер... Преди на бензин като я карах нямаше такъв проблем, но след слагането на ГИ започнаха тези симптоми...Паля и тя се мъчи 1-2 секунди и аха да загасне, но се съвзема...и заковава 1200 оборота...Странно ми е, защото автоматично всеки път паля на бензин и няма логика газта да ебава нещо!??

Ще трябва да отида при човека дето ми сложи газ-та да видим дали нещо може да се направи по въпроса....:phone:

triada
03-10-2008, 23:06
ами при мен проблема го няма от както задържам ключа около секунда повече. А относно свтването на дюзичката става всеки път при разтоварване на турбината ( да не забравяме че колата е чипната). Закачам я на диагностика почти постоянно - грешки няма.

nikolaaaay
04-10-2008, 00:43
[QUOTE] и няма логика газта да ебава нещо!?? [QUOTE]
Има логика. Точно от ГИ е.

ФЕРАРИСТ
04-10-2008, 11:48
Баси, има ли Алфа дет всеки път да пали от раз?
Има, има......ама бяха ядове......:thumbup:

digitalundgrd
04-10-2008, 11:59
Има логика. Точно от ГИ е.


Колега може ли да обясниш малко:thumbup:

nikolaaaay
04-10-2008, 21:42
Колега може ли да обясниш малко:thumbup:
Ами Алфите на газ, които нямат този проблем не са много. Вероятни причини: дефектен комп на ГИ, неподходящ модел ГИ, запушени дюзи. За последното не го смятам за мн. вероятно, щото при мен го прави понякога, а после с месеци проблема го няма. Обикновено помага: бензин 100 октана, често каране на бензин, точни настройки на ГИ.
Все още не успявам да разреша проблема напълно, въпреки че след последните настройки от хората на БСМ КарГаз положението е значително по-добре. За 2 месеца палеше трудно само 2-3 дни (поредни). Сега й бая сутрин, като чакам на контакт минутка преди да запаля и е ок, ама докога - не знам. Зимата ако се влоши ще си карам на бенз. И без това цената на газта е добра само лятото.

ФЕРАРИСТ
04-10-2008, 22:15
Все още не успявам да разреша проблема напълно, въпреки че след последните настройки от хората на БСМ КарГаз положението е значително по-добре. За 2 месеца палеше трудно само 2-3 дни (поредни). Сега й бая сутрин, като чакам на контакт минутка преди да запаля и е ок, ама докога - не знам. Зимата ако се влоши ще си карам на бенз. И без това цената на газта е добра само лятото.
На газ ти пали нали?????
Аз съм с със същия ГИ Еку, същия софт, БСМ също, но да чукна на дърво досега никакви ядове.......

nikolaaaay
04-10-2008, 23:04
Е как на газ? Винаги пали на бенз. На газ не може, даже и аварийно да запали. Ако свърши бенза нема мърдане.
Щом при теб е ок, значи може моя комп на ГИ да се ебава, а пък и моят двг е ЦФ3 с 3 сонди. Абе, сега е по-добре с новите настройки, ама и много харчи. 14 градско с клима. Без клима 12,5-13. Извънградско 11.

ФЕРАРИСТ
05-10-2008, 10:49
Верно че е малко повече горенето.......питах лаишки на какво пали, щото по обяснението сякаш човек може да помисли че тресе от газовото, щото пали на него.....иначе не виждам ако на бенз е кофти паленето доколко газта може да е намесена.....

nikolaaaay
05-10-2008, 22:02
Е от газта е, щото като си карам на бенз няма никакви проблеми с паленето. Хиляда пъти съм го пробвал. Ако почне да се тресе много - карам 1 ден само на бенз и после никви грижи. Може и бенз дюзи да се запушват нещо, ама така е вече 1 година. Ако бяха полузапушени, досега трябваше да спрат да работят, знам ли. Не съм ги чистил и добавка не съм използвал.

digitalundgrd
06-10-2008, 13:28
Един колега в раздела за ГАЗ спомена, че е ползвал добавка за дюзи На "ликуи моли" и се е оправила....в ХИТ я видях за 12 лв...първо ще се пробва с нея..пък нататък ще се види..
А не пише на бутилчицата на колко литра бензин се слага една опаковка...Щото аз мога да я сложа и на 5 и на 50 литра!>>!>?!? Написали са само, че "един флакон се изсипва в резервоара....."
Някой ако знае да сподели

blank_jack
06-10-2008, 14:58
тоя проблем го имат май май всички или рано или късно се появява, само да отбележа, нз защо, но това с малко по-дългото задържане на ключа при палене действа и не се дави после :screwy: иначе сигурно всяка 2-ра тема в тоя раздел е за този проблем, и решението при всеки е различно ... аномалии ...

dario
09-10-2008, 21:14
наи вероятно проблема е дебитомера

dario
09-10-2008, 21:16
дебитомер

triada
11-10-2008, 14:48
смених дебитомера и ..... същата работа. За сега си реших проблема както казах със задържане на ключа.Рано или късно ще стане ясно от какво е , дано да е по късно.

Novachev
12-10-2008, 20:40
наи вероятно проблема е дебитомера
Айде най вероятно да не постявяме такива точни диагнози без да сме наясно проблема с тресенето сутринсе дължи на други работи но не и на дебитомер има няколко теме в раздела за 156 и в раздела за 145/146 ама кой да чете.

to_lose_HEART
12-10-2008, 21:27
Аз залагам на свещи

nmushnikov
15-10-2008, 20:05
При мен проблема е подобен. Тресе от може би година, но не я бях карал дълго време на бензин. Почна да свети лампичката-инжектор, като гаснеше след 2000 об., след 2-3 дни след 3000 об., а сега гасне след 4000. Пали много трудно! Колата е с ГИ Тартарини. Преди 2 дни я закачихме на комп и показа проблем с фазовия датчик. Купих го. Днес я закарах да сменям масла и ремъци + този ми ти датчик. Но се оказа, че дори с новия датчик не ще да пали... Пали по-добре при изключен датчик :big_whoops: ! Като отидох да проверя какви ги вършат в сервиза, се оказа, че наистина е така. Предположих, че е от газовата. Пробвахме с разкачане на буксата на ГИ , тогава пък изобщо не запали, само върти... Има ли вероятност двата компютъра да се " борят", или проблемът да е в управлението на ГИ. Иначе колата върви добре и на газ, и на бензин. Малко ми се струва, няма мощност на бензин, но може и да бъркам. След като спря да пали нормално изчезна тресенето, защото я карам вече цяла седмица на бензин, та това тресене, според мен е от запушени дюзи...

nikolaaaay
16-10-2008, 00:22
При мен проблема е подобен. Тресе от може би година, но не я бях карал дълго време на бензин. Почна да свети лампичката-инжектор, като гаснеше след 2000 об., след 2-3 дни след 3000 об., а сега гасне след 4000. Пали много трудно! Колата е с ГИ Тартарини. Преди 2 дни я закачихме на комп и показа проблем с фазовия датчик. Купих го. Днес я закарах да сменям масла и ремъци + този ми ти датчик. Но се оказа, че дори с новия датчик не ще да пали... Пали по-добре при изключен датчик :big_whoops: ! Като отидох да проверя какви ги вършат в сервиза, се оказа, че наистина е така. Предположих, че е от газовата. Пробвахме с разкачане на буксата на ГИ , тогава пък изобщо не запали, само върти... Има ли вероятност двата компютъра да се " борят", или проблемът да е в управлението на ГИ. Иначе колата върви добре и на газ, и на бензин. Малко ми се струва, няма мощност на бензин, но може и да бъркам. След като спря да пали нормално изчезна тресенето, защото я карам вече цяла седмица на бензин, та това тресене, според мен е от запушени дюзи...
Ами изчисти дюзите и виж какво ще стане. Доста вероятно е да е това. Някои компютри за ГИ са направени така, че като ги откачиш колата не пали. Моят също е така, просто е такъв модела. Пиши, след като изчистиш дюзите дали се е оправила. Иначе като покараш на бенз винаги се оправя, но временно.
А ти, как можа да сложиш ГИ на JTS двигател?!?! Ти си един от малкото щастливци в Европа. Честито!

Versace
16-10-2008, 00:35
Ами изчисти дюзите и виж какво ще стане. Доста вероятно е да е това. Някои компютри за ГИ са направени така, че като ги откачиш колата не пали. Моят също е така, просто е такъв модела. Пиши, след като изчистиш дюзите дали се е оправила. Иначе като покараш на бенз винаги се оправя, но временно.
А ти, как можа да сложиш ГИ на JTS двигател?!?! Ти си един от малкото щастливци в Европа. Честито!

Чесно казано не сам чувал за JTS 114kw, те са по 121

nmushnikov
16-10-2008, 19:07
Ами изчисти дюзите и виж какво ще стане. Доста вероятно е да е това. Някои компютри за ГИ са направени така, че като ги откачиш колата не пали. Моят също е така, просто е такъв модела. Пиши, след като изчистиш дюзите дали се е оправила. Иначе като покараш на бенз винаги се оправя, но временно.
А ти, как можа да сложиш ГИ на JTS двигател?!?! Ти си един от малкото щастливци в Европа. Честито!

На талона пише JTS, не съм си го измислял аз, но май наистина не е JTS, a просто TS. Та, днешни новини : графиката на колата е перфектна, но продължава да пали трудно. Дори пали по-добре без фазовия датчик.:shocked: На компютъра изписва грешка : Phase sensor: S.C. on Ground Present.:jason2:

nikolaaaay
16-10-2008, 19:52
На талона пише JTS, не съм си го измислял аз, но май наистина не е JTS, a просто TS. :
А коя година ти е колата?

nmushnikov
16-10-2008, 19:56
1998 г. април

Versace
16-10-2008, 20:10
1998 г. април
100% не ти е JTS те са по 121KW и започват от 03.2002г

nmushnikov
17-10-2008, 11:55
карай да върви! Другото да е наред!

didod
17-10-2008, 12:04
Е наред ли е или не? Какво стана с тоз прословут датчик?

nmushnikov
18-10-2008, 18:42
Общо взето нищо! разхвърляха ми колата, но пак си е същото. Вчера и днес пътувах до Велинград всичко нормално, като се изключи това, че "инжекторчето" взе да свети постоянно и при никакви обороти не гасне... В понеделник ходенето по мъките, опа, по майстори , продължава...

trustworthy
18-10-2008, 21:11
А някой въобще обръща ли внимание за какъв двигател е пусната темата??? В момента е някакъв бензино-дизелов буламач и само може да обърка и дезинформира в този си вид.

nmushnikov
19-10-2008, 14:24
Имаш право! Извинявам се! Просто не видях другаде сходен на моя проблем....

Gendi
29-05-2009, 15:41
Моята убавица пали от рас,след като и смених свещите!Само като я паля ми претриса леко,мисля че е от някои тампон на двигателя или от амортисиора,който го държи!Когато е карах зиматами светна индикатора за дюзата и след 1,2 дена изгасна!!!иначе гас доламарините:alien:

Gendi
29-05-2009, 15:43
Моята убавица пали от рас,след като и смених свещите!Само като я паля ми претриса леко,мисля че е от някои тампон на двигателя или от амортисиора,който го държи!Когато е карах зиматами светна индикатора за дюзата и след 1,2 дена изгасна!!!иначе гас доламарините:alien: